Груша, Грицук, Мочевінський, Векляк: уся збірна 6-го туру другого етапу Першої ліги

Віталій Груша, фото fc.obolon.ua

Ігрова програма 6-го туру (звіт із відео тут)

Чемпіонська група Група вибування субота, 13 травня субота, 13 травня Епіцентр – ЛНЗ – 0:2 СК Полтава – ФСК Маріуполь – 0:4 Карпати – Металург – 0:1 Гірник-Спорт – Діназ ‒ 1:1 неділя, 14 травня неділя, 14 травня Нива (Тернопіль) – Оболонь – 1:2 ФК Чернігів-ШВСМ ‒ Буковина – 1:1 Полісся ‒ Кремінь – 5:0 Скорук – Прикарпаття – 0:0

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Георгій Клімов (Гірник-Спорт)

Коли гості відкрили рахунок уже в дебюті (Клімов там не зміг перервати флангову передачу Мораренка на Салабая), здавалося, що Діназ зможе швидко розвинути успіх і закріпити свою перевагу над аутсайдером. Такі нагоди у вишгородців були – і воротар Гірника-Спорт вступав у гру після ударів Корешкова та Бистрицького, а також немало працював на флангових передачах Оринчака та Старенького. Головний подвиг Георгія – відбитий пенальті від Кіріченка перед самою перервою, який міг реально поставити крапку в цьому матчі. А так Гірник-Спорт здобув вольову нічию, яка ще залишає шанси на боротьбу за порятунок.

  • Найкращий у Чемпіонській групі: Кирило Самойленко (ЛНЗ)

Правий захисник – Петро Харжевський (ФСК Маріуполь)

Харжевський одним із перших провів пристрілку по воротах полтавців і надалі залишався активним. Саме з його подачі Мочевінський відкрив рахунок перед самою перервою (напевно, ключова подія матчу), а пізніше сам Петро міг забивати, беручи активну участь у комбінаційній грі маріупольців. Харжевський опинився на ударній позиції, проте трішки не влучив у ворота, пробивши поруч зі стійкою.

  • Найкращий у Чемпіонській групі: Дмитро Фатєєв (Оболонь)

Центральний захисник – Ілля Ходуля (Скорук)

Прикарпаття – лідер втішного турніру, призупинити такого суперника – серйозне досягнення для будь-кого з переслідувачів. На нашу думку, Скорук більш ніж справився з цим завданням. Гості, які зіграли без Цюцюри, Сондея та ще кількох досвідчених гравців, створили значно менше нагод, аніж зазвичай. А ті, які навіть створювалися, добре читалися номінальними господарями. Як у моменті, коли високошвидкісний Стадник фактично виривався один на один з воротарем, але досвідчений Ходуля обеззброїв його навіть без удару.

  • Найкращий у Чемпіонській групі: Сергій Палюх (Металург)

Центральний захисник – Богдан Векляк (Металург)

Уродженець Львівщини, який сам кілька років провів у клубній структурі Карпат, не міг не сприймати цей виїзд як пересічний. Векляк жорстко та безкомпромісно зіграв у захисті, вигравши чимало боротьби та щільно працюючи з нападниками львів’ян, але найбільше відзначився попереду. Це Богдан замкнув штрафний від Білоцерківця, максимально незручно пробивши головою з відскоком м’яча перед воротарем. Перемога над Карпатами – надважлива для запоріжців у контексті боротьби за плей-офф УПЛ.

  • Найкращий у Групі вибування: Василь Француз (Прикарпаття)

Лівий захисник – Денис Норенков (ЛНЗ)

Епіцентр не мав куди відступати в боротьбі за стикові матчі за право виходу в УПЛ, тож візит черкасців мав для них велике значення. Тим не менш, ЛНЗ здобув свої три очки, хоча під час матчу пережив немало складних моментів. Наприклад, пенальті Гірного, парируваний Самойленком – нападник господарів мав усі шанси зіграти на добиванні, проте захисник Норенков у карколомному підкаті зняв м’яча в нього з ноги. А трохи пізніше Денис сам встиг на відскок і ударом у дотик влучив точно в дев’ятку (див. номінацію «Гол туру»). Великий вклад фулбека в важливу перемогу ЛНЗ.

  • Найкращий у Групі вибування: Емре Мануіла (Буковина)

Центральний півзахисник – Іван Мочевінський (ФСК Маріуполь)

Якщо вже вигравати, то з розгромом – із трьох перемог дві ФСК Маріуполь здобув із розгромним рахунком на виїзді. У Полтаві, де азовцям обов’язково треба було перемагати в боротьбі за уникнення плей-офф, Мочевінський зробив величезний внесок у перемогу гостей. Він відкрив рахунок, замкнувши головою комбінацію за участі Харжевського та Літюка. Далі Іван міг забивати з гри, натомість у суперечливому моменті заробив пенальті під третій гол. А перед самою своєю заміною ще й почав четверту результативну комбінацію.

  • Найкращий у Чемпіонській групі: Богдан Кушніренко (Полісся)

Правий півзахисник – Артем Козак (Полісся)

Середня лінія житомирян настільки найкраща в дивізіоні, що просто перемелює своїх суперників. У матчі з Кременем господарі вже в дебюті створили низку небезпечних моментів, і мотором цих атак виступали саме хавбеки Полісся. Так, після тонкого пасу Козака Кушніренко заробив пенальті, підтверджений ВАРом. Надалі Артем брав участь у затяжних багатоходівках, здорово комбінуючи з Грицуком і Будківським. А на початку другого тайму розкішно зорієнтувався в чужому карному майданчику, після невдалого виносу забивши четвертий м’яч своєї команди в матчі, в якому Житомир вперше в історії кваліфікувався в УПЛ.

  • Найкращий у Групі вибування: Віталій Ментей (ФК Чернігів-ШВСМ)

Атакувальний півзахисник – Василь Грицук (Полісся)

Відкрив рахунок елегантною «паненкою» з 11-метрової позначки, заробив штрафний під другий гол у виконанні Янакова, з правого флангу вирізав повторну гольову подачу прямо на Будківського під третє взяття воріт. Безліч моментів за участі Грицука вдалося розвинути житомирянам, плеймейкер Полісся видав спражній бенефіс проти Кременя в матчі, в якому область вперше за всю історію здобула аванс до Прем’єр-ліги.

  • Найкращий у Групі вибування: Станіслав Мораренко (Діназ)

Лівий півзахисник – Денис Янаков (Полісся)

Якісна конкуренція, яка у житомирян є на флангах півзахисту, гарантує, що навіть гравці з топовою школою будуть виходити і з перших хвилин доводити, що варті довір’я та уваги. Ось і Янаков просто-таки рвав і метав у матчі з Кременем. З передач Дениса могли (і мали) забивати Кушніренко, Грицук і Будківський, а сам вінгер пробивав з різних позицій. За свої старання він був винагороджений розкішним голом прямим ударом зі штрафного, а ще взяв участь у четвертій результативній ситуації, яка, попри сумбур, завершилася голом Козака.

  • Найкращий у Групі вибування: Артем Сьомка (Гірник-Спорт)

Нападник – Ігор Биковський (ФСК Маріуполь)

Яскрава перемога маріупольців у Полтаві стала розгромною з виходом швидких Биковського та Літовченка, які довершили розпочате одноклубниками. Конкретно Ігор відзначився двома голами – спершу реалізував пенальті, зароблений Мочевінським у суперечливому моменті, а потім завершив багатоходівку за участі того ж гравця, а також Літовченка. Вісім голів у виконанні Биковського – чудовий індивідуальний показник, особливо, якщо врахувати, що він не є центрфорвардом.

  • Найкращий у Чемпіонській групі: Максим Єрмоленко (Оболонь)

Нападник – Віталій Груша (Оболонь)

У Тернополі киянам потрібен був будь-який позитивний результат, так що вони проявили характер і вольові якості, продемонструвавши, що гідні дострокового підвищення в класі. Максимально ефективно відіграв лівий півзахисник Груша, виконуючи функції фактично крайнього нападника. Він здорово зрозумів задумку Єрмоленка, який пішов на правий фланг, і підтягнувся в його зону – так що замкнув передачу товариша й відкрив рахунок. Пізніше ще пробивав по воротах Ниви, змушуючи працювати Механіва. А в другому таймі здорово зіграв на фланзі, вистеливши гольову передачу під гол Краснопіра.

  • Найкращий у Групі вибування: Данило Літовченко (ФСК Маріуполь)

Збірна 6-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua Олег Краснопьоров, фото pfl.ua

Тренер туру – Олег Краснопьоров (ФСК Маріуполь)

Незважаючи на травми двох захисників (до Павлиша додався напередодні виїзду Чушенко), ФСК Маріуполь зумів розгромити свого безпосереднього конкурента на його полі. Краснопьоров змінив тактичну схему та здорово добив гру через вдалі заміни. Яскрава розгромна перемога – друга в сезоні та перша в 2023 році для азовців! ‒ дозволила їм наростити відрив від Гірника-Спорт і останнього місця до чотирьох очок і, навпаки, скоротити відставання від СК Полтава до мінімуму. Тепер у заключних турах ФСК Маріуполь матиме реальний шанс поборотися за уникнення вильоту та навіть потрапляння в плей-офф.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Ігор Биковський, фото instagram.com/fsc__mariupol

Джокер туру – Ігор Биковський (ФСК Маріуполь)

Стартовий склад ФСК Маріуполь дещо здивував відсутністю кількох важливих імен, але під час гри все стало на свої місця. Сценарій матчу, передбачений Краснопьоровим, передбачав поступове введення в гру швидкісних ударних сил – і це спрацювало. Літовченко з Биковським розірвали захист полтавців, які йшли вперед, у сподіванні відігратися. Зокрема, Ігор відзначився двома голами – реалізував пенальті та завершив швидкісну атаку. Тепер у Биковського – вісім голів, що є чудовим результатом для гравця, який рідко грає чистого нападника.

Статистика SportArena.com: 18 матчів у чемпіонаті, 8 голів.

Ігор Краснопір, фото fc.obolon.ua

Найкращий молодий гравець туру – Ігор Краснопір (Оболонь)

20-річний нападник деякий час пропустив через травму, проте останні матчі показують, що його швидкість і непередбачуваність в атаці – це те, чого не вистачало раніше Оболоні. В матчі-інаугурації, де його клуб оформляв дострокове підвищення в класі, Краснопір відіграв важливу роль. Через три хвилини після появи на полі він відгукнувся на флангову передачу та забив у ворота тернополян, і, зважаючи на пізніший гол Галадея, це був особливої ваги – фактично переможний – м’яч.

Статистика SportArena.com: 17 матчів у чемпіонаті, 3 голи.

Гол туру – Денис Норенков (ЛНЗ → Епіцентр)

У нас справді тяжкий і якісний вибір. Що ми вам будемо говорити – з-поміж 19 голів туру, де були такі шедеври, як штрафний Янакова чи «паненка» Грицука, вибрати якийсь один важко – майже неможливо. Проте ми постаралися – і наш вибір на користь спонтанності, бурхливості, невідпорності. Цитуємо звіт: «Після тривалого розіграшу віддаленого стандарту ЛНЗ, здавалося, мав втратити м’яча двічі: проте Копил спершу зіграв на перехопленні, а потім – на підбиранні після невдалої подачі Тищенка. Відзначимо, що поряд – на лінії карного майданчика – було зо три суперники, проте всі вони пасивно спостерігали, як м’яч відскочив до Норенкова, який тут же смачним ударом з лівої ноги розстріляв ближню дев’ятку – 0:2. Денис забиває вперше після повернення в ЛНЗ».

Гол можна подивитися на відео з 2:17

Герой 6-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Віталій Груша (Оболонь)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який здійснив гол+асист у матчі в Тернополі, в якому його команда здобула перемогу та достроково підвищилася в класі.

Статистика SportArena.com: 20 матчів у чемпіонаті, 6 голів, 4 асисти.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.