Авагімян, Швед, Шапаренко, Піхальонок і вся збірна 22-го туру Прем’єр-Ліги. Як ми їх всіх помістили?

На сайті SportArena.com – збірні всіх турів української Прем’єр-ліги 2023/24. Хто цього разу потрапив у 11 найкращих і став переможцем в індивідуальних номінаціях?

Воротар – Дмитро Ледвій (Рух)

Ми відразу повинні віддати належне ЛНЗ – по грі ви б не сказали, що один із лідерів приймає дебютанта дивізіону, який, грубо кажучи, ще не закрив питання по уникненню плей-офф. Черкаська команда багато атакувала, в площину воріт пробивали Бар, Бессала (двічі), Соареш, Яшарі. Причому, деякі удари були доволі небезпечними – і я не знаю, які несли більше загрози: хитрі задуми типу п’ятки Моло чи хороші, прицільні удари з середньої та дальньої дистанції. Ледвій здійснив п’ять сейвів і зробив все, щоб кінцівка зустрічі мала значення. А там Рух заробив вилучення для Бара та пенальті, з якого Притула приніс господарям напрочуд важливі три очка.

Правий захисник – Олександр Тимчик (Динамо)

Це не найкращий тур для правих оборонців, але є все ж гравець, якого хочеться підтримати за виступ у цьому турі. Тимчик має в пасиві жовту картку й не кращим чином зіграв, коли Корнієнко проходив флангом, щоб вистелити гольову на Ковталюка. Проте при цьому Олександр виграв чимало боротьби, змушував на собі фолити, пробивав по воротах полтавців. А всього через три хвилини після того, як Динамо відкрило рахунок, врятував свою команду, прийнявши на себе удар Кане. Воротар уже був відіграним, і Тимчик залишався останньою перешкодою для м’яча.

Центральний захисник – Тимур Стецьков (Кривбас)

Криворізький клуб здобув важкі, «чемпіонські» три очки в Рівному, хоча мали місце й обрізки, неприємні помилки, які оголяли тили під швидкі атаки Вереса при начебто повній територіальній перевазі гостей. На фоні товаришів по захисному блоку Стецьков діяв значно спокійніше та розважливіше, виграв біля 30 м’ячів через низову та верхову боротьбу, гарно читав гру. До слова, ще за рахунку 0:0 під кінець першого тайму Тимур залишив Верес у меншості, коли проти нього відмахнувся провідний нападник господарів Мравльєвич.

Центральний захисник – Арсеній Батагов (Зоря)

Перемога над харків’янами – важливий крок для Зорі в боротьбі за збереження місця в УПЛ. Великий вклад у цей успіх зробив універсал молодіжної збірної України Батагов, який за останніх два роки знайшов себе в захисті. Батагов, перш за все, сильно відіграв у своїх володіннях (майже 30 відбирань, підбирань і перехоплень). Хоча його команда й пропустила, Юсов «відклеївся» там від іншого гравця. В пасовій роботі Арсеній традиційно переконливий – це він вистелив перший гольовий пас на Герреро.

Лівий захисник – Іван Дібанго (Кривбас)

Камерунець взагалі в Кривбасі рідко коли опускається нижче свого рівня, а в Рівному він зробив вагомий внесок у робочу перемогу лідера. Дібанго активно підключався до атак, сам пробивав по воротах Вереса, а в підсумку вистелив передачу під автогол Кучеренка (не асист, але все одно плюс у внесок наполегливого фулбека). Встигав Іван і біля своїх воріт. В одному з моментів після стандарту він здорово розрядив ситуацію виносом із меж воротарського майданчика.

Опорний півзахисник – Володимир Бражко (Динамо)

Півзахисник киян, який стрімко прогресує, показує, що може дати середній лінії повний сил опорник. Бражко з необхідною жорсткістю вигравав боротьбу в середині поля, а також часто брав участь у ранніх стадіях атак. Саме він перед перервою підстеріг невдалий винос після кутового й у власному стилі розстріляв ворота. Часто саме Володимир був першим на підбираннях і перехопленнях, причому, м’ячем розпоряджався швидко й правильно. Саме він віддав гольовий пас на Ярмоленка під гол, який для легенди Динамо має величезне особисте значення.

Правий атакувальний півзахисник – Олександр Піхальонок (СК Дніпро-1)

Ковалівський клуб славиться надійною захисною ланкою та має одного з найперспективніших воротарів ліги, проте СК Дніпро-1 знайшов підхід до редутів господарів. Допоміг Піхальонок, якого поза очі називають «обчислювальною машиною». «Комп’ютер» віце-чемпіонів України спрацював на «Колос-Арені». Саме Олександр відкрив рахунок хорошим ударом, отримавши зручний пас під удар від Філіппова, а пізніше видав геніальну передачу на Гуцуляка під другий гол.

Центральний атакувальний півзахисник – Артур Авагімян (Чорноморець)

Полісся – потужний клуб за можливостями власника та сильна команда за підбором гравців. Розуміючи вразливості сучасного Чорноморця, прогнози схилялися, скоріше, до того, що житомиряни перервуть свою невдалу серію. Натомість ще в першому таймі одесити створили низку моментів біля воріт господарів, один тільки Авагімян міг забивати 2-3 м’ячі при ідеальній реалізації. Зате невдовзі після перерви Артур головою замкнув навіс Бадібанги, потім чітко замкнув передачу Брагару в ході стрімкої атаки, а хет-трик оформив класним ударом зі штрафного. Що й говорити, це герой туру.

Лівий атакувальний півзахисник – Микола Шапаренко (Динамо)

А ви не вірили в 300 млн. У праймовій формі Шапаренко – один із трійки, може, п’ятірки гравців УПЛ, які здатні на вищому рівні керувати всім креативом своєї команди. В Полтаві Микола реалізував зароблений Ванатом пенальті, забив сам після шикарного проходу Волошина (див. номінацію «Гол туру») та настільки затерзав суперників, що вони заробили на ньому безліч фолів (включаючи жовту картку Челядіна).

Нападник – Мар’ян Швед (Шахтар)

Правий нападник Шахтаря Швед пережив травму, він лише вдруге в сезоні вийшов у стартовому складі й провів перший у цьому чемпіонаті повний матч. Проте як же від Мар’яна дісталося Оболоні! Саме він асистував Сікану під ранній перший гол, потім заробив вилучення для Суханова та відзначився двома забитими м’ячами. Всі три голи «гірників» на «Оболонь-Арені» – за участі Шведа, плюс меншість господарів на весь другий тайм – також за його участі. Навряд чи один гравець міг провести матч крутіше.

Нападник – Едуардо Герреро (Зоря)

В УПЛ ожили нападники: Ванат забив напрочуд важливий перший м’яч Ворсклі, Філіппов тримав у напрузі захист Колоса – тричі пробивав по воротах, а в підсумку віддав класну гольову на Піхальонка. Проте серед чистих центрфорвардів немає рівних Герреро. У матчі проти конкурента в боротьбі за виживання – Металіста 1925 – Едуардо видав довгоочікувальний бенефіс, відкривши лік своїм голам у 2024 році. Спершу Герреро стартував на чудовий пас із глибини від Батагова, а наприкінці матчу, при нічийному рахунку, скористався асистом Яцика.

Збірна 22-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Фото туру

Найбільша зірка Динамо Андрій Ярмоленко пропустив загалом 16 матчів цього сезону й після операції відновлювався з жовтня, проте тріумфально повернувся з голом у Полтаві / фото fcdynamo.com

Тренер туру – Олександр Шовковський (Динамо)

Із дев’яти матчів поточного сезону Шовковський на чолі Динамо виграв вісім при єдиній нічиїй. Як головний тренер, в УПЛ 2023/24 він має вражаючий показник 92,59% набраних очок із можливих. У матчі з іще одним претендентом на єврокубки – Ворсклою – кияни здобули безапеляційну виїзну перемогу 5:1, перший розгром під керівництвом Олександра Шовковського та його візаві – головного тренера-воротаря Долганського. Стратегічно важлива перемога дозволяє динамівцям утримувати четверте місце з реальними перспективами на третє вже в найближчих турах.

• Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Єгор Гунічев (ФК Минай)

Це був яскравий тур з точки зору джокерів: після виходу на заміну Луньов і Соса організували другий гол Кривбасу в Рівному, забивали «з лавки запасних» Кузик, Ярмоленко, Ковталюк і Притула, Траоре встиг оформити асист на Шведа за час, який йому виділили тренери Шахтаря. Проте наш лауреат – безперечно Гунічев. Замінив Вакулу на 63 хвилині, забив у ворота олександрійців – на 75-й. Це був рятівний гол, який перевернув гру, яку на момент виходу Єгора господарі програвали. А тепер уявіть драматизм ситуації: обидва м’ячі в ворота ФК Олександрія забили її колишні футболісти! Причому, якщо Устименко давно попрощався з клубом, то Гунічев в оренді з нього – й із трьох голів в УПЛ два провів у матчах проти власників свого контракту!

• Статистика SportArena.com: 14 матчів у чемпіонаті, 3 голи.

Найкращий молодий гравець туру – Олег Федор (Рух)

19-річний півзахисник виконував у матчі з ЛНЗ особливу функцію – за відсутності травмованого Климчука закривав позицію центрфорварда. Грав, звісно, більше в стилістиці «фальшивої дев’ятки», проте встиг двічі пробити по воротах черкасців, а найголовніше – заробив пенальті на 90+5 хвилині, який реалізував переможним голом Притула. Якби Динамо зазнало невдачі в Полтаві, цей гол вивів би «левів» на чисте четверте місце.

• Статистика SportArena.com: 7 матчів у чемпіонаті, 1 асист, 1 зароблений пенальті.

Найкращий легіонер туру – Едуардо Герреро (Зоря)

Чотири тури – якраз усі матчі 2024 року після грудня – не міг забити панамський нападник. Асисти заходили, моменти були, а от реалізація підводила. В принциповому для свого клубу матчі проти Металіста 1925 Скрипника Герреро реабілітувався за «мовчання». Саме його два голи продовжили провальну серію харків’ян, яка почалася задовго до нового головного тренера й налічує уже 10 матчів без перемог.

• Статистика SportArena.com: 15 матчів у чемпіонаті, 7 голів, 2 асисти.

Найкращий гол туру – Микола Шапаренко (Динамо → Ворскла)

Що й говорити, на високому класі виконання відіграв матч у Полтаві Шапаренко. Його перший – гол з пенальті, а другий – з гри, в ході стрімкої контратаки. Після сольного проходу Волошина Микола встиг і прийняти, і пробити прямо перед воротами. Та, що там – пробити! Він просто елегантно перекинув Ісенка на такій холоднокровності, наче це двохсторонка «дир-дир» з друзями для задоволення.

Артур Авагімян, фото – ФК Чорноморець

Герой туру – Артур Авагімян (Чорноморець)

Одесити – далеко не безпроблемні в плані комплектації складу, та й за результатами виїзних матчів перебували на 13 місці (лише сім очок із 23-ти здобули на чужих полях до звітного туру). Здавалося, це гарний подразник для Полісся та шанс перервати невдачі, які явно затягнулися. Тим не менш, Чорноморець здобув красиву перемогу в Житомирі, а хет-трик Авагімяна став першим у поточному чемпіонаті. Всього за 11 хвилин! Це перший потрійний удар від гравців Чорноморця у найвищому дивізіоні більш як за 20 років.

• Статистика SportArena.com: 20 матчі у чемпіонаті, 2 голи, 1 асист.