Буяльський, Піхальонок, Ванат і вся збірна 10-го туру Прем’єр-Ліги

Воротар – Дмитро Різник (Ворскла)

Лише втретє в сезоні Ворскла та Різник зберігають свої ворота «сухими», і не можна сказати, що на Закарпатті місія воротаря збірної України була легкою. Різник відразу кілька разів виручив номінальних господарів: парирував дальній удар Нємчанінова, зреагував на досить гострі подачі та передачі Воробчака, Твердохліба та зреагував на дикий кікс від одноклубника (це коли Сефері невдало зрикошетив у власні ворота).

Правий захисник – Олег Данченко (Зоря)

Зв’язка Данченко-Кирюханцев – одна з найгостріших в УПЛ: у кожному матчі вони «прасують» правий фланг і створюють таку кількість небезпечних моментів, яких могло б вистачити на кілька тижнів. Металіст 1925 так і не втримав цей дует: Данченко віддав гольову передачу під перший гол (відзначився Чурко), Кирюханцев – під другий (Нагнойного). Олег взяв участь у багатьох гострих атаках (у тому числі в другій результативній) і часто підключався на високій середній позиції.

Центральний захисник – Максим Імереков (Зоря)

«Фестивальний футбол», який демонструвала Зоря в атаці, мав зворотній бік – команда довго не могла зіграти на нуль. Металіст 1925 луганці розгромили «всуху», Імереков забив третій м’яч своєї команди, а ще вдало відпрацював у захисті. Зокрема, Максим виручив гостей, коли не дав Ременюку зіграти на добиванні в досить небезпечному епізоді.

Центральний захисник – Сергій Чоботенко (Колос)

Ковалівський клуб потребував результату, і хоча старт сезону у Вереса був набагато успішнішим, Колос зумів обіграти рівнян. Відзначаємо новачка команди з Київщини Чоботенка, який вдало відіграв у захисті, а пізніше вдало підключився на кутовий від Богданова, забивши другий м’яч у ворота гостей. Дебютний гол Сергія за свою нову команду.

Лівий захисник – Андрій Цуріков (ФК Олександрія)

І знову Цуріков! Нема в сучасній УПЛ більш забивного захисника! Андрій забив смачним ударом у ворота Трубіна, в потрібний момент відкривши рахунок (уже на п’ятій хвилині). Надалі витримав досить важкі дуелі з Тейлором, Зубковим і Петряком. У цьому складному матчі олександрійці знову змогли відібрати очки у Шахтаря.

Центральний півзахисник – Олександр Піхальонок (СК Дніпро-1)

Мінімальна перемога над аутсайдером далася лідеру непросто – одним із найкращих у матчі з Чорноморцем був Піхальонок. Він забив красивим ударом після пасу Бузанелло, а ще краще проявив себе в організації атак. Після тонких передач Олександра могли (і мали) закінчитися голами атаки за участі Назаренка, Довбика та Амаша.

Правий півзахисник – Олег Ільїн (Колос)

Той випадок, коли результат був обов’язково потрібен Колосу – тож Ільїн був серед найбільш активних гравців команди господарів. Уже в дебюті матчу Олег ледве не скористався помилкою захисту Вереса, пізніше розганяв кілька швидкісних флангових атак. А в другому таймі, коли нулі на табло затягнулися, Ільїн завершив атаку з передачі одного з успішних «джокерів» Вишняка – Попова.

Атакувальний півзахисник – В’ячеслав Чурко (Зоря)

Прекрасний матч у виконанні технічного та винахідливого півзахисту Зорі, зокрема – зв’язки Чурко-Булеца, які виступали конструкторами більшості атак своєї команди, охоче діяли по всій широті фронту та технічно комбінували. В’ячеслав відкрив рахунок, замкнувши головою флангову подачу, а також подавав кутовий, після якого луганці забили третій м’яч.

Атакувальний півзахисник – Віталій Буяльський (Динамо)

Той випадок, коли Динамо здобуває перемогу на класі, а Буяльський стає провідним її творцем. Віталій забив другий м’яч киян, розігравшись із Ванатом, а в другому таймі й третій – після пасу Караваєва. Ще кілька разів Буяльський пробивав по воротах Кривбасу, а ще традиційно сильно грав у підіграші – зокрема, після його тонкого пасу виходив на оперативний простір Циганков, коли заробив пенальті.

Лівий півзахисник – Михайло Мудрик (Шахтар)

Вкотре суперники не можуть спинити Мудрика: він забив важливий другий м’яч «гірників», скориставшись пасом Петряка, ще один гол Михайла не зарахований, а ще кілька він міг забити, використовуючи свою домінуючу перевагу в швидкості та техніці. Якщо раніше Мудрик потрапляв під критику за надмірний індивідуалізм, то зараз його можна відзначати за колективізм – після його передач цілком могли забивати Кривцов і Зубков.

Нападник – Владислав Ванат (Динамо)

А ось вам будь-ласка – проблема форварда в Динамо вирішується природним шляхом, тобто, завдяки стрімкому прогресу Ваната. 20-річний талант забивав у кожному з трьох матчів УПЛ, у яких його випускали в стартовому складі. Кривбасівська оборона розривалася між Ванатом і Буяльським, а сам Влад додав до голу та асисту своєчасний пропуск м’яча на товариша, що в тій ситуації важило стільки ж, як результативна дія.

Збірна 10-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Тренер туру – Юрій Гура (ФК Олександрія)

Якби це було вперше – можна було б говорити про випадковість чи недооцінку, проте олександрійці вже неодноразово відбирають очки в Шахтаря, і цього разу, незважаючи на хід гри, який складався тривалий час не на їхню користь, підопічні Гури зуміли вкотре досягти позитивного результату в матчі проти гранда. В трьох останніх виїздах проти «гірників» ФК Олександрія здобула дві нічиї та одну перемогу.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Андрій Богданов (Колос)

Це тур абсолютно неймовірних замін. Для прикладу, Богданов, який набирає форму після служби на захист Батьківщини, замінив Оріховського в середині другого тайму й чи не першим дотиком до м’яча видав з кутового гольову подачу під гол Чоботенка. Андрій лише вдруге з’явився на полі в поточному сезоні, награв біля години гольового часу, проте на майстерності та віртуозному володінні м’ячем уже записав на свій рахунок асист.

Найкращий молодий гравець туру – Артур Ременяк (ПФК Львів)

Ще одна ефектна поява – 22-річному Ременяку вистачило трьох хвилин на полі, щоб після хорошої флангової передачі Полегенька зрівняти рахунок у матчі з Металістом. Артур допоміг «містянам» оперативно реалізувати кількісну більшість і врятував їх від домашньої поразки. Це його перший м’яч у поточному сезоні.

Найкращий легіонер туру – Таулян Сефері Сулейманов (Ворскла)

26-річний македонянин традиційно вирізняється активністю – в матчі з ФК Минай він забив у чужі ворота, а міг забивати і в свої. Активно відіграв на всьому просторі атаки та після передачі Олійника відкрив рахунок на 19-й хвилині. Важко Ворсклі приймати суперника на фактично його домашній арені, проте наявність легіонерів, яким ці деталі байдужі, дозволяє полтавській команді перебороти труднощі нинішнього дня.

Герой туру – Віталій Буяльський (Динамо)

У Прем’єр-ліги новий лідер бомбардирських перегонів – атакувальний півзахисник Буяльський двома голами забезпечив динамівцям перемогу над Кривбасом, а собі – перше місце в таблиці найбільш результативних голеадорів.