Історичний хет-трик Батальського, важка перемога Карпат й інші матчі 10-го туру Першої ліги

Фото -t.me/nyvaternopil/

30 жовтня

Група А

• Чернівці

Друга команда згори таблиці прибула до другої знизу – між ними відразу 13 очок різниці, але при цьому в випадку успіхів Карпати гарантують собі певний відрив від Епіцентру, а Буковина має всі шанси зрівнятися з Діназом і до кінця осінньої частини сезону відірватися від небезпечної зони.

Господарі в першому колі зазнали неоднозначної розгромної поразки у Львові, за рахунку 1:0 на користь Карпат не реалізувавши Карпати, а потім отримавши ще три м’ячі без відповіді. Не дивно, що на цей матч чернівчани зібрали всі найкращі сили і, надихнувшись відкритим тренуванням і зустріччю з фанами, з перших хвилин кинулися вперед. І якщо в самому дебюті це завершилося лише жовтою карткою для Жумиги (вінгер претендував на пенальті, проте реф трактував це як симуляцію), то після 20-ї хвилини активний Столяр тричі небезпечно пробивав по воротах Льопки. Остання із спроб була найбільш небезпечною – подача хавбека пішла в поперечину, а опустися сантиметрів на 15 нижче – важко сказати, чи виручив би воротар.

Карпати на цей матч вийшли в дещо перебудованому складі. Не вперше Приймак виходить не в опорній зоні, а в центрі захисту – при цьому автор переможного голу в минулому турі Махнєв опинився вдруге поспіль у запасі. А Тарануху попереду підтримував не ветеран Кожанов, а М.Когут. Схема в цілому залишилася незмінною, як ви її не трактуйте – чи 5-3-2, чи 3-4-1-2.

Витримавши стартовий натиск буковинців, Карпати цілком могли відкривати рахунок після кутового Чачуа, коли з близької відстані міг забивати Приймак – для Чеботарьова все закінчилося лише легким переляком. Але в цілому перший тайм вийшов менш видовищним, аніж розраховували гравці та тренери – й сподівалися вболівальники.

Після перерви команди додали в швидкостях та агресії – запам’ятався момент на 48-й хвилині, коли в боротьбі за м’яч Тарануха жорстко врізався в захисника господарів Новотрясова. А трішки пізніше вже Галенков сфолив проти Прокопчука – було це в карному майданчику, тож арбітр призначив пенальті, з якого Палагнюк впевнено переграв воротаря – 1:0. Четвертий гол у 10 матчах для Василя. Три з чотирьох забитих м’ячів у форварда-ветерана – якраз із 11-метрових.

Очевидний фаворит турніру не зміг оперативно перехопити ініціативу, більше того, після одної з подач екс-оборонець Карпат Новотрясов з кута воротарського головою пробивав по воротах, змусивши Льопку виручати гостей вже від другого голу Буковини. Слідом пройшов божевільно гострий простріл Скрипника, який з-перед носа Паламарчука перервав один із Когутів. Кілька таких гострих моментів, розіграних Столяром і Скрипником, неабияк загострювали гру біля воріт львів’ян.

Звісно, гості – команда більш досвідчена та класна. Після пасу Чачуа розкішний момент втратив Тарануха, міг забивати Кожанов, а в одному з моментів він настільки чітко все розіграв, що відчайдушне блокування від капітана господарів Гакмана ледве виручило Буковину. Але все ж Карпати знайшли можливість відігратися. Кожанов взагалі-то низом прострілював на Тарануху, але той по м’ячу не влучив, зате Ігор Дуць правою ногою сильно запустив м’яча під поперечину – 1:1. Другий гол у чемпіонаті для захисника.

Тепер гра пішла відкрита – атака на атаку. І якраз у момент наступу буковинців їх застала зненацька «контра» від гостей. Вони на своїй половині поля обібрали Фарасєєнка, Приймак запустив передачу на хід Шаха, і 17-річний нападник пробив повз голкіпера, який кинувся йому навперейми, – 1:2. Артур відзначився першим голом на дорослому рівні. Важка розв’язка в цьому матчі залишала шанси чернівчанам – гострі моменти мали Скрипник і Палагнюк, після удару останнього м’яч прокотився вздовж воріт – всі затамували подих, але голу не сталося.

Карпати зберегли за собою друге місце, Буковина – передостаннє. Але саме чернівецька команда заслужила на компліменти після гідного протистояння із одним із фаворитів сезону.

Man of the Match: Артур Шах (Карпати)

Зі стартовим складом гості явно не вгадали, і добре, що спрацювали заміни. Зокрема, юний Шах, який приніс перемогу львів’янам і запам’ятає цей матч назавжди.

Буковина (Чернівці) – Карпати (Львів) – 1:2
Голи: Палагнюк, 52 (пен.) – Дуць, 82, Шах, 85

Буковина (стартовий склад): Чеботарьов, Гакман, Новотрясов, Прокопчук, Д.Рябий, Пець, Цурупін, Паламарчук, Столяр, Жумига, Палагнюк. Запасні: Степаненко, Павлюк, Комісар, Шишигін, Королянчук, Даценко, А.Рябий, Фарасєєнко, Кошман, Скрипник, Задерейко. Головний тренер: Андрій Мельничук.

Карпати (стартовий склад): Льопка, Галенков, Приймак, Дуць, Лень, Климець, Ткачук, Рябов, Чачуа, М.Когут, Тарануха. Запасні: Фастов, Шах, Репета, І.Когут, Махнєв, Кожанов. Головний тренер: Андрій Тлумак.

Чернівці. Стадіон «Буковина». 13:00
Арбітр: Мирослав Липко (Івано-Франківськ)

Група Б

• Київ

Оболонь після останніх невдач втратила лідерство, і добре ще для киян, що головний конкурент – ЛНЗ – несподівано розділив очки з кременчуківцями, інакше відставання від першого місця було б більшим, аніж одне очко. ФК Чернігів, навпаки, після останніх успіхів увійшов у число претендентів на фінальну вісімку. Наразі «тигри» п’яті з 1-очковим відставанням від Кременя та Металурга, тож вдалий виїзд у столицю, з великою долею вірогідності, виводив би їх у першу четвірку.

На матч з «пивоварами» головна сенсація останніх турів виставила бойовий склад, включаючи Кулика та Вовка, які добре проявили себе восени та навіть потіснили в запас найбільш досвідченого гравця команди – півзахисника Койдана. Цей футболіст із досвідом Динамо-2 та Олександрії на старті сезону системно грав нападника. Поліпшити цю команду міг би хіба що технічний Зубашівський, але екс-плеймейкер ФК Кудрівка поки категорично не знаходить себе в ФК Чернігів.

Господарі, в свою чергу, вдалися до послуг досвідчених Фатєєва та Батальського, які останнім часом були в запасі. Причому, Дмитро за відсутності травмованого Бородая вийшов у центрі захисту з Тереховим, тоді як праворуч зіграв вінгер Чернов – цю роль йому знайшли ще в рідній Волині. Також відзначимо, що вийшов на свою форму та закріпився в стартовому складі досвідчений центрхав Черненко, а інвертовані вінгери Прокопенко та Груша покликані були підтримувати Батальського та підтримувати одного з найуспішніших голеадорів сучасної Першої ліги фланговими подачами.

Незважаючи на значно більший загальнокомандний досвід господарів, відкривати рахунок мав ФК Чернігів. Розігравшись із Вовком, Кулик вискочив через лівий край на воротаря й поцілив у стійку. Як треба реалізовувати такі моменти, показав Батальський. Навіть більше: після хорошого продовжного пасу Груші Олександр мав перед собою захисника, проте зумів з-під нього низом пропхнути м’яча в дальню «шістку» ‒ 1:0. Четвертий гол у сезоні для Батальського – ніхто з оболонців не забив більше, а в історичній таблиці найкращих бомбардирів Першої ліги Олександр вийшов на чисте 10-те місце.

Ось тут би закріпити перевагу, тим більше, ФК Чернігів уже давав «дзвіночок» попереду. Але не вдалося, хоча були нагоди в Мороза та Черненка. А коли гра вирівнялася, пересічний перший м’яч від Федорівського призвів до зворотки, яку відбити господарі не змогли. Пас Галстяна не зміг перервати Терехов, і Кулик прорвався на воротаря, незважаючи на підкат Фатєєва, з лівої ноги пробивши в дальній нижній кут – 1:1. Дмитро відзначився другим голом у 9 матчах сезону.

І коли здавалося, що перший тайм завершиться сенсацією, Чернов на правому фланзі запресингував суперника, Черненко пройшов і подав на дальню стійку, де Батальський прийняв, оминув захисника і з правої ноги пробив у дальню дев’ятку метрів із 12-ти – 2:1. Ось вам і 70-й гол у Першій лізі від голеадора. Цікаво, що, замикаючи головою навіс Чернова, Олександр міг ще до перерви оформити хет-трик.

Що не вийшло в першому таймі – вдалося в другому. 71-й гол за час виступів у дивізіоні Батальський забив тоді, коли суперники загралися на лівому фланзі свого захисту. Слободян перехопив необачну передачу, Олександр розігрався з Грушею й переграв воротаря з близької відстані – 3:1. За один матч «дев’ятка» Оболоні подвоїв свій гольовий доробок – тепер у нього шість влучних ударів у поточному сезоні, як у Кушніренка (Полісся), Мішуренка (Скорук) і Гірного (Епіцентр).

Відразу кілька разів чернігівці відбивалися від штурмових атак оболонців, і той же Батальський цілком міг забивати ще й ще. Після серії замін перевага киян могла бути втілена ще не одним голом – штрафні Черненка, гострі випади з гри та стандартів, за великим рахунком, справа могла дійти й до більш крупної переваги.

Набравши 22 очка, Оболонь повернула собі перше місце в східній групі дивізіону.

Man of the Match: Олександр Батальський (Оболонь)

Хет-трик і вихід на 9-те місце в списку найкращих бомбардирів Першої ліги за всю історію – ветеран атаки недарма виходив на поле.

Оболонь (Київ) – ФК Чернігів – 3:1
Голи: Батальський, 16, 39, 53 – Кулик, 35

Оболонь (стартовий склад): Федорівський, Чернов, Фатєєв, Терехов, Осман, Мороз, Черненко, Прокопенко, Слободян, Груша, Батальський. Запасні: Кичак, Краснопір, Корохов, Машталір, Савченко, Василенко, Олійник. Головний тренер: Валерій Іващенко.

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Сираш, Галстян, Лакеєнко, Мир.Сердюк, Кривобороденко, Мироненко, Мак.Сердюк, Ментей, Кулик, Вовк. Запасні: Рощинський, Падун, Школьний, Вересоцький, Зенченко, Макаренко, Бибік, Койдан, Шумило. Головний тренер: Валерій Чорний.

• Київ. Стадіон «Оболонь-Арена». 14:00
  • Арбітр: Степан Лапко (Львів)

29 жовтня

Група Б

• Горішні Плавні

Чотири нічиїх у Скорука – найбільше за всіх, і з Гірником-Спорт дебютант сезону також грав внічию в першому колі. Тепер же гості прибули після двох поспіль нічиїх і трьох турів без перемог. Гірник-Спорт не виграє вже чотири матчі поспіль. Цікаво, що забивний Мішуренко, герой останніх турів, залишився в запасі –

І це зіграло свою роль у дебюті гри, коли передачу від Перебори замкнув влучним ударом з близької відстані Шмигельський – 0:1. Богдан забиває другий тур поспіль, а раніше записав на свій рахунок чотири гольові передачі. Варто сказати, що вже через хвилину Гірник-Спорт мав зрівняти рахунок. Підручний хорошим пасом підключив Сьомку, але лівий край із «неробочої» ноги пробив зовсім слабко й неточно. Непогані моменти мали обидва Шинкарени та Сейтхалілов. А як тепер уже Підручний не замкнув подачу Сьомки!..

Після перерви вже Скорук мав нагоду закріпити свою перевагу, проте височезний оборонець Пасічник (навіть він!) не дістав подачу зліва. Позиція була хороша – прямо перед воротами. У відповідь Емере в боротьбі з Плахтирем заробив перспективний штрафний, але «гірники» перемудрили – один пробіг мимо, другий, а Бодня прямим ударом лише припечатав стінку. А позиція була ідеальною – Белькевич або Калитвинцев такі стандарти лускали, як насіння.

Дуже непоганий шанс подвоїти рахунок міг Шмигельський, який гарно ловив м’яча на ногу – тут уже Коваленко вступав у гру й виручав Гірник-Спорт. А коли гра почала входити в своє завершення – в ендшпіль, господарі зуміли відігратися. Взагалі, Підручний після подачі з глибини лівого флангу влучив у воротаря, але м’яч зрикошетив від Варцаби в Дениса і від живота півзахисника «гірників» відскочив у ворота – 1:1. Другий гол молодого хавбека вийшов як максимально важливим, так і максимально курйозним.

До слова, відразу після цього Сеницький мав виводити Гірник-Спорт вперед, але не реалізував шикарний момент у боротьбі з Варцабою. У відповідь захисник Сухар здорово зміщувався з лівого флангу й пробивав правою ногою в стилі Коноплянки – м’яч просвистів над поперечиною.

Man of the Match: Богдан Шмигельський (Скорук)

Відкрив рахунок і міг забивати ще – в цьому матчі важко когось виділяти, але якщо йти за активністю та гостротою, то це саме вінгер гостей.

Гірник-Спорт (Горішні Плавні) – Скорук (Томаківка) – 1:1

Голи: Підручний, 75 ‒ Шмигельский, 7

Гірник-Спорт (стартовий склад): Коваленко, Д.Шинкаренко, Цвіренко, Хондак, Малакі, Сейтхалілов, Бодня, Підручний, В.Шинкаренко, Сьомка, Сеницький. Запасні: Дворник, Подрезан, Сметанін, Посєвкін, Шептіцький, Громенко, Клімов, Ніколишин, Черниш, Сологуб, Емере. Головний тренер: Ігор Жабченко.

Скорук (стартовий склад): Варцаба, Заєць, Клименко, Пасічник, Сухар, Шаповалов, Плахтир, Перебора, Разуваєв, Шмигельский, Бейєр. Запасні: Осадчук, Боженар, Коцюмака, Лаптєв, Мішуренко, Сорока, Цуркан, Приземлін, Малиш. Головний тренер: Олександр Степанов.

14.00. Горішні Плавні, стадіон “СК Юність”

Арбітр: Клім Заброда (Київ)

• Київ

П’яте місце – проти шостого, а між ними всього лише три очка. У першому колі в Полтаві Металург виграв – 2:1, а дубль за запоріжців оформив волинський півзахисник Сад. Тепер же Полтава була в кращому настрої: якщо підопічні Микитина не вигравали ще з початку місяця, то містяни в минулому турі здобули три очки в матчі з лідером (2:1 над Оболонню), і загалом набрали непоганий хід.

І вже на 8-й хвилині цілком міг відкривати рахунок Щербак: провідний атакувальний півзахисник полтавців замикав головою подачу з лівого флангу, але м’яч поцілив у поперечину. Через п’ять хвилин уже Сидоров, який давненько відстав від лідерів перегонів бомбардирів, виривався на Вічного, проте програв свою дуель воротареві гостей. Але наполегливість молодого нападника була винагороджена, коли він стартував на пас із глибини від Шалфєєва. Олексій Сидоров спритно розвернувся, прокинувши м’яча повз захисника, а потім відразу ж пробивши правою повз воротаря – 1:0.

До честі полтавців, вони аж ніяк не «посипалися». Навпаки, невдовзі Щербак підключив Бичкова, на чий простріл зреагував Каретник – 1:1. Дебютний гол Сергія за СК Полтава в офіційних матчах. Але надалі гра мала рваний, фрагментарний характер. На перерву команди пішли, не визначаючи сильнішого.

Невдовзі після відпочинку після скидки Сидорова опинився перед воротарем Сад, але бити не встиг – упав. Звісно, запоріжці чекали на пенальті, проте рефері пристав на точку зору полтавців і трактував це падіння як добровільне. Жовта картка Валерію замість 11-метрового. У відповідь Бичков головою замкнув навіс Горжуя, проте й полтавці рано святкували – офсайд, немає голу. А ще однією неприємністю запоріжців стала рання заміна травмованого Крапивного – без нього не вистачало жорсткості в опорній зоні.

А тим часом Полтава напирала – відразу кілька разів молодий Байда вилучив запоріжців. Найкращий момент був, мабуть, у Стрельцова, але він впритул направляв м’яча фактично туди, де чергував голкіпер. Але при цьому саме Металург міг вирвати перемогу, коли Сидоров з лівого флангу забігав вздовж лицьової й упав у боротьбі з Томенком. Контакт із захисником, здається, дійсно був, але рефері не вважав, що достатній для пенальті на 89-й хвилині. Слідом Вічний забрав м’яч після непоганого обвідного удару Борисенка.

Попри старання обох команд, гра завершилася внічию – і це чудова новина для їхніх конкурентів. Хоча Металург тимчасово входить у четвірку кращих, конкуренти матимуть всі шанси його звідти потіснити – перевага-то мінімальна.

Man of the Match: Назар Байда (Металург)

Воротарі не раз виручали свої команди, але з них двох вибираємо саме Байду. Разів чотири по-справжньому вступав у гру, а в моменті, коли пропускав від Каретника, суперник бив зблизька й було мало шансів виручити.

Металург (Запоріжжя) – СК Полтава – 1:1

Голи: Сидоров, 21 ‒ Каретник, 28

Металург (стартовий склад): Байда, Басов, Палюх, Дворовенко, Шалфєєв, Піддубний, Крапивний, Сніжко, Сад, Кіча, Сидоров. Запасні: Ніколаєнко, Польовий, Страдс, Лапко, Білоцерковець, Борисенко. Головний тренер: Володимир Микитин.

Полтава (стартовий склад): Вічний, Копитов, Томенко, Таранушич, Бужин, Даниленко, Каретник, Горжуй, Щербак, Бичков, Стрельцов. Запасні: Петриченко, Куімов, Гайван, Савенков, Курелех, Яременко, Коваленко. Головний тренер: Володимир Сисенко.

13:30. Київ, стадіон “Лівий Берег”

Арбітр: Єгор Кевлич (Кропивницький)

Група А

• Демидів

Непереможний лідер не вперше в сезоні прибув у Демидів – тут він уже громив Діназ, а тепер настала черга ФСК Маріуполь. До слова, в першому колі азовці сміливо зіграли в Житомирі. Так, програли (2:4), але точно запам’яталися фавориту сезону. Тепер підопічні Красноперова, знайомого з Калитвинцевим ще по спільній грі в структурі Динамо (Київ) та Закарпатті, де Олег був підопічним молодого тренера Юрія Миколайовича, дали бій лідеру в першому таймі.

Полісся, володіючи відчутною ігровою та територіальною перевагою, ніяк не могло загострити та забити. Старався Шастал, який непогано пробивав здалеку, комбінували фланги, проте матч залишався без голів аж поки не настав у гравців «настрій перед виходом у роздягальні». На кутовий Янакова пішов Кушніренко й ударом головою з рикошетом від поперечини відкрив рахунок напрочуд пізнім, для лідера, першим голом – 0:1. Шостий гол у 10 матчах для центрхава – універсала.

Невдовзі після перерви ще один чудовий момент мав Шастал. Головою він замикав один зі штрафних, але воротар Кравцов ухитрився перевести м’яча в поперечину, врятувавши ФСК Маріуполь від 100% голу. Зате через хвилину з кутового, який подавали далі житомиряни, вони закріпили свою перевагу. Замикав подачу Будківський, Кушніренко підправляв м’яча – й знову видав сейв голкіпер, але Кравцов нічого не міг вдіяти з добиванням від Гітченка – 0:2. Андрій відзначився першим голом у поточному чемпіонаті. 38-річний оборонець відбирає звання найстаршого голеадора сезону в Старенького із Діназу.

Граючи по рахунку, Полісся не перенапружувалося. Спокійно, розважливо, послідовно розкатували свої три очка. Проте Поспєлов, який вперше в сезоні підмінив «сухого» Кудрика, мав приводи похвилюватися. Серед кількох шансів маріупольців відзначимо удар Літюка з близької відстані – правою ногою він дивом не влучив у ближній кут після навісу з глибини поля.

Втім, рахунок у матчі більше не змінювався. ФСК Маріуполь із трьома очками залишається на останньому місці, а Полісся тепер уже з 28 очками переконливо лідирує. Група А тепер видається  практично безконкурентною, що стосується вершини та дна турнірної таблиці.

Man of the Match: Богдан Кушніренко (Полісся)

Відкрив рахунок і в ситуації з другим голом також пробивав по воротах, а товариші забили з добивання. Це цікава ситуація, коли другим бомбардиром лідера є захисник, який грає опорника.

ФСК Маріуполь – Полісся (Житомир) – 0:2

Голи: Кушніренко, 45, Гітченко, 52

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Мамросенко, Павлиш, Чушенко, Чернецький, Булгаков, Мочевінський, Гора, Биковський, Мельниченко. Запасні: Якубенко, Караващенко, Строчинський, Пентелейчук, Літюк, Дмитрієв, Прокопчук, Михайленко. Головний тренер: Олег Красноперов.

Полісся (стартовий склад): Поспєлов, Чередниченко, Гітченко, Нестеров, Морговський, Огіря, Кушніренко, Шастал, Янаков, Андрущенко, Будківський. Запасні: Яшков, Кудрик, Вакула, Грицук, Микитюк, Морозко, Петрук, Шаповал, Волинець. Головний тренер: Юрій Калитвинцев.

13:30. с. Демидів, стадіон “Діназ”

Арбітр: Дмитро Кузовлєв (Запоріжжя)

• Тернопіль

У першому колі Прикарпаття виграло в тернополян завдяки голу Сондея, що дало йому перевагу над Нивою в особистих зустрічах. Але саме тернополяни були успішнішими в останніх турах, тож перед 10-м туром посідали четверте місце з 1-очковою перевагою перед найближчими переслідувачами.

Нива до принципового матчу підійшла суттєво ослабленою – на флангах не могла використати захисника Хруставку та півзахисника Гаталу, а спортивний директор клубу Задорожний стежив за грою з трибун, тоді як на лаві залишався один помічник тренера Олег Діброва. Втім, і в гостей залишаються суттєві втрати, хоч і повертаються в гру такі важливі гравці, як Піцан і Писко. Поза грою вінгер Волошинович, чиї швидкість і техніка зазвичай допомагають прикарпатцям у матчах проти найсильніших суперників.

У дебюті матчу суперники показали гостроту: але якщо Різник зачепитися за м’яч на оперативному просторі не зумів, то Писко досить небезпечно здалеку пробивав по воротах Ниви. У відповідь тернопільський оборонець Зінь небезпечно підключався на штрафний, але удар головою з меж карного майданчика вийшов у нього неточним. Однак саме цей момент натякнув на те, що сталося трішки пізніше й дало Ниві бажану – навіть подвійну! – перевагу в рахунку.

Спочатку Сухоручко похвально поборовся за м’яч біля лівого кутового прапорця й заробив корнер, подачу Дорошенка намагався перервати, та лише підбив, прикарпатець Цюцюра на ближній стійці. А на дальній Максим Демчук лівою ногою буцнув м’яча в незахищену частину воріт – 1:0. Перший гол у сезоні від оборонця, який охоче підключається на стандарти. Та це ще було не все! Тепер уже Волохатий заробив корнер на тому ж лівому фланзі, Дорошенко цього разу вирішив розігратися з Козаком, той навісив, а Андрій Зінь забив головою в падінні – 2:0! Другий гол у поточній першості для іншого центрбека Ниви.

Цей нокдаун міг виявитися для прикарпатців нокаутом – невдовзі активний Дорошенко вже пробивав здалеку, і голкіпер Піцан (він вперше грав на виїзді з вересня місяця) не без труднощів парирував цей удар. А перед самою перервою Сухоручко не зумів скористатися хорошою передачею Сливи, знаходячись поруч із воротами. Забий ще й Данило – і перший тайм можна було б вважати ідеальним для тернополян. Не менш активно Нива почала й другий тайм: Різник настільки був близьким до успіху, пробиваючи здалеку, що м’яч аж просвистів над каркасом воріт.

Прикарпаття старалося відігратися, особливо небезпечними були кутові, після яких нерідко вступав у гру воротар Механів. Але після подачі одного з цих стандартів півзахисник гостей Демків необов’язково зачепив суперника ногою вже після того, як пройшов м’яч. Навіщо це було – неясно. Арбітр Михайлюк не залишив момент поза увагою й вилучив гравця івано-франківців.

У кількісній більшості вже Нива провела кілька гострих атак за участі нападників і Дорошенка, проте то влучності не вистачало господарям, то холоднокровності в останньому пасі. Але час і заміни грали за тернополян. І ось в одній із стрімких атак, яку з глибини починав все той же Дорошенко, Різник вдало підключив Бея, а «джокер» господарів з правої пробив повз воротаря – 3:0. Таких стрімких атак Нива провела не одну та не дві, тож третій гол не суперечив логіці подій. Більше того, Данило Сухоручко в боротьбі з Французом заробив і реалізував пенальті, з правої ноги розвівши м’яч і воротаря – 4:0.

Різник, Волохатий і Сухоручко в другому таймі могли забивати ще не один раз. Нива виграла битву за чемпіонський раунд, вперше від 1996 року перегравши Прикарпаття з розгромним рахунком (тоді команди ще грали в Вищій лізі).

Man of the Match: Арсентій Дорошенко (Нива)

Перші два голи – після розіграшу його кутових, у моменті з третім Дорошенко починав атаку пасом із глибини. Матч міг би бути ще кращим тільки в одному випадку – якби сам Арсентій забив з одного зі своїх ударів.

Нива (Тернопіль) – Прикарпаття (Івано-Франківськ) – 4:0

Голи: Демчук, 26, Зінь, 27, Бей, 81, Сухоручко, 84 (пен.)

Вилучення: Демків, 60

Нива (стартовий склад): Механів, Соколов, Зінь, Демчук, Слива, Дедух, Дорошенко, Козак, Волохатий, Різник, Сухоручко. Запасні: Жупанський, Вольський, Тарасов, Проців, Бей. В.о. головного тренера: Сергій Задорожний.

Прикарпаття (стартовий склад): Піцан, Соловйов, Француз, Аксьонов, Писко, Демків, Тітаєвський, Сондей, Цюцюра, Бучакчийський, Стадник. Запасні: Герич, Рудюк, Дитко, Борисевич, Оринчак, Савошко, Барчук, Кузьмин, Сердюк. Головний тренер: Олег Рипан.

12:00. Тернопіль, “Тернопільський міський стадіон ім. Р. Шухевича”

Арбітр: Артем Михайлюк (Київ)

28 жовтня: Епіцентр у результативному матчі переграє Діназ, Кремінь зіграв унічию з ЛНЗ

Група А

• Дунаївці

У матчі десятого туру Першої ліги зустрічалися Епіцентр та Діназ. Відзначимо, що Діназ на полях суперників виступає краще (7 очок), ніж вдома (2). Господарів влаштовувала лише перемога, адже після чотирьох провальних матчів їм не було куди відступати.

Проте у Діназа були свої плани на цю гру. На п’ятій хвилині гості відкрили рахунок.  Кос скинув м’яча на Богунова, а Ярослав влучно пробив у кут – 0:1. На 17-й хвилині небезпечно пробивав зі штрафного Стень, але блискуче зіграв Солдатенко. Відігратися господарі змогли на 45+2 хвилині. Шевченко навісив на Гірного і м’яч після удару Максиму з рикошетом від захисника залетів у ворота – 1:1.

Після перерви більше володіли м’ячем гості. На 53-й хвилині підопічні Головка знову вийшли уперед. Мораренко наважився на удар з-за меж штрафної і фортуна посміхнулася Станіславу – 1:2.

На 58-й хвилині міг зрівнювати рахунок Пучковський, але його удар парирував Солдатенко. Першим на добиванні опинився Гірний, але Максим пробив вище воріт.

Флангові атаки створювали великі проблеми захисту Діназа, але відсутність акцентованого завершального пасу не дозволяло Епіцентру довести свої атаки до логічного завершення.

На 75-й хвилині зі штрафного у ближній кут пробивав Кіріченко, але Чорнобай був до цього готовий. На 83-й хвилині новачок Руслан Буряк метрів з 25-ти влучив у дев’ятку. Шалений гол від нападника – 2:2.

На 87-й хвилині Станіслав Кристін прострілив, а Гірний переправив м’яч у сітку – 3:2. Надзвичайно цікава кінцівка зустрічі.

У підсумку, матч завершився вольовою перемогою Епіцентра – 3:2. Цю перемогу вболівальники Епіцентра чекали шість турів.

Man of the match: Максим Гірний (Епіцентр)

Дубль нападника допоміг Епіцентру здобути важливу перемогу. Якщо Гірний і відзначається, то дублем.

Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – Діназ (Вишгород) ‒ 3:2

Голи: Гірний, 45+2, 87, Буряк, 83 – Богунов, 5, Мораренко, 53

Епіцентр (стартовий склад): Чорнобай, В.Кристін, Мороз, Григоращук, Є.Шевченко, Глущук, Миронюк, Беженар, Стень, Пучковський, Гірний. Запасні: Жмурко, Буряк, Костенко, С.Кристін, Ничипоренко, Чепелюк, Горілий, Морозов, Жмуйда, Матус. Головний тренер: Сергій Нагорняк.

Діназ (стартовий склад): Солдатенко, Литвинов, Пєстрєцов, Волошин, Корешков, Чуквуемека, Вакуленко, Мораренко, Богунов, Куліш, Кос. Запасні: Клименко, Коржук, Білоус, Гарнага, Духота, Кириенко, Салабай, Старенький, В.Шевченко. Головний тренер: Олександр Головко.

14:00. Дунаївці. Стадіон “Колос”

Арбітр: Назарій Дьордь (Ужгород)

Група Б

• Кременчук

Весела команда Кремінь. У хорошому розумінні цього слова. Багато забиває і так само багато пропускає. Взяти, приміром, останній матч зі Скоруком – шість голів на двох і нічия в підсумку. Інша річ – ЛНЗ. Більше двох м’ячів черкащани забивають лише на свята (три рази у дев’яти випадках), зате мають найнадійнішу в групі оборону (3 пропущених голи). Тож багатьох цікавило запитання: хто переможе – найкраща атака чи найкращий захист?

Черкасці досить швидко відкрили рахунок. Другий удар у ствір став результативним. Хамелюк отримав передачу перед карним майданчиком, навів приціл і вистрілив – від рук Єрмолова м’яч ударився в стійку і затрепотів у сітці – 0:1.

Такий розвиток, безперечно, вплинув на подальший хід гри. Гості віддали ініціативу супернику, діяли здебільшого на контратаках. У Самойленка побільшало роботи. В одному з моментів він здорово зреагував на різаний удар-передачу зі штрафного Азізова. Та й в інших епізодах діяв упевнено.

Завершився перший тайм ефектним (ножицями), проте неточним ударом Савіцького з меж карного майданчика.

У перерві обидва тренери зробили заміни, випустивши креативних гравців. Тим самим чітко дали зрозуміти, що атакою незадоволені. Адже крім, власне, голу, 100-відсоткових моментів у першій 45-хвилинці ні Кремінь, ні ЛНЗ не мали.

Подвоїти рахунок гості могли після помилки Єрмолова – той не втримав м’яч після подачі кутового, Тищенко бив на виконання, але скупчення гравців не дозволило м’ячу потрапати в ціль.

ЛНЗ не забив і одразу був за це покараний. Галата, джокер Романа Локтіонова, вдало замкнув простріл Вівдича з лівого флангу атаки – 1:1.

Ні одну, ні іншу команду нічия, схоже, не влаштовувала. Вони продовжували шукати найкоротші шляхи, що ведуть до успіху. Однак оборона взяла гору над атакою. У підсумку – нічия.

Кремінь не програє три матчі поспіль, ЛНЗ у останніх трьох турах виграв лише одного разу.

Man of the Match: Олександр Вівдич (Кремінь)

Виконав великий обсяг роботи, встигав і допомагати обороні, і в атакувальних діях, автор гольової передачі на Галату.

Кремінь (Кременчук) – ЛНЗ (Черкаси) – 1:1

Голи: Галата, 56 – Хамелюк, 12

Кремінь (стартовий склад): Єрмолов, Агапов, Сидоренко, Пилипенко, Азізов, Матвєєв, Панчишин, Фальковський, Савіцький, Бондар, Вівдич. Запасні: Музичка, Оксененко, Аркуша, Товкач, Кальчук, Молько, Куць, Галата, Жданович, Лісняк, П’ятибрат, Галоян. Головний тренер: Роман Локтіонов.

ЛНЗ (стартовий склад): Самойленко, Солдат, Швець, Тарасенко, Мігунов, Євдокимов, Копил, Тищенко, Ляшенко, Замуренко, Хамелюк. Запасні: Шеліхов, Полюлях, Нехтій, Галенко, Синьогуб, Долінський, Сторчоус, Савін. В.о. головного тренера: Олександр Ковпак.

13:00. Кременчук. Стадіон “Кремінь-Арена”

Арбітр: Ігор Сташук (Чернігів).