Десант із «зимових» новачків допоміг Львову здобути мінімальну перемогу над Минаєм — футбол України

Однак успіх команді Олега Дулуба приніс вихованець академії Артур Ременяк.

Львів — Минай, фото УПЛ

Не встигли оком кинути, а шістнадцятий тур української Прем’єр-ліги, який став першим повноцінним у 2023 році, добіг до кінця. Божевільні матчі на вікенд, що супроводжувались аномально високою, як для цієї пори року, результативністю, залишились позаду, однак один двобій усе ж таки організатори вирішили виокремити на початок уже наступного тижня. Львів та закарпатський Минай — ці два клуби навряд чи мали б можливість розбурхати уяву пересічного вболівальника афішою своєї зустрічі, проте розташування команд у підвалинах турнірної таблиці підказувало нам, що боротьба в цьому матчі буде присутня.

А тут ще й зимове трансферне вікно "золоті леви" вирішили провести чи не найбільш активно серед усіх учасників національної першості, тож Олег Дулуб не мав приводів соромитись свого рішення залучити до стартового складу на звітну зустріч одразу десять нових футболістів. Очевидно, що за таких умов господарям потрібен був час для того, аби зігратись у новій сполуці виконавців, а тому й гра в нас була відносно спокійною.

Володимир Шаран зі свого боку не стикався з такими кадровими ротаціями, але після поразки від донецького Шахтаря посеред минулого тижня (1:4) його колектив також мав певні проблеми з фізичними кондиціями та зарядженістю на атаку. Хоча саме на рахунку колективу зі Закарпаття залишився перший дійсно небезпечний момент у звітному протистоянні, коли з центральної зони перед штрафним у поперечину дальнім пострілом поцілив Вишневський. Із урахуванням того факту, що цей момент стався на 22 хвилині, а до цього команди нічого не створювали, то епізод виглядав дуже привабливо.

Однак підтримати власний наступальний темп після того гості так і не зуміли, і до перерви відзначились лише ударом від правого кута воротарського на завершення відскоку зі стандарту у виконанні Булези, який пройшов над воротами. У Львова за стартові 45 хвилин моментів так і не з’явилось, тож після перерви Дулуб долучив до гри перевіреного раніше, але все ж таки новачка Богунова, якого планував застосувати на флангах нападу своєї команди.

Але на користь львів’ян гра від того так і не схилилась. Минай контролював м’яч на чужій половині, і зрештою забезпечив собі створення ще одного гольового моменту, коли на 48 хвилині Петько завершив подачу з лівого флангу на ближню стійку приблизно таким самим ударом, як і Булеза до перерви. Господарі поступового виконували додаткові заміни в своєму складі, але гра від того на їхній бік не схилялась.

Так не могло тривати вічно, і на 75 хвилині Твердохліб мав врешті-решт забивати переможний для своєї команди м'яч, але передачу з лівого флангу від Рогозинського перед порожніми воротами у воротарському в падінні перевів головою повз дальню стійку. І ні в кого потім не виникло жодних питань, коли суперники вже в наступній атаці вразили ворота Бандури. Передачу Бєляєва з лівого флангу до меж штрафного Ременяк зупинив першим дотиком, а другим ефектно пробив у лівий кут. Святкували дуже завзято, адже було зрозуміло, що гра йде до першого забитого.

У наступному турі Львів проведе гостьовий матч проти луганської Зорі, а закарпатський Минай на своєму полі зустрічатиметься з Олександрією.

Львів — Минай 1:0
Гол: Ременяк, 77

Львів: Рибка — Ґільєрме (Богунов, 46), Ґабріель, Дитятьєв (Никитюк, 53), Траоре — Алібеков, Антоніо (Мильченко, 69) — Свржняк (Ременяк, 63), Бєляєв, Кузик — Грисьо (Есеола, 53).

Минай: Бандура — Гончар (Голуб, 84), Горін (Кравчук, 80), Мельник, Нємчанінов — Петько (Шишка, 79), Вітенчук (Паламар, 84) — Гечев (Рогозинський, 72), Твердохліб, Булеза — Вишневський.

Попередження: Есеола — Мельник