Бійка у Львові, історична перемога Шахтаря над Динамо, проблеми у Дніпрі-1. Головні моменти сьомого туру УПЛ

Фото — shakhtar.com

Сьомий тур чемпіонату України в елітному дивізіоні вийшов неповним – Інгулець та Олександрія свій матч зіграли ще у серпні, поєдинки Зоря – Колос та Чорноморець – Кривбас були перенесені на пізніший термін, через масштабні повітряні удари росії. Але навіть п’ять матчів подарували чимало яскравих подій. Виділимо найголовніші.

Історичне Класичне

Центральний матч туру – поєдинок на Арені-Львів між Шахтарем та Динамо. Враховуючи форму команд та результати двох клубів останнім часом, особливих ілюзій уболівальники біло-синіх не мали: Гірники зараз виглядають сильнішими та впевненішими. Ще більше збільшували гіпотетичну перевагу Шахтаря травми основних воротарів киян, менше часу на підготовку чи відновлення: обом клубам після матчів єврокубків до Львова доводилося добиратися з Польщі, але Гірники свій матч із Реалом провів на два дні раніше.

Дивіться також: Шахтар – Динамо. Відео огляд матчу за 16 жовтня

У принципі, у результаті все так і сталося. Шахтар був швидшим, агресивнішим і виграв заслужено, обійшовши Динамо з перемог у дербі в рамках чемпіонату України. Тепер у Гірників 26 перемог у 69 матчах з Динамо, тоді як у киян 25 тріумфів у матчах із Шахтарем. 18 зустрічей завершилися внічию. Різниця м’ячів – 85:83 на користь Шахтаря.

Спека на Україні

А найскандальніший поєдинок туру стався у Львові, де на стадіоні Україна Рух поступився Дніпру-1 – 2:3. Вирішальний м’яч на 95-й хвилині зустрічі забив Логінов, що вийшов на заміну. При цьому, з 78-ї хвилини Рух грав вдев’ятьох: спочатку, на 58-й хвилині був вилучений Роман, а через 20 хвилин – Слюсар.

«Обставини склалися проти нас. Грати у вісім польових гравців проти повного складу команди, яка йде у турнірній таблиці на першому місці, дуже складно. Після такого матчу не хочеться ні про що розповідати, я не робитиму цього. Подивіться просто на те, що відбувалося під час цієї гри, зокрема, на епізод із пенальті… Я дуже довго вже працюю у футболі, тому все розумію… Якщо вони хочуть, щоби чемпіонат у восьми грали, нехай грають. Всім дякую…», – резюмував після гри наставник Руху Леонід Кучук.

Рух – Дніпро-1, УПЛ

Але голами та видаленнями події у матчі не обмежилися. Після гри спалахнула масштабна бійка, в якій брали участь спортивний та генеральний директори Дніпра-1 Євген Красніков та Андрій Русол, генеральний директор Руху Ігор Дедишин, футболісти та персонал обох клубів. Вийшло яскраво.

Дивіться також: Красніков побився з Дедишиним після матчу Руху з Дніпром-1 (відео)

Бойкот легіонерів Дніпра-1

На матч з Рухом, до речі, у складі Дніпра-1 прибули лише два легіонери з восьми – Макс Валеф і Габріель Гомес, які опинилися в заявці команди. Інші іноземці залишилися в Ужгороді, відмовившись їхати до Львова з міркувань безпеки.

Головний тренер дніпрян Олександр Кучер після матчу намагався згладити кути, але інформацію підтвердив. “Там різні були причини. Комусь треба було зробити паспорт, а в інших переживали сім’ї через ситуацію в Україні, боялися погрози їхньому життю, тож деякі побоялися виїхати на гру. Вони мають приєднатися до нас в Ужгороді, де ми з ними й розмовлятимемо», – пояснив відсутність легіонерів головний тренер Дніпра-1.

Несподіваний старт Металіста

Харківському клубу, який позбавив перед стартом сезону віце-президента, головного тренера, всіх легіонерів та багатьох футболістів основного складу, пророкували боротьбу за виживання, але після семи турів Металіст йде третім, випереджаючи Зорю на три бали, Динамо – на чотири, Ворсклу – на шість (у киян та луганчан із гри в запасі).

Звичайно, по семи турах рано робити висновки, плюс, як слушно зазначив генеральний директор Металіста Валерій Гріг, поки команд не матиме рівної кількості матчів, аналізувати турнірну таблицю не варто.

Читайте також: Гендиректор Металіста Валерій Грига: «Ярославський з клубом 24/7»

Але можна відзначити прогрес одного з гравців команди.

Найкращий сезон Прядуна

Мова – про 25-річного хавбека Металіста Максима Прядуна. У матчі з Ворсклою хавбек оформив 2+3 за системою «гол+пас» – дубль і асист, а загалом забив уже п’ять матчів, ділячи друге-третє місця з Таллесом із Руха.

При цьому нинішній сезон для Прядуна – найкращий на елітарному рівні. До цього у Максима найкращим показником були чотири голи та асист у 21-му матчі сезону 2017/2018 у кризовій на той момент кіровоградській Зірці. Минулого сезону, до речі, нападник забив п’ять голів та асист у 17-ти матчах Першої ліги.

Неймовірний Довбик

А лідерство у суперечці бомбардирів продовжує утримувати Артем Довбик. Про нього ми вже писали, просто ще раз відзначимо неймовірну результативність нападаючого Дніпра-1 – 12 голів у 10 матчах за останній місяць.

Читайте також: Наша відповідь Голанду: за місяць форвард Дніпра-1 Артем Довбик забив 12 голів 10 останніх матчах

Здається, ціна форварда, яким улітку цікавилося чимало клубів, зростає з кожним матчем.

# Команда И О 1 СК Днепр-1 6 18 2 Шахтер 6 16 3 Металлист 7 13 4 Колос 6 11 5 Верес 7 11 6 Александрия 5 10 7 Заря 6 10 8 Металлист 1925 6 9 9 Динамо 6 9 10 Ворскла 7 7 11 Минай 7 6 12 Львов 6 5 13 Рух 7 4 14 Ингулец 6 3 15 Кривбасс 6 3 16 Черноморец 6 2