Аргентина в серії пенальті здолала Нідерланди на шляху до півфіналу чемпіонату світу-2022 — ЧС 2022

Команда Луї ван Гала в божевільному стилі перевела гру в овертайми, відігравшись із 0:2, проте в підсумку поступилась у футбольній лотереї.

Нідерланди — Аргентина, Getty Images

Від сенсаційної поразки та відповідного загальнонаціонального розчарування на самому початку чемпіонату світу-2022 в Катарі до несамовитої підтримки вже на стадії плей-оф та відповідного шляху до фіналу збірній Аргентини знадобилось подолати всього кілька кроків упродовж минулих двох тижнів. Команда Ліонеля Скалоні з Ліонелем Мессі в якості беззаперечної головної дійової особи програла перший матч Саудівській Аравії (1:2), після чого не знала проблем у протистояннях проти Мексики (2:0), Польщі (2:0) та Австралії (2:1), діставшись таким чином аж до чвертьфінального раунду.

І ось тут "альбіселесте" ледь не вперше в поточному розіграші всесвітньої першості мали зустрітись із колективом, ім’я якого цілком відповідало статусу чинних володарів Копа Америки. Збірну Нідерландів її вболівальники нещадно критикували за виступи на груповому етапі в квартеті з Сенегалом (2:0), Еквадором (1:1) та Катаром (2:0), хоча й "ораньє" не програвали, на відміну від тих же суперників за звітною зустріччю. А ось після надзвичайно вдалої гри команди Луї ван Гала проти США в 1/8 фіналу (3:1) всі ці сторонні розмови якось припинились, і до нідерландців почали обережно приглядатись конкуренти.

У першій половині гри команди поводили себе максимально прагматично. Аргентина відчувала трохи більший поклик до атаки, тож поступово відвойовувала в суперників простір на їхній половині поля. Однак із завершенням власних наступів у команди Ліонеля Скалоні справи йшли недостатньо добре аж до того моменту, допоки Ліонель Мессі тонкою передачею до правого флангу штрафного не знайшов Науеля Моліну, і той у два дотики не переграв голкіпера суперників, опинившись за спинами захисників "ораньє".

Це змусило команду Луї ван Гала пробувати шукати підступи до чужих володінь, однак європейської збірної вистачило лише на кілька перспективних подач зі стандартів, однак жодна з них до перерви не завершувалась реальним загостренням. Команди трохи понервували на завершення першої половини гри, отримали зайві попередження, після чого розійшлись по роздягальнях фактично на таких самих рівних умовах, ось тільки зірковий напад аргентинців своє слово все ж таки встиг сказати.

Другу половину матчу відкривали одразу дві заміни від ван Гала до центральної та атакувальної ланок у сподіванні бодай трохи змінити невтішний для його команди хід подій. Однак із м’ячем усе одно продовжувала грати саме аргентинська збірна, і зрештою це призвело до помилки героя матчу проти США Дензела Думфріса під час спроби відбирання на правому фланзі штрафного в Акуньї. Певна річ, що нагоду відзначитись із позначки Ліонель Мессі не згаяв, пробивши в правий кут.

Після цього епізоду багато хто міг подумати, що на шансах Нідерландів остаточно можна ставити хрест у звітній дуелі. Матч отримав невелике підвищення нервового градусу, проте все залишалось під контролем команди Скалоні. Аж до того моменту, як на полі з’явився нападник Воут Вегхорст, і на його голову посипались подачі партнерів із будь-яких ділянок поля. Одна з них призвело до голу, голи на 83 хвилині в партнера по команді влучив Бергейс із правого флангу, а той перевів м’яч у дальній кут.

ВБОЛІВАЙ РАЗОМ З HELL ENERGY!

І майже миттєво нападник Аякса мав нагоду зрівнювати рахунок, проте зі скидання від Люка де Йонга в середині чужого штрафного поцілив у сітку зі зовнішнього боку біля правої стійки. Часу залишалось обмаль, нідерландці продовжували чинити тиск, проте до воріт Еміліано Мартінеса пробитись було дуже важко. Аж раптом, Песселья перед власним штрафним привіз фол на Вегхорста, і зі стандарту Копмейнерс уже на 11 компенсованій хвилині віддав тонкий пас до центру чужих володінь на свіжого нападника, і той із розвороту перевів матч до овертаймів.

Напруженою була боротьба в перші 15 хвилин додаткового часу, і взагалі божевільними за кількістю потенційних гольових нагод для Аргентини були останні миттєвості другого овертайму, коли навіть стійці за спиною Нопперта довелось приймати на себе дальній удар Енцо Фернандеса. У підсумку, південноамериканці так і не дотисли суперників, тож гра перейшла в серію пенальті.

Ван Дейк розпочинав її в складі власної команди, проте Еміліано потягнув його удар, і потім ще й із пострілом Бергейса зумів упоратись. Це ставило Нідерланди в абсолютно невиграшну ситуацію, і тільки промах Енцо Фернандеса на четвертому ударі подарував команді ван Гала хоч трохи сподівань. Однак Лаутаро Мартінес бив наступним і не схибив.

Фінальний свисток іспанського арбітра Антоніо Мігеля Матеу Лаоса відправив до півфіналу чемпіонату світу-2022 в Катарі збірну Аргентини. Для Нідерландів турнір добіг кінця.

Нідерланди — Аргентина 2:2 (3:4 – пен.)
Голи: Вегхорст, 83, 90+11 — Моліна, 35, Мессі, 73 (пен.)

Нідерланди: Нопперт — Думфріс, Тімбер, ван Дейк, Аке, Блінд (Л. де Йонг, 64) — де Рон (Копмейнерс, 46), Ф. де Йонг — Депай (Вегхорст, 78) — Гакпо (Ланг, 113), Бергвейн (Бергейс, 46).

Аргентина: Е. Мартінес — Моліна (Монтьєль, 106), Ромеро (Песселья, 78), Отаменді, Лісандро Мартінес (Ді Марія, 111), Акунья (Тальяфіко, 77) — Де Пауль (Паредес, 66), Фернандес, Мак Аллістер — Мессі, Альварес (Лаутаро Мартінес, 81).

Попередження: Тімбер, Вегхорст (не на полі), Депай, Бергейс, ван Дейк — Ромеро, Акунья, Лісандро Мартінес, Паредес, Мессі, Отаменді, Монтьєль, Песселья.