Друга ліга: Скала 1911 очолює Групу А, «двієчки» та ФК Чернігів на вершині Групи Б. Усі матчі 3-го туру

Фото: СК Ольховцы

На сайті Sport Arena представлені детальні звіти про матчі Другої ліги, статті, огляди, відео матчів сезону 2024/25. Зараз представляємо 3-й тур, який проходить 24-26 серпня.

  • неділя, 25 серпня

Група А

  • Ужгород

Перед минулим туром ФК Ужгород потрапив у ДТП. Зазнали травм тренери, представники адміністрації клубу. Достатньо сказати, що діями команди господарів керував цього разу президент клубу – головний тренер і його помічники на лікарняному. Зате футболісти не постраждали, більше того – напередодні був дозаявлений півзахисник Емере, цілком собі основний для Чайки минулого сезону, а до того – лідер юнацького складу Металіста 1925.

Скала 1911, яка відмовилася переносити матч із суперником, який постраждав в аварії, після яскравої перемоги 2:0 над Куликовим-Білкою захопила лідерство. Навіть без вилученого в тому матчі захисника Пастуха, гості виглядали досить потужно. В стартовому складі випустили, нарешті, Жумігу – провідного бомбардира ФАТ Подоляни (Тернопіль) у минулому сезоні, а ця команда виходила в плей-офф, претендувала на вихід у Другу лігу та внаслідок анонсованого об’єднання з ФК Хуст могла б зараз грати в Першій лізі. Натомість, припинила виступи – лідерів розібрали інші клуби, зокрема, й Скала 1911.

Господарі старанно та активно розпочали цей матч, особливо виділявся Антошин. Але при цьому саме гості могли повести в рахунку, коли Мальський відважився пробити метрів із 25-ти і влучив у поперечину. У відповідь Коваленко, виманивши на себе воротаря, перекидав у порожні ворота, проте захисники чергували й не дали статися курйозному голу. Активніше діяли саме стрияни: Фесенко, Авер’янов, Жуміга. Важко було їх спиняти молодій загалом-то команді ФК Ужгород.

Після перерви активно діяли обидві команди й цілком міг відкривати рахунок саме ужгородський клуб (чого вартий супер-шанс Коваленка після тонкого пасу Гаврильця). Натомість, це Скала 1911 повела в рахунку, в наступній же атаці взявши штурмом ворота. Загалом-то Фесенко від лицьової прострілював на Мальського, проте удар того прийняв на себе захисник. Але зовсім поруч був Жуміга, який лівою ногою відправив м’яча в сітку з близької відстані – 0:1. Прикрий момент для ужгородців, добивання. А ще прикріше, що справді були моменти в команди Балажинця, щоб на цей момент уже вести в рахунку.

Кінцівка матчу була хиткою, зберігали надію відігратися господарі. І от у момент, коли Мукомела вів м’яча, стрияни жорстко позбавили його м’яча й пішла в дві хвилі контратака. На воротаря взагалі-то вирвався Фесенко, проте, замість удару, проштовхнув у центр, де Лук’янченко замкнув у дотик – 0:2. Другий матч поспіль забиває ерзац-форвард Скали 1911.

Можна зрозуміти емоції закарпатців, які після автоаварії програють другий поспіль матч при аж ніяк не безнадійній грі. Проте підопічні Басараба зараз дають зрозуміти, що йдуть уже в лідери. Жорстко, безкомпромісно, зі спортивною злістю та безжальністю.

Man of the Match: Андрій Фесенко (Скала 1911)

Сам не забивав, зате після двох його загострень відбулися два голи.

ФК Ужгород – Скала 1911 (Стрий) – 0:2

Голи: Жуміга, 60, Лук’янченко, 90

Ужгород (стартовий склад): Постемський, Лушпінь, Ільчук©, Гаврилець, Антошин, Минайленко, Волошин, Немецков, Караман, Коваленко, Богомаз. Запасні: Коцан, Гречка, Емере, Кічун, Попович, Мукомела, Цибик, Цигак. Президент клубу (за протоколом асистент головного тренера): Рудольф Балажинець

Скала 1911 (стартовий склад): Архипчук, Николишин, Руденко, Яната, Цень©, Ралюченко, Фесенко, Авер’янов, Мальський, Жуміга, Лук’янченко. Запасні: Веклич, Завгородній, Сагайдак, Лісовик, Мердєєв, Мацієвський, Петрик, Гарькавенко, Цуркан, Ткачик, Федор, Кравченко. Головний тренер: Михайло Басараб

Ужгород. Стадіон «Авангард».

Арбітр: Мандзюк Іван

  • Куликів

Потужне протистояння двох недавніх учасників ААФУ. Але якщо Куликів-Білка був фаворитом того сезону та його виліт у чвертьфіналі від Пробою став гучною сенсацією, то ФАПФ (так тоді називалася Ревера 1908) ще обкатував зовсім юних гравців, багато очок втратив у першому колі, тож фінішував, не вийшовши з групи, на останньому місці. З приходом молодого тренера Матвіїва івано-франківський клуб значно покращив свої результати, та й у новому сезоні лише по пенальті поступився першоліговому Поділлю на кубок, а потім розгромив у гостях Реал Фарму (3:0). Домашня поразка від Самбора-Ниви-2 (0:1) після такого гарного старту була сприйнята як певна сенсація.

ФК Куликів-Білка – сильний клуб із досвідченим складом. Але, по-перше, не всі з лідерів минулого сезону захотіли повернутися в професіонали, по-друге – занадто багато кадрових втрат виникло в команди влітку. Фактично, вона починала без форвардів – лише ось зараз Гладкий вперше потрапив у заявку на матч, а Шарабура до цих пір поза грою. Довелося навіть поспішно дозаявляти півзахисника Вікторії Копила. У минулому турі дебютант Другої ліги поступився в Стрию (Скала 1911 в меншості виграла дербі – 2:0), а до того вилетів по пенальті в Городенці.

Початок матчу також видався не таким простим, але ранній гол ФК Куликів-Білка стався при грубій особистій помилці суперника. Репета зліва підключив Березу, першим на подачі лівого захисника господарів був воротар гостей Шарун. Але прикро випустив м’яча з рук і Панасюк забив зблизька, скориставшись таким подарунком – 1:0. Другий домашній матч поспіль лідер команди ще з часів Юності відкриває рахунок.

Що Ревера 1908 – непростий суперник, вона довела відразу ж після пропущеного м’яча. Данилюк сильним ударом з правої ноги метрів із 20-ти влучив у поперечину, Бойко, навпаки, не влучив – пробив трішечки лівіше з перспективного штрафного. ФК Куликів-Білка почув ці «дзвіночки». Спершу міг забивати Пилипчук, але, перехопивши пас назад на воротаря гостей, сам не пробив і Байруку пасував у недодачу. Натомість, через хвилину вже Байрук вистелив низову передачу через центр на Данила, який підробив під праву й реалізував вихід один на один – 2:0.

Дебютний гол від Пилипчука. І з другим голом вихованець Карпат і син відомого футбольного репортера Павла Пилипчука затягувати не став! Іваночко протягнув м’яча через центр і дав тонку передачу на Данила, перший удар нападника парирував воротар, але він сам встиг на добивання – 3:0. Як для цієї гри, ідеальна реалізація першого тайму від Куликова-Білки, адже гості дуже старалися і той же Дебелко після кутового міг сквитати бодай один гол – і при створених гостями моментах це не виглядало б нелогічним.

Другий тайм почався ще з одного супер-моменту Пилипчука – цього разу він перекинув і воротаря, і ворота, пізніше ледве не забив з передачі Патуляка і ще в одному моменті вони помінялися ролями. Натомість, Ревера 1908 змогла забити. Допомогли заміни від Матвіїва. Угринюк, розігравшись із Школьним, змістився з правого краю, переклав м’яча під ліву ногу та красиво забив з рикошетом від каркасу туди, ближче до дальньої дев’ятки – 3:1. У відповідь дебютант Копил влучив у поперечину, а потім і ворота Куликова-Білки задзвеніли після удару івано-франківців (пробивав усе той же активний Угринюк).

Видовищно та досить відкрито грали команди, проте в заключній третині матчу голів довго не було. Справедливо, що саме Іваночко поставив крапку в поєдинку – він був активним, брав участь у комбінаційній грі та не уникав боротьби. А з передачі Патуляка після сольного проходу Копила саме Юрій опинився перед воротарем і чітко повз нього пробив правою ногою в дальній кут – 4:1.

Другий поспіль домашній матч виграє ФК Куликів-Білка, при чому, судячи з побаченого в виконанні гостей, підопічні Костика переграли гідного суперника та досить перспективну молоду команду.

Man of the Match: Данило Пилипчук (ФК Куликів-Білка)

Забив визначальних два м’ячі та міг доводити справу й до хет-трика. Юний Пилипчук – серед найбільш юних у складі своєї нової команди, проте багато зробив, щоб гідно замінити травмованих найдосвідченіших нападників.

ФК Куликів-Білка – Ревера 1908 (Івано-Франківськ) – 4:1

Голи: Панасюк, 16, Пилипчук, 25, 42, Іваночко, 86 – Угринюк, 55

Куликів-Білка (стартовий склад): Данкович, Савошко, Калинчук, Білий©, Береза, Ничипоренко, Панасюк, Іваночко, Репета, Байрук, Пилипчук. Запасні: Малоїд, Денега, Ілюхін, Грось, Малецький, Рожко, Патуляк, Гладкий, Копил. Головний тренер: Богдан Костик

Ревера 1908 (стартовий склад): Шарун, Дебелко, Буртник, Сальваровський, Максименко, Андрусяк, Бойко©, Данилюк, Пащак, Школьний, Дем’янчук. Запасні: Косач, Гоголь, Коновалов, Беззуб, Кукурудз, Дрекало, Неледва, Угринюк. Головний тренер: Ярослав Матвіїв

Куликів. Стадіон «Арена Куликів». 16:00

Арбітр: Макаренко Євгеній

Група Б

  • Полтава

ФК Тростянець – на чолі турнірної таблиці, маючи чотири очка, як і ще чотири команди в турнірі. Нагадаємо, почавши з мінімальної кубкової поразки від першолігової Полтави, надалі ФК Тростянець не пропускав і не програвав. Спершу – нічия в Вінниці при незабитому Сергійчуком пенальті, потім – перемога 3:0 над Металістом 1925-2 з дублем Тишинінова

В свою чергу Ворскла-2 не грала в Кубку і починала сезон із першого туру, коли перемогла 3:2 Локомотив на його полі. Це був офіційний дебют у ПФЛ першої жінки-тренерки, і першопроходець – Ія Андрущак – здобула перемогу в першому ж своєму матчі на чолі команди Другої ліги. При цьому в другому турі Ворскла-2 зазнала мінімальної поразки від добре знайомих тростянчанам суперників – вінницької Ниви.

У стартовому складі гостей мав вийти капітан Вадим Таранушич, але на розминці він отримав пошкодження і замість нього у центр захисту вийшов Богдан Волошко.

На жаль, команди встигли зіграти тільки третину першого тайму і гру було зупинено через повітряну тривогу. До зупинки протистояння яскравих моментів не було. Безумовно, ці паузи не могли не вплинути на гравців, які більше розминалися ніж грали. Багато до перерви помилялися футболісти Ворскли-2, але гостям не вдавалося довести свої атаки до логічного завершення. Перший тайм завершився без голів.

Відразу після перерви гості відкрили рахунок. Колишній нападник, зокрема, Ворскли Михайло Сергійчук прострілив, а Євген Проданов переправив м’яч у сітку – 0:1. Відразу після цього ще раз пролунав сигнал повітряної тривоги. Після відновлення гри полтавчани намагалися більше грати першим номером, але конструктиву їм не вистачало.

Варто сказати, що на хід гри впливала затяжна повітряна тривога. Загалом від стартового свистка до визначення переможця суперники провели 4 години та 20 хвилин! Так от. На 70-й хвилині господарі залишилися у меншості. Другу жовту за фол проти Деревінського отримав Ізотов. Як не дивно, але полтавці змогли у меншості зрівняти рахунок. Після прострілу Островського у порожні ворота забив Сердюк – 1:1.

У компенсований час господарі вирвали перемогу. Кухта віддав на Черниша, який з-за меж штрафної шикарним ударом влучив у дальній верхній кут – 2:1. М’яч полетів за неймовірною траєкторією.

Man of the Match: Дмитро Черниш (Ворскла-2)

20-річний хавбек наважився на удар з дальньої відстані і приніс своїй команді перемоги. Шикарний гол, який стане окрасою чемпіонату.

Ворскла-2 (Полтава) – ФК Тростянець – 2:1

Голи: Сердюк, 76, Черниш, 90+3 – Проданов, 52

Вилучення: Ізотов, 70 (повторне попередження) – Тишинінов, 86 (повторне попередження)

Нива (стартовий склад): Єрмолов, Козінцев, Ізотов, Багінський, Горобець, Кулаковський, Черниш, Оденцов, Карпусь, Куделін, Островський. Запасні: Домолега, Тіщенко, Сердюк, Селін, Діденко, Кухта. Старший тренер: Ія Андрущак

Тростянець (стартовий склад): Дубовий, Клюс, Волошко, Мизюк, Зоря, Тишинінов, Сліпухін, Коваленко, Дувняк, Проданов, Сергійчук. Запасні: Рябенко, Гавриш, Ольховий, Мороховець, Деревинський, Шаповал, Козак, Кошкін. Головний тренер: Юрій Бакалов

Полтава. Стадіон Лтава». 15:15

Арбітр: Бородавка Олексій

  • Вінниця

Обидві команди на старті сезону набрали по чотири очка: вінничани зіграли внічию з ФК Тростянець (0:0 вдома) та мінімально обіграли на виїзді Ворсклу-2, а ФК Олександрія-2 після перемоги в Горішніх Плавнях (2:1) розійшлася миром із Локомотивом (2:2 при драматичному розвитку подій). При цьому, що особливо цікаво, що ні в чемпіонаті, ні в кубку вінничани до цих пір не перемагали (на кубок програли по пенальті Куликову-Білці після 0:0).

Вже на початку матчу Жадан і Кобзар перевірили оборону вінничан, Захарчук, який не пропускає цього сезону м’ячів, вступав у гру й діяв спокійно та розважливо. Господарям вдавалися атаки за участі Чигура та Петленка, проте на Загорулька передачі дуже рідко проходили, видно, що дворазового найкращого бомбардира Другої ліги гості закривали з особливою обережністю. Лише раз Загорулько вийшов з-під опіки, але ні йому, ні Петленку не вдалося забити, та ще й у гострій атаці зафіксували офсайд.

Що ж стосується олександрійців, то Лебедєв перед перервою здалеку ледве не влучив у дев’ятку, проте в цілому провідні гравці команди (а тут зібралися колишні футболісти першолігових Поділля та Кременя, друголігових Скали 1911 та Руху-2) були такими ж перекритими, як Загорулько – біля протилежних воріт. Нулівка після першого тайму не суперечила перебігу подій на штучному полі клубної бази.

Була перевага в Ниви, була. Важко це заперечити. Але футбол – така річ, що при слабкій реалізації можна поплатитися за все створене, проте не доведене до голу. Після серії замін ФК Олександрія-2 повела в рахунку відразу ж після перерви. Пішла передача з глибини вздовж правого флангу, Галоян доставив м’яча в центр і там Петрик переправив м’яча в ворота – 0:1. Вперше за останніх 461 хвилин, за підрахунками вінницьких істориків футболу, пропустив Захарчук. В новому сезоні він ще не пропускав. У Другій лізі станом на цю секунду ще шість таких команд.

Не сказати, що не було шансів забити в Ниви. Були. При цьому Олександрія-2 старанно грала по рахунку й довела гру до перемоги. Тим більше, на кінцівку матчу вінничани залишилися без свого лідера. Загорулько, щойно влучивши в поперечину, дістався на підбирання, проте впав у боротьбі з суперником. Що там було? Фол чи симуляція? Арбітр схилився до останнього й дав на руки граючому президенту другу жовту й червону картку. Більшість у кінцівці реалізував Петрик. Гості перехопили м’яча, пішла швидка контратака й успішний «джокер» гостей реалізував вихід на воротаря – 0:2.

Ось так Нива вперше в новому сезоні зазнала поразки в чемпіонаті. А ФК Олександрія-2 продовжує вигравати на виїзді. Сюрприз і несподіванка, про яку, тим не менш, ми попереджали в прев’ю сезону. «Двієчки» – гідні новачки чемпіонату.

Man of the Match: Артем Петрик (ФК Олександрія-2)

19-річний нападник своїм дублем шокував Ниву, яка, в принципі, за грою могла розраховувати на кращу долю.

Нива (Вінниця) – ФК Олександрія-2 – 0:2

Голи: Петрик, 46, 90+2

Вилучення: Загорулько (НВ), 83

Нива (стартовий склад): Захарчук, Євтіхов, Рогульський, О.Мельник, Борячук©, Хоренженко, Чигур, Панасюк, Кондратюк, Петленко, Загорулько. Запасні: Кошляк, Юрченко, Рябий, Костюков, Власенко, Меженський, Кобцов, Якимчук. Головний тренер: Юрій Ярошенко

Олександрія-2 (стартовий склад): Долгий, Базаєв©, Матвіїв, Кайда, Лебедєв, Гаража, Граждан, Галоян, Жадан, Шаповалов, Кобзар. Запасні: Таран, Баденко, Петрик, Хованюк, Поліщук, Малько, Астаф’єв, Прокопенко. Старший тренер: Віктор Бицюра

Вінниця. «НТБ Нива». Поле №1. 14:30

Арбітр: Поліщук Максим

  • Макарів

Господарі проводили матч із унікальними цифрами на старті третього туру – дві нічиї по 0:0, отже, вони не забивали та не пропускали в чемпіонаті (на кубок поступилися з мінімальним рахунком у Чернігові). У свою чергу, Металіст 1925-2 на початку друголігових виступів зазнав двох розгромних поразок – у тому ж таки Чернігові (2:8) та на власному полі від Тростянця (0:3). До того ж, після вилучення в тому матчі не міг зіграти півзахисник Засовіцький. Якщо Чайка має два очка після двох турів, то гості – жодного.

Господарі вважалися фаворитами протистояння, але підтвердити цей статус у першій половині зустрічі вони не змогли. Харків’яни виглядали цікавіше і мали всі шанси забивати. Проте, з найкращого боку проявив себе Коломієць. Спочатку Володимир парирував удар з близької відстані від Короля, а в наступному епізоді завадив забити Костирі. У футболісти Чайки було тільки два удари з-за меж карного майданчика, але без небезпеки. Роботи у Потімкова не було. Гості справили приємне враження, а господарі розчарували.

На початку другого тайму нарешті дочекалися моменту у господарів поля. Удар Венгера парирував Потімков. Суттєво додали в активності підопічні Луценка після перерви. Харків’яни змушені були відбиватися. А ось всередині другого тайму футболісти Чайки могли самі собі привезти проблеми, але Костиря влучив у поперечину. В наступній атаці господарі поля все ж досягнули свого. Володимир Євстратенко неподалік воріт обіграв захисника і майстерно пробив у верхній кут – 1:0. Дебютний гол Чайки у сезоні. Заміна Луценка спрацювала.

На 90+4 хвилині гості все ж змогли врятуватися. Денис Кондратюк у карному майданчику обробив м’яч і майстерно перекинув голкіпера – 1:1. Таким чином, перший заліковий пункт набирають гості, а Чайка знову не перемогла.

Man of the Match: Денис Кондратюк (Металіст 1925-2)

17-річний капітан харків’ян опинився в потрібний момент в потрібний час і шикарним ударом приніс своїй команді нічию.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – Металіст 1925-2 (Харків) – 1:1

Голи: Євстратенко, 62 – Кондратюк, 90+4

Чайка (стартовий склад): Коломієць, Шакун, Махонін, Власюк, Гуськов, Клименко, Д.Сичевський, П.Савчук, Духота, Венгер, О.Савчук. Запасні: Слуцький, Кияшко, Євстратенко, Євтушок, Ковальов, Музиченко, Пустовіт, О.Сичевський, Теплюк, Хобта, Шморгун. Головний тренер: Ігор Луценко

Металіст 1925-2 (стартовий склад): Потімков, Збрицький, Цубін, Кондратюк, Потапенко, Белицький, Король, Гопкало, Нето, Пільганчук, Костиря. Запасні: Гуменюк, Бондаренко, Карпізін, Петрук, Ткаченко, Товт, Гончаров. Головний тренер: Сергій Карпенко

Макарів. Стадіон «Центральний ім. Бруквенка». 14:00

Арбітр: Гаркуша Олексій

  • Київ

Колос-2 здобув чотири очка на старті, не пропускаючи м’ячів, а Локомотив, навпаки, йде без перемог і більшою мірою розчаровує. Навіть нічия в матчі з Олександрією-2 – це добре для киян, адже могли вони в цьому виїзді й програти.

З перших хвилин колектив із Ковалівки взяв м’яч під власний контроль, але з просуванням вперед відчувалися проблеми. Довести атаки до логічного завершення підопічним Бондаренка не вдавалося. Темп матчу був досить повільний. В середині першого тайму гості все ж відкрили рахунок. Після передачі Хруля у порожні ворота забив Сергій Шевчук – 0:1. Дуже швидко підопічні Бондаренка збільшили свою перевагу. Недоля подав зі штрафного, а Скляренко головою переправив м’яч у сітку – 0:2. Більше голів до перерви не було. Солідний футбол у виконанні Колоса-2, хоч і моментів вони багато не створили.

Для господарів дуже невдало розпочався другий тайм. Хруль головою скинув на Березку, який у падінні пробив повз голкіпера – 0:3. Помилилися захисники киян. Навіть мінімальна інтрига після цього голу померла.  В атаці майже нічого сьогодні не виходило у підопічних Лазоренка і заміни не змогли перевернути перебіг подій на полі. Наприкінці зустрічі кияни все ж змогли забити. Мордас з меж карного майданчика пробив у дальній кут – 1:3. Це перший м’яч, який пропустив у ПФЛ Колос-2.

Підопічні Бондаренка святкують другу поспіль перемогу. Як ми й прогнозували в прев’ю сезону, зараз такі «двієчки», що їм і за підвищення в класі поборотися не гріх. Що ж до «залізничників», то всі три домашні матчі нового сезону вони програли. На старті чемпіонату здобули лише одне очко. Наче й підсилилися непогано, зокрема гравцями з Першої ліги та недавніми призерами Другої ліги, проте ось такий на сьогодні результат.

Man of the Match: Денис Хруль (Колос-2)

24-річний нападник сьогодні не забивав, але зіграв дуже корисно. Його дві результативні передачі допомогли Колосу-2 виграти другий матч поспіль.

Локомотив (Київ) – Колос-2 (Ковалівка) – 1:3
Голи: Мордас, 88 – Шевчук, 21, Скляренко, 24, Березка, 47

Локомотив (стартовий склад): Панченко, П’ятибрат, Західний, Сидоренко, Блазунь, Ніколишин, Сахненко, Мордас, Єсаулов, Янюк, Майтак. Запасні: Закорський, Горковець, Доброхотов, Козій, Скотаренко, Романчук, Мельниченко, Назаренко, Тітаренко, Пось, Мельник, Пось. Головний тренер: Вадим Лазоренко

Колос-2 (стартовий склад): Міхєєв, Сокол, Скляренко, Канаєв, Лящук, Турчанов, Бриженко, Шевчук, Недоля, Димнич, Хруль. Запасні: Погорілий, Наконечний, Басов, Дитятьєв, Любко, Журавель, Березка, Рубльов, Бондар, Дорош, Крохмаль. Старший тренер: Володимир Бондаренко

  • Київ. НТК «ім. В. Баннікова». 12:30
  • Арбітр: Осауленко Дмитро

  • Горішні Плавні

Обидві команди ще в минулому сезоні грали в Першій лізі, проте після вильоту їхня турнірна доля складається зовсім по-різному. Гірник-Спорт на старті пережив катарсис, здобувши на кубок вольову перемогу над першоліговим ФСК Маріуполь (3:1). Але потім послідовно програв Олександрії-2 та Колосу-2 в Другій лізі, а також аматорській Олімпії (Савинці) в другому попередньому етапі Кубка України. Нуль очок у підопічних Куценка – тільки три команда стартували настільки погано на весь поточний чемпіонат.

А от ФК Чернігів, загалом, стартував добре. Обіграв Чайку на кубок і Металіст 1925-2 в чемпіонаті, потім мінімально поступився першоліговій Вікторії в другому раунді та зіграв внічию з тими ж борщагівцями в Другій лізі, що було сприйнято як сенсація. Всі попередні чотири матчі проти

Втім, початок гри йшов явно не за сценарієм господарів. ФК Чернігів агресивно (у хорошому значенні слова) грав на чужій половині поля, підмітав усі підбирання та перехоплення, а тому вже в дебюті створив 2-3 цілком гольові моменти. Не щастило Койдану, Федосову та Порохні – то мимо, то заблоковано, то парирувано куражним молодим воротарем Лавутою.

Не забивши ранній м’яч, «тигри» дещо збавили оберти. А тут ще й отримав жовту картку й травмувався «професор» півзахисту гостей Мироненко. Словом, після стартового сплеску гра суттєво заспокоїлася. А потім ще й повітряна тривога перервала матч. Тож, після відновлення гри, лише в компенсований час першого тайму першого удару завдав Гірник-Спорт, але воротар Татаренко з ударом Дмитрієва справився.

В принципі, ФК Чернігів тиснув, створив багато моментів, тож не дивно, що невдовзі після перерви таки повів у рахунку. За відсутності Мироненка кутовий подав Шумило, а півзахисник господарів Подрезан, знаходячись між суперниками Зенченком і Койданом, зрикошетив м’яч у свої ворота – 0:1. Під час трансляції взяття воріт записали на захисника «тигрів» Зенченка, проте, на нашу першопочаткову оцінку, саме автогол трапився в цьому епізоді. Далі будемо судити за рапортом арбітра.

А до всіх неприємностей господарі ще й залишилися в меншості. Мороз, здавалося, контролює ситуацію майже в центрі поля, проте в боротьбі з Вольським він піднятою ногою зачепив суперника, тож другий тур поспіль (після вилучення Річмонда в Бучі з Колосом-2) Гірник-Спорт вимушений був догравати в меншості. Здавалося, це зробило поразку неминучою, натомість підопічні Куценка в меншості зрівняли рахунок. Один «джокер» (Студенко) заробив страшний, а інший (Страшкевич) красивим сильним ударом в обхід стінки перевернув гру – 1:1.

Але все ж втримати чи тим більше розвинути цей успіх господарі не зуміли – важко було їм у меншості. Після подачі кутового від Чернігова знову виникла пожежа, і цього разу Одог затримав за футболку Койдана, а призначений 11-метровий преспокійно реалізував оборонець гостей Романченко – 1:2. «Тигри» роблять вагомий крок до одноосібного лідерства, а от Гірник-Спорт залишається аутсайдером без очок. Це вкрай несподівано та, якщо чесно, невідповідно тій грі, яку демонструє команда Куценка. Можна стверджувати, що на старті сезону вона одна з найбільш обділених за співвідношенням «гра/результат».

Man of the Match: В’ячеслав Койдан (ФК Чернігів)

Найактивніший, хоч його прізвища ви й не побачите в протоколах. Не раз міг забивати сам, натомість був у центрі уваги і коли господарі допустили самостріл, і коли отримали пенальті в свої ворота.

Гірник-Cпорт (Горішні Плавні) – ФК Чернігів – 1:2
Голи: Страшкевич, 83 – Подрезан, 51 (а/г), Романченко, 90+4 (пен.)
Вилучення: Мороз (ГСп), 73

Гірник-Cпорт (стартовий склад): Лавута, Черниш, Мороз©, Чібуезе, Шептіцький, Одог, Подрезан, Посєвкін, Оніщенко, Дмитрієв, Студенко. Запасні: Козлов, Лазаренко, Козловський, Подейко, Дудка, Сорочан, Юрченко, Катеринка, Місержи, Тяпкін, Страшкевич. Головний тренер: Валерій Куценко

Чернігів (стартовий склад): Татаренко, Шумило, Романченко, Зенченко©, Галстян, Бибік, Порохня, Мироненко, Койдан, Сердюк, Федосов. Запасні: Рощинський, Школьний, Пінчук, Кривобороденко, Лакеєнко, Безгубченко, Вольський, Ментей, Сахно. Головний тренер: Валерій Чорний

  • Горішні Плавні. Стадіон «Юність». 12:00
  • Арбітр: Воєвода Андрій

Субота, 24 серпня 2024 року

Група А

  • Одеса

Реал Фарма не може виграти ще з листопада місяця, він програв усі матчі нового сезону без забитих м’ячів із загальним рахунком 0:7, навіть очок не набирав одеський клуб із березня. Звісно, переривати невдачі вже давно треба було, а тут якраз завітав дебютант Другої ліги. Втім, СК Вільхівці дозволили собі влітку новачків із УПЛ – захисника Нємчанінова із Минаю, нападника Шестакова із Вереса та півзахисника Панасенка, який забив «золотий» м’яч Інгульця в Першій лізі й зараз міг би теоретично грати в Прем’єр-лізі.

У минулому турі вихованець Шахтаря Глагола забив перший м’яч Вільхівців у ПФЛ, відразу приніс і першу перемогу в Другій лізі (над Рухом-2). На кубок підопічні Зоріна лише по пенальті програли першоліговому Металісту, зате змогли собі дозволити запросити його гравців Бабкова, а слідом і Горенка. Так що СК Вільхівці в значно кращому настрої прибули в Одесу.

Початок матчу також склався на користь закарпатців. В ході однієї з атак через правий фланг Тимошенко здорово розвернув напрям пасом на Глаголу, той закрутив передачу на лівий фланг таким чином, що прямо перед воротарем у повній самотності залишився Баник. Даніел сильним ударом низом пробив так, що Друі пропустив м’яча між руками та коліном – 0:1. Перший гол екс-півзахисника ФК Хуст за СК Вільхівці на професіональному рівні.

Реал Фарма кинувся відіграватися, м’яч навіть побував у воротах гостей, але не був зарахований. Збивали темп гри й вимушені паузи на водопій, адже літня спека в Одесі ще відчутніша. Швидко «фармацевтам» відігратися не вдалося, а секундну незібраність перед самою перервою СК Вільхівці покарали дуже схожим за типологією виконання другим голом. Тепер після ауту з правого флангу закидання на лівий робив Горенко, Баник цього разу не бив, а дав пас на вривання Глаголі, ну а Олександр з лівої ноги пробив повз Друі в дальній кут – 0:2.

Був шанс у Реал Фарми перевернути гру, коли після подачі Меленчука з лівого флангу м’яч відскочив у руку захиснику гостей (здається, це був Базаров, інфа не 100%). Проте якщо не йде гра – то не йде, найкращий бомбардир одеситів Барсуков воротаря Абрамова переграти не зміг. За це прилетіла відповідь менш як за 10 хвилин, коли СК Вільхівці витиснули максимум із складної ситуації на лівому фланзі атаки.

Сталося це так. Куцин розвернувся з оточення, Вагін дав проникаючу передачу на екс-фармацевта Шестакова. Досвідчений форвард воротаря в ближньому бою на куті воротарського майданчика не переграв, але Тилінський головою добив у порожні ворота – 0:3. Володимир за іронією долі це якраз екс-гравець Реал Фарми. А вже під кінець матчу з пасу Вапняра почалася хороша флангова атака закарпатців. Фундук пасом п’ятою підключив Тилінського, той переадресував м’яча лівіше – на Клочана, якому не важко було підняти м’яча з правої ноги ближче до дальнього кута – 0:4.

Ось так дебютант Другої ліги здобув першу виїзну перемогу в ПФЛ. Гарний перший тайм, особливо якісні заміни після перерви – і ось розгромна перемога СК Вільхівці. Реал Фарма навіть голу престижу не провів, хоча міг – коли Фабер перекидав воротаря, але перекинув і ворота. Подумалося: якби зараз зібрати в Реал Фарму Балана, Шестакова, Поспєлова, Швеця, Георгієва та Фаюка, зовсім інакшими були б результати одеситів.

Man of the Match: Даніел Баник (СК Вільхівці)

Як же одного визначити! Є ж іще Глагола, воротар Абрамов, надійні захисники, в кінці кінців! Давайте відзначимо молодого гравця, який провів свій бенефіс – Баник забив сам, асистував Глаголі та заклав фундамент успіху гостей.

Реал Фарма (Одеса) – СК Вільхівці – 0:4
Голи: Баник, 9, Глагола, 45, Тилінський, 65, Клочан, 90
Незабитий пенальті: Барсуков (РФО), 57 – воротар

Реал Фарма (стартовий склад): Друі, Мовчанюк, Золкін, Ладика, Гайваненко, А.Лиховидов©, К.Пархоменко, Гранчар, Фабер, Меленчук, Барсуков. Запасні: Подгородецький, Мулик, Мотичак, М.Лиховидов, Скрипнік, Третьяков, Андріца, Кур’яков, Марченко. Головний тренер: Андрій Пархоменко

Вільхівці (стартовий склад): Абрамов, Базаров, Нємчанінов, Гаврилюк, Вапняр, Вагін, Глагола, Горенко, Баник, Тимошенко, Шестаков. Запасні: Гумметов, Лєсунов, Бабков, Ульянов, Клочан, Фундук, Тилінський, Куцин, Тарасов. Лікар: Василь Шафар (Головний тренер Олексій Зорін дискваліфікований)

  • Одеса. Стадіон «Іван».
  • Арбітр: Ростислав Дубіна