Друга ліга: гучна сенсація на ювілей Вірта, Дружба заявляє про медалі та інші матчі 27-го туру

Фото — ФК Скала 1911

На сайті Sport Arena детальний розбір матчів чергового туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2023/24. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти з матчів 27-го туру.

субота, 4 травня 2024 року

  • Кременчук

Зустрічалися аутсайдери: 14-та команда проти 12-ї, проте є важливий нюанс. Кремінь-2 відстає від найближчих конкурентів відразу на 14 очок, а ФК Тростянець випереджає своїх переслідувачів на 16 очок.

У минулому турі ФК Тростянець вдома розділив очки з Локомотивом (1:1) у дебютному матчі після відставки Шаповалова – під керівництвом Прокопіненка. Дев’ять матчів поспіль не могла виграти команда із Сумщини – ще з жовтня (з часу перемоги 2:0 над Реал Фармою в гостях). Кремінь-2 – остання команда в усіх всеукраїнських лігах, яка не здобувала перемог у сезоні 2023/24.

Прогнозовано з перших хвилин намагалися домінувати футболісти Тростянця, але проходити захист суперників їм було непросто. Підопічні Здирка зосередилися на грі у захисті і рідко доходили до заключної третини поля.

На 12-й хвилині вперше вдалося вступати у гру Оксененку, коли він парирував удар Проданова. На 17-й хвилині після подачі з кутового пробивав Кравченка, але він не зміг влучити у площину воріт. На жаль, темп матчу був досить повільний і це влаштовувало господарів. Від гостей очікували більшого у протистоянні проти головного аутсайдеру. З позиційним футболом були суттєві проблеми у підопічних Прокопіненка.  Перший тайм завершився без голів.

Відразу після перерви характер гри не змінився. В’язкий футбол, з великої кількістю боротьби. Намагалися підопічні Здирка більше контролювати м’яч, але не завжди у них це виходило.

Гостям не вистачало завершальної передачі. Довести свої атаки до логічного завершення не вдавалося.  На 57-й хвилині гра перервалася через повітряну тривогу. Після паузи гра все ж відновилася.

На 63-й хвилині після передач Рокотянського у стійку пробив Молько. Пощастило у цьому епізоді Тростянцю. Це був найкращий момент за годину ігрового часу. На 69-й хвилині потужно зі штрафного пробивав Дихтярук, але повз ворота. Перехопили ініціативу господарі.

На 71-й хвилині за симуляцію другу жовту отримав Андрій Сліпухін. Таким чином, гості догравали матч у меншості.

Майже відразу чисельну більшість реалізували господарі. Після удару Покася не зміг влучити по м’ячу Гезело, а Стецюк пробив вже у порожні ворота – 1:0. Другий гол Анатолія в поточному чемпіонаті. Відігратися гості не змогли. Таким чином, дебютна у сезоні перемога аутсайдера перервала його божевільну безвиграшну серію, яка тривала з вересня 2022 року. Вітаємо молодих кременчужан, адже справжній тягар упав із їхніх плеч.

Man of the Match: Анатолій Стецюк (Кремінь-2)

19-річний нападник опинився у потрібний момент у потрібному місці і приніс довгоочікувану перемого своїй команді.

Кремінь-2 (Кременчук) – ФК Тростянець – 1:0
Гол: Стецюк, 73
Вилучення: Сліпухін (ФТ), 71 – повторне попередження

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Кур’яков, Клепко, Дихтярук©, Руднєв, Пастернак, Заїченко, Молько, Покась, Рокотянський, Стецюк. Запасні: Безклинський, Купліванчук, Туболєв, Пігарєв, Живолук, Глова, Гонтар, Тилоха. Старший тренер: Ярослав Здирко

Тростянець (стартовий склад): Осадчук, Клюс©, Грек, Таранушич, Зоря, Шаповал, Гезело, Сліпухін, Кошкін, Проданов, Кравченко. Запасні: Архипчук, Мизюк, Строчинський, Шульга, Дувняк, Коритник, Андріца, Деревинський, Бистрицький. В.о. головного тренера: Володимир Прокопіненко

  • Кременчук. Стадіон «Кремінь-Арена ім. О. М. Бабаєва». 14:15
  • Арбітр: Грицай Владислав

  • Звягель

Своє 50-ліття колишній воротар Шахтаря та збірної України Юрій Вірт зустрів на тренерському містку. ПФК Звягель – новий виклик для амбітного тренера, і згадуючи, як він Верес витягнув із таких же низовин до УПЛ, віриш в перспективність проекту великого футболу на Житомирщині. Тим більше, поряд Полісся, яке пильно стежить за подіями…

Але ми відволіклися. До цього матчу господарі підійшли в триматчевій безпрограшній серії (сім очок із дев’яти можливих за ці три тижні), тоді як гості не програвали на виїзді 7 (!) матчів поспіль ще із вересня минулого року. При цьому ФК Кудрівка у минулому турі відпочивала – взяла три очки без гри в якості технічної перемоги над Металургом-2.

Цікаво було, як Вірт продовжить формувати склад під себе, тим більше, через перебір карток цього разу не могли йому допомогти провідні правий латераль Чередниченко та опорник Панчишин. При цьому вже власними рішеннями Вірт залишив у запасі вінгерів Фесенка та Блізнічєнка, захисники Гук і Гаврилюк залишилися в запасі, все ще не мають довіри учасники чемпіонату світу 2023 року серед молоді, африканці Аніагбосо та Жаржу. На фоні стрімких змін у претендента на медалі ФК Кудрівка значно стабільніша в плані складу. Здивувань в оновленій команді не було.

Початок матчу проходив десь навіть очікувано – фаворити протистояння вели гру й проводили пристрілку, але якщо спроби Андрущенка та Петрука блокувалися, то Морговський навіть пробив здалеку з тривогою для Следзевського, який зайняв місце в воротах ФК Кудрівка в результаті ротації. Льюїс мав хороший стандарт, але зарядив у стінку. Здавалося, все йшло за сценарієм звягелян, але сталася подія, яка перевернула звичний плин подій.

М’яч безцільно скакав по карному майданчику господарів, здавалося, Петрук контролював ситуацію, але в нього з-за спини виник Долгоп’ятов і хавбек ПФК Звягель його зачепив. Волошин пробив точно в кут, і хоча воротар вгадав напрям польоту м’яча – зміг витягти його вже тільки з сітки. 0:1! Для Назара це четвертий гол при трьох асистах. Вже не плутають його в другій лізі з перспективним вінгером Динамо (Київ) – заслужив власне ім’я та реноме форвард команди з Чернігівщини.

На своєму полі один із лідерів не планував втрачати очки, знаючи обстановку в інших матчах, цього просто не можна було робити. Один лише Морговський, найактивніший у господарів, і сам пробивав, і стандарти виконував. Завівся Льюїс – після його удару м’яч просвистів над поперечиною, і якраз у цей момент арбітр свиснув на перерву. Відразу з роздягальні господарі вийшли з замінами, і «джокер» Березка пробивав так, що воротареві довелося в струнку витягнутися, рятуючи кудрівчан.

Але штурмом взяти ворота непоступливих кудрівчан не вдалося, а по рахунку вони грали досить добре. Більше того, в одній із контратак Зубашівський з глибини поля виривався на воротаря і його, не пускаючи в карний майданчик, збив ціною вилучення Томандзото. Штрафний метрів із 25-ти від постраждалого накрив Яшков, але від цього нікому не стало легше. В меншості ПФК Звягель повинен був тільки вигравати, бо, безперечно, на Житомирщині дивилися трансляцію з Кагарлика й знали, що Дружба виграла в «левенят».

При всіх зусиллях штурму все не виходило. Більше того, Євтушенко міг реалізувати більшість, але під кутом з району правого кута воротарського не зміг переграти Яшкова. Момент істини настав уже на 89-й хвилині, коли після швидкої атаки Березка опинився сам перед голкіпером Кудрівки після прострілу з правого краю. Бив він влучно, м’ячу не було куди подітися, але бідолаха Следзевський обличчям, підборіддям (!) парирував – і опинився в легкому нокдауні. Ще якийсь час пішов, щоб відволожити героїчного голкіпера гостей.

ПФК Звягель встиг зрівняти рахунок (подачу Фесенка з правого флангу головою замкнув досвідчений і високий оборонець Нестеров – 1:1), але на більше часу не вистачало, і це гості ще й могли виграти, завдавши в компенсований час шаленого удару здалеку та ледве не використавши метушню біля чужих воріт. Гучна сенсація, безсумнівно, на користь конкурентів. Констатуємо, що Дружба, як і ЮКСА, вже в медалях.

Man of the Match: Андрій Следзевський (ФК Кудрівка)

І виручав, і просто самовіддано стрибав у саму гущину подій – цієї виїзної нічиєї не було б, якби Следзевський погано виконував свою роботу.

ПФК Звягель – ФК Кудрівка – 1:1
Голи: Нестеров, 90+2 – Волошин, 25 (пен.)
Вилучення: Томандзото (ПЗ), 83 – «фол останньої надії»

Звягель (стартовий склад): Яшков©, Лучка, Нестеров, Скидан, Морговський, Томандзото, Петрук, Андрущенко, Льюіс, Оринчак, Венделл. Запасні: Коваленко, Аніагбосо, Жаржу, Гук, Гаврилюк, Никитюк, Березка, Фесенко, Кисленко, Майтак, Власюк, Блізніченко. Головний тренер: Юрій Вірт

Кудрівка (стартовий склад): Следзевський, М.Баранов, Здоренко, Васько, Михайленко, Коваленко, Євтушенко, Долгоп’ятов©, Махиня, Волошин, Легостаєв. Запасні: Ферт, Пругло, Пестрецов, Пластун, Лещенко, Коваль, Жикол, Рустамов, Зубашівський, Гармаш, Шеставін, Солодаренко. Головний тренер: Василь Баранов

  • Звягель. Стадіон «Авангард». 12:45
  • Арбітр: Скрипник Максим

  • Кагарлик

У минулому турі на цьому полі розігралася справжня драма: Дружба вела в рахунку, проте ПФК Звягель відігрався в самому кінці компенсованого часу. Таким чином, Дружба втратила дорогоцінний шанс не відпустити в відрив ЮКСА, яка одноосібно очолює таблицю з перевагою в два очка над звягелянами та чотири – над мирівчанами.

У першому колі Дружба розгромила на виїзді Карпати-2 – 5:0. Проте за той час підопічні Гнатіва мали чомусь ще навчитися й білш досвідченими створити більші проблеми одному з фаворитів сезону. І справді, вже в дебюті саме гості першими пробивали по воротах мирівчан – але Ломницький неточно замкнув кутовий. А вже в наступній атаці забив свій шостий м’яч у сезоні при трьох асистах Сомов. Було це так. Йшли подачі з флангу на фланг, поки Куба не залишив позаду кількох суперників і навісив від лицьової, а Іван, як слемданком у баскетболі, головою замкнув дальню стійку – 1:0.

Порохня, Сторчоус, Грищенко продовжували методично проводити атаки. Проте ми були б несправедливими, якби у вас склалося враження, що Карпати-2 здалися на милість переможцю. З різних позицій пробивали Равлик і Фетько – причому, після удару останнього всерйоз вступав у гру голкіпер Татаренко. Грати з таким суперником доводилося з оглядкою, і дуже потрібен був господарям другий гол. І ось він відбувся.

Із глибини поля неспішний розіграш починали Грищенко та Недоля. Далі шоу забезпечив Порохня: обстукався п’яткою зі Сторчоусом на вході в карний майданчик і з легкістю пробив повз воротаря – 2:0. Це п’ятий гол Андрія при двох асистах у поточному чемпіонаті. Тут же мав усі шанси забивати третій м’яч Сомов, але після шикарного пасу п’ятою Грищенка зарядив у поперечину, проте сам же Артем зіграв на підбиранні й навісив, а Іван забив головою в падінні – 3:0. Це який уже гол для Сомова? Дев’ятий при трьох асистах, тоді як Грищенко здійснив свій третій у першості асист.

Все гарно складалося для господарів, багато що в них виходило. Проте перед самою перервою на флангову подачу Катрича висувалися кілька граців і Сидун останнім з них торкнувся м’яча, підправивши його в ворота – 3:1. Перший гол Вадима в весняній частині сезону та сьомий загалом при чотирьох асистах. Це не те, що перевернуло гру, але дзвіночок повідомив Дружбу – «Г’юстоне, у нас проблеми! Ще нічого не зроблено, уважніше після відпочинку!»

І Дружба прислухалася. Вже після перерви господарі перехопили м’яча на своїй половині після ауту суперників, Куба запустив контратаку, Порохня протягнув через правий фланг і прострілив, а Сомов на випередженні замкнув в дотик ногою – 4:1. А це вже хет-трик! Карпати-2 відповіли ударом Тлумака-молодшого в поперечину. Вони теж аж ніяк не хотіли терпіти й програвати. Проте часу на глобальні зміни в львівської «двієчки» не було (відзначимо лише гол Рожка головою після кутового іншого «джокера» – Іродовського), а перевага підопічних Чирикала була надто вагомою, щоб її ігнорувати. Вони її ще й розвинули: якщо невезучому Замуренку в цікавих моментах не щастило завершити, то Палюх, спершу зі штрафного, заробленого Сторчоусом, влучивши в стінку, повторним ударом розстріляв ворота – 5:2. Дружба робить вагомий крок вгору й чекає гарних новин від конкурентів.

Man of the Match: Іван Сомов (Дружба)

Хет-трик Сомова вирішив долю цього матчу – як у кращі часи бузівської Ниви та бзовського Авангарду, досвідчений нападник вигравав усе попереду й майже кожен момент завершував конкретною гостротою.

Дружба (Мирівка) – Карпати-2 (Львів) – 5:2
Голи: Сомов, 13, 33, 54, Порохня, 27, Палюх, 90+2 – Сидун, 45, Рожко, 82

Дружба (стартовий склад): Татаренко, Куба©, Шкіндер, Юзефович, Дедяєв, Доронін, Недоля, Сторчоус, Порохня, Грищенко, Сомов. Запасні: Бабійчук, Друі, Юречко, Палюх, Козлов, Казаков, Зозуля, Янюк, Замуренко, Головко, Колесник, Бандурін. Головний тренер: Дмитро Чирикал

Карпати-2 (стартовий склад): Домчак, Савчин, Киричок, Ломницький©, Катрич, Ю.Тлумак, Гудзінський, Равлик, Шах, Фетько, Сидун. Запасні: Борис, Рожко, Ілюхін, Дебич, Лехів, Буренко, Копил, Резнік, Абрамчук, Іродовський. Старший тренер: Роман Гнатів

  • Кагарлик. Стадіон  «Дружба». 12:15
  • Арбітр: Воєвода Андрій

  • п’ятниця, 3 травня 2024 року

Макарів

У Другій лізі головною подією п’ятниці був матч у Макарові. Чайка вперше в 2024 році проводила домашній матч тут, на звичному місці, на стадіоні з натуральним покриттям. Чайка без поразок від листопада минулого року (з часу поразки 1:2 від ЮКСА), здобувши в останніх шести матчах по три перемоги та нічиї. Зокрема, в першому колі з голом Семенця підопічні Сизихіна виграли в Вінниці. В випадку перемоги Нива може піднятися на 1-2 рядки таблиці в верхню її половину. Чайка ж досить далеко від призового третього місця (шість очок) і дуже відірвалася від переслідувачів (11 очок від п’ятого місця). Тож, виходить, господарі зіграють просто заради престижу – щоб гарно провести заключний домашній матч цього сезону.

Початок матчу пройшов під контролем господарів. Кілька атак провели вони вже в дебюті, на 9-й хвилині провів пристрілку герой останніх матчів Венгер, вимагав постійної уваги від оборони гостей забивний нападник Чайки Семенець. При цьому на 10-й хвилині після непорозуміння між воротарем і захисником господарів Дубілеєм ледве не протиснувся на ударну позицію Загорулько – лідер бомбардирських перегонів чемпіонату і за сумісництвом граючий президент Ниви. Слідом Артур зі штрафного перевірив надійність Коломійця.

Напружений перший тайм все ж обійшовся без голів, хоча перед самою перервою найрезультативніший гравець господарів ледве не завершив швидку атаку Чайки, причому Семенець ще й претендував на пенальті. Після перерви гра проходила напружено, проте з недостатньою гостротою. Виділити варто саме Загорулька, якого захисники господарів старалися опікати особливо ретельно, а він все одно знаходив способи як не пробити, то вдало підіграти товаришам по команді.

Розв’язка матчу очікувалася в кінцівці, проте й тут виконання десь підвело суперників. Останній і найкращий шанс у Ниви мав Лотоцький: класно підключався на стандарт – і теж не досяг успіху. У Чайки двічі бив Кулакевич, але промахнувся метрів із десяти на 84-й хвилині. А вже в компенсований час гарного удару завдавав Хобта – і тут теж воротар виручив вінничан. Дев’ятий раз у сезоні зіграла внічию Нива – жодна команда не є в Другій лізі цього сезону більш компромісною. А Чайка з великою долею вірогідності зробить призером когось із завтрашніх щасливчиків – математично шанси на медалі закриваються саме в травні достроково.

Man of the Match: Роман Захарчук (Нива)

Відразу кілька разів вступав у гру новий воротар вінничан – перед перервою відбив несильний удар Семенця з убивчої позиції, у компенсований час другого тайму врятував після смачного удару Хобти. Страшно було за воротарську позицію Ниви після відходу попередніх голкіперів на чолі з Вічним, Захарчук на початку не уникнув помилок. Але зараз це надійний лідер тилів своєї команди.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) ‒ Нива (Вінниця) – 0:0

Чайка (стартовий склад): Коломієць, Гуськов, Дубілей, Махонін, Хобта, Шакун, Сичевський, С.Клименко, Власюк, Венгер, Семенець©. Запасні: Слуцький, Лазарчук, Биков, Емере, Євстратенко, Євтушок, В.Клименко, Кулакевич, Луценко, Ярмак, Хохлов. Головний тренер: Сергій Сизихін

Нива (стартовий склад): Захарчук, Грачов, Мельник, Лотоцький, Борячук©, Рогульський, Ничипоренко, Власенко, Варяник, Петленко, Загорулько. Запасні: Паримський, Швець, Гончар, Кобцов, Хоренженко, Чигур. Головний тренер: Юрій Ярошенко

  • Макарів. Центральний стадіон ім. М.Х. Бруквенка. 14:00
  • Арбітр: Поліщук Максим

  • Одеса

Одеситів влаштовувала лише перемога. Вони не почувалися спокійно на 11-му місці, тому що всього на одне очко відставав найближчий переслідувач – ФК Тростянець.  При цьому Реал Фарма в останніх семи турах здобув лише два очка й не може виграти з середини листопада (перемога 2:1 над Кременем-2).

Останні тури також були складними для Скали 1911. Стрияни грали проти лідерів, поступившись 0:2 в гостях Чайці та 0:1 вдома ЮКСА. Причому, з тарасівчанами були шанси здобувати очки, проте в кінцівці воротар гостей Федотов парирував пенальті. Останніх два виїзди підопічні Басараба програли з рахунком 0:2 – Чайці та Локомотиву.

На початку зустрічі прогнозовано заволоділи ініціативою підопічні Бесараба, які намагалися за рахунок флангів розхитати захист Реал Фарми. У позиційному футболі відчувалися проблеми у колективу із Стрия. Гра було повільною, до заключної третини поля м’яч доходив досить рідко. Голкіпери обох команд відпочивали без роботи.

Поступово у другій половині тайму гра вирівнялася, але моментів не було. Боротьба, боротьба та боротьба. На 29-й хвилині гостям все ж вдалося відкрити рахунок. Мердєєв подав, а Фомін у падінні в один дотик пробив у кут воріт – 0:1. Перший гол Микити при п’яти асистах у цьому чемпіонаті. В одеситів до перерви не було навіть напівмоментів. Більше у першому таймі голів не було.

У другій половині зустрічі характер гри не змінився. Було багато боротьби, але без конструктиву у заключній третині поля. Не було зрозуміло за рахунок чого хочу забити підопічні Пархоменка. За рахунком гості грали впевнено, але в атаці це була явно не найкраща гра для Скали 1911. У компенсований час після прострілу Гранчара не зміг дотягнутися до м’яча Марченко. Це було дійсно небезпечно.

На 90+5 хвилині удар Напуди парирував голкіпер, але першим на добиванні опинився Лісовик – 0:2. Це п’ята поспіль поразка Реал Фарми. П’ятий гол у чемпіонаті для Романа – й більшість (три з них) він провів із лави запасних.

Man of the Match: Микита Фомін (Скала 1911)

24-річний хавбек відгукнувся на передачу Мердєєва і влучно в один дотик пробив у кут воріт. Як виявилося цей результативний удар став ключовим.

Реал Фарма (Одеса) ‒ Скала 1911 (Стрий) – 0:2
Голи: Фомін, 29, Лісовик, 90+5

Реал Фарма (стартовий склад): Подгородецький, Дмитрієв, Ладика, Гайваненко, Вареник, А.Лиховидов, К.Пархоменко, Меленчук, Фабер, Тилінський, Барсуков. Запасні: Грабовський, Мовчанюк, Мулик, Мотичак, М.Лиховидов, Скрипнік, Шилов, Гранчар, Щербак, Марченко. Головний тренер: Андрій Пархоменко

Скала 1911 (стартовий склад): Завгородній, Мердєєв, Пастух, Руденко, Яната, Цень, Ралюченко, Лук’янченко, Іванченко, Фомін, Пучковський. Запасні: Солобчук, Чернятинський, Петрик, Чепелюк, Авер’янов, Лебедєв, Напуда, Лісовик, Цуркан. Головний тренер: Михайло Бесараб

  • Одеса. Стадіон «Іван». 11:45
  • Арбітр: Артеменко Артем