ФК Хуст обіграв ФСК Маріуполь у плей-офф ПФЛ і вийшов у Першу лігу 2023/24

Фото — ПФЛ

Вирішальний матч за місце в Першій лізі 2022/23 проходив ніби з чистого листа – на Закарпатті суперники розійшлися миром 1:1, все мало вирішитися прямо тут, у Борисполі. Саме в цей день і цей час. Втім, я обманув вас – зовсім «із чистого листа» зіграти команди не могли. Вони догравали перший стиковий матч у меншості, і, відповідно, кожна підійшла не в оптимальному складі до вирішального кроку плей-офф. Захисник Чушенко не міг допомогти господарям, нападник П.Луців – гостям.

Можливо, ці втрати (а вони дійсно суттєві для кожної з команд), а, може, враження від першого матчу так вплинули, проте суперники серйозно закрилися й грали дуже обережно. Фактично, весь перший тайм ми можемо описати одним словом – розвідка. Ніхто не хотів ризикувати, ніхто не хотів розкриватися, відбігали команди до перерви зовсім без воріт.

І тим різкіший контраст із початком другого тайму, коли події розвивалися так стрімко, що ми просто не встигали записувати їх у блокноти. Відразу ж після відновлення гри ФК Хуст провів стрімку атаку через лівий край. Романенко підключив Борисенка, той здорово закинув подачу на дальню стійку, яку замикав Фляшко головою. Він не влучив зовсім трохи, а насправді це був перший дійсно гольовий момент усього поєдинку.

Слідом Павлич запустив у прохід через правий фланг Мердєєва, який промчав до кута воротарського й пробивав – м’яч зрикошетив на кутовий. І саме розіграш цього стандарту виявився фатальним для маріупольців, хоча, здавалося, Станкович і Приходько зібралися біля правого прапорця, щоб подати на своїх високорослих одноклубників. Насправді ж останній прокотив на лінію карного майданчика, а Мердєєв хитро пробив низом щічкою, що повністю дезорієнтувало перекритого Романенком воротаря – 0:1. Два по «п’ятдесят копійок» і дуже важливий гол для ФК Хуст. Правий захисник Мердєєв (насправді Вадим – вінгер за амплуа) записує на свій рахунок п’ятий гол у сезоні 2022/23 в 19 матчах чемпіонату та плей-офф.

У запасі маріупольців був такий небезпечний нападник, як Літюк. Та й Гора, Михайленко, Доброхотов – рухливі, нестандартні гравці, спроможні внести перелом у гру. Тим не менш, добре організований і міцно збитий ФК Хуст добре оборонявся й практично не залишав господарям шансів. Згадаємо хіба один момент, який ще й завершився фолом в атаці Літовченка, та удар головою Михайленка – несильний і неточний – після подачі Булгакова.

А от підопічні Циткіна, граючи по рахунку, могли ставити крапку в матчі на 83-й хвилині. Приходько розкішним закиданням з лівого флангу виводив прямо на воротаря Стрільця, проте «джокер» пробив вище воріт. ФСК Маріуполь міг врятувати цей матч на 90-й хвилині, коли Бєліменко невдало відбив перед собою м’яч після подачі з правого флангу, проте відразу двоє гравців проскочили повз відскок, не зумівши добити.

Фінальна штовханина, коли Тепляков з ауту влучив м’ячем у Станковича, вже нічого змінити не могла.

Man of the Match: Назар Приходько (ФК Хуст)

Видав гольову передачу на переможний гол Мердєєва та ще раз продемонстрував футбольний інтелект, знайшовши закиданням Стрільця, який зобов’язаний був забивати.

ФСК Маріуполь – ФК Хуст – 0:1
Гол: Мердєєв, 53

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Шушко, Мамросенко, Тепляков, Булгаков, Мельниченко, Мочевінський, Пентелейчук, Літовченко, Биковський. Запасні: Якубенко, Караващенко, Скиба, Прокопчук, Чернецький, Доброхотов, Петров, Михайленко, Гора, Махиня, Дмитрієв, Літюк. Головний тренер: Олег Краснопьоров.

Хуст (стартовий склад): Бєліменко, Мердєєв, Іванов, Тихненко, Романенко, Павлич, Станкович, Приходько, Борисенко, В.Луців, Фляшко. Запасні: Левченко, Стрілець, Боднарук, М.Пилип, Р.Пилип, Андріца, Колчин. Головний тренер: Володимир Циткін.

• 9 червня 2023 р. 14:00. Бориспіль. Стадіон «Колос».
  • Арбітр: Сергій Задиран (Київська область)