Аргентина сенсаційно поступилась Саудівській Аравії — ЧС 2022

Голу Ліонеля Мессі не вистачило команді Ліонеля Скалоні для порятунку від поразки.

Аргентина — Саудівська Аравія, Getty Images

Як і під час змагань будь-якого якого рівня, на чемпіонаті світу-2022 є окрема група національних команд, шанси яких на здобуття головного трофею оцінюються вище за інших. Збірна Англії, із-поміж інших, належить до цього короткого переліку фаворитів, і вона цілком упоралась із своїм першим суперником на шляху, Іраном, напередодні (6:2). На третій день розіграшу черга вступати до боротьби переходила до чинного володаря Копа Лібертадорес — Аргентини, якій випала нагода стартувати проти явного аутсайдера квартету C в особі Саудівської Аравії.

Із позиції сили розпочинали звітну зустріч футболісти "альбіселесте", що було цілком прогнозовано. Проте Ліонелю Мессі та компанії на своєму шляху довелось зустріти потужний супротив динамічної ланки захисту, яку спроектував для своїх підопічних Ерве Ренар. "Орли пустелі" були дуже мобільні та доволі легко ловили фланги нападу суперників в положення "поза грою" за першої ліпшої нагоди, що почало навіть трохи виводити з себе представників південноамериканської країни вже десь посередині першого тайму.

Незважаючи на це, Аргентині вдалось забити до того часу бодай одного разу. Паредеса в центрі штрафного необачно поклав на газон Абдулхамід під час подачі кутового з лівого флангу, а головний арбітр Славко Вінцич настільки швидко після цього побіг у напрямку VAR, що ніхто з уболівальників одразу й не осягнув, що Ліонелю Мессі зараз випаде нагода прицільно пробити з пенальті в лівий нижній кут.

Аргентина всіляко користалась своєю напередвизначеною позицію фаворитів протистояння заради тримання доволі високого темпу гри й надалі, тоді як суперники всі сили віддавали на захист власних воріт, не створюючи при цьому загрози володінням на протилежній половині поля. Не дивлячись на відносний успіх захисної моделі Ренара, суперники все одно ще тричі вразили ворота його команди до перерви, бо передачі все ж таки проходили за спини захисникам. Проте початку розгрому не дали статись офсайди, що супроводжували результативні удари Мессі та Лаутаро Мартінеса у відповідальний момент.

ВБОЛІВАЙ РАЗОМ З HELL ENERGY!

Ще до перерви Саудівській Аравії вдалось потрохи відкинути гру за центральну лінію, і в захисті Аргентини почали з’являтись перші помітні проблеми. Крістіана Ромеро суперники возили, як хотіли, у відповідальній зоні перед штрафним, проте Скалоні за час нетривалої павзи вчасно не збагнув, що його підопічного слід було замінити на більш свіжого Лісандро Мартінеса. Свій крок на зустріч підсумковому успіху номінальні господарі поля тоді не зробили, а суперники натомість виявились більш рішучими.

Початок другої половини гри був моментом тріумфу Саудівської Аравії, яка тільки-но залишилась без капітана Аль-Фараджа через травму, проте знайшла в собі сили для того, аби на 48 хвилині змусити самого Мессі втратити м’яч у центрі поля, після чого нагоду пробити в дальній кут уже від лівого флангу чужого штрафного отримав аш-Шехрі, а ще за кілька хвилин приблизно в тому самому місці Ад-Давсарі познущався з трьох суперників, уключно з Ромеро, після чого поклав м’яч у дальню дев’ятку.

Аргентина в панічному стилі взялась рятувати гру, над якою втратила контроль відносно ненадовго. Проте заміни Скалоні суттєвої користі не принесли, бо його команда втратила думку в атаці. Безперечно, Мессі та інші його партнери знаходили в собі сили для того, аби турбувати Овейса своїми пострілами, проте пробити голкіпера так і не вдалось через його банальну психологічну перевагу над аргентинцями. Він навіть міг вирубити партнера ударом із коліна в голову в одному з епізодів наприкінці гри, і при цьому жодним чином не втратити впевненість. Так само як і решта футболістів Ренара, які провели фантастичний матч.

У наступному турі збірна Аргентини зіграє проти Мексики, а Саудівська Аравія зустрінеться з Польщею.

Аргентина — Саудівська Аравія 1:2
Голи: Мессі, 10 (пен.) — аш-Шехрі, 48, ад-Давсарі, 54

Аргентина: Д. Мартінес — Моліна, Ромеро (Лісандро Мартінес, 59), Отаменді, Тальяфіко (Акунья, 71) — де Пауль, Паредес (Фернандес, 59) — Ді Марія, Мессі, Гомес (Альварес, 59) — Лаутаро Мартінес.

Саудівська Аравія: аль-Овейс — Абдулхамід, аль-Тамбакті, Аль-Булаїгі, аш-Шаграні (Аль-Брік, 90+9) — аш-Шехрі (Аль-Ганама, 78), Канно, Аль-Малкі, ад-Давсарі — аль-Фарадж (Аль-Абед, 45+3, Аль-Амрі, 88) — Аль-Бурайкан (Асірі, 88).

Попередження: Аль-Малкі, Аль-Булаїгі, ад-Давсарі, Абдулхамид, Аль-Абед.