Друга ліга: Локомотив переграв Металіст 1925-2, відірвавшись від аутсайдерів Групи Б. Усі матчі 7-го туру

Фото — t.me/fcmetalist1925/

На сайті Sport Arena представлені детальні звіти про матчі Другої ліги, статті, огляди, відео матчів сезону 2024/25. Зараз представляємо 7-й тур, який проходить 20 – 22 вересня. Всі трансфери Другої ліги – в підсумковій зручній таблиці переходів.

  • п’ятниця, 20 вересня 2024 року

Група Б

  • Бориспіль

Десяте місце проти восьмого, а між ними – лише одне очко. І якщо те, що Металіст 1925-2 перебуває на останньому місці, це не є щось надзвичайне (команда-дебютант Другої ліги, де абсолютна більшість гравців із середнім віком менше 18 років не мала досвіду гри серед дорослих на всеукраїнському рівні), то Локомотив досить несподівано провалює старт нового сезону. В команди більшість гравців – із непоганою школою, є кілька хлопців старшого віку. Словом, «залізничники» прогнозувалися в міцні середняки, а натомість – третє місце знизу, нічим не краще за попередній сезон.

Так що в ближньому виїзді в пристоличний Бориспіль завдання Локомотива було цілком очевидним – тільки перемагати, щоб відштовхнутися від аутсайдерів і піднятися якомога вище. І вже в дебюті більш досвідчена команда гостей зробила рішучий крок до цієї мети. Якщо удар Кобака воротар харків’ян Гуменюк парирував, то після кутового від Едварда захисник Західний головою відправив м’яча в сітку – 0:1. Дебютний гол колишнього футболіста Кудрівки-Ниви за «залізничників».

Проте не такі прості вони, юні харків’яни. Не пройшло й десяти хвилин, як вони відігралися. Атака через лівий фланг отримала новий імпульс, коли до неї підключився захисник Ткаченко. Першим на його подачі був якраз захисник суперників Західний, але з-за нього правою ногою спритно пробив Белицький – 1:1. Для 17-річного Данила це перший гол на всеукраїнському дорослому рівні. Причому, на куражі підопічні Карпенка на деякий час повновладно захопили ініціативу. Один тільки Нето кілька разів пробивав по воротах гостей, і в одному з моментів Закорський засейвив досить непоганий удар бразильця з лівої ноги.

Лише десь на 30-й хвилині Локомотив отримав нагоду повернути собі перевагу в рахунку, коли Кобак пробивав по воротах Металіста 1925-2, проте номінальних господарів виручив воротар Гуменюк. Але й він виявився безсилим, коли справжнє «чудасіньо» виконав Едвард. Від правого прапорця Кобак подав кутовий так, що м’яч залетів у сітку воріт – 1:2. До цього колишній вінгер Минаю та юнацького складу Шахтаря в ПФЛ не забивав, тож свій гол додав до трьох асистів у поточному сезоні. А перед самою перервою Козій із Кобаком виходили два в один, але пас перед ударом вийшов не зовсім в темп, тож Едвард заштопорився на захиснику.

А яким би доречним був цей гол! Тому що після перерви абсолютне стихійне лихо відбулося біля воріт Локомотива. Воротар харків’ян Гуменюк вибив м’яча далеко на чужу половину поля, і став би той легкою здобиччю колеги Закорського, якби не втрутився захисник Тітаренко. Він застав зненацька свого воротаря, підкоригувавши лонгболл пасом. М’яч зрадницьки закотився в ворота після цього прикрого непорозуміння – 2:2.

Звісно, столичні «залізничники» кинулися вперед. Удари Козія, Мордаса та Кобака загострювали гру (в двох останніх випадках знову добре зіграв голкіпер Гуменюк – представник відомої воротарської династії). Тож кількість перейшла в якість: Кобак на правому фланзі підключив Пося, чий м’який навіс ударом через себе замкнув Мордас – 2:3. Третій гол у поточному чемпіонаті для Богдана, і як же красиво! Не те, що прямо «ножиці», проте боком з розвороту в падінні – дуже ефектно та напрочуд своєчасно.

Металіст 1925-2 намагався відігратися, блокувалися удари Карпізіна та Ткаченка, Костиря з рикошетом від суперника пробив поруч з воротами, було ще кілька хороших швидких атак без завершення. Вже наприкінці компенсованого часу міг рятувати матч Устінов, але його удар прямо перед воротами заблокував захисник Захдіний. Пізній неточний дальній удар Пільганчука ніби закрив цей матч. На тому – все.

Можливо, якби було в Карпенка підсилення з першої клубної команди, зовсім інакше складався б цей матч, але навіть раніше анонсовані Гармаш, Курило не задіяні наразі в матчах Другої ліги. А інші «двієчки» широко використовують можливість обкатати гравців із УПЛ.

Локомотив можна привітати з проявленою волею до перемоги – в вересні це друга перемога киян у трьох матчах.

Герой матчу від Sport Arena: Едвард Кобак (Локомотив)

Гол, асист і передасист – прекрасний матч вінгера киян.

Металіст 1925-2 (Харків) – Локомотив (Київ) – 2:3

Голи: Белицький, 11, Тітаренко, 53 (а/г) – Західний, 7, Кобак, 38, Мордас, 61

Металіст 1925-2 (стартовий склад): Гуменюк, Ткаченко©, Цубін, Засовіцький, Потапенко, Король, Нето, Пільганчук, Гопкало, Белицький, Карпізін. Запасні: Палій, Збрицький, Кондратюк, Сабалаєв, Устінов, Бондаренко, Пушкуца, Колочавін, Товт, Петрук, Костиря, Гончаров. Старший тренер: Сергій Карпенко

Локомотив (стартовий склад): Закорський, Пось, Західний, Ніколишин, Тітаренко, Доброхотов, П’ятибрат, Сахненко, Козій©, Кобак, Мордас. Запасні: Панченко, Блазунь, Сидоренко, Єсаулов, Яцина, Романчук, Мельниченко, Янюк, Назаренко, Мельник, Горковець. Головний тренер: Вадим Лазоренко

  • 15:00. Стадіон “Колос”. м. Бориспіль
  • Арбітр: Артем Гординський (Вінниця)