Герой 27-го туру Другої ліги Сомов: попереду у Дружби три фінали

У минулому турі хтось із конкурентів Дружби не грав, хтось – втратив очки. Таким чином, перемога над львівською «двієчкою» отримала додаткове значення, а нападник Сомов, який забив тричі, по суті, її забезпечив. За підсумками звітного туру дебютант ПФЛ – Дружба – забезпечила собі медалі за підсумками сезону 2023/24. На журі Sport Arena та ПФЛ це справило велике враження при виборі найкращого гравця тижня.

Герой 27-го туру у Другій лізі Іван Сомов поділився зі Sport Arena враженнями від розгромної перемоги над Карпатами-2 (5:2). Іван у цьому матчі відзначився дебютним хет-триком на професіональному рівні і допоміг Дружбі піднятися на друге місце.

– Наскільки несподіваним та приємним для вас є визнання найкращим гравцем туру у Другій лізі?

– Щасливий, що став найкращим у турі, – розповів Іван Sport Arena. – Приємно, коли твою роботу відзначають авторитетні експерти. Дякую партнерам по команді, адже без них не зміг би досягнути такого результату.

– У минулому турі ви втратили перемогу над Звягелем (1:1). Наскільки болючим для вас був цей результат та які висновки були зроблені?

– Безумовно, були засмучені, адже втратили перемогу за декілька секунд до фінального свистка. Проте, у футболі таке часто буває, тому варто було якомога швидше про це забути і рухатися далі. Думаю, ми засвоїли, що не можна виключатись з гри ще кілька хвилин після фінального свистка.

Читайте також: Визначилися медалісти, Кремінь-2 виграв вперше за рік. Сомов, Порохня, Стецюк і вся збірна 27-го туру Другої ліги

– З якими очікуваннями підходили до гри з Карпатами-2? Розуміли, що недооцінювати суперника не можна?

– Ми дуже ретельно розібрали суперника і чекали непростої гри. Карпати-2 – молода, амбітна команда. Вони грають у цікавий футбол, тому про недооцінки не йшлося. Ми суперників поважаємо, але завжди намагаємося грати у свій футбол.

– Вже на тринадцятій хвилині ви після передачі Куби головою відправили м’яч у сітку. Награєте такі комбінації?

– Дійсно, на тренуваннях відпрацьовуємо флангові подачі, намагаємося вдосконалити свою гру. Чудово, що наші напрацювання вдається реалізовувати вже під час гри.

– Після голу відчули, що суперник почав нервувати? Розуміли, що свого вже не віддасте?

– Відчув, що зможемо забити ще. Розуміли, що не варто зупинятися на досягнутому. Отримували від футболу задоволення.

– Ще до перерви ви у падінні головою забили свій другий гол у матчі. Пригадайте той епізод?

– В тому епізоді повинен був забивати на кілька секунд раніше. Грищенко чудовий віддав пас, але я влучив у поперечку. Добре, що Артем першим підібрав м’яч і зробив подачу, а я вже в падінні переправив м’яча у сітку.

– Від якого з трьох своїх голів отримали найбільше задоволення?

– Насамперед хочу відзначити свій третій гол, адже розіграли контратаку як по нотах.  Відправили Порохню у відрив по флангу і він чудово прострелив.

– Коли востаннє відзначалися хет-триком?

– Це мій перший хет-трик на професіональному рівні. До цього лише на область забивав по три голи. Досвід мені допомагає грати холоднокровно у ключових епізодах.

Читайте також: Друга ліга: гучна сенсація на ювілей Вірта, Дружба заявляє про медалі та інші матчі 27-го туру

– До речі, Sport Arena подає цікаву статистику – для вашого нового клубу це теж перший хет-трик в рамках змагань ПФЛ! Давайте про турнірну боротьбу. Перемога дозволила Дружбі вийти на друге місце. Відчуваєте у собі сили поборотися за пряме підвищення у класі?

– У нас залишилося три гри, три фінали. Вважаю, що Дружбі під силу виграти всі три гри. Все в наших руках і ногах. Зробимо все, щоб досягнути бажаного результату.

– Який матч на вашу думку є поки що найкращим для Дружби у 2024 році?

– Переконаний, що найкращі матчі ще попереду. Було багато сильних ігор у виконанні Дружби, але межі досконалості не існує. Варто ще більше працювати, щоб радувати вболівальників грою та результатами.

– У наступному турі гратимете проти Кудрівки, яка відібрала очки в Звягеля. З огляду на це, недооцінки суперника не може бути?

– Безумовно, ми з максимальною відповідальністю підходимо до цього матчу. Знаємо, що ФК Кудрівка – міцний горішок і просто точно не буде. Вони в нашої команди відібрали очки у першому колі, тому мотивації точно не бракуватиме. Зробимо все, щоб набрати важливі три очки.

– Ви вже пограли у низці клубі. Де вдалося найбільше розкрити свій потенціал на даний момент. Можливо, про перехід у якийсь клуб ви жалкуєте?

– Поки що найвищою моєю точкою в кар’єрі була перемога в Другій лізі у минулому сезоні з бузівською Нивою. Я ніколи ні про що не жалкую. Вважаю, що у кожному клубі здобув певний досвід, які мені допомагає.

– Які завдання ставите перед собою на заключні матчі у сезоні?

– Нам треба перемогти у кожному матчі. Віддам  всі свої сили, щоб досягнути цієї мети.

Герой 27-го туру Другої ліги. Ілюстрація pfl.ua

БЛІЦ

  • Народився в Алчевську Луганської області
  • Вихованець ФК Сталь (Алчевськ)
  • Перший тренер – Олександр Михайлович Музика
  • Улюблений клуб? Стежу за командами, де грають українці.
  • Улюблений гравець? Всі мої кумири вже давно завершили кар’єру.
  • Мета у футболі? Зараз прагну з Дружбою виграти Другу лігу

Ярослав  Кроха