На сайті Sport Arena детальний розбір матчів другого туру Другої ліги ПФЛ України сезону 2024/25. Огляд оновлюється – ми постійно додаємо сюди звіти по матчам другого туру.
- п’ятниця, 16 серпня 2024 року
Група Б
- Буча
Колос-2, всупереч статусу резервного складу клубу УПЛ, насправді є одним із найдосвідченіших колективів Другої ліги. Під назвою Штурм позбирав багато нагород аматорського рівня, а в стартовому турі проти Чайки (0:0) виставив найстарший за середнім віком гравців склад (під 30 років).
Гірник-Спорт, навпаки, колектив молодий. Поступившись аматорській Олімпії (2:4) та вилетівши з Кубка України, зосередиться винятково на чемпіонаті. Тут теж роботи – в стартовому турі підопічні Куценка програли 1:2 Олександрії-2. Що вказує на потенціал команди, яка вилетіла з Першої ліги – так це вольова перемога 3:1 над першоліговим ФСК Маріуполь у стартовому турі кубка. От це і обнадіює, що все не так просто в команди і вона має можливість приємно здивувати навіть проти суперника з ветеранами рангу Шевчука (Зоря, Іллічівець, Казахстан), Дитятьєва (Ворскла, Карпати, Польща) чи Погорілого (Металіст, Таврія. Оболонь, Норвегія).
Почали команди в рівній, напруженій боротьбі. Проте в місті-герої Бучі Гірник-Спорт виглядав досить добре і ще в дебютній частині матчу за участі Посєвкіна, Тяпкіна, Місержи та нового форварда Чуквуемеки (колишнього опорника) створив кілька гострих напівмоментів. От тільки на рівному місці гості залишилися в меншості. Стрімку атаку, яку розганяли Одог і Страшкевич, завершав Чуквуемека – і вихід на воротаря завершив невлучно, і удару завдав після свистка. Таким чином, отримав другу жовту.
Уже в меншості Гірник-Спорт ледве не вийшов вперед, коли після передачі з лівого краю Тяпкін низом бив у дальній кут і м’яч прокотився буквально в сантиметрах від штанги. Колос-2 з кількісною перевагою міг піти на перерву, ведучи в рахунку, але юний воротар гостей Лавута вдало зреагував на підступний удар головою ветерана господарів Рубльова. Нулі на табло по цій грі здивували, адже моментів не бракувало, але маємо те, що маємо.
Відразу після перерви команди продовжили свою боротьбу з нулями на табло. На 58 хвилині близьким до того, щоб відкрити рахунок, був Колос-2. Після довгої передачі Канаєва Хруль підключив Журавеля, проте той сходу вже з меж карного майданчика пробив значно вище воріт. Слідом господарі навіть забили, проте з офсайду. У гостей шикарний шанс мав Дмитрієв, який вийшов на заміну, проте й він на 71 хвилині забити не зумів. І от наче в відповідь на це іванківсько-ковалівський клуб повів у рахунку.
Сокол просував м’яча через правий фланг, Журавель взагалі-то прострілював на Недолю, але від лицьової лінії пішов рикошет на Шевчука. Капітан господарів відразу ж правою ногою пробив низом у сітку – 1:0. Ну кому ж, як не вихованцю Системи-Борекс і Шахтаря, було забивати в такий момент! 39 років Сергію – поки М.Лиховидов не виходив на поле, він є найстаршим футболістом Другої ліги.
Старалися гості відігратися, були удари в Оніщенка та Дмитрієва. Проте все ж досвідчений Колос-2 своєї переваги в один гол не втратив. Більше того, її закріпив! Та ще й як! Канаєв дав довгу передачу зі своєї половини поля, Березка прийняв першим рухом м’яча в повітрі, а другим дотиком з правої ноги метрів із 25-ти засадив у ворота. Ну краса ж неймовірна! 2:0 – відзначаємо, що це перша перемога штурмової «двієчки». Гірник-Спорт, зберігши склад, сенсаційно програв два поспіль матчі на старті чемпіонату «двієчкам» клубів УПЛ.
Man of the Match: Сергій Шевчук (Колос-2)
39-річний півзахисник на грандіозному досвіді забив перший м’яч Колосу-2 в змаганнях ПФЛ. Це стало ключовою подією цього непростого матчу.
Колос-2 (Ковалівка) – Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – 2:0
Голи: Шевчук, 76, Березка, 90+3
Вилучення: Чуквуемека (ГС), 29 багато
Колос-2 (стартовий склад): Міхєєв, Сокол, Басов, Канаєв, Лящук, Турчанов, Недоля, Шевчук©, Димнич, Бриженко, Рубльов. Запасні: Погорілий, Наконечний, Скляренко, Дитятьєв, Березка, Бондар, Любко, Хруль, Крохмаль, Волков, Журавель. Головний тренер:
Гірник-Спорт (стартовий склад): Лавута, Черниш, Мороз©, Чібуезе, Шептіцький, Одог, Місержи, Посєвкін, Тяпкін, Страшкевич, Чуквуемека. Запасні: Козлов, Дудка, Студенко, Дмитрієв, Оніщенко, Подрезан, Козловський. Головний тренер: Валерій Куценко
- Буча. Стадіон «Ювілейний». 16:00
- Арбітр: Володимир Асмаковець (Чернігів)
- Бориспіль
Спортивна злість, накоплена суперниками, мала стати їхньою головною мотивацією. Резервний склад першолігового Металіста 1925 на старті зазнав поразки в Чернігові (2:8) із купою грубих помилок, автоголом, іншими неприємностями. 25-річний Цвіренко, який очолив влітку цю «двієчку», таким от чином дебютував у якості наймолодшого тренера Другої ліги.
В той же час ФК Тростянець, який очолює один із найдосвідченіших фахівців ПФЛ – Бакалов – у кубку вилетів від першолігового СК Полтава (0:1), а в чемпіонаті стартував із нічиєї 0:0 у Вінниці (хоча Нива втратила більшість основних футболістів). Більше того, найбільш зірковий новачок гостей із Сумщини – нападник Сергійчук – не реалізував пенальті. Що ще треба для додаткової мотивації на матч проти новачків дивізіону?
Матч юні харків’яни також починали активно, з «вогником», але знову пропустили першими. На правому фланзі Деревинський і Сергійчук поборолися до кінця. Далі м’яча підхопив Сліпухін, розігрався з одноклубником і від лицьової вистелив передачу на рубіж карного майданчика. Саме там чергував Тишинінов, який смачним ударом з лівої ноги влучив десь у район дальнього кута – 0:1. Для колишнього півзахисника Вереса та Агробізнесу це перший офіційний гол після повернення.
Міг відразу ж зрівнювати рахунок Гопкало, але його хороший дальній удар пройшов повз воріт. Але в цілому ФК Тростянець контролював хід гри та навіть міг закріпити свою перевагу, втім, перший тайм так і завершився з одним голом на двох. Після перерви гості нікуди не поспішали, тож старалися завершувати атаки дальніми ударами (той же Тишинінов брав це на себе). Це вже десь після півгодини гри, в більшості, захисник Зоря з підключення ледве не запустив м’яча в сітку харків’ян на дальній стійці.
А вилучення Металіст 1925-2 заробив на рівному місці, через кілька поспіль фолів на чужій половині поля. Якщо Потапенко за фол проти Дувняка отримав просто жовту картку, то в Засовіцького вона вже була. Так що його порушення проти Деревинського укоротило склад номінальних господарів. Як бачимо, в більшості ФК Тростянець значно активізувався та досить швидко закріпив свою перевагу. Два гравці з лавки запасних боролися за м’яч, Цубін перечепив тростянецького Коваленка, тож арбітр призначив пенальті. Все той же Тишинінов розвів м’яч і воротаря по різних кутах – 0:2.
А крапку в матчі поставив ще один джокер – Кошкін. Дувняк протягнув м’яча через центр і відпасував на фланг, а цей гравець з правої ноги низом пробив у дальній кут – 0:3. Ось так Бакалов показує, що команда оновлюється та прогресує. А Металіст 1925-2 знову програє з розгромним рахунком, але значно менше, ніж у стартовому турі.
Man of the Match: Владислав Тишинінов (ФК Тростянець)
Перші два голи, які й забезпечили комфортну перевагу гостей, справа саме цього півзахисника.
Металіст 1925-2 (Харків) – ФК Тростянець – 0:3
Голи: Тишинінов, 16, 79 (пен.), Кошкін, 90
Вилучення: Засовіцький (ФТ), 71
Металіст 1925-2 (стартовий склад): М.О.Коваленко, Ткаченко©, Кондратюк, Засовіцький, Потапенко, Король, Бондаренко, Гопкало, Антоніо Нето, Белицький, Костиря. Запасні: Гуменюк, Цубін, Збрицький, Товт, Гончаров, Пільганчук, Петрук, Карпізін. В.о. головного тренера (аналітик): Максим Цвіренко
Тростянець (стартовий склад): Дубовий, Клюс, Таранушич©, Мизюк, Зоря, Шаповал, Сліпухін, Деревинський, Тишинінов, Проданов, Сергійчук. Запасні: Рябенко, Мороховець, М.С.Коваленко, Дувняк, Козак, Кошкін, Ольховик, Гавриш. Головний тренер: Юрій Бакалов
- Бориспіль. Стадіон «Колос». 14:30
- Арбітр: Олександр Ніженковський (Дніпро)
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь