Дикий – про єдиний ТВ-пул: Рішення загальних зборів клубів УПЛ є обов’язковим для всіх учасників ліги

Евгений Дикий, УПЛ

Виконавчий директор УПЛ Євген Дикий прокоментував заяву президента Динамо Ігоря Суркіса про можливий показ матчів чемпіонату України за участю киян на платформі “1+1 media”.

“У 2011 році виконавчий комітет, на той момент ФФУ, справді передав права на трансляції клубам на вісім років, тобто до 2019 року. Це рішення не було пролонговано, відповідно з 2019 року правовласником даних прав є вже УАФ (ст. 47 Статуту УАФ)”.

“Перед початком цього сезону ми підписали договір з УАФ про передачу УПЛ у тому числі прав, які включають і трансляції футбольних матчів”.

“Крім цього, перед початком сезону всі клуби, відповідно до процедури атестації на сезон та згідно з Регламентом змагань, зобов’язані надати документ, яким підтверджують, що вони зобов’язуються виконувати всі вимоги статуту УАФ та УПЛ, а також рішення Органів управління УАФ та УПЛ”.

“Головним Органом управління УПЛ є Загальні збори клубів УПЛ, які своєю більшістю прийняли рішення про створення єдиного медіа-пулу та підтримали пропозицію компанії «Сетанта». Відповідно, це рішення є обов’язковим для виконання всіма іншими учасниками УПЛ”.

Нагадаємо, що транслятором матчів УПЛ у новому сезоні стане Setanta Sports. Більшість учасників УПЛ проголосували за створення єдиного телепулу. Проти проголосували Динамо, Зоря, Дніпро-1 та Рух.

Контракт із Setanta Sports розрахований на три роки. Мовник заплатить за права на матчі УПЛ 16,2 мільйонів доларів. З цього сезону за бойкот телепулу клуби УПЛ можуть покарати грошовим штрафом до 500 тисяч гривень та зняттям очок.

Журналіст Ігор Циганик повідомив, що «відмовники» телепулу – Динамо, Зоря, Дніпро-1, а також Металіст – транслюватимуть свої матчі у новому сезоні медіахолдингом «1+1 media». Львівський Рух планує показ матчів на клубному YouTube-каналі.

Новий сезон в УПЛ стартує 23 серпня.