Австралія вистраждала перемогу над Данією та вийшла до плей-оф чемпіонату світу-2022 — ЧС 2022

"Соккеруз" увесь матч просиділи в захисті, проте сказали своє слово під час контратаки.

Австралія — Данія, Getty Images

У розпалі перебуває заключний тур чемпіонату світу-2022 в Катарі, тому ще кілька днів поспіль ми будемо з’ясовувати долю подальшої участі в турнірі для половини учасників групового етапу. На початку одинадцятого ігрового дня наша увага була прикута до квартету D, у якому явний фаворит в особі збірної Франції вже встиг вирішити всі нагальні питання стосовно своєї присутності в плей-оф, проте на першій сходинці закріпитись за два зіграних тури так і не зумів.

Несподівано, але позиції чинних чемпіонів світу могли бути атаковані збірною Австралії, яка завдяки перемозі над Тунісом (2:1) зуміла випередити Данію, яку перед початком турніру ставили ледь не на один щабель із командою Дідьє Дешама, проте перед третім туром футболісти Каспера Г’юлманда мали на своєму рахунку лише один здобутий бал та таку ж саму кількість забитих м’ячів, що аж ніяк не відповідало очікуванням від виступів "червоної" гвардії. Проте в неї була відмінна нагода все виправити в очному двобої проти "соккеруз".

Представники Європи розпочали звітний матч із доволі оптимістичного настрою в атакувальному плані, хоча суперники робили буквально все для того, аби стримати їхні наступи. Данії не рідко дорікали за ходом цього турніру за неналежний рівень інтенсивності в атаці, проте цього разу команда Г’юлманда робила й блискавичні просування флангами, і грала в стіночки перед чужими володіннями, і навіть інколи била в напрямку чужих воріт не з кілометрової відстані, як це було раніше.

Усе було добре в данському уявлені щодо сценарію цього поєдинку, проте фактор перебування суперників на полі також не варто було списувати з рахунків. У Австралії був надзвичайно потужний центр захисту, і цього цілком вистачило для того, аби знімати всі м’ячі в повітрі над власними володіннями що в першому тайму, що після перерви, коли необхідність подібних дій була вже просто кричущою. І хоча Данія мала повну перевагу над суперниками в ці хвилини, можна було перелічити на пальцях однієї руки реальні гольові нагоди в її виконанні.

Після перерви Грем Арнольд ще й замінив Крейга Гудвіна, який відомий власним дриблінгом, що вказувало нам на те, що "соккеруз" готові до рішучих дій заради захисту чужих воріт. Цієї миті Данія, напевно, подумала, що їй віддадуть м’яч, а вона буде в істериці вантажити його до чужого штрафного аж допоки не заб’є свій гол. І за першими хвилинами другої половини гри можна було зробити висновок, що футболісти Г’юлманда так і бажали грати.

ВБОЛІВАЙ РАЗОМ З HELL ENERGY!

Однак на 61 хвилині передачею з власної половини поля Макгрі запустив стрімку контратаку з Лекі на вістрі, і партнер просто не залишив шансів захисника дриблінгом перед штрафним, а Шмейхеля було відіграно пострілом у правий кут. Десь незадовго до цього надійшла новина про гол Тунісу у ворота Франції, тож у Австралії був подвійний привід, аби радіти від власного успіху в поодинокій атаці.

Як виявилось згодом, вирішального успіху — щоб не робила Данія, проте подолати захист опонентів було їй не під силу. Скандинави зрештою просто вантажили м’яч до чужого штрафного, проте суперники нам встигли побудувати настільки височенний мур, що перейти через нього європейська збірна не мала ні можливостей, ні, що найбільш важливе, часу.

Таким чином, збірна Австралії за підсумками групового етапу чемпіонату світу-2022 в Катарі здобула шість очок та відповідно посіла другу сходинку в турнірній таблиці групи D, через що продовжуватиме участь у турнірі вже на стадії 1/8 фіналу. Для Данії з одним набраним балом турнірний шлях добіг до кінця.

Австралія — Данія 1:0
Гол: Лекі, 61

Австралія: Раян — Дегенек, Суттар, Роулз, Бегич — Лекі (Хрустич, 89), Ірвін, Муй, Гудвін (Баккус, 46) — Дюк (Макларен, 82), Макгрі (Райт, 73).

Данія: Шмейхель — Р. Крістенсен (Ба, 46),  Андерсен, А. Крістенсен, Меле (Корнеліус, 69) — Гейб’єрг, Єнсен (Дамсгор, 59) — Сков Ольсен (Сков, 70), Еріксен, Ліндстрьом — Брайтвейт (Дольберг, 59).

Попередження: Бегич, Дегенек — Сков.