Яворський: У матчі із Шотландією Україна програвала єдиноборства із середини другого тайму

Шотландия — Украина, Getty Images

Відомий український тренер Ігор Яворський прокоментував виїзний поєдинок національної збірної України в Лізі націй проти збірної Шотландії (0:3), відзначивши не найкращу форму та настрій українських футболістів.

– 1 червня наша збірна обіграла шотландців у плей-офф раунді чемпіонату світу з рахунком 3:1. Трохи більше трьох місяців тому відбувся цей поєдинок, а стартовий склад нашої збірної кардинально змінився.

– Тут і травми виною, і фізична форма деяких наших гравців. Безперечно, тут все вирішував головний тренер Олександр Петраков. Він бачить стан гравців під час тренувального процесу. Що стосується матчу в Глазго, то наш наставник, на мій погляд, побачив, що деякі футболісти ще не готові грати на такому рівні.

– Якщо перший тайм поєдинку завершився внічию 0:0, то у другому таймі ми пропустили три м’ячі. Чому так сталося?

– Гадаю, нам не вистачило креативу у цій зустрічі. Контролю м’яча у нас практично не було. Думаю, це головна причина поразки. Поки наші футболісти мали сили – вони боролися, а після перерви все стало набагато важче. Наші захисники дуже низько сідали до своїх воріт і часто грали на Трубіна. Попереду м’яч у наших хлопців не затримувався. Довбик, який грав у лінії атаки, – залежний футболіст. Потрібно, щоб його партнери прострілювали до штрафного майданчика, доставляли до нього м’яч у третій зоні.

Ще хотів би наголосити на тому факті, що наш тренерський штаб невдало зробив заміни. Сидорчук, Циганков та Яремчук, які грали у другому таймі, провалили цю гру. Усі ці троє футболістів виглядали відверто слабкими.

І ще хотілося б сказати ось про що. Подивіться, з якою інтенсивністю грали шотландці і з якою наші хлопці. Господарі намагалися часто грати в один дотик, а українським футболістам часто потрібно було зробити два-три дотики, але й потім нас часто накривали гравці збірної Шотландії, використовуючи пресинг.

– Звичайно, ця поразка досить тяжка. Ми і на стандартах не досягли успіху, що в матчах з британськими командами карається…

– Ми почали пропускати голи, програючи єдиноборства із середини другого тайму. Це говорить про неважливу фізичну форму гравців нашої збірної. Хоча й до цього брак у передачах у наших футболістів зашкалював. Згадайте, як помилялися Караваєв та Михайличенко біля наших воріт. Ну, а стандарти біля наших воріт? Це просто катастрофа. Впевнений, що з шотландцями потрібно грати персонально, за кутових та штрафних, біля наших воріт. Кожен футболіст зобов’язаний відповідати за свого суперника. А у нас проти високорослого форварда Дайкса грали Маліновський та Ігнатенко відповідно. Але шотландець вищий і потужніший за наших хавбеків. З Дайксом мав грати хтось із центральних захисників чи потужний Сидорчук.

– Заміну Степаненка у перерві матчу Петраков пояснив тим, що Тарас вже має жовту картку. Таке пояснення та реакцію тренера не часто побачиш…

– Так, багато гравців мають у пасиві попередження, але не треба відразу ж його міняти. Це футбол, можна підказати гравцю та продовжити грати найсильнішим складом. Гадаю, міняти Степаненка не треба було. Тарас був злий у відборі, часто випереджав суперника. А коли на полі з’явився Сидорчук, то в нього зазнали одні втрати. Сергій практично завжди грає лише назад, не нав’язуючи контргри. Сидорчук часто грає обличчям до власних воріт.

– Більшого все чекали і від Михайла Мудрика. Як вам його гра?

– У першому таймі Мудрик намагався на швидкості розігнати атаки нашої команди. Кілька разів було небезпечно, а от у другому таймі й Михайла не було видно. Але й він залежить від партнерів. Йому потрібні передачі та вільний простір.

– Офіційний сайт УЄФА опублікував статистичні показники матчу у Глазго. Удари по воротах – 23:3, удари у ворота – 7:0. Таке, у матчах із нашою національною збірною, побачиш рідко. Що ви думаєте з цього приводу?

– Заради справедливості скажемо, що в першому таймі кілька моментів біля воріт шотландців ми створили, але поставити важкі завдання перед воротарем господарів Гордоном не змогли. А щодо цієї статистики хочу сказати, що не можна грати лише біля своїх воріт. Потрібно шукати свій шанс в атаці. Ми пам’ятаємо гру у Глазго у червні і ось такий контраст. Наші хлопці у червневому матчі котилися у підкатах, боролися на кожній ділянці футбольного поля. А вчора у Глазго ми повністю провалили другий тайм.

– Чи була ця зустріч найгіршою для Олександра Петракова на посаді наставника нашої національної збірної?

– Звісно. Потрібно ретельно проаналізувати матч, що минув, і зробити відповідні висновки.

– Багато травмованих гравців збірної – це велика проблема для нашого тренерського штабу?

– Безперечно. Немає у нашій країні двох рівноцінних складів. Далася взнаки і відсутність Миколенка, Зінченка, Шапаренка. Не забуватимемо про це. Коли я дивлюся на гру Миколенка в Евертоні, то в мене радіє душа. Віталій – дуже сильний футболіст. Сподіваємось, що він допоможе нашій збірній вже найближчим часом.

– На післяматчевій прес-конференції Олександр Петраков сказав, що відпускає Анатолія Трубіна в молодіжку, яку чекають ігри зі збірною Словаччини. Ціна цих матчів висока – вихід до фінальної частини чемпіонату Європи. Чи все правильно зробив наставник національної збірної?

– Тут питань немає. Трубін дуже важливий для нашої молодіжки. Анатолій вже досить досвідчений голкіпер, який багато пограв і в Лізі чемпіонів. Підопічні Руслана Ротаня мають чудові шанси проявити себе в плей-офф раунді. Можемо побажати їм лише успіхів у матчах проти Словаччини.

– Дивлячись на турнірну таблицю групи В1, бачимо, що нашій збірній потрібно перемагати Вірменію та Шотландію, щоб повернутися до групи А Ліги націй. Це реально чи ні?

– Все реально. Спочатку на нашу збірну чекає непроста гра в Єревані. Тут не можна закидати шапками збірну Вірменії. Так, їм нічого особливо не світить у нашій групі, хоч і в них є мотивація. Збірна Вірменії не хоче вилетіти дивізіоном нижче. Вони мають заочну боротьбу з Ірландією. Зараз усі збірні вміють грати. Ну а потім у нас гра у Кракові із Шотландією. Ось там все й наважиться, я сподіваюся. Тут нам допоможуть наші вболівальники. У Польщі зараз дуже багато українців мешкає.

Варто визнати, що у Глазго нас переграли повністю. Тепер наша черга дивувати шотландців. На кону перше місце у групі та можливі зустрічі з елітними збірними в Європі. Це чудовий стимул.