Чорноморець шокував Динамо Київ «подарунком» на 96 річницю столичного клубу — футбол України

Команда Романа Григорчука відкрила протистояння двома швидкими голами, але на початку другого тайму втратила контроль над грою, після чого довелось шукати можливість для ще одного взяття воріт суперників.

Динамо Київ — Чорноморець, фото УПЛ

Після експериментів з матчами посеред тижня й незвичним днем початку чергового туру української Прем’єр-ліги організатори національної першості повернулись до більш звичного розкладу з початковими матчами в суботу. Звітній ігровий день у рамках двадцять шостого раунду змагань розпочинали київське Динамо та одеський Чорноморець фактично в найбільш інтригуючому матчі всього футбольного вікенду нашого футболу.

І річ навіть була не в тім, що команди в турнірній таблиці вирішують геть різні завдання та не мають при цьому взагалі ніяких перспектив конкуренції, а "моряки" при цьому здобули майже вдвічі менше очок за суперників. Просто "біло-сині" поступово почали прокидатись під завершення сезону, а команда Романа Григорчука ще не забезпечила собі спокійне життя в послідовності матчів проти доволі складних суперників. Тож залікові бали були потрібні кожній із сторін двобою, що забезпечило нам цікавий футбол.

А він і справді видався доволі цікавим уже з перших хвилин, бо ніхто й уявити собі не міг, що вже на четвертій хвилині Динамо пропустить м’яч у власні ворота, і при цьому дві атаки суперників до того завершуватимуться порятунком від Нещерета. А забили одесити в доволі невигадливий спосіб — подачу кутового з правого флангу головою в центрі чужого штрафного в ближній кут перевів Єрмаков. Проте гра тоді тільки починала розкриватись, тож особливого переляку на обличчях команди Шовковського / Луческу не було.

Більш лячно Динамо стало вже за мить, коли Алефіренко перед порожніми воротами п’ятою не влучив по м’ячу під час прострілу Бадібанги до воротарського. Не проблема — Зігі за п’ять хвилин зі свого правого флангу виконав прицільну подачу на Демченка, а той знову ж таки головою поцілив у дальній від себе кут. 0:2 до завершення 11 хвилини матчу — а ось на такий розвиток подій точно ніхто не очікував.

Певна річ, що киян такий розвиток подій спантеличив та й ми були трохи здивовані відверто слабким футболом, який демонстрував колектив під керівництвом Олександра Шовковського. Добре, що "біло-сині" тоді хоча б не занепали духом і поступово почали наближатись до чужих воріт у пошуках власного щастя. А воно, до речі, було дуже близько, не дивлячись на відчайдушний спротив Чорноморця.

Команда Григорчука грала в сміливий футбол, що не могло не привертати до себе увагу, але разом із тим створювало "морякам" чимало проблем саме в захисті, куди якраз спрямовували удар суперники. Ще до завершення першого тайму Динамо мало достатньо нагод для того, аби відігратись, проте то Паст потягне м’яч із лінії власних воріт, то Буяльський чи Ванат відмовляться влучати в площину з дуже вигідних позицій.

На диво смілий футбол від Чорноморця в першому таймі взагалі не отримував продовження після перерви. Гості взагалі ніби зупинились у пресингу не тільки на чужій половині, а на власній, що дало суперникам можливість розправити плечі. І тут уже почались реальні проблеми для одеситів.

На 53 хвилині стінка поміж Ванатом та Беніто на лівому фланзі штрафного завершилась ударом із близької відстані від українця, а вже за дві хвилини Владислав став співавтором голу Буяльського, якому допоміг вийти на ударну позицію такою ж грою в стовпа на правому фланзі чужих володінь. За лічені миттєвості гри Чорноморець розтринькав власну перевагу та й узагалі міг би почати поступатись за рахунком, якби згодом Ванат реалізував черговий момент біля чужого воротарського.

Проте "моряки" не відправились у вільне плавання на човні з двома пробоїнами, а доволі швидко їх закрили, зібрались із думками, і влаштували черговий вихор атак на чужі ворота. Нещерету вдалось урятувати власні володіння від удару Єрмакова посеред другого тайму, проте саме з помилки голкіпера Динамо під час передачі до центру поля розпочалась гольова атака суперників на 70 хвилині, яку завершив ударом із середньої відстані Демченко.

Динамо завершувало гру в атаках у відповідь, проте вони вже були позбавлені необхідного настрою. Воно й не дивно — команда тричі пропустила на власне день народження, тож просто не змогла зібратись до купи задля фінального штурму чужих воріт.

У наступному турі київське Динамо зіграє в гостях у Олександрії, а одеський Чорноморець прийматиме закарпатський Минай.

Динамо Київ — Чорноморець 2:3
Голи: Ванат, 53, Буяльський, 55 — Єрмаков, 4, Демченко, 11, 70

Динамо Київ: Нещерет — Караваєв, Дячук, Сирота, Вівчаренко (Дубінчак, 72) — Сидорчук, Андрієвський (Лонвейк, 78) — Беніто (Перріс, 71), Буяльський, Волошин (Царенко, 72) — Ванат (Рамірес, 84).

Чорноморець: Паст — Путря, Салюк, Гучек, Єрмаков — Кузик (Задоя, 88), Політило, Демченко — Бадібанга, Хадіда (Штогрін, 46, Гладкий, 80), Алефіренко (Черткоєв, 90+2).

Попередження: Беніто, Дячук, Дубінчак — Салюк