На сайті Sport Arena представлені детальні звіти про матчі Другої ліги, статті, огляди, відео матчів сезону 2024/25. Зараз представляємо 6-й тур, який проходить 13 – 16 вересня. Всі трансфери Другої ліги – в підсумковій зручній таблиці переходів.
- 16 вересня
Група Б
- Буча
Закриває шостий тур матч за лідерство. Колос-2 – третій із 10 очками, Ворскла-2 – четверта з 9-ма. Переможець цього матчу зробить 2-3 кроки вгору по таблиці. Колос-2 може стати одноосібним лідером, а полтавська “двієчка” – зрівнятися з ФК Чернігів за очками та, можливо, обійти його за додатковими показниками. Ясна річ, для “тигрів” найбільш бажаний результат цього матчу – нічия. Але от, приміром, Ворскла-2 в дорослих змаганнях внічию до цих пір не грала взагалі.
Що варто знати про це протистояння, так це те, що обидві резервні команди клубів УПЛ дебютують цього сезону в Другій лізі. Проте ми навіть не будемо наводити результати протистоянь Колоса та Ворскли в турнірі U-19, тому що команда господарів – це аж ніяк не типова «двієчка», яких багато зараз у ПФЛ. Річ у тім, що Колос-2 створений на базі аматорської команди Штурм (Іванків) – неодноразового призера змагань ААФУ та КОАФ. Якщо у ворсклян середній вік один із наймолодших у змаганнях (19,4 – третій показник на всю Другу лігу), то Колос-2 – найстарший за віком гравців колектив (29 років середній вік).
У минулому матчі підопічні Бондаренка перемогли вінницьку Ниву (2:1), а п’ятий тур пропустили, бо не відбувся поєдинок у Тростянці Сумської області. Вони все ще не програвали в ПФЛ. А от Ворскла-2 здобула перемогу над Олександрією-2 (2:1). Підопічні першої жінки-тренерки дорослих чоловічих професіональних команд Ії Андрущак три матчі виграли та два – програли. В цьому матчі гостям не зможе допомогти через перебір карток їхній провідний нападник Островський. А от у господарів вийшов Харатін – той самий, колишня висхідна зірка Динамо, екс-гравець Ференцвароша, Легії та ДАКа, який зараз був у центрі уваги через зовсім не футбольні події в Колосі.
Саме ковалівсько-іванківці могли відкрити рахунок уже на сьомій хвилині. Після відскоку з правої ноги з меж карного майданчика пробивав правий оборонець Сокол – і тут Ященко перевів м’яча над поперечиною. Відповідь від Ворскли-2 – менш як за 10 хвилин. Подачу Булгатова з правого флангу якось боком замикав Черниш, м’яч загрозливо опускався в ворота – та все ж приземлився на поперечку та сітку вгорі.
Як треба забивати, молодим футболістам показав Турчанов. Коли Шевчук пасував на Недолю, а того заблокували захисники, В’ячеслав стартував із глибини, просунувся до напівкола карного майданчика й з правої ноги засадив під поперечину ближче до дев’ятки – 1:0. Від душі забив перший м’яч у Другій лізі за Колос-2 колишній хавбек Оболоні, Арсеналу, Чайки та низки інших професіональних клубів, який колись викликався і в молодіжну збірну України.
Менш як через 10 хвилин чудовий шанс забити випав Недолі. Все той же Турчанов перехопив м’яча та тонким пасом вивів товариша на воротаря, проте Ященко прийняв на себе удар Артема. А вже ближче до перерви Шевчук вийшов на ударну позицію через лівий фланг, і голкіпер полтавців аж ніяк не без проблем парирував цей м’яч. Звісно, такий гарний тайм від Колоса-2 варто було закривати з більшою перевагою в рахунку, проте якраз Ященко завадив планам господарів своєю яскравою грою.
А відразу після перерви Ворскла-2 могла перевернути цей матч. Сердюк протягнув м’яча вздовж карного майданчика й відпасував на правий фланг, де сам перед воротами залишався Булгатов. Можливо, були в Демида й інші варіанти, але він тут же пробив метрів із 17-ти й запустив м’яча над поперечиною. Міхєєв, безсумнівно, подякував за цю поспішність. У відповідь уже активний Шевчук схопився за голову – після його удару м’яч мав усі шанси вдруге опинитися в сітці, проте з воротами розминувся. Рубльов двічі був на ударній позиції, причому, в другому випадку це був палаючий гольовий момент.
А по цій грі не варто було ризикувати – адже Оденцов із «точки Шевченка» змусив Міхєєва по-справжньому рятувати. І от якраз у відповідь на це вкотре на ударній позиції опинився Рубльов, далі пішла атака другим темпом, Березка з лівого флангу прострілив, а Любко прийняв і якось з розвороту пробив лівою повз воротаря в дальній – 2:0. Дебютний гол для гравця зі школою Динамо та Шахтаря.
Тепер – про наслідки цього протистояння. Набравши 13 очок, Колос-2 вийшов на чисте перше місце, а ще ж у запасі матч із ФК Тростянець, який колись все-таки дограють. Ворскла-2 залишається у групі переслідувачів трійки найкращих. Що й говорити, поява “двієчок” неймовірно загострила конкуренцію в Другій лізі!
Герой матчу від Sport Arena: Сергій Шевчук (Колос-2)
Дещо в незвичному вигляді була середня лінія іванківсько-ковалівської команди, але Шевчук знаходив себе за різних поєднань гравців. Сам не забив, але вів гру Колоса-2 та, наприклад, важливу роль відіграв у першій результативній ситуації.
Колос-2 (Ковалівка) – Ворскла-2 (Полтава) – 2:0
Голи: Турчанов, 20, Любко, 88
Колос-2 (стартовий склад): Міхєєв, Сокол, Басов, Канаєв, Лящук, Турчанов, Харатін, Шевчук©, Недоля, Димнич, Хруль. Запасні: Погорілий, Наконечний, Дитятьєв, Скляренко, Любко, Бриженко, Березка, Журавель, Волков, Бондар, Рубльов, Крохмаль. Головний тренер: Володимир Бондаренко
Ворскла-2 (стартовий склад): Ященко, Козінцев, Ізотов, Романець, Прус©, Багінський, Тіщенко, Булгатов, Черниш, Карпусь, Сердюк. Запасні: Гречко, Горобець, Оденцов, Крецул, Кухта, Куделін, Селін. Старший тренер: Ія Андрущак
Буча. Стадіон “Ювілейний”. 13:30
Арбітр: Роман Галіцин (Суми)
- 15 вересня
Група А
- Вільхівці
П’ята команда першості в гостях у восьмої, а між ними – лише два очка. Скала 1911 рік тому була таким же новачком Другої ліги, як зараз – СК Вільхівці. Проте, звісно, в плані топ-новачків закарпатський клуб може дати фору іншим недавнім аматорам. Відразу після ААФУ вони запросили захисника Нємчанінова з Минаю, півзахисника Панасенка з Інгульця та Шестакова з Вереса.
Навіть зараз, коли Скала 1911 претендує на вищі місця, вона може лише мріяти про запрошення недавніх гравців основи клубів УПЛ. Але при цьому СК Вільхівці потрапили в турнірне піке – два останніх матчі програли з загальним рахунком 1:8 Поліссю-2 та Самбору-Ниві-2. Проте й у стриян період не найкращий. Після 0:3 від Руху-2 вони розділили очки з «двієчкою» житомирян – 0:0 в гостях.
Невдоволення результатами дуже відчувається. Обидві команди буквально по цеглинках розтягли ФК Хуст, який знявся з турніру. За СК Вільхівці грає фланговий захисник Грачов (екс-Шахтар, Нива Вінниця), за Скалу 1911 – центрбек Козубенко (Верес до хустян). І міг би ще й зіграти після повернення півзахисник Грицак, але на цей тур відбуває дискваліфікацію. Також поза грою один із основних оборонців Басараба – Руденко.
Перший тайм вийшов відверто нудним, довго суперники грали взагалі без воріт, а найгостріший момент виник аж на 30-й хвилині. До речі, Авер’янов бив аж прямо здорово, цілив під поперечину, але натомість влучив у каркас воріт метрів із 20-ти. Значно спокійніше воротар Кіктенко справився зі спробою Фесенка, проте при цьому СК Вільхівці загалом поганий перший тайм теж могли завершити голом – вже на 43-й хвилині Архипчук потягнув прицільний удар Тимошенка з-за меж карного майданчика.
Цей настрій передався вільхівчанам і на другий тайм, і саме вони відкрили рахунок. Дещо сумбурна атака пройшла через центр. Шестаков підключив на правому фланзі Тимошенка, проте в того не вийшло пробити чи подати. Вапняр повторно завантажив м’яча в карний майданчик, Фундук у падінні продовжив цю подачу, тож сам Михайло прийняв правою і лівою пробив повз Архипчука під поперечину від дальнього кута воротарського майданчика – 1:0. Другий гол у чемпіонаті для Шестакова.
На куражі підопічні Зоріна збільшили тиск. Божевільний м’яч міг забити той же Шестаков, через себе в падінні замикаючи флангову подачу (воротар перевів на кутовий). А коли Нємчанінов після того корнера запустив під поперечину, рефері не зафіксував взяття воріт – офсайд. Це були справді кризові для Скали 1911 хвилини, і немалих зусиль коштувало їй те, щоб не «посипатися» й перевести гру на чужу половину поля.
От тільки при всіх придбаннях проблему центрфорварда стрияни не вирішили. Звідси – певна розакцентованість їхніх атак. За довгий час аж до 70-ї хвилини вони тільки раз по-справжньому змусили похвилюватися Кіктенка, та й то після удару Мальського зі штрафного м’яч все ж пішов трішки над поперечиною. Через дві хвилини в відповідь СК Вільхівці мали свій штрафний, але Нємчанінов після розіграшу пробив і несильно, і неточно.
Звісно, Скала 1911 намагалася тиснути, більше володіла м’ячем, але відігратися не змогла. Мінімальна перемога дозволяє СК Вільхівці обігнати стриян і вийти на п’яте місце.
Герой матчу від Sport Arena: Михайло Шестаков (СК Вільхівці)
Ось це той Шестаков, який так круто грав у ПФЛ за Верес, вінницьку Ниву, Реал Фарму, Перлину та інші команди! Забив переможний м’яч, а який не забив!.. Якби той удар через себе не парирував голкіпер, був би гол туру, півріччя, а може й сезону.
СК Вільхівці – Скала 1911 (Стрий) – 1:0
Гол: Шестаков, 48
Вільхівці (стартовий склад): Кіктенко, Вапняр, Басовський, Нємчанінов©, Грачов, Вагін, Тимошенко, Горенко, Фундук, Базаров, Шестаков. Запасні: Гумметов, Ульянов, Лєсунов, Головін, Клочан, Тарасов, Тилінський, Гаврилюк, Панасенко, Баник, Куцин. Головний тренер: Олексій Зорін
Скала 1911 (стартовий склад): Архипчук, Николишин, Козубенко, Ткачик, Мердєєв, Ралюченко©, Цуркан, Авер’янов, Фесенко, Жуміга, Федор. Запасні: Завгородній, Веклич, Лісовик, Сагайдак, Гарькавенко, Кравченко, Мальський, Мацієвський, Петрик, Пастух. Головний тренер: Михайло Басараб
15:00. Стадіон «Вільхівці-Арена-Парк». с.Вільхівці
Арбітр: Іван Мандзюк (Тернопільська обл.)
- 14 вересня
Група А
- Городенка
Пробій – останній у Другій лізі безпрограшний учасник. Це тим більше дивно, що багато непоганих новачків у дивізіоні, проте саме віце-чемпіон України серед аматорів на зіграності та гарній формі своїх лідерів найкраще пройшов стартовий відрізок. Власне, визнання не забарилося – найкращим тренером серпня в Другій лізі визнали Ковалюка, гравцем – Оринчак. Він забив вісім голів у чемпіонаті та кубку.
Нове випробування – «кусюча» «двієчка» клубу УПЛ. Рух-2 другий сезон поспіль грає в ПФЛ і вже трішки тут освоївся. Хоча насправді Федик виконує складну роботу з оновлення команди – Непейпієва віддали в оренду в Лівий Берег, Столярчука – в Поділля, а Теслюк на повноцінній основі відправився в Оболонь взамін Краснопіра. Тож дещо оновлений склад «левенят» прибув на Івано-Франківщину з прагненням піднести таку ж сенсацію, як недавно в Стрию (вдалося обіграти Скалу 1911 – 3:0).
Це друга поспіль перемога Руху-2, тоді як безпрограшна серія городенківців досягла вже восьми матчів (п’ять із них виграні в основний час, ще два – в серіях пенальті на кубок). До речі, в Кубку України Пробій залишився останнім представником Другої ліги. Проте зараз не про те. Кожен новий тур для дебютанта ПФЛ – як гра на чистовик. І з Рухом-2 аж ніяк не вийшло дуже просто.
Більше того, це саме львів’яни мали відкривати рахунок на 15-й хвилині, коли після подачі кутового Кітела замикав головою на дальній стійці і Піцан на реакції парирував м’яча прямо на лінії воріт. А через кілька хвилин воротар Пробою змушений був відбивати вже дальній удар Кітели, а Касарда через себе в падінні з добивання пробив вище цілі. Хоча Сондай, Оринчак і інші досвідчені лідери господарів і намагалися забити, сталося ось що.
Рух-2 забив і, зважаючи на попередні моменти, це не було випадковістю. Було це так. Гості розігрували м’яча в центрі поля, Дзюнь підключив на правому фланзі Цюрпалевича-Семочка, який закрутив хороший крос. І Квас головою в стрибку дістався до м’яча раніше за суперників – 0:1. Перший гол в сезоні та третя результативна дія в чемпіонаті (ще є два асисти). Ось так раптовенько лідер програв перший тайм одному з наймолодших суперників.
Це неабияк мотивувало господарів. Відразу ж після перерви вони зрівняли рахунок. Розіграли атаку брати Пархуці: Віталій відпасував на правий край, Ярослав подав, а Оринчак в стрибку замкнув головою – 1:1. Дев’ятий гол у сезоні для Богдана, зокрема, п’ятий у чемпіонаті. Ну де ви ще знайдете українського футболіста з такою результативністю? Феномен! Здавалося, все перевернулося в цьому матчі. Проте яка ж «кусюча» зараз ця команда – Рух-2!
Все той же Дзюнь в центрі поля відпасував на хід Касарді, той здорово прорвав правий фланг оборони Пробою та прострілив, а Кітела замкнув дальню стійку – 1:2. Другий гол у чемпіонаті при одному асисті для захисника, який все частіше грає вище на бровці. Це було справжнє випробування для господарів. Зокрема, для їхніх досвідчених лідерів. І от уже Ванівський накрив м’яча після дальнього удару Волошиновича по діагоналі.
Але з великим бажанням відігратися Пробій переборщив. І коли на газон упав Феліпович (Цюрпалевич-Семочко його точно не перечіплював, може, притримав), почалася штовханина. В підсумку самого Феліповича та львів’янина Поповського вилучив арбітр, а пауза затягнулася на добрих 4-5 хвилин. Це все з городенківцями? Ну ні. На кутовий Волошиновича на ближній стійці висувався Оринчак, який упав, і арбітр зафіксував пенальті. Сондей розвів м’яким несильним ударом у правий для себе кут м’яч і воротаря – 2:2.
На куражі після ще одного кутового Волошиновича Пробій ледве не вийшов вперед. Оринчак і В.Пархуць замикали зблизька, проте Ванівський виявився спритнішим за них двох. А у відповідь Рух-2 забив. Господарі невдало відбилися після вкрай віддаленого штрафного гостей, Бойко спритно зіграв на добиванні, прийняв м’яча і метрів із 22-х пробив правою ногою. Удар був несильним, але точно в кут, і Піцан все ж його пропустив – 2:3. Тут треба додати, що Максим вийшов на заміну буквально кількома хвилинами раніше.
Матч у цей дощовий осінній день виявився вкрай видовищним. Ванівський ще встиг потягнути удари Сондея та Оринчака, кілька разів справжні навали призводили до пожеж біля воріт Руху-2. А як Оринчак, замикаючи головою навіс Волошиновича, направив м’яча в поперечину! Божевілля! Проте в цьому драматичному матчі Рух-2 підніс чергову сенсацію, а Пробій зазнав першої поразки після підвищення в класі. Колись це мало, звісно, статися, прикро, що з картками та дискваліфікаціями.
Герой матчу від Sport Arena: Святослав Ванівський (Рух-2)
Воротар неодноразово рятував Рух-2, виручити після удару головою Оринчака та пенальті Сондея він не зміг, але як же Ванівський здорово зіграв у інших моментах!..
Пробій (Городенка) – Рух-2 (Львів) – 2:3
Голи: Оринчак, 49, Сондей, 77 (пен.) – Квас, 43, Кітела, 55, Бойко, 81
Вилучення: Феліпович (ПГ), 67 – Поповський (РЛ2), 69
Пробій (стартовий склад): Піцан, Я.Пархуць, В.Пархуць, Борисевич©, Феліпович, Дриган, Харук, Сікач, Сондей, Волошинович, Оринчак. Запасні: Сердюк, Білик, Савчин, Василенко, Ключко, Ріжко, Дмитрук, Іваничук, Білий, Радульський, Дитко, Креховецький. Головний тренер: Володимир Ковалюк
Рух-2 (стартовий склад): Ванівський, Кітела, Турко, Поповський, Михальчук, Хмельовський, Квас, Русяк©, Цюрпалевич-Семочко, Касарда, Панченко. Запасні: Бакус, Дзюнь, Музичук, Штокал, Шайда, Бойко, Грабовецький, Коваль, Король. Головний тренер: Іван Федик
- Городенка. Стадіон “Пробій-Арена”. 16:00
- Арбітр: Сергій Дубиківський (Київська область)
- Самбір
Одна з наймолодших команд чемпіонату приймала одну з найдосвідченіших. Самбір-Нива-2 довів боєздатність, у минулому турі вдома обігравши СК Вільхівці (3:1). Це стало гідною реабілітацією за поразки від Пробою та Реал Фарми, а також додало впевненості молодим гравцям. Втім, попереду було одне з найважчих випробувань у сезоні.
ФК Куликів-Білка – це гранд аматорського футболу Львівщини, який минулого сезону мав усі шанси завоювати медалі чемпіонату України серед любителів, але вилетів від НК Пробій. У цьому сезоні незручний городенківський суперник вибив «білок» у кубку та завдав їм поразки в чемпіонаті. Вигравши всі домашні матчі з розгромним рахунком 10:1, всі виїзди після підвищення в класі підопічні Костика програли. Ось у чому їхня мотивація на дербі Львівщини, тим більше, на обласному рівні вони були значно успішнішими за ФК Самбір.
Уже в дебюті гості показали свої переваги. Проте якщо Калинчук виконував удар після кутового менш небезпечно, то Копил повноцінно виривався на воротаря – і тут Ріпак змушений був виходити назустріч і скорочувати можливості обстрілу. Проте молодий колектив Самбір-Нива-2 також гідно протистояв досвідченішим гостям. Напуда класно виривався на оперативний простір, і тільки спільні зусилля Калинчука та Савошка допомогли його зупинити прямо перед карним майданчиком.
Багато що виходило в господарів, і якщо дальній удар Бідзінського був неточним, то Вишинський слідом переклав м’яча під праву ногу й метрів із 15-ти крутив у ворота – тут першим сейвом, хай і не з категорії карколомних, відзначився Данкович. Десь повірили в свої сили нивівці, а супернику тільки того й треба було. Якщо Гладкий метрів із 18-ти пробив повз ворота, а удар В.Білого після штрафного потягнув Ріпак, то в наступному моменті Куликів-Білка не пробачив господарів. Навіть так: вони самі себе не пробачили
Кутовий від Копила взагалі-то адресувався на дальню стійку Гладкому, проте його випередив Ю.Михайлів і прикро зрізав м’яча в свої ворота – 0:1. Намагалися господарі відігратися, Довбецький в атаці через правий фланг пробив над воротами. Проте все ж ініціатива була на стороні гостей, і Гладкий з гри та особливо Ничипоренко зі штрафного із досить небезпечних позицій пробивали по цілі, удар Іванченка потягнув Ріпак.
Закріплювати перевагу було потрібно, тому що Самбір-Нива-2 мав нагоду зрівняти рахунок на 30-й хвилині (після відскоку Напуда пробив в сторону від воріт метрів із 15-ти) та й загалом огризався гостро. А відразу після перерви Данкович видав один із найефектніших сейвів у турі, зреагувавши на удар з хорошої позиції від Баца.
Звісно, підопічні Костика хотіли закріпити свою перевагу. І могли: чого вартий момент Пилипчука десь на 80-й хвилині. Проте в хиткій, важкій грі можна було втратити все. Всього через кілька миттєвостей Ковбаснюк після скидки міг забивати з убивчої позиції, проте спільними зусиллями Калинчук і Данкович загасили цю пожежу. Біля протилежних воріт так само здорово, як Данкович, діяв Ріпак. Він потягнув у компенсований час другого тайму підступний удар Байрука. Сміливо кинувся навперейми Шарабурі, коли той вибігав один на один і не встиг навіть акцентовано пробити.
Незважаючи на солідний тиск гостей, на кілька поспіль кутових, рахунок так і не змінився. Але й одного голу (точніше, автоголу) Куликову-Білці вистачило, щоб здобути першу виїзну перемогу в ПФЛ. Із 12 очками підопічні Костика обходять Полісся-2 та впритул підбираються до Пробою й першого місця.
Герой матчу від Sport Arena: Роман Данкович (Куликів-Білка)
Багато разів виручив гостей. При такій незадовільній реалізації це вирішальний вклад воротаря в перемогу.
Самбір-Нива-2 (Тернопіль) – Куликів-Білка (Куликів) – 0:1
Гол: Ю.Михайлів, 21 (а/г)
Самбір-Нива-2 (стартовий склад): Ріпак, Матусевич©, Махінка, Бац, Климак, Бідзінський, Ю.Михайлів, Вишинський, Довбецький, Вадовський, Напуда. Запасні: Коломієць, Герега, Скочеляс, Літепло, Строцький, В.Михайлів, Янчишин, Мендрук, Ковбаснюк, Вапенський. Старший тренер: Сергій Лактіонов
Куликів-Білка (стартовий склад): Данкович, Савошко, Калинчук, Білий©, Береза, Ничипоренко, Копил, Іванченко, Панасюк, Гладкий, Пилипчук. Запасні: Денега, Ілюхін, Грось, Грабовенський, Гайдучок, Байрук, Іваночко, Малецький, Рожко, Шарабура, Репета, Патуляк. Головний тренер: Богдан Костик
- Самбір. Стадіон ім. Лева Броварського. 15:00
- Арбітр: Олексій Гаркуша (Житомир)
- Одеса
Одеська команда минулий тур не може занести собі до активу – поразка від ФК Куликів-Білка (0:3). Безумовно, на такий результат не могли не вплинути кадрові втрати, адже в запасі були всього три польові гравці. Перед сьомим туром підопічні Пархоменка з трьома очками посідали останнє місце. Ужгород випереджав одеситів всього на два очки, але прогрес цієї команди неможливо не відзначити. У минулому турі ужгородці стали першою командою у сезоні, яка відібрала очки у лідера чемпіонату НК Пробій – 1:1. Таким чином, в останніх двох турах не програвав: перемога та нічия.
З перших хвилин ужгородці взяли м’яч під власний контроль, але з просуванням були суттєві проблеми. На десятій хвилині з вигідної позиції зі штрафного пробивав Богомаз, але занадто неточно. Варто згадати удар Емере, але й тут м’яч пролетів повз ворота. Не було помітно за рахунок чого одесити хочуть сьогодні забивати, адже більшу частину часу вони оборонялися.
На 29-й хвилині гості відкрили рахунок. Удар Антошина зі штрафного перед собою відбив Друі, а першим на добиванні опинився Богомаз – 0:1. Помилився у цьому епізоді голкіпер одеситів, і не підстрахували його польові гравці, які упустили на добивання Назарія. Занадто багато порушували правила футболісти Реал Фарми і це створювало їм суттєві проблеми. Більше голів до перерви не було. Жахливий тайм для Реал Фарми, адже господарі так нічого і не змогли створити.
Після перерви характер гри не змінився. Гості грали першим номером, а у підопічних Пархоменка в заключній третині поля нічого не виходило. Гра проходила у повільному темпі. Підопічні Лободи впевнено грали за рахунком. Наприкінці зустрічі після подачі зі штрафного міг забивати Ладика, але у падінні пробив повз ворота. Тож це друга у сезоні перемога Ужгорода. Для Реал Фарми перемога над Самбором-Нивою-2 позаминулого туру залишається єдиною «світлою плямою» в новому сезоні.
Герой матчу від Sport Arena: Назарій Богомаз (ФК Ужгород)
24-річний нападник опинився у потрібний час у потрібному місці і своїм ударом приніс команді надважливу перемогу. Назарій протягом всього матчу тримав у напрузі захист суперників.
Реал Фарма (Одеса) – ФК Ужгород – 0:1
Гол: Богомаз, 26
Реал Фарма (стартовий склад): Друі, Тарасов, Ладика, Кур’яков, Гайваненко, Марченко, А.Лиховидов, Фабер, М.Лиховидов, Гранчар, Барсуков. Запасні: Подгородецький, К.Пархоменко, Мулик, Третьяков, Вареник, Меленчук, Скрипник, Мотичак, Мовчанюк, Золкін. Головний тренер: Андрій Пархоменко
Ужгород (стартовий склад): Постемський, Лушпінь, Минайленко, Ільчук, Смороковський, Шух, Антошин, Емере, Комуніцький, Богомаз, Коваленко. Запасні: Коцан, Гречка, Мукомела, Беца, Гаврилець, Цигак, Шаленик, Немецков, Мориляк, Кічун. Головний тренер: Яромир Лобода
Одеса. Стадіон “Іван”. 10:00
Арбітр: Артем Артеменко (Миколаїв)
Група Б
- Макарів
На Київщині зустрічалися старожили Другої ліги, які своїми результатами розчаровують. Чайка посідала останнє місце і ще у нинішньому сезоні не перемагала: три нічиї та дві поразки. У Ниви ситуація не краща – чотири залікові пункти і восьме місце. Колектив із Вінниці програв три матчі поспіль. З огляду на турнірну таблицю, складно було переоцінити важливість цього протистояння. Досить несподівано у запасі гостей залишився найкращий бомбардир та граючий президент вінницької команди Артур Загорулько. Запам’ятаємо цей момент.
На жаль, перша половина зустрічі не порадувала вболівальників великою кількістю моментів – всього по два удари по воротах. Здавалося, що перший тайм так і завершиться без голів, але господарі на 44-й хвилині все ж відкрили рахунок. Гуськов запресингував Захарчука й у падінні переправив м’яч у ворота – 1:0. Жахлива гра голкіпера Ниви, який у простій ситуації не зміг вибити м’яч у поле. Проте також варто відзначити капітана Чайки, який не виключився з гри і змусив голкіпера помилитися.
На початку другого тайму відігралися гості – і це той момент, який ми просили вас запам’ятати. Після передачі Петленка у порожні ворота переправив м’яч Загорулько – 1:1. Необачно зіграли у цьому епізоді захисники. Заміна Ярошенка спрацювала. Це поворот гри? Ні.
Вже на 61-й хвилині господарі поля вдруге вийшли вперед. Після сольного рейду Гуськов віддав на Савчука, Олександр обіграв Данила Мельника і пробив у кут – 2:1. Всі питання про переможця міг зняти Петро Савчук, але він пробив повз дальній кут. У компенсований час другу жовту отримав герой матчу Олександр Гуськов.
Дебютна у сезоні перемога Чайки – їй не завадив навіть перший гол граючого президента Ниви.
Герой матчу від Sport Arena: Олександр Гуськов (Чайка)
Гол і результативна передача капітана Чайки допомогли господарям здобути бажану перемогу, що нівелювало навіть вилучення в кінцівці.
Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – Нива (Вінниця) – 2:1
Голи: Гуськов, 44, О.Савчук, 61 – Загорулько, 52
Вилучення: Гуськов (ЧПБ), 90+3 – повторне попередження
Чайка (стартовий склад): Коломієць, Шморгун, Власюк, Махонін, Гуськов, Шакун, Д.Сичевський, О.Савчук, Клименко, П.Савчук, Гарнага. Запасні: Кияшко, Слуцький, Пустовіт, Ковальов, Музиченко, Хобта, Духота, Венгер, Євстратенко, О. Сичевський, Теплюк. Головний тренер: Ігор Луценко
Нива (стартовий склад): Захарчук, Меженський, Д.Мельник, О.Мельник, Борячук, Рогульський, Панасюк, Євтіхов, Чигур, Петленко, Кобцов. Запасні: Кошляк, Юрченко, Рябий, Кондратюк, Власенко, Хоренженко, Костюков, Якимчук, Загорулько. Головний тренер: Юрій Ярошенко
- Макарів. Центральний стадіон ім. Михайла Бруквенка. 14:30
- Арбітр: Микита Коновалов (Полтава)
- Горішні Плавні
Не дуже сприятливий момент, щоб завітати на Полтавщину. Гірник-Спорт після провального старту виграв два матчі підряд, навіть після втрати Посєвкіна колектив зберігає атакувальну небезпечність, а деякі гравці – в першу чергу, новачки Тяпкін і Місержи – починають уже брати на себе роль лідерів нової команди.
Локомотиву в цьому плані значно вигідніше було б відіграти з суперником, який вилетів із Першої ліги, раніше – поки в стартових турах команда Куценка шкутильгала та награвала оновлений склад. Втім, підопічні Лазоренка підсилилися та й самі можуть вважатися боєздатною силою. В двох останніх матчах кияни набрали чотири очка із шести можливих, а в суперниках же були статусні ФК Чернігів і СК Чайка. А на виїзді «залізничники» ще взагалі не програвали (дві нічиї в попередніх виїздах).
Отже, були причини приглядатися до матчу шостої команди проти сьомої при одному очку різниці. І справді, кияни здивували стартовою активністю. Швидкі Кобак, Козій і Сахненко напружували захисників, а на 13-й хвилині по-справжньому вступив у гру воротар Гірника-Спорт Лавута. Він парирував удар головою Романчука після гарної подачі Тітаренка.
А що ж Гірник-Спорт? Були шанси і в господарів. Уже на четвертій хвилині був гострий випад Тяпкіна, проте воротар Закорський його без проблем парирував. Через півгодини був значно небезпечніший момент, але захисник Козловський метрів із 16-ти пробив поруч із дальньою стійкою. Та все ж більше шансів було до перерви у Локомотива. Один тільки Ніколишин двічі підключався до чужих воріт і з подач Тітаренка та Сахненка непогано, хоч і неточно, пробивав по воротах Лавути, а перед самою перервою Романчук засадив м’яча в поперечину.
Нулівка після такого першого тайму здавалася дещо несправедливим проміжним підсумком, тож після перерви команди взялися за ліквідацію нічийного рахунку на табло. Після повітряної тривоги та забавної заминки з підправлянням сітки воріт (на все – про все біля 25 хвилин запізнення з другим таймом) Гірник-Спорт знову мав чудовий шанс відкрити рахунок. Кутовий від Місержи головою замикав активний оборонець Козловський, але Закорський дістав м’яча після дуги якраз у те місце, де підправляли відв’язану сітку.
Далі команди обмінялися неточними ударами Тяпкіна та Козія, проте вирвати перемогу нікому не вдалося. Більше того, коли вже в компенсований час другого тайму захисник Чібуезе пішов на кутовий, він врізався головою в Ніколишина – як наслідок, нокдаун у суперника і вилучення Прінса. Нулівка – не найкращий результат, особливо щодо динамічного першого тайму, проте що ж поробиш – для перемоги потрібно забивати.
І хто б міг подумати, що на п’ятій компенсованій хвилині при чотирьох доданих відбудеться гол! Це Гірник-Спорт вчудив у меншості. Мордас майже в центрі поля збив Страшкевича, і захисник Козловський головою направив м’яча в притирку з дальньою стійкою – 1:0. Оце так так! Гірник-Спорт виграв третій матч поспіль, причому, цього разу в меншості. Локомотив у нокауті. Міг розраховувати на краще в цьому виїзді.
Герой матчу від Sport Arena: Денис Козловський (Гірник-Спорт)
Вдало зіграв біля своїх воріт і міг забивати ще раніше. В підсумку під завісу важкого матчу замкнув стандарт і допоміг команді виграти в меншості.
Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – Локомотив (Київ) – 1:0
Гол: Козловський, 90+5
Вилучення: Чібуезе (ГСП), 90+2
Гірник-Спорт (стартовий склад): Лавута, Черниш, Юрченко, Чібуезе, Козловський, Мороз©, Дудка, Місержи, Тяпкін, Страшкевич, Чуквуемека. Запасні: Лазаренко, Козлов, Подейко, Шептіцький, Сорочан, Катеринка, Оніщенко, Студенко, Подрезан, Дмитрієв. Головний тренер: Валерій Куценко
Локомотив (стартовий склад): Закорський, Пось, Західний, Ніколишин, Тітаренко, Доброхотов, П’ятибрат, Сахненко, Козій©, Кобак, Романчук. Запасні: Панченко, Сидоренко, Блазунь, Мордас, Єсаулов, Яцина, Янюк, Мельник. Головний тренер: Вадим Лазоренко
Горішні Плавні. СК “Юність”. 12:30
Арбітр: Артем Очкуренко (Нікополь)
- Бориспіль
У Борисполі передостання команда групи Б приймала четверту. Харків’яни досягнули прогресу у грі і вже не виглядають хлопчиками для биття. Хоча із захистом у команди все ж залишаються суттєві проблеми – 16 пропущених м’ячів напередодні 6-го туру. У минулому турі підопічні Карпенка поступилися Гірнику-Спорт, але виглядали гідно. ФК Олександрія-2 тиждень тому зазнала своєї дебютної у ПФЛ поразки – 1:2 від Ворскли-2.
Господарі активно розпочали гру, але довести атаки до логічного завершення не вдавалося. Не встигли команди зіграти 15 хвилин, як прозвучала повітряна тривога. Відразу після відновлення гри гості могли відкривати рахунок, але Потімков вчасно вийшов з воріт і завадив Галояну переправити м’яч у сітку. Харків’яни більше грали першим номером, але в них майже нічого не вдавалося у позиційному футболі. Прогнозовано боротьби у нашому матчі було багато, а осмислених дій не вистачало.
А от олександрійці після півгодини гри напрацювали на гол. Спершу після стандарту мав відкривати рахунок Гаража, але він головою пробив повз дальній кут. На 34-й хвилині підопічні Бицюри все ж відкрили рахунок. Базаєв у падінні проштовхнув м’яч на Погорілого, який з-за меж штрафної пробив у дальній верхній кут – 0:1. Більше голів до перерви не було.
Другий тайм розпочався на зустрічних курсах, але атакам не вистачало акцентованості. В середині другого тайму гостям допоміг стандарт. Ващенко подав кутовий, а Плакса потужна пробив у ближній кут – 0:2. Заміна Бицюри спрацювала.
На 70-й хвилині інтрига у наш матч повернулася. Романенко збив Смітюха і арбітр призначив пенальті у ворота Олександрії-2. Одинадцятиметровий впевнено реалізував Обінайя – 1:2. Відігратися господарі поля не змогли. Варто відзначити футболістів Олександрії-2, які за рахунком грали досить впевнено.
ФК Олександрія-2 вперше за три туру перемагає. Господарі програли другий матч поспіль.
Герой матчу від Sport Arena: Владислав Погорілий (ФК Олександрія-2)
21-річний нападник допоміг гостям виграти цей матч. Його індивідуальні дії допомогли відкрити рахунок. Цей гол був надважливим, адже до того не все виходило у гостей.
Металіст 1925-2 (Харків) – ФК Олександрія-2 – 1:2
Голи: Обінайя, 71 (пен.) – Погорілий, 34, Плакса, 63
Металіст 1925-2 (стартовий склад): Потімков, Ткаченко, Цубін, Кондратюк, Потапенко, Смітюх, Обінайя, Панченко, Белицький, Костиря, Карпізін. Запасні: Гуменюк, Засовіцький, Збрицький, Бондаренко, Пільганчук, Гопкало, Король, Петрук, Нето, Колочавін, Товт, Гончаров. Старший тренер: Сергій Карпенко
Олександрія-2 (стартовий склад): Долгий, Романенко, Матвіїв, Ухань, Гаража, Ващенко, Радченко, Галоян, Шаповалов, Базаєв, Погорілий. Запасні: Таран, Граждан, Кайда, Прокопенко, Баденко, Матеус, Плакса, Поліщук, Безклейний, Петрик, Астаф’єв. Старший тренер: Володимир Бицюра
- Бориспіль. Стадіон “Колос”. 13:30
- Арбітр: Максим Поліщук (Кривий Ріг)
- 13 вересня
Група А
- Івано-Франківськ
Двоє новачків розмістилися на різних полюсах таблиці західної групи: Полісся-2 – друге зверху, Ревера 1908 – друга знизу. При цьому івано-франківська клубна команда постаралася раціонально використати кінцівку трансферного періоду. Дозаявлені колишній лідер оборони Скали 1911 Яната, вихованець криворізького футболу, вінгер Попчук, який раніше грав за першолігове Прикарпаття, а також колишній півзахисник Буковини Цурупін, який починав сезон суто в тренерському штабі Ревери 1908.
Стосовно ж «двієчки» житомирян, то для неї придбали в ФК Ужгород півзахисника Карамана. Проте й без того у Полісся-2 потужний склад, а можливість «смикати» з першої клубної команди гравців під окремі матчі робить цього суперника особливо небезпечним. Цього разу відзначимо бронзових призерів Другої ліги в складі ПФК Звягель Венделла, Петрука, Панчишина та Авраменка, резервного воротаря першої клубної команди Поспєлова, колишнього гравця основи ФК Минай Корнійчука, земляка Макуана – Йоку. Словом, цілком собі бойовий склад виставило Полісся-2. З таким – боротися за медалі Другої ліги.
Тим не менш, уже в дебюті повели в рахунку господарі. Непогано відпрацював Пащак, м’яч у підсумку відскочив до Бойка. Той пробивав з-за меж карного майданчика – Поспєлов парирував. Але першим на добиванні опинився Неледва, який прийняв і з лівої ноги пробив повз воротаря – 1:0. Це дебютний гол для Ігоря в Другій лізі, він був лідером ФАПФ’у в ААФУ, проте після підвищення в класі на перші ролі вийшов, скоріше, Угринюк. Так що це дуже важливий м’яч для вихованця харківського футболу із школою Минаю.
Хоча Ревера 1908 відкрила рахунок уже в дебюті, Полісся-2 не відразу оговталося від цього удару. Лише ближче до завершення першого тайму пішли моменти. Найкращий мав Йока. Змістившись від правого кута карного майданчика, він підробив собі м’яча під ліву ногу та смачно пробивав – вище воріт. Після перерви вже з’явився у гостей шанс, який не назвеш інакше, як 100% гольовим.
Корнійчук вздовж лівого краю дав чудову розрізну передачу на «свіжого» Коржа, який вискакував прямо на воротаря, і тут Шарун грамотно скоротив кут обстрілу та врятував господарів. На добивання встигав Венделл, але закрутив над воротами. Втім, у плані темпу та гостроти другий тайм не дуже відрізнявся від першого. І якщо Ревера 1908 грала по рахунку й була задоволена таким перебігом, то Полісся-2 проводило найгірший, напевно, свій матч ще зі стартового туру – виїзду в Куликів (0:3).
Уже під кінець матчу з жовтою карткою для Бойка житомиряни заробили перспективний штрафний, але ж Панчишин перекинув і стінку, і ворота. У самій кінцівці Шарун зреагував на удар Венделла з рикошетом. Наостанок міг забити другий м’яч для івано-франківців Данилюк, коли стартував на передачу Цурупіна, курйозно пропущену захисником. Але гравець Ревери, оббігши воротаря, все ж не влучив у порожні ворота. І на цьому – все.
Тож Ревера 1908 зберегла свою мінімальну перевагу та виграла вперше за п’ять турів – після чотирьох поспіль поразок. Це важливий результат як для команди в цілому, так і для положення лідерів у турнірній таблиці. Полісся-2 тепер не тільки не дістане Пробій на першому місці, а й ризикує другою позицією, якщо Куликів-Білка виграє в Самборі.
Герой матчу від Sport Arena: Тарас Бойко (Ревера 1908)
Капітан здорово відпрацював у центрі поля, де в житомирян підібрані цікаві, перспективні гравці. Саме після удару Бойка відбулося результативне добивання. Сам Тарас і в другому таймі, і під кінець гри, пробував пробивати по воротах суперників, а також в цілому виконав великий обсяг робіт.
Ревера 1908 (Івано-Франківськ) – Полісся-2 (Житомир) – 1:0
Гол: Неледва, 12
Ревера 1908 (стартовий склад): Шарун, Школьний, Буртник, Яната, Попчук, Бойко©, Цурупін, Пащак, Неледва, Угринюк, Шостак. Запасні: Косач, Дем’янчук, Дебелко, Сальваровський, Коновалов, Максименко, Андрусяк, Дрекало, Беззуб, Данилюк, Швець. Головний тренер: Ярослав Матвіїв
Полісся-2 (стартовий склад): Поспєлов, Свистун©, Авраменко, Гаврилюк, Корнійчук, Панчишин, Петрук, Йока, Раско, Грохольський, Венделл. Запасні: Сунцов, Ананченко, Мезенцев, Гришкевич, Єршов, Корж, Микитюк, Караман. Головний тренер: Кішан Шіль Гаутам
Івано-Франківськ. Стадіон «ім. Гемби ІФНТУНГ». 14:30
Арбітр: Дмитро Шпак
Група Б
- Чернігів
Лідер проти шостої команди східної групи, а між ними – шість очок. Але не було жодних підстав, щоб ФК Чернігів недооцінював свого суперника. По-перше, в групі лідерів – мінімальні відриви. Одна осічка коштуватиме першого місця. По-друге, очолює ФК Тростянець такий досвідчений тренер, як Бакалов. У його розпорядженні – кілька гравців високого, як для Другої ліги, рівня. По-третє, на аматорському рівні ФК Тростянець запам’ятався «тиграм» як украй непоступливий суперник (дві нічиї між ними – 0:0 і 2:2 в сезоні 2019/20 ААФУ). По-четверте, у господарів – дуже серйозні кадрові проблеми. Поза грою основний нападник Федосов і основний центрхав Мироненко. У гостей дискваліфікований центрбек Волошко.
Початок матчу був за господарями, і з різних позицій намагалися пробивати Школьний, Ментей і Порохня. Проте матч проходив у середньому темпі, гості низьким блоком намагалися нівелювати переваги швидкісних лідерів ФК Чернігів, а тому з голами суперники відверто затягнули.
Проте у гостей ще менше чого виходило попереду. Хіба що Проданов кілька разів оживляв гру, але його проходи з прострілами та подачами читалися чернігівцями, а коли він сам виривався на Татаренка та пробивав з кута воротарського, то навіть бити не варто було – офсайд. Так що нулі на табло за підсумками першого тайму не суперечили логіці подій на полі.
Після перерви кілька стандартів виконав ФК Чернігів – на ці штрафні та кутові охоче ходили захисники Зенченко та Романченко, проте завдати прицільного, акцентованого удару головою їм не дозволяли суперники. Активно діяли фланги, проте відсутність Федосова робила безадресними потенційно гострі передачі. Залишалося сподіватися на стандарти.
Якщо з одного з них Сахно намагався закрутити з правого краю прямо в ворота (Дубовий спокійно спіймав м’яча, як би точно він не йшов), то з іншого прийшла справжня паніка, абсолютно непотрібна біля воріт ФК Тростянець. Не порозумілися між собою голкіпер і Тишинінов, м’яч відскочив до Романченка, який намагався скористатися порожніми воротами – тут Дубового на лінії підстрахував капітан гостей Таранушич. Також, уже з гри, вибігав на хорошу позицію Вольський – але не поцілив у рамку.
І при цьому при всьому в самій кінцівці ФК Тростянець міг вирвати перемогу – Деревинський вибігав прямо на воротаря, проте зіжмакав можливість поставити знак оклику в цьому складному виїзді. Підсумкова нулівка поки що залишає ФК Чернігів на першому місці, проте вже завтра в матчі Колос-2 – Ворскла-2 може бути визначений новий лідер Групи Б.
Герой матчу від Sport Arena: Вадим Таранушич (ФК Тростянець)
Сподобалося, як капітан гостей будував оборону, як самовіддано відпрацьовував біля воріт. Нулівка в гостях із недавнім учасником Першої ліги – гарне досягнення для сучасного Тростянця.
ФК Чернігів – ФК Тростянець – 0:0
Чернігів (стартовий склад): Татаренко, Шумило, Романченко, Зенченко©, Галстян, Бибік, Порохня, Сердюк, Койдан, Ментей, Школьний. Запасні: Герасименко, Безгубченко, Посмашний, Сахно, Лакеєнко, Пінчук, Макаренко, Кривобороденко, Вольський. Головний тренер: Валерій Чорний
Тростянець (стартовий склад): Дубовий, Клюс, Мизюк, Таранушич©, Коваленко, Тишинінов, Сліпухін, Шаповал, Дувняк, Проданов, Сергійчук. Запасні: Рябенко, Кошкін, Козак, Мороховець, Ольховик, Гавриш, Деревинський. Головний тренер: Юрій Бакалов
Чернігів. Стадіон «Юність». 13:30
Арбітр: Артем Гординський
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь