Довбик – найкорисніший гравець Жирони на старті чемпіонату Іспанії. 71 хвилина – на одну результативну дію

Артем Довбик. Фото — Getty Images

Жирона – головне відкриття стартового відрізку чемпіонату Іспанії. Команда йде на другому місці в Ла Лізі, лише у двох із 10-ти матчів втративши очки. Артем Довбик – найкорисніший гравець Жирони: в активі українця сім очок за системою «гол+пас». Стільки ж у Савіо, але бразильський форвард провів на полі майже на 300 хвилин більше.

Читайте також: Довбик відзначився дублем за Жирону в матчі проти Альмерії (відео)

При цьому українець – найкращий снайпер Жирони цього сезону. У 10-ти зіграних матчах Артем забив п’ять голів, у того ж Савіо – на два м’ячі менше. На двох Довбик та Савіо взяли участь більш ніж у половині результативних командних дій – Жирона забила 24 м’ячі. Кожен із них взяв участь у третині забитих м’ячів.

Читайте також: Мічел: Початок матчу був поганим з точки зору концентрації, але голи Довбика дозволили нам зітхнути

Якщо говорити про ефективність, то Довбик випереджає Савіо. На одну результативну дію у Артема в середньому йде 71 хвилина. Бразильець витрачає 112.

За кількістю забитих голів у нинішньому чемпіонаті Іспанії Довбік поступається лише двом гравцям – Джуду Беллінгему з Реала (8 м’ячів) та Антуану Грізманну з Атлетіко (7). Якщо говорити про ефективність, що вище за українця за системою «гол+пас» у Ла Лізі також лише два футболісти – вже згаданий Беллінгем (10 очок) і Роберт Левандовськи з Барселони (8 балів).

Довбик уже наздогнав за кількістю голів в одному сезоні у Примері Артема Кравця, який п’ять разів відзначився у складі Гранади у чемпіонаті-2016/2017. До показника Олега Саленка – вісім голів у сезоні-1993/1994 – Артему залишилося три м’ячі.

І так, 2023-го року в активі форварда 19 голів.