Друга ліга: Полісся-2 розгромило Вільхівці, Гірник-Спорт у гостях обіграв Чайку та всі матчі четвертого туру

Фото — Горняк-Спорт

На сайті Sport Arena представлені детальні звіти про матчі Другої ліги, статті, огляди, відео матчів сезону 2024/25. Зараз представляємо 4-й тур.

  • субота, 31 серпня

Група А

  • Стрий

Друга команда першості приймала восьму, в господарів – сім очок, у гостей – лише одне. Що тут цікавого? Проте Скала 1911, один із фаворитів нинішнього сезону, в минулому чемпіонаті двічі програла Руху-2 (0:2,1:2). Та й матч на Львівщині дозволяв резервній команді клубу УПЛ задіяти низку гравців із основної обойми. Добре ще для господарів, що Рух вчора витратив багато сил і емоцій, переграючи Інгулець (5:0), тож підмоги з Прем’єр-ліги «двієчка» фактично не отримала.

І при цих кадрових обставинах, про які ми говорили, Рух-2 значно активніше та гостріше почав матч. Уже на 5-й хвилині Хмельовський ледве не забив головою після стандарту. Слідом був шанс у Цюрпалевича-Семочка, але він припечатав суперників із передачі Михальчука. А коли Квас на великій швидкості прорвався через лівий фланг і прострілив, дальню замкнув Кітела – 0:1. Дуже гарний дебютний відрізок матчу провела львівська «двієчка». Це стало несподіванкою для господарів, укомплектованих більш досвідченими виконавцями.

Поки Скала 1911 обдумувала, як відігратися, гості швидко провели другий гол. Досить симпатичну комбінацію в кілька дотиків вони провели через правий фланг, Квас підключив Цюрпалевича-Семочка, який чітким ударом завершив атаку – 0:2. Повторимо, нема вже в Руху-2 Непейпієва, Карабін, Рунич і Притула, які іноді допомагали «двієчці», стабільно забивають-асистують в УПЛ і заслужили на відпочинок. Але навіть у такому центровому протистоянні є кому забивати в Федика.

Не сказати, що стрияни програвали зовсім безваріантно – були атаки за участі Лук’янченка, Авер’янова та Мальського. Проте перший тайм, безперечно, пройшов ідеально для гостей – саме за таким сценарієм, який був їм потрібен. Краще могло б бути хіба що якби той же Панченко реалізував якийсь зі своїх моментів.

Звісно, на другий тайм багато надій було в господарів. І справді, Цуркан, який щойно вийшов на заміну, подав з правого флангу на Авер’янова, проте воротар Герета скоротив кут обстрілу й перевів м’яча на кутовий. Але при цьому Квас міг і закріпляти солідну перевагу Руху-2, тут уже Архипчук виступив зі своїм сейвищем. А коли після ауту Поповського Гарькавенко збив Панченка, Кітела, навіть поїхавши ногою при виконанні, реалізував 11-метровий – 0:3.

Навіть активний після виходу на заміну Цуркан, навіть досить ефективний в останніх турах Лук’янченко не змогли перевернути цю гру. Федор старався забити своїм екс-одноклубникам – і йому це не вдалося. Авер’янов бив надалі хіба що здалеку. По рахунку Рух-2 діяв дуже ефективно та не за роками спокійно. Стрияни, які до цього в чемпіонаті навіть не пропускали, зазнали розгромної поразки.

Man of the Match: Андрій Кітела (Рух-2)

Захисник цього разу грав вище на фланзі, і як! Два голи від Кітели заклали фундамент сенсаційної перемоги в Стрию.

Скала 1911 (Стрий) – Рух-2 (Львів) – 0:3

Голи: Кітела, 15, 66 (пен.), Цюрпалевич-Семочко, 21

Скала 1911 (стартовий склад): Архипчук, Николишин, Пастух, Яната, Цень©, Ралюченко, Фесенко, Авер’янов, Мальський, Лук’янченко, Жуміга. Запасні: Веклич, Завгородній, Ткачик, Сагайдак, Мацієвський, Руденко, Цуркан, Гарькавенко, Кравченко, Лісовик, Мердєєв, Федор. Головний тренер: Михайло Басараб

Рух-2 (стартовий склад): Герета, Поповський, Товарницький, Турко, Михальчук, Хмельовський, Русяк©, Квас, Кітела, Цюрпалевич-Семочко, Панченко. Запасні: Бакус, Коваль, Бойко, Король, Штокал, Лебідь, Музичук, Грабовецький, Дзюнь, Касарда, Піскун. Старший тренер: Іван Федик

Стрий. Стадіон «Сокіл». 16:00

Арбітр: Тарас Козак (Львівська обл.)

  • Вільхівці

У минулому турі обидві команди здобули яскраві перемоги: СК Вільхівці виграли в Реал Фарми (4:0 в Одесі), Полісся-2 – у ровесників із Руху-2 (4:2 в Винниках). Але якщо команда господарів – клубна, в неї є саме ті гравці, які є на контракті, то Полісся-2 – «двієчка» клубу УПЛ.

З однієї сторони, будь-якого гравця можуть відкликати в першу клубну команду (як зараз Шастала, котрий у стартових двох матчах Другої ліги забив три м’ячі, віддав гольову та причетний ще до двох голів), а з іншої – в розпорядженні старшого тренера низка гравців з досвідом УПЛ (як Корнійчук, який ще минулого сезону грав за ФК Минай в основі), є вихованці топ-клубів, є призери змагань ПФЛ (половина складу вигравала бронзові медалі Другої ліги з ПФК Звягель), є легіонери – збірники своїх країн.

Приміром, нарешті вийшов у стартовому складі нігерієць Аніагбосо – воротар, який брав участь у молодіжному чемпіонаті світу минулого року. Також в атаці вийшов бразилець Венделл, запрошений у Полісся після Дніпра-1 (він також побував в оренді в Звягелі). Відповідно, Йока опустився дещо нижче, а в запасі знаходився найсвіжіший новачок команди – латвієць Радзенієкс. Що стосується господарів, то відзначимо – вони повністю повторили свій переможний стартовий склад.

Але це не допомогло. Як ми вже не раз говорили, в деяких «двієчок» (і Полісся-2 в їхньому числі) підбір гравців під медалі Другої ліги. Після подачі Раска від лівого кутового прапорця воротар СК Вільхівці пройшов повз м’яча на виході, зате на дальній стійці з підбирання прострілив новий фулбек (насправді вінгер за основною кваліфікацією) Свистун, а Венделл Габріель прямо перед воротами замкнув зблизька в один дотик – 0:1. У цьому чемпіонаті він ще не забивав.

Звісно, СК Вільхівці старалися відігратися. Був гострий момент за участі Глаголи, Баника та Горенка (тут Аніагбосо грамотно скоротив кут обстрілу), підключався до чужих воріт опорник Вагін. Але закарпатцям доводилося грати з оглядкою та технічних і швидких гравців Полісся-2, особливо Венделла, який ще тричі непогано підключався до атак. У відповідь пробивали Глагола та Баник – по два рази кожен. В одному з моментів нігерійський воротар «двієчки» відбив прямолінійний удар по центру, в іншому кеп Вільхівців зі штрафного трішечки не влучив у ворота.

Але в цілому перший тайм не похитнув мінімальної переваги житомирян. Більше того, системний збій господарів по центру поля призвів до того, що Венделл вийшов на воротаря через центр і розважливо пробив повз нього – 0:2. А перед перервою ще й інший легіонер – конголезець Йока – забив у ворота СК Вільхівці. Грохольський підключив Свистуна, чию подачу з правого флангу ударом з лету замкнув Джеррі Дьємерсі – 0:3. Третій гол у третьому матчі за Полісся-2.

Для загалом добре організованої вільховецької команди це справжній шок – після масштабного підсилення та здобуття професіонального статусу вони більше одного м’яча за матч не пропускали, а тут таке… Довго оговтувалися господарі після такого потрійного удару, а коли завелися – в одному моменті мав нагоду забити Шестаков, але після класних індивідуальних дій пробив слабко. А ще в одному моменті Глагола заробив пенальті, Шестаков воротаря Аніагбосо переграти не зміг – сам капітан встиг на добивання. Проте гол арбітр не зафіксував – Глагола забіг у карний майданчик до удару.

Це був справжній психологічний удар, і СК Вільхівці від нього не оправилися. Навпаки, житомиряни забили ще. Корнійчук прострілив із лівого флангу, а на дальній стійці Мезенцев випередив Базарова та замкнув у дотик – 0:4. А наприкінці матчу ще й Іванов заробив пенальті, а потім виконував. На добивання встиг Корж, який зблизька проштовхнув м’яча в сітку – 0:5. Оце так так!

Могли б вільхівчани забити гол престижу, той же Тилінський був близьким до цього, проте перевага Полісся-2 сумніву не піддавалася. Розгромна перемога стає вже другою з трьох для резервістів клубу УПЛ, що не дивно при такій потужній комплектації.

Man of the Match: Венделл Габріель (Полісся-2)

Він ще минулого сезону з ПФК Звягель входив у медалісти, і ось потужний матч Венделла. Його два голи заклали фундамент перемоги житомирян на Закарпатті.

СК Вільхівці – Полісся-2 (Житомир) – 0:5

Голи: Венделл, 6, 37, Йока, 43, Мезенцев, 84, Корж, 90+1

Незабитий пенальті: Шестаков (СВ), 79 – воротар; Іванов (П2), 90+1 – воротар

Вільхівці (стартовий склад): Абрамов, Вапняр, А.Гаврилюк, Нємчанінов, Базаров, Вагін, Тимошенко, Горенко, Глагола©, Баник, Шестаков. Запасні: Гумметов, Бабков, Лєсунов, Клочан, Ульянов, Тарасов, Фундук, Куцин, Тилінський. Лікар: Василь Шафар (Головний тренер Олексій Зорін дискваліфікований)

Полісся-2 (стартовий склад): Аніагбосо, Свистун©, Авраменко, Н.Гаврилюк, Корнійчук, Панчишин, Петрук, Йока, Раско, Грохольський, Венделл. Запасні: Уліганець, Кобернюк, Мезенцев, Гришкевич, Єршов, Корж, Микитюк, Іванов, Радзенієкс. Головний тренер: Кішан Шіль Гаутам

Вільхівці. Стадіон «Вільхівці-Арена-Парк». 14:30

Арбітр: Андрій Шевчук (Волинська обл.)

Група Б

  • Буча

У гарному настрої підходили до цього протистояння господарі поля, адже вони два попередні матчі виграли. А ось колектив із Вінниці у минулому турі поступився Олександрії-2 і, до того ж, втратив свою головну зірку. Артур Загорулько – найкращий бомбардир двох останніх сезонів Другої ліги – пропускав цей матч через дискваліфікацію.

Старожили Другої ліги не вважалися фаворитами протистояння, адже у господарів поля склад навіть більш потужний. Але з перших хвилин було багато боротьби, відчувалися суттєві проблеми з просуванням м’яча вперед в обох команд. Занадто багато сумбуру було, а ось конструктиву бракувало. На 27-й хвилині шикарну можливість відкрити рахунок втратив Олексій Бриженко, який з декількох метрів не зміг переграти Захарчука. Також голкіпер Ниви парирував удар Хруля.

На жаль, у першій половині зустрічі темп матчу був досить повільним. Вже ближче до перерви гості могли відкривати рахунок. Кобцов з меж штрафної пробивав через себе, але блискуче зіграв Міхєєв. Перший тайм завершився без голів.

На початку другого тайму характер гри не змінився. Було багато позиційної боротьби, в якій складно було комусь віддати перевагу. В середині другої половини зустрічі активізувалися господарі, але до гольових моментів справа не доходила.

Гості витримали натиск суперників і дуже несподівано змогли навіть відкрити рахунок. Після передачі Юрченка майстерно у кут воріт пробив Артур Петленко – 0:1. Шансів у Міхєєва у цьому епізоді не було. Не шукайте логіки в футболі. Проте кінцівка матчу, як виявилося, підготувала для нас цікаву драму.

На 90+4 хвилині господарі поля зрівняли рахунок. Дмитро Березка з-за меж карного майданчика потужно пробив у ближній кут – 1:1. Через дві хвилини Любко подав з кутового і Артем Недоля з декількох метрів розстріляв ворота – 2:1. Неймовірний розвиток подій і третя поспіль перемога ковалівців.

Man of the Match: Дмитро Березка (Колос-2)

21-річний хавбек з’явився на полі у другому таймі і у компенсований час шикарним ударом у кут воріт забив надважливий м’яч.

Колос-2 (Ковалівка) – Нива (Вінниця) – 2:1

Голи: Березка, 90+4, Недоля, 90+6 – Петленко, 79

Колос-2 (стартовий склад): Міхєєв, Сокол, Дитятьєв, Канаєв, Лящук, Турчанов, Недоля, Шевчук©, Димнич, Бриженко, Хруль. Запасні: Погорілий, Наконечний, Басов, Скляренко, Любко, Журавель, Волков, Березка, Рубльов, Бондар, Крохмаль. Старший тренер: Володимир Бондаренко

Нива (стартовий склад): Захарчук, Євтіхов, О.Мельник, Д.Мельник, Борячук©, Рогульський, Панасюк, Костюков, Чигур, Петленко, Кобцов. Запасні: Кошляк, Юрченко, Рябий, Кондратюк, Меженський, Власюк, Хоренженко, Якимчук. Головний тренер: Юрій Ярошенко

Буча. Стадіон «Ювілейний». 15:30

Арбітр: Микита Коновалов (Полтава)

  • Чернігів

ФК Чернігів після вильоту з Першої ліги стартував дуже переконливо: і на кубок подолав пару стадій, і в чемпіонаті набрав сім очок із дев’яти можливих. Причому, суперниками були, зокрема, Чайка та Гірник-Спорт – очікувані конкуренти в боротьбі за медалі та вищі місця.

Локомотив, навпаки, в гості до лідера прибув лише з одним очком у доробку. Хоча в складі команди з’явилося кілька гравців із Першої ліги та навіть вихованці топ-клубів вітчизняного футболу, поки що підопічні Лазоренка не грають так само сильно, як минулої осені – коли він очолив аутсайдера й витягнув його в конкурентоздатні учасники Другої ліги.

Почали «тигри» дуже активно. Вже в дебюті Вольський, який за відсутності травмованого Федосова отримав шанс зіграти в основі, пішов на воротаря й ледве не влаштував Закорському «Шериф Бойку». Слідом сміливо йшов на флангову подачу Порохня, але, дотягнувшись до м’яча правою ногою, не пробив по воротах, а продовжив подачу без адреси. А удар Ментея в стрибку потягнув воротар киян Закорський. Цей момент на 10-й хвилині продовжився кутовим, після якого Койдан головою пробив повз ворота.

При такому хорошому дебюті матчу господарі могли ще й пропустити. Романчук і Козій максимум витискали зі своїх моментів і змушували Татаренка неабияк похвилюватися. Тож ФК Чернігів, уже побачивши, що суперник «кусючий», мусів активізуватися й зробити все можливе для загострення своєї гри. І на 26-й хвилині Вольський після подачі Ментея ледве не забив головою.

Але натомість Локомотив повів у рахунку. Романчука на фланзі ціною жовтої картки збив Галстян, Кобак з правого краю лівою ногою закрутив подачу, а Романчук вибіг наперед і хитро підсік м’яча головою в поклоні – 0:1. Гарне влучення з рикошетом від стійки, і не скажеш, що при всіх гарних моментах чернігівців кияни не заслужили забити.

Чи міг ФК Чернігів відігратися? Так. Чудово пробивав активний Койдан – але не менш класно зіграв і голкіпер Локомотива, який парирував м’яч в правому від себе куті. Ще в одному матчі вінгер Сердюк був близький до цілі, проте його смачний удар заблокував новий захисник «залізничників» Західний. Після перерви Ментей з подачі Койдана трішки не влучив у ворота. Проте все ж тиск господарів давався взнаки.

Відігратися допоміг «тиграм» стандарт. На кутовий Шумила, який за відсутності «професора» Мироненка виконує стандарти під праву ногу, підключився захисник Романченко й головою красиво підсік м’яча в ворота – 1:1. Другий тур поспіль забиває центрбек, який вдало повернувся з Інгульця. На куражі Школьний ледве не перекинув головою воротаря. Божевільний шанс був у активного Безгубченка, проте ж влучити в незахищені ворота в динамівці з гоструватого кута було важко.

У кінцівці тиск від господарів пішов на максимум – Шумило, Порохня не раз загострювали гру. Шикарний штрафний після гри рукою Західного заробив ФК Чернігів, але, здається, Пінчук влучив у стійку. А як Школьний ледве не влучив у дальню «шістку»!.. По цій грі Локомотив міг ще й виграти, якби Мордас нижче направив м’яча головою після м’якого навісу Кобака. Тож нічия в однаковій мірі засмутила команди, але й порадувала очковим здобутком.

Man of the Match: Едвард Кобак (Локомотив)

Ця нічия – гарний результат для киян, і хочеться відзначити когось саме із Локомотива. Хай це буде активний вихованець Шахтаря та екс-вінгер Минаю Кобак. Саме він зі штрафного асистував під гол Романчука, а також видав ще кілька подач і прострілів, які мали перспективи.

ФК Чернігів – Локомотив (Київ) – 1:1
Голи: Романченко, 63 – Романчук, 29

Чернігів (стартовий склад): Татаренко, Шумило, Романченко, Зенченко©, Галстян, Бибік, Порохня, Сердюк, Койдан, Ментей, Вольський. Запасні: Рощинський, Школьний, Лакеєнко, Макаренко, Посмашний, Кривобороденко, Безгубченко, Сахно, Пінчук. Головний тренер: Валерій Чорний

Локомотив (стартовий склад): Закорський, Тітаренко, Західний, Мельник, Пось, Ніколишин, Сахненко, Доброхотов, Кобак, Козій©, Романчук. Запасні: Панченко, Сидоренко, Блазунь, Мордас, П’ятибрат, Єсаулов, Яцина, Мельниченко, Янюк. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Чернігів. Стадіон «Юність». 13:30

Арбітр: Олександр Садовий (Кременчук)

  • Макарів

Зовсім не таким, на який сподівалися, вийшов старт сезону для обох команд. Чайка в попередніх двох сезонах ходила «під медалями», тепер же на старті нового чемпіонату всі три матчі звела внічию (а загалом у сезоні забивала лише в одному матчі з чотирьох). Гірник-Спорт щойно вилетів вперше за десятиліття в Другу лігу, але зберіг основний склад, виглядав боєздатним і навряд чи можна було чекати трьох поразок поспіль замість спокійного, впевненого старту.

Тим не менш, матч двох команд є статусним. Хоча Чайка втратила головного тренера Сизихіна та більшість основних гравців (від захисника Дубілея, який із Інгульцем дебютував в УПЛ, до бомбардира Семенця, який повернувся на рідну Тернопільщину та грає за аматорський Агрон), вона цілком може створити проблеми суперникам, доказ чому – нічиї з ФК Чернігів і Колосом-2 із їхнім підбором досвідчених гравців.

А от Гірник-Спорт взагалі дивує. Після поразки від «тигрів» він, схоже, неанонсовано попрощався з півзахисником Посєвкіним, який забив у свої ворота з ФК Чернігів (що б там не зафіксував арбітр у протоколі) й тепер був помічений в одному з клубів Першої ліги. Хоча поза грою на цей тур після червоної картки захисник Мороз, зате повернувся після дискваліфікації за вилучення півзахисник Чуквуемека, який у Куценка грає центрфорварда.

Почали активніше господарі, кілька разів вони брали в облогу ворота суперників, що призводило до затяжних атак і кількох кутових поспіль. Найближчим до успіху був півзахисник Шакун, який після відскоку пробивав з лінії карного майданчика – проте й на восьмій хвилині м’яч зрикошетив за межі поля. Потім прицільний удар Хобти на 15-й хвилині з лівої ноги потягнув голкіпер «гірників» Лавута. Один тільки Венгер разів зо три загострював з ударами – проте матч пройшов фазу дебюту, перший тайм котився до свого завершення, а голів не було.

Після перерви активніше грав Гірник-Спорт, у кількох моментах серйозно вступав у гру воротар Слуцький. Чудовий шанс забити мав новачок оборони гостей – Козловський, але, вигравши боротьбу після подачі кутового, все ж головою направив м’яча повз ціль. Тож гол від гостей не став здивуванням і не суперечив логіці подій. Взагалі-то Страшкевич та Оніщенко розігрували кутовий на лівому фланзі, далі довелося перевести м’яча на протилежний правий край. Звідти Подрезан прострілив, а Студенко в дотик правою ногою замкнув зблизька – 0:1. Ну дуже багато свободи дали господарі суперникам, зокрема, голеадору (В’ячеслав сам відірвався від натовпу гравців і пробивав з ближнього кута воротарського майданчика).

Чайка, яка в чотирьох матчах нового сезону до цього пропустила лише два м’ячі, звісно, хотіла відігратися. Були непогані моменти, зокрема, в самій кінцівці один із Савчуків головою замикав кутовий – і капітан гостей Черниш підстрахував свого воротаря на лінії («сейв» головою, а м’яч справді йшов у ворота). Тож Гірник-Спорт, нарешті, перервав свою програшну серію в чемпіонаті, навпаки, Студенко втікав на воротаря й мав нагоду навіть подвоїти рахунок. А Чайка зазнала першої поразки в чемпіонаті, і відразу від команди, яка після вильоту з Першої ліги в Другій ще не вигравала.

Man of the Match: В’ячеслав Студенко (Гірник-Спорт)

Після виходу на заміну забив переможний м’яч і ледве не забив у кінцівці ще. Якісна робота від «джокера», якої зазвичай і очікують, коли випускають нападника на заміну.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – 0:1
Гол: Студенко, 75

Чайка (стартовий склад): Слуцький, Клименко, Шморгун, Махонін, Кальчук, Гуськов©, Хобта, Шакун, П.Савчук, Венгер, Євстратенко. Запасні: Коломієць, Кияшко, Власюк, Духота, Євтушок, Ковальов, Музиченко, Пустовіт, О.Савчук, Д.Сичевський, О.Сичевський, Теплюк. Головний тренер: Ігор Луценко

Гірник-Спорт (стартовий склад): Лавута, Черниш©, Юрченко, Козловський, Шептіцький, Одог, Дудка, Страшкевич, Тяпкін, Місержи, Чуквуемека. Запасні: Лазаренко, Студенко, Чібуезе, Подейко, Дмитрієв, Подрезан, Оніщенко. Головний тренер: Валерій Куценко

Макарів. «Центральний стадіон ім. Бруквенка». 12:30

Арбітр: Андрій Гординський (Вінниця)