Євген Геллер: Зоря готується до єврокубків, а чемпіонат країни потрібно проводити у Польщі

Евгений Геллер, vchasnoua.com

Власник та президент луганської Зорі Євген Геллер в інтерв’ю Марині Машкіній для SportArena TV розповів про майбутнє клубу, а також поділився своїми думками щодо місця проведення чемпіонату України сезону-2022/2023 у Прем’єр-лізі.

За словами Геллера, Зоря готується до старту у єврокубках. Нагадаємо, що за результатами недограного через масштабну військову агресію росії чемпіонату-2021/2022 Зоря отримала право виступати в Лізі конференцій, де розпочне свій шлях з кваліфікаційного раунду.

«Клуб готується до єврокубків. Настрій футболістів – насамперед представляти у єврокубках нашу країну, як ми це робили останні вісім років. Допомога від Шахтаря за рахунок призових від участі в Лізі чемпіонів? Якщо Шахтар поділиться, ми не відмовимося. Але я маю сумнів, що хтось поділиться. Але якщо він вийде із пропозицією роздати призові від УЄФА всім клубам, ми не відмовимося», – зазначив Геллер.

Як розповів президент Зорі, він виступає за проведення наступного чемпіонату України у Польщі. З його слів, для цього є кілька аргументів. Нагадаємо, що за підсумками зустрічі керівників клубів УПЛ, Ліга ухвалила рішення визначиться з остаточним форматом, країною проведення та календарем наступного сезону після консультацій з владою України та військовими адміністраціями. Те саме стосується і юнацьких змагань.

«Рішення провести чемпіонат в Україні, з одного боку, правильне. Але слід розуміти, що таке футбол. Футбол потрібний для вболівальників, для країни. А якщо все полягає лише в амбіціях президентів клубів, то давайте на сірниках витягнемо: хто чемпіон, хто посів друге місце, хто вилітає. Наше завдання показати всьому світу, що Україна жива, що футбол живий. А для цього, моя думка і багато колег мене підтримують, нам необхідно проводити чемпіонат у Польщі. У такому разі всі європейські та світові ЗМІ показуватимуть турнір і про нашу країну говорити. Плюс, якщо ми збиратимемо стадіони, то будь-який клуб продовжуватиме робити відрахування від отриманих коштів нашій країні.

Якщо ми проводитимемо чемпіонат в Україні, з одного боку – це дуже патріотично. З іншого боку – дуже небезпечно. З третьої – ми проводитимемо його без глядачів, і про футбольну Україну ніхто не говоритиме.

Виїзд делегацій клубів за кордон? Я вже пояснював це: питання, де вони (футболісти) принесуть більше користі. Якщо вони прославлятимуть нашу країну, і світові ЗМІ щодня говоритимуть, що «Україна жива, Україна грає у футбол, Україна думає про своє майбутнє та своїх дітей», то це дуже добре. А те, що вивезуть півтори-дві тисячі футболістів за кордон? Так вони ж маленькі вояки. Від них, гадаю, на футбольному полі буде більше користі, ніж на полігоні».

Повідомлялося, що у Прем’єр-лізі, як і раніше, виступатимуть 16 команд, але замість Десни та Маріуполя в еліту мають піднятися Металіст та Кривбас. Президент чернігівського клубу підтвердив, що керівництву потрібен час на відновлення інфраструктури.

На даний момент орієнтовна дата початку нового сезону української Прем’єр-ліги – середина серпня.