Чемпіонат Першої ліги сезону-2022/2023: дві групи, два етапи, орієнтовна дата старту – 27 серпня

Горняк-Спорт, фото — facebook.com/girniksport

Як стало відомо Sport Arena, чемпіонат України сезону-2022/2023 у Першій лізі пройде у два етапи.

На першому – 16 команд буде поділено за територіальною ознакою на дві групи по вісім клубів у кожній. З найкращих команд буде сформовано «чемпіонську» групу, в якій будуть розіграні нагороди та путівки до Прем’єр-ліги, найгірші клуби першого етапу боротимуться за збереження прописки у першому дивізіоні.

Склад груп першого етапу

Група А: Буковина, Діназ, Епіцентр, Карпати Львів, Нива Тернопіль, Полісся, Прикарпаття, ФСК Маріуполь

Група Б: Гірник-Спорт, Кремінь, ЛНЗ, Металург, Оболонь, Полтава, Скорук, Чернігів

За підсумками першого етапу чемпіонату, команди, які зайняли у своїх групах 1-4 місця, з урахуванням очок, набраних у матчах між собою, сформують групу, яка боротиметься за вихід до УПЛ. На другому етапі команди проводитимуть матчі лише з суперниками з іншої групи у два кола. Команди, які займуть 1-2 місця на другому етапі, напряму виходять в УПЛ. Команда, яка посіла на другому етапі третє місце, зіграє перехідний матч із клубом УПЛ, який фінішував на 14-й позиції. Команда, яка займе четверте місце у ПФЛ, зіграє у перехідному поєдинку з клубом, який фінішував на 13-й позиції у Прем’єр-лізі.

За таким же принципом – урахування очок у матчах між собою, поєдинки із суперниками з іншої групи у два кола – зіграють другий етап та учасники другої групи, яка буде сформована з команд, які посіли 5-8 місця у своїх групах на першому етапі. Команда, яка посіла останнє місце у групі, безпосередньо вилітає до Другої ліги. Команда, яка фінішувала на сьомій позиції, зіграє перехідний матч із клубом, який посів друге місце у чемпіонаті другого дивізіону.

Старт чемпіонату країни у Першому дивізіоні заплановано на 27 серпня. За неофіційною інформацією, трансляції всіх матчів кожного туру відбуватимуться у прямому ефірі. Планується, що вони будуть здійснюватися на офіційних YouTube каналах клубів.