До України повернулись лише два гравці та адмінсклад: несподіване зізнання директора ЛНЗ

ЛНЗ. Фото — fc-lnz.com

Директор ФК ЛНЗ Василь Гречаний розповів про кадрову ситуацію у команді, що склалася навесні.

Де була і що робила команда 24 лютого, коли розпочалася війна?

– Футбольний клуб ЛНЗ перебував на зборах у Туреччині. Ми готувались до чемпіонату, адже 20 березня за планом був перший матч другого кола проти вінницької Ниви. 

– Як колектив переживав ці новини?

– Усі були в шоці. Збори були заплановані до 18 березня і після довгих роздумів і переговорів вирішили залишатись там до кінця. Три тижні війни команда тренувалась в одноразовому режимі суто для підтримки форми. Однак, звісно, більше часу приділялось для читання новин із України, підтримки зв’язку з рідними і поступового пошуку команд у Європі.

– Куди і як поверталась команда?

– Авіакомпанія переробила квитки. Замість перельоту до Києва, клуб полетів до Польщі. До України повернулись лише Бакалов, Шпанюк, Вербицький, Махно, Калініч – це адмінсклад, і Копил з Пучковським – футболісти. 

– Що було далі?

– Все повністю зупинилось. Єдине питання, яким займались, – розривами контрактів, трансферами, реєстрацією документів тощо. Обслуговували переходи гравців у європейські клуби. Керівництво максимально пішло на зустріч. З усіма гравцями розірвали контракт за потреби, адже 95% людей знайшли в Європі команди напівпрофесійні чи аматорські. Лише за умови переходу до професіонального клубу контракт зберігався і оформлювалась оренда. А при переході до аматорських чи напівпрофесійних команд у гравця не має бути ніякого контракту. 

– ЛНЗ буде грати в Першій лізі в прийдешньому сезоні?

– Ми пройшли атестацію за вимогами Першої ліги і тепер чекаємо офіційного підтвердження нашої участі від ПФЛ. Зі свого ж боку ми підтвердили намір грати в Першій лізі в сезоні 22/23. Розраховуємо і сподіваємось на це. 

– Яким було налаштування керівництва на участь у наступному сезоні?

– Керівництво пішло на зустріч футболістам, про що я вже казав, плюс була матеріальна підтримка всім. Клуб у повному обсязі виконав усі фінансові зобов’язання перед гравцями згідно з їхніми контрактами до травня місяця. Зокрема і з тими, хто розірвав контракт після початку війни, щоб грати закордоном. На мою думку, це дуже солідно. Те саме стосується й адмінскладу та персоналу. 

Я розумію, що деякі футболісти незадоволені тим, що ми їх не повернули з початком зборів, але рішення по комплектації складу ухвалювали головний тренер зі спортивним директором. Я від імені ФК ЛНЗ максимально дякую всім хлопцям за ту роботу, яку вони провели, щоб посісти високе місце в Другій лізі, і тим, кого ми підписали взимку, але не встигли заграти.

Sport Arena раніше повідомляла, що першоліговий ЛНЗ підписав воротаря Дениса Шеліхова та захисника Сергія Швеця.

Раніше ЛНЗ підписав захисників Олега Синьогуба, Ігоря Солдата, Микиту Полюляха та Арсена Слотюка, півзахисника Антона Савіна та хавбека Андрія Ляшенка.

Новий сезон у ПФЛ може стартувати наприкінці серпня чи на початку вересня.