Дніпро-1 упустив перемогу над Олександрією — футбол України

Колектив Олександра Кучера двічі вів у рахунку за ходом гри, але суперники так само двічі відігравались.

Олександрія — Дніпро-1, фото СК Дніпро-1

Протистояння в рамках шістнадцятого туру української Прем’єр-ліги перейшли до своєї суботньої частини розкладу, яку відкривав, напевно, центральний матч усього вікенду нашого футболу. На полі стадіону Ніка Олександрія приймала дніпровський Дніпро-1, і при цьому, на відміну більшості команд ліги, могла похизуватись приблизно рівним ігровим досвідом на рівні зі суперниками в 2023 році. Команда Руслана Ротаня посеред тижня зіграла в ефектну нічию проти харківського Металіста 1925 (3:3), проте всі думки нового головного тренера "поліграфів", вочевидь, були зосереджені на поєдинку проти команди з нечужого для нього міста.

Проте Олександр Кучер та його підопічні на подібні сентименти розмінюватись не хотіли, і тому влаштували потужний штурм чужих воріт вже з перших хвилин, неначе намагаючись надолужити втрачене в матчах проти кіпрського АЕК Ларнака. Моментів у гостей для швидкого м’яча було вдосталь, проте "поліграфи" все ж таки тримались більш-менш надійно в захисті. Але зрештою швидкість та тиск СК досяг такого рівня, що підсумком став симпатичний постріл від Бланко з лівого флангу штрафного в дальній кут, якому влучити в ціль дуже допоміг рикошет від ноги Сергія Рибалки.

Проте, як з’ясувалось згодом, команда Кучера змогла тримати високий темп лише до певного відтинку першого тайму, аж поки не почала банально відчувати втому. А коли м’яч дістався ніг футболістів Олександрії, то й одразу почали виникати проблеми в захисту дніпрян. Як підсумок — блискавична відповідь у вигляді карколомного фінта Мустафаєва на правому фланзі штрафного проти Сарапія та завершальний удар у дальній кут повз Валефа.

Бразильський голкіпер гостей, до речі, це взагалі окрема тема для розмови. Двічі привозив воротар передачами до лівого флангу власного штрафного перед завершенням першого тайму, але дивом не був покараний Третьяковим, який спочатку пробив повз ворота, а потім влучив у винуватця ситуації під час виходу віч-на-віч. Із таким багажем Дніпро-1 відправився на другий тайм, на початку якого його зустрічала заміна від Кучера у вигляді появи Когута та сигнал "Повітряна тривога", який на певний час відправив команди до укриття.

Десь півгодини тривала ця вимушена павза, проте зрештою футболісти знову з’явились на полі, і, як ми вже встигли звикнути одразу одна з команд забила м’яч. Цього разу Дніпро-1 зреагував швидше за опонентів, і, як з’ясувалось під час перегляду передачі Бабенка на хід Довбику з власної половини через лівий фланг, за арбітрів. Форвард тим часом спокійно переграв у межах штрафного воротаря, але офсайд при цьому в нього був просто кричущим. Однак гол залишили в силі, після чого настав доволі тривалий відтинок гри без яскраво помітного прогресу в атаці збоку обох сторін.

Дніпряни демонстрували гру від м’яча, що цілком відповідало рахунку на їхню користь. Але ж проблеми в захисті в команди Кучера при цьому нікуди не поділись! Ось і виникла поодинока загроза під завісу основного часу від широких розіграшів від господарів, яка завершилась передачею Мірошніченка з правого флангу до штрафного на Кожушка, того не встиг остаточно накрити Валеф стрибком у ноги, але пенальті не дав статись пас Цурікова під порожні ворота на Мустафаєва. Ось так лідер і підставив свої позиції під удар.

Наступними вихідними Олександрія зіграє в гостях у закарпатського Миная, а дніпровський Дніпро-1 прийматиме київське Динамо.

Олександрія — Дніпро-1 2:2
Голи: Мустафаєв, 30, 88 — Бланко, 23, Довбик, 58

Олександрія: Шевченко — Мірошніченко, Бондаренко, Бабогло, Копина (Цуріков, 69) — Мустафаєв, Михайленко (Ковалець, 68), Рибалка (Сігеєв, 82) — Калітвінцев (Кулаков, 69), Кобзар (Кожушко, 56), Третьяков.

Дніпро-1: Макс Валеф — Хайнер, Сваток, Сарапій, Амаш — Рубчинський (Когут, 46), Бабенко — Гуцуляк, Піхальонок (Танчик, 89), Бланко (Назаренко, 82) — Довбик (Підлепенець, 80).

Попередження: Кулаков, Мірошніченко — Сарапій