«Дебрецен знайшов контакти Вереса в Інтернеті й запросив у гості». Сергій Коваль розповів про візит рівнян в Угорщину

Кажуть, спорт і, зокрема, футбол поза політикою. Брешуть. Спорт і, зокрема, футбол – частина дипломатії, причому далеко не найменш важлива. Ось і приклад рівненського Вереса промовисто підтверджує це твердження. Попри досить жорсткі перепалки на рівні політиків, візит українського клубу в Угорщину виявився теплим і підтвердив що тамтешні люди – і це найголовніше! ‒ повністю розділяють біль сусіднього народу, який змушений оборонятися від брутальної агресії в ХХІ столітті.

Радник президента НК Верес Сергій Коваль розповів Sport Arena як пройшов візит рівнян у Дебрецен, чим угорці допомогли українцям і які ініціативи передбачені в ініціативі Football For Peace, до якої приєднався рівненський клуб.

«Угорці гостинно прийняли та щедро забезпечили гуманітарною допомогою»

‒ Скажіть, будь ласка, як в принципі з’явився варіант зіграти міжнародний товариський матч — адже, крім учасників єврокубків, лише Чорноморець, здається, провів закордонний спаринг. Які зв’язки з ФК Дебрецен цьому посприяли?

Угорська сторона вийшла на нас напряму, знайшли контакти в мережі Інтернет та надіслали повідомлення. Ми відреагували миттєво та одразу приступили до вирішення організаційних труднощів. Наразі, як ми розуміємо, виїзди робити непросто, тому дякуємо керівництву Рівненської військової адміністрації за сприяння. Окрема вдячність клубу Дебрецен, які взяли на себе майже всі витрати: харчування, проживання, частково проїзд, а ще щедро забезпечили гуманітарною допомогою: м’ячами, дитячою формою, памперсами та інше.

‒ Як прийняла українську футбольну команду Угорщина? Наскільки доброзичливим виявилося ставлення місцевих футбольних людей, включаючи вболівальників під час матчу?

Все було чудово, наразі в клубі Дебрецен нова команда менеджменту, яка хоче робити багато правильних і корисних речей, в тому числі і благодійних. Організація була чудова, за виключенням хіба що аномальної спеки напередодні гри. Через спеку та довгу дорогу наші футболісти відверто втомились, тому це десь і сказалося на якості гри. Однак все решту було супер: прийом, відношення, дружній обід менеджменту та футболістів.

Фото – nkveres.com

‒ Яке враження у вас від футбольної інфраструктури ФК Дебрецен? Чи зможе нова арена та база Вереса з нею зрівнятися?

Стадіон і база в Дебрецена на дуже хорошому рівні. Футболісти залишилися задоволені якістю полів, а ми милувалися архітектурою стадіону. Там багато цікавих деталей та рішень, наприклад, нема класичних сходів, а вболівальники потрапляють на сектора з допомогою доріжок різного рівня. Стадіон затишний і одночасно місткий. Звичайно, ми намагаємося в себе зробити все хорошої якості. Частково в плани втрутилась війна, але президент і його партнери не зупиняють процеси. Стадіон буде теж красивий, це я вам обіцяю. База ще в процесі будівництва, зараз ціль поля, а будівлі вже будемо доробляти по ходу п’єси.

‒ У складі Дебрецена були та є футболісти, які раніше пограли в Україні. В якій формі ці хлопці, як виглядали проти рівнян?

Проти нас зіграв Саша Романчук, відомий за виступами в складі ПФК Львів. Хороший хлопець, який одначе пропустив через війну проміжок часу і ще набирає форму. Проти нас він зіграв непогано і керівництво Дебрецену задоволене підписанням Сашка. Ми йому побажали удачі, дай бог, проявить себе на тому рівні і зможе йти далі.

«Верес відкритий для пропозицій в рамках Football For Peace»

‒ Чи відбувалися перемовини про співпрацю двох клубів? Що можуть запропонувати одне одному Верес і Дебрецен?

Ми дуже плідно поспілкувалися з менеджментом, однозначно будемо працювати і спілкуватися надалі. Наразі в клуб зайшла міжнародна інвестиційна група, родом із Вірменії, група Ноа, яким належить однойменний клуб у Вірменії і частково доля в ФК Париж. Нові інвестори приємні та привітні хлопці, які багато років займаються футбольним бізнесом, в планах розвиток різних напрямків, сподіваємося на взаємовигідне партнерство. А ще вони переживають за Україну в наш непростий воєнний час і всіляко бажали нам миру та спокою на рідній землі!

‒ Відомо, що Верес підтримав ініціативу Football For Peace. Вона включає в себе один чи цілу серію благодійних матчів? Які ще заходи в планах?

Поки що один матч, але в подальшому ми відкриті до пропозицій. Головне не кількість, а якість, а також аби благодійні матчі не заважали тренувальному процесу, а навпаки вписувалися в плани тренера.

‒ Здається, наше суспільство ще не має консенсусу в питанні того, випускати чи ні українських футболістів за кордон. Ваш клуб — далеко не перший, якому це дозволили. Як оціните цю практику? Наче ж повернулися всі, хто поїхав…

Практика неоднозначна в суспільстві, але ми не бачимо тут нічого поганого. Вже десятки артистів, наприклад, їздять по всьому світу з концертами, серед них багато чоловіків призовного віку. Футболісти все рівно наразі грають в футбол, тому яка різниця де вони це роблять тут – чи в 100 км від кордону з Україною. Тим більше ми взяли зобов’язання повернутися якнайшвидше і з цим не виникло проблем. Популяризація українського питання та реальна допомога нашим людям – корисніше, чим просто звичайний тренувальний збір в умовному Львові чи Тернополі, на мою думку.

«Центральний стадіон Рівного готовий на 70-80%»

‒ Розкажіть, будь ласка, про готовність рівненського стадіону. Чи є вірогідність, що він прийме якісь офіційні матчі сезону 2022/23?

Готовність, мабуть, більше 70-80%. Вже скільки років я маю відношення до Вересу, однак ніколи ми не були так близькі до втілення мрії. Звичайно, залишається ряд робіт, однак забудовник запевняє у дотриманні термінів. У мене є чітка впевненість, що цього сезону ми будемо грати вдома, справді вдома! І якби не війна міг би дати слово, однак ніхто не знає, зо може трапитись завтра чи через тиждень. Віримо в краще та в ЗСУ!

‒ Якими будуть цілі та завдання Вереса на цей незвичайний сезон?

Задачі та цілі будуть не погіршити досягнення минулого року, тобто місце в десятці. Хотілося би нав’язати боротьбу у верхній частині таблиці, однак ми втратили багато лідерів, а новачкам потрібен час на адаптацію. Тому будемо реалістами і краще ставити більш досяжні цілі і радіти в разі їх перевищення. Однозначно ключовий фактор – робота Юрія Вірта, який багато років в команді і знає, що і як робити в скрутних навіть ситуаціях.

Також віримо в авторитет і свіжі ідеї В’ячеслава Шевчука, який робить величезний об’єм позитивного впливу на життя клубу. Ніхто і не розуміє, наскільки корисний Шевчук в якості функціонера в клубі. З такими футбольними людьми ми точно не боїмся йти в новий сезон!

‒ Здається, вашого нападника Поворознюка “перехопив” Рух. Чи буде ще один вересівський сезон “Футболіста”?

Боюся, такий трансфер їм не по кишені 🙂 Хай в цьому буде інтрига, однозначно вважаю лише те, що Дмитру є ще що сказати. Як мінімум біля поля, а чи на полі – це вже питання тренерів 🙂