Бондаренко, Назаренко, воротар Маккабі та вдала заміна Дібанго: вся збірна 6-го туру Прем’єр-Ліги

На сайті SportArena.com – збірні всіх турів української Прем’єр-ліги 2024/25. Хто цього разу потрапив у 11 найкращих і став переможцем в індивідуальних номінаціях?

Ігрова програма 6-го туру:

п’ятниця, 13 вересня Оболонь (Київ) – ФК Олександрія – 0:0 субота, 14 вересня Чорноморець (Одеса) – Інгулець (Петрове) – 1:0 Зоря (Луганськ) ‒ Динамо (Київ) – 0:2 Шахтар (Донецьк) – Карпати (Львів) – 5:2 неділя, 15 вересня Ворскла (Полтава) – Рух (Львів) – 0:0 Лівий Берег (Київ) ‒ Кривбас (Кривий Ріг) – 0:1 Полісся (Житомир) ‒ Верес (Рівне) – 2:1 понеділок, 16 вересня Колос (Ковалівка) – ЛНЗ (Черкаси) ‒ 1:1

Воротар – Георгій Єрмаков (ФК Олександрія)

Хоча команда господарів стартувала незадовільно, а команда гостей – дуже добре, ФК Олександрія зіткнулася зі складними випробуваннями на «Оболонь-Арені». Оболонь створила біля воріт Єрмакова відразу кілька небезпечних моментів, але він впевнено діяв як на лінії, так і під час моментів, які вимагали від нього втручання до удару суперників. Георгій парирував досить небезпечні удари Таранухи та Приймака, а також накрив м’яча після влучного удару Суханова. Це було досить несподівано, проте лідер міг і програти, якби не надійна гра голкіпера. Добре, що Маккабі, придбавши Єрмакова, залишив його в оренді в попередньому клубі. Ця ігрова практика буде корисною для нього перед легіонерським етапом.

Правий захисник – Богдан Бутко (Чорноморець)

Одесити вдруге в сезоні зіграли без пропущених м’ячів, а також нівелювали козирі швидких і технічних лідерів Інгульця, які вже встигли показати себе й після підвищення в класі. Важливу роль у мінімальній перемозі Чорноморця відіграв Бутко. Прихід досвідченого універсала дав тренерському штабу Бабича додаткові опції в захисті, адже Богдан добре грає, незалежно від точки, куди його поставлять грати в інтересах команди. У матчі з Інгульцем Бутко старанно відпрацьовував під активними Кайо та Пшеничнюком, а також виграв боротьбу в активної зв’язки Мельничук-Богунов, які зазвичай дуже сильно грають на своєму фланзі.

Центральний захисник – Владислав Приймак (Оболонь)

«Пивовари» вперше грали під керівництвом Шищенка, і відразу зіткнулися з ФК Олександрія – лідером чемпіонату. Це було справжнє випробування для захисту Оболоні, яка все ще страждає від кадрових втрат, і добре, що зв’язка Приймак-Карась зіграла достатньо самовіддано. Владислав заблокував кілька особливо небезпечних ударів суперників, добре діяв на перехопленнях, відбираннях і підбираннях. А ще – міг відкривати рахунок, але гостей виручив їхній воротар.

Центральний захисник – Роман Дідик (Рух)

Рух готувався до складного виїзду, враховуючи наявність у Ворскли досить різносторонніх гравців групи атаки. До того ж, все ще доводиться грати без Слюбика, а це – найбільш швидко прогресуючий захисник «левів». І от тут свою роль відіграв спокій Дідика, який, здається, не визнає авторитетів і рівно грає переважну більшість матчів. У Полтаві Роман нав’язував суперникам боротьбу, грав щільно й перевідправив у атаку багато м’ячів. Також виконав багато якісної пасової роботи.

Лівий захисник – Денис Кузик (Кривбас)

Це був хороший тур для флангових оборонців. Ось у Динамо і Вівчаренко, і Дубінчак відзначилися асистом і передасистом. Але наш лауреат – Кузик. Його роль на найближчі тури стає особливо важливою, зважаючи на травму Дібанго. Технічний і швидкий гравець, якого раніше Вернидуб використовував, переважно в ролі вінгера, цього разу відіграв лівого захисника й був досить корисним. Саме Денис запустив гольову передачу на Задераку, чий влучний удар приніс три очки в виїзді до Лівого Берега.

Центральний півзахисник – Артем Бондаренко (Шахтар)

Карпати, як для новачка УПЛ, показали моментами досить сміливий футбол і навіть двічі забили чемпіонам. Але в цьому матчі Бондаренко видав такий сильний індивідуальний виступ, що суто його результативні дії забезпечили Шахтарю комфортну розгромну перевагу попри всі старання гостей, які здійснили один із найкоротших виїздів у сезоні. Із передач Зубкова, Криськіва та Судакова Артем оформив хет-трик і міг забивати ще. Повна перевага в центрі поля, яку забезпечив Бондаренко, також змусила заговорити про його перспективи в національній збірній.

Правий півзахисник – Олександр Зубков (Шахтар)

У цьому чемпіонаті Зубков зіграв тільки вдруге, проте в обох матчах відзначався голами й приносив користь своїй команді. Це він після передачі Кевіна відкрив рахунок хорошим за виконанням ударом, а коли Карпати відігралися, вже через чотири хвилини віддав гольову передачу на Бондаренка. Загалом Олександр тричі пробивав по воротах суперників, добре комбінував і виграв переважну більшість своїх єдиноборств на фланзі.

Атакувальний півзахисник – Віталій Буяльський (Динамо)

Матч із Зорею не очікувався надто важким для киян, як зважаючи на погіршення результатів суперника, так і через специфіку використання орендованих гравців. Але насправді більше години витратили номінальні гості рідного стадіону, щоб відкрити рахунок. Одним із найактивніших до того був Буяльський, який міг забивати й раніше, зате коли Вівчаренко з лівого флангу постачив йому своєчасну передачу, Віталій хорошим за виконанням ударом відкрив рахунок. Старанно відігравши матч, загалом чотири рази пробиваючи по воротах і активно беручи участь у комбінаційній грі, Буяльський зробив важливий внесок у цю командну перемогу.

Лівий півзахисник – Олександр Назаренко (Полісся)

Верес відкрив рахунок у Житомирі, й одним із перших, хто кинувся відігруватися й мав шанс це зробити, став Назаренко. Не пройшло й десяти хвилин після голу Гайдучика, як він міг забивати. Непогано вів Олександр і розпасовку з гри та подачі зі стандартів: ще до перерви виводив на ударну позицію Таллеса, а після відпочинку хорошим кроссом на дальню асистував Гуцуляку, який зрівняв рахунок. Пізніше Назаренко реалізував пенальті (це був переможний гол у цій вольовій перемозі), а також міг забивати з гри ще. Що за форма в нього на старті сезону! Якщо збереже її до наступної міжнародної паузи, питання виклику в національну збірну стане неминучим.

Нападник – Данило Сікан (Шахтар)

Сікан виступав за Карпати в юності, і зараз львівський футбол може гордитися тим, що допоміг у розвитку цьому форварду – одному з найпомітніших у сучасному вітчизняному спорті. Сікан перед самою перервою довів рахунок до розгромного, замкнувши головою подачу Вінісіуса. Ще один удар Данила було заблоковано. А в п’ятій результативній комбінації він дотепно пропустив передачу Судакова на Бондаренка, і іноді такі гармонійні дії попереду нічим не поступаються за важливістю самому асисту.

Нападник – Френсіс Момо (ЛНЗ)

Травмований Ассінор, Бессала в принципі мало забиває, хто такі Прядун і Хобленко – в Черкасах вже й забули. Добре, що прямо із Грассхоппера прибув 23-річний нігерієць Момо. Із першим голом за черкаський клуб він не став затягувати і в Ковалівці врятував ЛНЗ від поразки. Френсіс підключився на кутовий від Бойка та зрівняв рахунок, установивши остаточні цифри на табло.

Збірна 6-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Цифри сезону
  • Бомбардири

Гравець Команда Голи Пен. Назаренко Олександр Полісся (Житомир) 6 (2) Краснопір Ігор Рух (Львів) 4 Бондаренко Артем Шахтар (Донецьк) 3 Гуцуляк Олексій Полісся (Житомир) 3 Квасниця Ілля Рух (Львів) 3 Ковалець Кирило ФК Олександрія 3 Сікан Данило Шахтар (Донецьк) 3 Чачуа Амбросій Карпати (Львів) 3 Філіппов Олександр ФК Олександрія 3 (1)

  • Асистенти

Гравець Команда Паси Антюх Денис Зоря (Луганськ) 3 Назаренко Олександр Полісся (Житомир) 3 Шапаренко Микола Динамо (Київ) 3 Карабін Ярослав Рух (Львів) 2 Квасниця Ілля Рух (Львів) 2 Кевін Шахтар (Донецьк) 2 Кравченко Микита ФК Олександрія 2 Кузик Денис Кривбас (Кривий Ріг) 2 Педріньйо Шахтар (Донецьк) 2 Яшарі Мухаррем ЛНЗ (Черкаси) 2

«Гол+пас»

Гравець Команда Гол+Пас Голи Паси Назаренко Олександр Полісся (Житомир) 9 6 3 Квасниця Ілля Рух (Львів) 5 3 2 Краснопір Ігор Рух (Львів) 4 4 0 Бондаренко Артем Шахтар (Донецьк) 4 3 1 Гуцуляк Олексій Полісся (Житомир) 4 3 1 Філіппов Олександр ФК Олександрія 4 3 1 Чачуа Амбросій Карпати (Львів) 4 3 1 Карабін Ярослав Рух (Львів) 4 2 2 Яшарі Мухаррем ЛНЗ (Черкаси) 4 2 2 Шапаренко Микола Динамо (Київ) 4 1 3

* * *

Всі підрахунки – Артур Валерко, SportArena.com

Тренер туру – Маріно Пушич (Шахтар)

Тренерський штаб Шахтаря зіткнувся із складним випробуванням: з однієї сторони, треба реабілітуватися за поразку від ФК Олександрія та не вдарити обличчям у болото в матчі з новачками УПЛ, з іншої – треба грамотно розподілити сили перед стартовим туром Ліги чемпіонів (матч із Болоньєю). Шахтар змінив відразу чотирьох гравців у стартовому складі — і більшість змін аж ніяк не про “приберегти сили перед Лігою чемпіонів”. Сказати, що склад “гірників” був експериментальним чи тим більше ослабленим, аж ніяк не можна. Замість Матвієнка в центрі захисту вийшов універсал-новачок Франьїч, Степаненка не зовсім по позиції замінив Бондаренко (нижче в півзахисті опустився Криськів), повністю перезавантажені фланги півзахисту — Зубков замість Педріньйо, Кевін — замість Егіналду. Пушич провів цей матч в гострій, атакувальній манері і, незважаючи на розгромну перемогу, ще й залишився невдоволеним, що Карпати змогли втілити дві свої «домашні заготовки».

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Максим Задерака (Кривбас)

Всього через вісім хвилин на полі Задерака стартував на передачу вздовж лівого флангу та майстерно прокинув м’яча повз воротаря Лівого Берега, забезпечивши таким чином криворіжцям непросту мінімальну перемогу в матчі з дебютантами УПЛ. Тепер – хвилинка драматургії. Це була перша поява Максима на полі в поточному чемпіонаті, і відразу – класика «джокера»!

  • Статистика SportArena.com: 1 матчі у чемпіонаті, 1 гол.

Найкращий молодий гравець туру – Олександр Пшеничнюк (Чорноморець)

Вихованець дніпровського ДВУФК третій сезон проводить у Чорноморці, проте 18-річному півзахиснику важко було зачепитися за свій шанс у конкуренції з Бадібангою, Бойчуком або ще кимось із колишніх основних гравців одеського клубу. Проте цього сезону Бабич підпускає Пшеничнюка до основи – свої шість матчів із загальних семи за Чорноморець він провів уже в поточному чемпіонаті. І ось результат: гол через себе в падінні, який приносить одеситам другу перемогу в УПЛ 2024/25!

  • Статистика SportArena.com: 6 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Найкращий легіонер туру – Френсіс Момо (ЛНЗ)

У цьому турі були результативні дії іноземних футболістів: бразильці Вінісіус і Кевін оформили асисти в фестивальному матчі Шахтар – Карпати, а дебютант Колоса Болівар віддав гольову передачу під ранній гол Третьякова. Проте справді зробив різницю нігерієць Момо. Він забив у середині другого тайму після стандарту, врятувавши ЛНЗ від поразки на Київщині. Це те, чого чекаєш від легіонера – вирішальні дії, які приносять очки.

  • Статистика SportArena.com: 4 матчі у чемпіонаті, 1 гол.

Найкращий гол туру – Олександр Пшеничнюк (Чорноморець → Інгулець)

Є непогані удари в різній стилістиці, але ж тут гол через себе в падінні, та ще й переможний у самій кінцівці! Після подачі кутового Пшеничнюк зреагував на відскок і класно «склався» під вирішальний удар. Гол можна подивитися на відео.

  • Статистика SportArena.com: 3 матчі у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист.

Герой туру – Артем Бондаренко (Шахтар)

Першого голу в новому сезоні від Бондаренка довелося чекати до середини вересня, проте як пішло – то пішло. Проти Карпат Артем оформив хет-трик, і тепер оформилася маленька результативна серія: в двох останніх матчах – чотири результативних дії (три голи та один асист). Якщо вона продовжиться в Лізі чемпіонів, ми тільки «за».

  • Статистика SportArena.com: 5 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 1 асист.