Цікаво! Три важливі висновки, які можна зробити з трансферу Різника з Ворскли до Шахтаря

Дмитрий Ризнык, фото — Getty Images

Зима сезону 2022/23 – найгаряча в історії вітчизняного футболу. Потужних трансферів настільки багато, що ми не встигаємо переосмислити їх. А даремно – за кожним значним переходом ховається важливий і впливовий фактаж.

Читайте також: Мудрик і Циганков пішли. А хто лишився? Як втрата головних зірок вплине на Динамо та Шахтар

Що ж означає перехід воротаря національної збірної України Дмитра Різника до Шахтаря і чому це так важливо для Ворскли та всього чемпіонату України з футболу? Розмірковує Спорт Арена.

Перше – у Шахтаря з’явилося багато грошей

Якщо раніше Гірники уникали великих трансферів (та й взагалі витрат), то зараз вони відкрили свою чекову книжку. Головна причина зрозуміла – починають працювати 70 млн. євро за Мудрика. Але вона не єдина — продажем Мудрика і Кривцова, а також вільним і мимовільним прощанням з багатьма легіонерами, адже Шахтар ще й порядком розвантажив свою зарплатну відомість.

Читайте також: Рекордний трансфер, історія для АПЛ, скромна як для клубу зарплата, тривалий контракт. Усі фінансові складові переходу Мудрика до Челсі

Тепер Гірники можуть дозволити собі не лише повернути Ярослава Ракицького, а й підписати Дмитра Різника. Романо озвучив цінник 3 млн євро + бонуси. Враховуючи, що 24-річний Різник востаннє перепідписувався з Ворсклою відносно нещодавно і його угода діє ще близько 1,5 років, суму відступних цілком виправдано.

Друге — чутки про Трубіна отримують непряме підтвердження

Про те, що Шахтар торгує Різника, вперше заговорили ще торік. Микола Медін навіть заявляв, що через те, що Ворскла не прийняла слушну пропозицію Гірників, у грі Дмитра намітився певний (психологічний, мабуть) спад. А паралельно у ЗМІ з’явилася інформація, що Анатолій Трубін не поспішає пролонгувати свій договір із Шахтарем. Який, до речі, триває рівно стільки, як і контракт Різника з Ворсклою — до кінця червня 2024-го. Є символізм у цих півтора роки. І є закономірність, що Трубін, поряд з Матвієнком, що залишається найдорожчим гравцем УПЛ, хоче повторити шлях Мудрика, Забарного, а може навіть Циганкова (якщо ви розумієте, про що ми).

Анатолій Трубін, shakhtar.com

Запросити такого сильного конкурента, як Різник — це не тільки підштовхнути внутрішню конкуренцію в рядах своїх воротарів, а й підготувати зміну своєму головному голкіперу. А що Різник поки що сируватий (і від того ж Шахтаря “з’їв” три м’ячі в матчі першого кола), так і у Трубіна бували і бувають свої помилки. Обидва воротарі — молоді, перспективні та справді талановиті.

Читайте також: Динамо, яке ми не знали. Хто запалює на зборах киян після продажу Забарного та Циганкова

Більше шуму справило би хіба що повернення з Реала Луніна — але, здається, Андрій дивиться суто на континентальні варіанти, і він страшенно правий у своєму бажанні євроінтеграції.

Третє – Ворсклі дуже доречний цей трансфер

Селекційна робота полтавців — найпровальніша в УПЛ цього сезону. Назбирали дорогих легіонерів — одні не заграли зовсім категорично, інші заграли, але почали скаржитися на заборгованості, а про третіх нам і сказати нічого — хлопці кілька разів вийшли на заміни, та й загубилися десь у надрах запасу Віктора Скрипника.

У минулі часи, можливо, ми б не звернули на це уваги — зрештою, як Юрій Максимов тримав у запасі Деріна Есеолу чи Влада Вакулу, та й Кушніренка з Бондаренком теж. Але зараз Ворскла більше не має права на кадрові помилки. ЗМІ смакують подробиці арешту Жеваго та його рахунків, лихоманить ГЗК у Горішніх Плавнях, величезні проблеми не можуть не позначитися на видатній частині — футбольному клубі. У ці часи віриш інсайдерам, які запевняють, що клуб бажає розвантажити трансферну відомість та скоротити бюджет чи не наполовину.

Дмитро Різник, facebook.com/fcvorskla

А якщо так, продаж Різника за живу валюту — якщо завгодно, гарантія того, що Ворскла дограє сезон і матиме перспективи. Як не боляче, із продажем Різника доведеться змиритися. Пригнічує одне: пішов саме зараз на перегляди багаторічний резервіст Ткаченко, не дочекався свого часу. Давно немає колись перспективних Каневцева чи Фесюна, залишається Паша Ісенко. Ви, можливо, важко згадаєте, що цей юнак колись вигравав затяжну серію пенальті на шляху Ворскли у фінал Кубка України, де Максимов його так і не випустив. А ми пам’ятаємо, що тоді Юрій Вільович сказав: “Паша, є хороша і погана новина. Погана – ти, як і раніше, третій воротар”.

Так ось, як і раніше, третій Ісенко зараз залишиться чи не єдиним на господарстві. З Кремня, як раніше, не смикнеш — Єрмолов на перегляді в іншому клубі УПЛ, з Гірника-Спорт втрачено момент, коли можна було смикнути — Кліщук, Ситніков, Баштаненко, Данкович чи Мирний давно пересиділи там час своєї спортивної перспективності, а той же Коваленко був орендований у Металіста 1925.

Читайте також: 10 складних питань щодо Мудрика в Челсі і одна — оптимістична! — відповідь

Виходити на ринок? Але де ви бачите готового воротаря – вільного агента? Втім, якщо на ваш рахунок капнуть три лями, ці проблеми стануть завданнями.

Але що важливо розуміти про можливість того, що всередині УПЛ зараз може відбутися більш ніж 3-мільйонний трансфер?

Це насправді вкрай важливий трансфер, адже він доводить, що гроші не просто надходять від вихідних продажів, а й на внутрішній арені можливі продажі. Навіть значні. І що не буде переходів “по беззаконню”, переманювань навтьоки і крадіжок – за хорошого гравця можна доплатити.

А що Різник — добрий, питань немає. В останніх інтерв’ю Дмитру хвалили багато експертів воротарської справи, а один — колишній наставник юнацької збірної України Володимир Циткін — навіть сказав, що Різник — єдиний сильний воротар в Україні просто зараз.

Читайте також: Трансфер Забарного до Борнмута — несподіванка. Але це крок уперед для українця

І головне – такі переходи дають мотивацію всім клубам. Готуйте свої таланти, і одного дня вони окупляться. Працюйте з молоддю, адже більше шансів отримати з неї зиск, ніж із вільних агентів із 25 штампами у трудовій книжці. Працюйте по-футбольному і отримуйте футбольні доходи.

Що добре, те добре.

І добре, що це вигідно для всіх сторін.

Богдан Грищук