Динамо, яке ми не знали: хто запалює на зборах киян після продажу Забарного та Циганкова

Назар Волошин, фото — fcdynamo.com

На зборах у Туреччині Динамо вже провело шість спарингів. І з кожним стає все цікавіше: киянам належить навчитися грати без таких багаторічних лідерів, як Циганков, Забарний або Кенджера. І важко сказати, в якій лінії гранд зазнає більших оновлень – адже провідні гравці пішли з оборони, півзахисту та атаки. Замінювати провідних гравців доведеться у кожній ланці, і всі стежать за грою динамівців, вишукуючи серед нових імен майбутніх зірок.

Читайте також: Трансфер Забарного до Борнмута — несподіванка. Але це крок уперед для українця

Sport Arena розбирається, що являють собою гравці, яких випробовує на спарингах під час зборів Мірча Луческу.

Для початку – графік

24 січня

Динамо – Рапід (Австрія) – 0:4
Голи: Забарний (13, автогол), Бургшталлер (32, 47), Кнасмюллер (80).

Динамо, перший тайм: Нещерет – Вівчаренко, Забарний, Попов, Кенджера – Сидорчук, Кабаєв, Гармаш, Караваєв, Лонвейк – Ванат; другий тайм: Нещерет (Моргун, 75) – Кравченко, Сирота, Бурда, Дубінчак – Шепелєв, Яцик, Андрієвський, Діалло, Лєднєв – Ванат (Волошин, 60).

Рапід (стартовий склад): Хедль, Кершбаум, Віммер, Бургшталлер, Пеїч, Штрунц, Ауер, Грейль, Освальд, Баїч, Керфельд.

28 січня

Динамо – Марибор (Словенія) – 0:2 (0:0)
Голи: Антолін (49), Брніч (79).

Динамо, перший тайм: Нещерет ‒ Тимчик, Попов, Сирота, Дубінчак ‒ Сидорчук (с), Яцик ‒ Царенко, Діалло, Волошин ‒ Бєсєдін; другий тайм: Нещерет (Моргун, 71) ‒ Кравченко, Попов (Сирота, 71), Бурда, Вівчаренко ‒ Андрієвський, Лонвейк (Беніто, 76), Гармаш, Лєднєв, Караваєв ‒ Ванат.

Марибор (стартовий склад): Бергсен, Божич, Сікошек, Антолін, Брніч, Ватсон, Мілець (к), Каріч Шоштаріч, Лаушич, Ілічіч, Віпотнік.

Нереалізований пенальті: Ванат (51).
Вилучення: Лонвейк (76, повторне попередження).

31 січня

Динамо – Аустрія Лустенау (Австрія) – 2:2 (0:2)
Голи: Попов (52), Вівчаренко (60) – Грабер (26), Фрідрікас (35).

Динамо, перший тайм: Нещерет ‒ Караваєв, Бурда, Сирота, Дубінчак ‒ Сидорчук (к), Шепелєв, Лонвейк, Діалло, Волошин, Пономаренко; другий тайм: Нещерет ‒ Тимчик, Попов, Боль, Вівчаренко ‒ Андрієвський, Шепелєв, Яцик, Беніто (Кремчанін, 77), Царенко ‒ Гармаш.

3 лютого

Динамо – Уніря Деж (Румунія) – 5:1 (4:0)
Голи: Беніто (2, 13), Тимчик (25), Ванат (32), Супряга (83) – Анд. Поп (89).

Динамо, перший тайм: Нещерет – Вівчаренко, Боль, Дячук, Тимчик – Сидорчук, Яцик, Царенко, Беніто, Кабаєв – Ванат; другий тайм: Моргун – Караваєв, Попов, Сирота, Дубінчак – Андрієвський, Лонвейк, Волошин, Шепелєв, Діалло – Супряга.

Уніря Деж (стартовий склад): Райлян, Керекі, Бурдет, Бута, Гіт, Катінян, Ад. Поп, Матіш, Блай, Ал. Поп, Кочан.

5 лютого

Динамо – Вайле (Данія) – 2:0
Голи: Супряга (11), Яцик (81).

Динамо, перший тайм: Нещерет – Дубінчак, Попов, Дячук, Караваев – Сидорчук, Царенко, Лонвейк, Беніто, Волошин – Супряга; другий тайм: Нещерет (Моргун, 62) – Малиш, Бурда, Сирота, Вівчаренко – Андрієвський, Яцик, Беніто (Пашко, 62), Гармаш, Кабаєв – Супряга (Горбач, 62).

Вайле (стартовий склад): Тротт – Альборноз, Провстгор, Вельков, Ельвіус, Драме, Офорі, Амбі, Лаурітсен, Сукута-Пасу, Кіркегор.

6 лютого

Динамо – Шкендія (Македонія) – 1:0 (1:0)
Гол: Лонвейк (45).

Динамо, перший тайм: Нещерет – Караваєв, Боль, Дячук, Дубінчак – Андрієвський, Гармаш (к), Лонвейк, Пашко, Кабаєв – Пономаренко; другий тайм: Нещерет (Моргун, 65) – Малиш, Бурда, Попов, Дубінчак (Гусєв, 73) – Сидорчук (к), Василець, Царенко, Беніто, Волошин – Горбач.

Шкендія (стартовий склад): Захов, Максімов, Бейтулай, Діта, Велія, Р.Рамадані, Чінарі, Тотре, Хасані, Шала, Мілєв.

Попереджені: Дубінчак (11), Андрієвський (18), Сидорчук (59) – Чінарі (42).

Динамо, фото – fcdynamo.com

Хто кого замінює?

Мірча Луческу сповідує принцип «єдиної команди»: у Туреччині займаються і основний, і юнацький склад, а головний тренер залучає до спарингів першого клубного складу всіх із молодих, хто тільки може йому знадобитися. При цьому переглядає Мірча Міхайович дуже широко – за цей час із умовної юнацької когорти він викликав на ігри уже 12 гравців.

  • Валентин Моргун
  • 21 рік, воротар
  • Цього сезону не грав

Син легендарного голкіпера Ворскли та Левськи, чемпіона Болгарії Олега Моргуна. Юним перейшов із Металіста, певний час був на досить високому рівні, дебютував у юнацькій Лізі чемпіонів. Після скасування першості U-21 гостро потребує ігрової практики. На зборах у п’яти матчах пропустив три м’ячі, втім, у двох останніх спарингах зіграв на нуль. Максимально пробує зачепитися за свій шанс, зважаючи на травми Бущана та Бойка.

Замість кого? Бойко, Бущан.

Читайте також: Циганков вирішив не грати за правилами Суркіса. Його перехід до Жирони — правильний, нехай і запізнілий крок

  • Навін Малиш
  • 19 років, захисник
  • Цього сезону ‒ 15 матчів і 1 гол за юнацький склад

Вихованець вишгородського Діназа. В Динамо за кілька років дійшов до предметного інтересу Луческу. Володіє хорошою антропометрією, ударом і лідерськими якостями. Грає з глибокими, розлогими підключеннями по всій протяжності флангів. Має міжнародний досвід – як за юнацьку збірну, так і в Лізі чемпіонів U-19. Після того, як Кенджера пішов в оренду в ПАОК, все частіше залучається «під» Караваєва. Зіграв у двох останніх (переможних і «сухих»!) спарингах Динамо.

Замість кого? Кенджера

  • Антон Боль
  • 20 років, захисник
  • Цього сезону ‒ 9 матчів за юнацький склад

Житомирянин ‒ теж не новачок на зборах першої команди. Чудова антропометрія, стрибок, перший пас. Має суттєвий потенціал у підключеннях на стандарти. Не уникнув грубих помилок у попередніх спарингах, але загалом явно прогресує. Кажуть, котирується найвище серед усіх нинішніх гравців юнацького складу. Втім, зараз грає, переважно, в «резервній зв’язці» з Дячуком, якого повернули з Олександрії – а Попов із Сиротою награються як основні. Провів три спаринги.

Замість кого? Забарний.

  • Максим Дячук
  • 19 років, захисник
  • Цього сезону ‒ 5 матчів за основний склад Олександрії, 3 ‒ за юнацький

Вихованець івано-франківського футболу свого часу потрапив у Динамо з моршинської Скали. Кілька років прогресував у юнацькому складі, причому, якийсь час вважався другим за талантом після Забарного. Оренду в Олександрії використав плідно, навіть попри перше вилучення в УПЛ. Чіпкий, наполегливий гравець. Дуже жорсткий (в межах правил) у боротьбі один в один. З Болем точно буде «під» основним дуетом центрбеків.

Замість кого? Забарний.

  • Олександр Яцик
  • 20 років, півзахисник
  • Цього сезону ‒ 1 матч за першу клубну команду (ЛЧ), 11 матчів і 5 голів за юнацький склад

Уже давно «під» першою командою. Капітан юнацького складу грає в центрі півзахисту, проте не є чистим опорником – скоріше, центральний півзахисник широкого діапазону, «восьмий номер». У Яцика хороше бачення поля, витривалість і сильний удар. Це не перші його збори – Саша вже грав і забивав у попередніх спарингах. У п’яти матчах на цих зборах відзначився одним голом – смачно забив Вайле. У плані внутрішньоклубних перспектив він явно отримає свій шанс, але коли Лонвейк остаточно освоїться в Динамо, а Шапаренко вийде на бойову форму після травми – шансів у Яцика стане мало. Хіба що він розкриється глибше, в ролі опорника більш сучасної формації, ніж Сидорчук.

Замість кого? Шапаренко, Лонвейк, Андрієвський, можливо – Сидорчук.

Олександр Яцик, фото – fcdynamo.com

  • Максим Василець
  • 17 років, півзахисник
  • Цього сезону ‒ 4 матчі за юнацький склад

Ще один центрхав широкого профілю. Кажуть, вразив тренерський штаб об’ємами роботи. Вміє грати в динамічний, темповий футбол. Працездатний. Очевидний талант у своєму амплуа. Поки, звичайно, на далеку перспективу, але один із тих, хто може здивувати. За грою опитані нами фахівці порівняли його з Павлом Яковенком, а нам навіть здається, що він більше схожий на Юрія Максимова часів Дніпра – навіть до Динамо та Вердера.

Замість кого? Шапаренко, Лонвейк, Андрієвський, Яцик.

  • Антон Царенко
  • 18 років, півзахисник
  • Цього сезону ‒ 2 матчі за першу клубну команду (ЛЧ), 10 матчів і 4 голи за юнацький склад

Технічний атакувальний півзахисник також уже встиг дебютувати в першій клубній команді. «Світла голова», технічний і винахідливий гравець. Чудово бачить поле, причому, не лише може відрізати кількох суперників тонким пасом, але й завершити атаку. Особливо здорово виглядає в короткій перепасовці та швидкісних багатоходівках. Мінус – антропометрія: поруч із високими, статними конкурентами буде програвати в боротьбі, а проявити себе настільки важливим гравцем, щоб стати стилеутворюючим, не зміг. На зборах зіграв п’ять спарингів.

Замість кого? Буяльський, Лонвейк, Шапаренко.

  • Кирило Пашко
  • 16 років, півзахисник/нападник
  • Цього сезону ‒ 9 матчів і 2 голи за юнацький склад Зорі

Ще один кадр із луганської Зорі. Пройшов школу Металіста та Динамо. Багато забивав по ДЮФЛУ – особливо в позаминулому сезоні. Стрімкий, технічний, з хорошим баченням поля. Очевидний, яскравий талант. Але, безперечно, як і інші «зоряни», потрапив на збори першої команди екстерном – хороші селекціонери, стало бути, в юнацькому складі луганців.

Замість кого? Циганков, Беніто, Караваєв, Кремчанін.

Читайте також: Українці у топ-чемпіонатах. Сезон 2022/23 – найбільш представницький в історії

  • Дмитрій Кремчанін
  • 18 років, півзахисник/нападник
  • Цього сезону ‒ 14 матчів і 2 голи за юнацький склад

Швидкий гравець – може зіграти як центрального нападника, так і флангового. Відзначається вмінням оживити гру через заміну. 2005 р.н., але вже давно в обоймі юнацького складу U-19. По ДЮФЛУ забивав дуже багато (у 63 матчах – 53 голи), але в основному – за чернігівську Юність (рідна школа Ярмоленка). Після переходу в Динамо частіше використовувався не на вістрі атаки, а з глибини, з флангів. На цих зборах раз вийшов на заміну – замість Беніто. Це підкреслює, що в першу команду для Дмитра поки що зарано.

Замість кого? Циганков, Беніто, Караваєв, Ванат, можливо – Супряга.

  • Назар Волошин
  • 19 років, півзахисник/нападник
  • Цього сезону ‒ 13 матчів і 5 голи за Кривбас

Повернення із оренди Волошина – очікувана подія. Назар здорово проявив себе в юнацьких змаганнях. Він ефективний у ролі вінгера та атакувального півзахисника. Це технічний, стрімкий футболіст, який однозначно буде розглядатися як один із замінників Циганкова – тим більше, травмувався Лєднєв. Ще одна опція – суто нападник. На нашу думку, в цій ролі Волошин поступиться і Супрязі, і Ванату, проте як варіант – маємо на увазі. Проблема – взявши участь у всіх спарингах, Назара ніяк не «прорве». Він поки без голів.

Замість кого? Циганков, можливо – Бєсєдін.

  • Матвій Пономаренко
  • 17 років, нападник
  • Цього сезону ‒ 8 матчів і 3 голи за юнацький склад Зорі

Як відомо, в Зорю відправилась чи не половина юнацького резерву Динамо. Пономаренко – перший приклад, хто повернувся назад сильнішим. Щоправда, в першій половині сезону в першості U-19 він не вражав – всього три голи, всі – в одному матчі з Інгульцем. Наразі виклик Пономаренка – далекий аванс і свідчення, що в колективі його люблять і поважають. Зіграв два спаринги на цих зборах, за першу команду не забивав.

Замість кого? Ванат, Супряга, Горбач.

  • Ігор Горбач
  • 18 років, нападник
  • Цього сезону ‒ 12 матчів і 5 голів за юнацький склад

Корінний динамівець. Найкращий бомбардир усіх сезонів свого юнацького складу. В 120 матчах – 69 голів. У юнацькій лізі чемпіонів не забивав, але які суперники… Баварія, Бенфіка, Барса… Вважається найбільш гармонійним юним форвардом у Динамо: не «бігунок», а швидкість є; не «таранник», а антропометрія в порядку; не «транжира», але в кожному матчі за моменти чіпляється. От йому б більше довіряти в першій команді! Поки тільки пару разів виходив на заміни, проте потенціал дуже непоганий.

Замість кого? Бєсєдін, Гармаш, Супряга.

* * *

Ми старалися оглянути саме юних талантів, хто робить свої, грубо кажучи, перші кроки. Якщо у вас викликають питання прізвища Беніто, Кравченка, Бурди – вам на інші сайти. Проте, звичайно, під час зборів виринуть і ще менш відомі імена. І це буде правильно. Ніж ліпити, умовно, Гармаша в нападники чи Шабанова в оборонці, набагато корисніше дати шанс Волошину, Яцику, Дячуку чи навіть тому ж Горбачу. В цьому плані ми повністю підтримуємо курс Динамо.

Ігор Дашков