Галата, Самойленко і найсміливіший бразилець: уся збірна 4-го туру Першої ліги

фото fckremen.com.ua

Ігрова програма 4-го туру (звіт із відео тут)

Група А Група Б п’ятниця, 16 вересня п’ятниця, 16 вересня Епіцентр – ФСК Маріуполь – 1:0 ЛНЗ – СК Полтава – 1:0 субота, 17 вересня субота, 17 вересня Нива (Тернопіль) – Полісся ‒ 0:0 Металург – ФК Чернігів ‒ 0:2 неділя, 18 вересня Оболонь – Скорук – 3:1 Діназ ‒ Карпати (Львів) – 0:1 неділя, 18 вересня Буковина – Прикарпаття – 0:1 Кремінь – Гірник-Спорт – 7:0

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Кирило Самойленко (ЛНЗ Черкаси)

Хто б міг подумати, що черкаській команді після потужного старту із швидким голом і заробленим пенальті доведеться покладатися на свого воротаря? А тим часом 21-річний Самойленко другий тур поспіль виправдовує довір’я Ковпака – виручає й не пропускає м’ячів у переможних матчах ЛНЗ. Цього разу Кирило здорово зіграв відразу в кількох епізодах, врятувавши після ударів лідерів полтавської команди – Щербака та Костенка.

  • Найкращий у Групі «А»: Максим Механів (Нива)

Правий захисник – Роман Борисевич (Прикарпаття)

У Чернівцях прикарпатці вистраждали перемогу – від того ці три очки ще дорожчі та почесніші. Відзначаємо Борисевича, який виконав великі обсяги робіт на всій протяжності флангу, а в кінцівці гри промчав через правий край і асистував Стаднику під переможний гол. Три тури поспіль Прикарпаття не програє, а в останніх двох матчах проти сильних і принципових для себе суперників – ще й не пропускає.

  • Найкращий у Групі «Б»: Микола Сираш (ФК Чернігів)

Центральний захисник – Андрій Зінь (Нива)

Будківський, Кисленко, Козак, Шастал, Янаков, Грицук – у всій красі житомирська група атаки підійшла до протистояння з тернополянами, навіть не задіявши проти Ниви Вакулу. Попри це, атаки Полісся розбивалися об злагоджений дует Зінь-Демчук, який вперше в новому сезоні зі старту вийшов у першопочатковому вигляді. Відзначаємо Зіня, який встигав із блокуваннями та перехопленнями і сміливо зупиняв атаки за участі провідних футболістів Першої ліги. Нульова нічия з лідером після тренерської зміни – хороший результат для Ниви.

  • Найкращий у Групі «Б»: Олег Бородай (Оболонь)

Центральний захисник – Ігор Дуць (Карпати)

Напрочуд складним виявився для лідера виїзд у Вишгородський район Київської області – тим більше, знаючи, що перемога виведе Карпати на чисте перше місце. І, треба сказати, Діназ завдав чимало клопотів обороні львів’ян. Відзначаємо з-поміж захисників гостей Дуця, який щільно зіграв зі своїми суперниками й забив переможний м’яч після своєчасного підключення на кутовий на дальній стійці.

  • Найкращий у Групі «Б»: Олександр Кальчук (Кремінь)

Лівий захисник – Давронбек Азізов (Кремінь)

На флангах кременчужани досягли тотальної переваги, і якщо Агапов і Товкач на правому фланзі заробили гол+пас, змінюючи один одного, то Азізов сам виявився причетним відразу до кількох голів. Сам забив прямим ударом зі штрафного другий м’яч для Гірника-Спорт, а потім відзначився в підіграші – неодноразово швидкі атаки розганяв саме Давронбек, в тому числі сьому результативну комбінацію.

  • Найкращий у Групі «А»: Євгеній Шевченко (Епіцентр)

Центральний півзахисник – Дмитро Мироненко (ФК Чернігів)

Багато ще приємних відкриттів готують для Першої ліги її дебютанти. Ось і ФК Чернігів здобув першу перемогу після підвищення в класі, а новий дивізіон познайомився з «дальнобійною зброєю» «тигрів». Мироненко забив шикарним дальнім ударом у ворота запоріжців, потужно грав у центрі поля, де витримав випробування травмою Кривобороденка (і після його ранньої заміни на Бібика створив з ним хорошу зв’язку). Історична перемога стала можливою завдяки посильному внеску легенди клубу – Мироненка.

  • Найкращий у Групі «А»: Владислав Приймак (Карпати)

Центральний півзахисник – Микита Полюлях (ЛНЗ Черкаси)

150-й матч у Першій лізі проводив Полюлях, і як це в нього вийшло! Говоримо, звичайно, про переможний гол – розкішний удар п’яткою після кутового від Савіна, а ще Микита заробив пенальті (не його провина, що друге взяття воріт не відбулося, а голкіпер полтавців виграв дуель у Тищенка) та виконав великі обсяги робіт у центрі поля. Хай непрості, хай не безпроблемні, проте ЛНЗ Черкаси зуміло здобути дві перемоги поспіль під керівництвом Ковпака.

  • Найкращий у Групі «А»: Артем Козак (Полісся)

Правий півзахисник – Денис Кожанов (Карпати)

Черговий сильний матч від Кожанова – важко переоцінити його внесок в успіх львів’ян, які вирвали вольову перемогу над Діназом і одноосібно очолили турнірну таблицю Групи «А». Денис неодноразово пробивав по воротах суперників, а ще видав низку загострюючих передач, які розрізали захист суперників. І якщо, приміром, Чачуа чи Тарануха свої нагоди не реалізували, то Приймак прекрасно зорієнтувався в ситуації й зрівняв рахунок після пасу Кожанова. За внеском в атаку в цьому турі не було інших настільки продуктивних футболістів.

  • Найкращий у Групі «Б»: Ігор Краснопір (Оболонь)

Атакувальний півзахисник – Олег Слободян (Оболонь)

Син президента концерну «Оболонь» є одним із старожилів футбольної команди Оболонь. Слободян-молодший традиційно бере на себе виконання стандартів і дальніх ударів, а в зустрічі зі Скоруком він заробив і реалізував пенальті перед самою перервою. По суті, цей гол дав киянам зручну позицію на другий тайм і виявився переможним у матчі. Олег, загалом, впевнено пробиває пенальті (11 влучань із 12-ти спроб у Першій лізі), а в цій грі ще й сам був на фоловому рубежі.

  • Найкращий у Групі «А»: Василь Цюцюра (Прикарпаття)

Лівий півзахисник – Клаудіней Барбоса да Сілва (Епіцентр)

Легіонерів у чемпіонаті України залишилося вкрай обмаль, а ті, що мали сміливість вийти на старт нового сезону – вони й не чужі, а якісь близькі, свої, рідні. Ось і Барбоса не вперше за часів виступів у складі Епіцентру виручає команду особливо своєчасними голами. В матчі проти ФСК Маріуполь, який гідно тримався під ударами сильного суперника, саме Клаудіней встиг на флангову передачу іншого «джокера» Нагорняка – В.Кристіна. Вийшовши на заміну, Барбоса пожвавив гру й постійно опинявся в епіцентрі подій, так що в підсумку дочекався свого шансу.

  • Найкращий у Групі «Б»: Андрій Глоба (Кремінь)

Нападник – Денис Галата (Кремінь)

Абсолютно неймовірний матч видали кременчуцькі молоді футболісти, а MVP матчу став їхній капітан – Галата. Після передач всюдисущого відтягнутого нападника забивали Фальковський, Глоба та Галоян, а сам він реалізував пенальті. Чотири з семи голів у дербі Полтавщини відбулися за безпосередньої участі Дениса, тепер він лідер у списку «гол+пас» із шістьма очками за три матчі.

  • Найкращий у Групі «А»: Олег Кос (Діназ)

Збірна 4-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua Роман Локтіонов, фото fckremen.com.ua

Тренер туру – Роман Локтіонов (Кремінь)

Кременчуцька команда – наймолодша в Першій лізі цього сезону, тим не менш, виграла три з чотирьох матчів на старті й не припиняє дивувати. Гірник-Спорт, хай і оновлений і вимушено омолоджений, очолюється досвідченим тренерським штабом і має своє ігрове обличчя. Майже 10 років не програвав з розгромним рахунком своїм географічним сусідам. Тож той розгром, який Кремінь учинив у цьому матчі, небуденна подія та пам’ятна перемога, яка залишиться в історії на багато років.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Владислав Приймак (з м’ячем), фото fckarpaty.org.ua

Джокер туру – Владислав Приймак (Карпати)

Винятковий тур для гравців, які виходили на заміну. Барбоса з Епіцентру (з передачі В.Кристіна) та Стадник із Прикарпаття забили переможні м’ячі, Приймак із Карпат переломив хід зустрічі, а Вівдич і Товкач із Кременя довершили розгромну перемогу в дербі, чернігівець Бибік віддав гольову передачу.

Статистика SportArena.com: 4 матчі у чемпіонаті, 1 гол, 2 асисти.

Прикарпаття після перемоги в Чернівцях, фото facebook.com/prykarpattia

Найкращий молодий гравець туру – Максим Стадник (Прикарпаття)

У цьому сезоні прекрасний підбір молодих гравців – пішли на підвищення старші футболісти (біля третини УПЛ – колишні гравці нижчих ліг), покинули нашу країну більшість легіонерів. Отже, конкуренція за звання найкращого молодого гравця у кожному турі якісна. З-поміж гідної компанії ми назвемо найкращим 20-річного швидкісного півзахисника Стадника, який вийшов на заміну на другий тайм і зумів у вирішальний момент замкнути флангову передачу й забити переможний м’яч. У Чернівцях Прикарпаття здобуло напрочуд тяжкі три очки, які дозволяють йому йти в «чемпіонській зоні» в західній групі.

Статистика SportArena.com: 4 матчі у чемпіонаті, 1 гол.

Гол туру – Микита Полюлях (ЛНЗ → СК Полтава)

Знову у нас прекрасний вибір. Дальній удар чернігівця Мироненка з гри в Запоріжжі та кременчужанина Азізова в дербі з Гірником-Спорт були б лауреатами в більшості з інших турів, але цього разу у нас незвичайний переможець. Цитуємо звіт: «Коли ж команди вийшли з вимушеного відпочинку, рахунок було відкрито після банального кутового. Навіс Савіна в район ближньої стійки замикав центрхав Полюлях, і пробив так, що м’яч від його п’яти влетів у ворота».

Гол можна подивитися на відео:

Герой 4-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Денис Галата (Кремінь)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який забив сам і віддав три гольові передачі в матчі з Гірником-Спорт.

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.