Довбик, Климчук, Твердохліб і вся збірна 25-го туру Прем’єр-Ліги. Соломон-Отабор також на місці

Воротар – Євгеній Волинець (Колос)

Уже в дебюті автогол дав перевагу ковалівцям у Рівному, проте її ще треба було відстояти. Чудово відіграв голкіпер Колоса Волинець, який справився з кількома прицільними ударами: коли В.Шарай головою замикав кутовий, а також коли Близниченко та Кльоц пробивали здалеку після стандартів. Це 12-й у сезоні матч на нуль для Євгенія з 25-ти, проведених у чемпіонаті України з футболу сезону 2022/23.

Центральний захисник – Владислав Бабогло (ФК Олександрія)

У Шахтаря хороший підбір атакувальних гравців, та ще й намітилося повернення травмованих. Візит команди, в якої середня результативність складала під 2,4 гола за гру, нічого хорошого не віщував обороні господарів. Проте Бабогло та Логінов досить переконливо відіграли біля своїх воріт – часто підчищали без ударів, щільно діяли при стандартах, дуже чітко працювали з м’ячем – як у відбираннях, так і в пасовій роботі. Єдиний момент, коли Келсі опинився без уваги, він використав – але це не була вина Влада. Натомість, сам Бабогло ще й ледве не забив зі свого підключення. Нічия – цього разу хороший результат для Олександрії Ротаня, чемпіонська інтрига палає.

Центральний захисник – Денис Попов (Динамо)

Криворізька команда добре зібралася на матч проти Динамо та створила для Нещерета немало проблем. Але захист киян стримав натиск суперників, а персонально Попов ще й зробив результат. Саме він з подачі Андрієвського забив на початку другого тайму м’яч, який приніс Динамо третю поспіль перемогу під керівництвом т.в.о. головного тренера Шовковського на час лікарняного Луческу. Звісно, можна шукати якісь помарки в грі Дениса, та й попередження в кінцівці матчу можна було уникнути, проте Попов точно реабілітувався за недавні невдалі зустрічі.

Центральний захисник – Ігор Снурніцин (Зоря)

Дискваліфікація Імерекова змусила тренерський штаб Зорі створити дует двох лівоногих оборонців у центрі. До честі Батагова та Снурніцина, вони витримали це випробування (хоча Металіст 1925 мінімум тричі міг забивати не без причини відсутності щільності між центрбеками). Зате Снурніцин традиційно добре ходив вперед. Коли кіпер гостей парирував черговий удар Герреро, саме Ігор зберіг м’яч у грі та віддав пас настільки сильно, що м’яч відскочив буквально від Шахова в ворота.

Центральний півзахисник – Микола Михайленко (ФК Олександрія)

Вихованець Динамо забив красивий м’яч у ворота «гірників», уже в дебюті позбавивши лідерів первісного плану на цей виїзд. Крім цього, Михайленко плідно відпрацював у середині поля поруч із таким досвідченим гравцем, як Рибалка. Їхній тандем додав труднощів середній лінії Шахтаря. А сам Микола ще й ефективно працював у підіграші. Його передачі на різні дистанції давали вектор атакам за участі Ковальця, Мірошниченка та Третьякова (останній ще й міг забивати з його пасу).

Правий півзахисник – Назарій Русин (Зоря)

Божевільний матч атакувальної трійки Зорі – Русин, Антюх і Герреро на трьох створили більше моментів, ніж суперник за кілька останніх турів. Технічний Назарій постійно користувався своєю вибуховою швидкістю. Ще до перерви його смачний удар здалеку парирував харківський воротар Сидоренко, а відразу ж після відпочинку Русин перехопив передачу суперника, на реактивному прориві дістався до голкіпера та знущально завершив атаку різаним ударом у ближній кут. Дев’ятий гол у сезоні для Назарія та 13-та результативна дія.

Атакувальний півзахисник – Єгор Твердохліб (ФК Минай)

Сенсаційна перемога закарпатців над Ворсклою – це тим більше дивовижний результат, якщо врахувати, що герой матчу був під носом у полтавців. Поки головна команда області підписувала й тут же втрачала повні вагони легіонерів, за її неофіційний фарм Гірник-Спорт грав виходець із аматорських змагань Твердохліб. Зараз саме він створив обидва голи. В першому випадку поборовся за м’яч і Петько розстріляв ворота, а в другому таймі після кількох небезпечних ударів головою замкнув флангову подачу Булези.

Лівий півзахисник – Вів Соломон-Отабор (Рух)

Звично активний Соломон не забивав із минулої осені, а результативних дій не оформлював з березня. Матч проти Інгульця англієць провів надзвичайно продуктивно. Саме він встиг на добивання вже в дебюті й відкрив рахунок, далі видав низку хороших передач, активно взаємодіючи з Альваренгою та Таллесом. Саме Вів заробив стандарт, після якого додатковою подачею здійснив асист під перший у матчі гол Климчука.

Нападник – Максим Прядун (Металіст)

Матч проти останньої команди турніру треба було обов’язково вигравати, і Металіст зробив усе для цього. Так, чи не найкращий матч цього року провів Прядун. Він, по-перше, щедро ділився м’ячем – розвивав перспективні атаки, під час яких викладав хороші передачі на Багачанського, Картушова та інших одноклубників. А в підсумку сам отримав своєчасне підключення від Наумця й чітко пробив попід воротарем. Вагу цієї перемоги ще варто буде осягнути – вже в кінці сезону.

Нападник – Артем Довбик (СК Дніпро-1)

Від перших і до останніх хвилин одеського матчу Довбик був у центрі уваги. Після його пасу п’ятою міг відкривати рахунок Пихальонок, потім сам Артем кілька разів опинявся на ударній позиції, а відразу після перерви здорово підігравав Рубчинському. Активний і наполегливий нападник дніпровців боровся та догравав до кінця – фактично з самої лицьової лінії він видав гольову передачу на Назаренка, а потім все ж досяг бажаного. Навіть спершу не забивши з пенальті, Довбик замкнув кутовий від Пеглоу. Вирішальний внесок у цю вольову перемогу від лідера перегонів бомбардирів.

Нападник – Юрій Климчук (Рух)

Інгулець – принциповий суперник для Руху ще з часів нижчих ліг, і Климчук це чудово знає. Невипадково Юрій провів настільки топовий матч саме проти петрівців. Він неодноразово міг забивати сам, натомість після його удару на добиванні відкрив рахунок Соломон. Надалі Климчук вів соло. Відразу ж після перерви замкнув флангову подачу Віва, а в кінцівці втік на воротаря з Квасницею й скористався передачею молодого джокера. Це дуже сильний матч від лідера атак «княжих левів» ‒ Юрій повністю переграв своїх суперників попереду.

Збірна 25-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena

Тренер туру – Володимир Шаран (ФК Минай)

У Шарана скромний підбір гравців і ще й нерівномірна комплектація – скажімо, лівоногих оборонців більше, ніж правоногих, з’явилася проблема з правим вінгером і так далі. Проте зі своїх можливостей ФК Минай витискає максимум з лишком. В останніх турах команда перелаштувала тактику на гру в три центрбеки, і нова схема 5-4-1 дозволила максимально ефективно використовувати кадровий потенціал. Полтавська команда з труднощами боролася з незвичними флангами та не втримала Твердохліба – самородка з аматорських змагань, який саме в Минаї пробився в УПЛ.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Кевін Келсі (Шахтар)

Це хороший тур для джокерів: дніпровець Пеглоу віддав гольову передачу на Довбика, харків’янин Наумець перевернув гру й вистелив м’яча під гол Прядуна, так само молодий Квасниця з Руху встиг асистувати Климчуку. Наш герой – венесуелець Келсі. Лідер програвав в Олександрії, проте Кевін, який ще до перерви після травми замінив Траоре, взяв на себе відповідальність за завершення. Він не раз міг забивати, претендував (не без підстав) на пенальті та зрівняв рахунок на добиванні після удару Криськіва в стійку воріт.

  • Статистика SportArena.com: 9 матчів у чемпіонаті, 4 голи.

Найкращий молодий гравець туру – Владислав Велетень (Колос)

20-річний півзахисник минулого року став на захист батьківщини – як і досвідчений Богданов. Обидва після повернення якийсь час повертали собі спортивну форму. Зараз ми бачимо, чому Велетень вважався перспективним і на рівні Динамо, і вже в Колосі. Стрімкий півзахисник став співавтором переможного голу в матчі з Вересом (саме він підібрав м’яча й прострілював під удар товаришу, після чого Балан зрізав м’яча в свої ворота).

  • Статистика SportArena.com: 8 матчів у чемпіонаті.

Найкращий легіонер туру – Едуардо Герреро (Зоря)

Весь перший тайм Герреро не стомлювався бомбардирувати ворота Металіста 1925 з різних позицій, але не щастило забити – зате після його чергового удару на підбирання встиг Снурніцин і забив об Шахова м’яча в ворота. Вже після перерви панамець перервав своє невезіння. Здорово розігравшись із Булецею, Едуардо довів свій доробок до восьми результативних дій у восьми матчах. Його просто необхідно залишати в УПЛ!

  • Статистика SportArena.com: 8 матчів у чемпіонаті, 4 гол, 4 асисти.

Герой туру – Юрій Климчук (Рух)

Дубль Юрія та його активна гра допомогли львівському Руху виграти ключовий матч у одного з давніх суперників.

  • Статистика SportArena.com: 23 матчі в чемпіонаті, 7 голів, 1 асист.