Йовічевіч: Якщо ви не можете працювати в Шахтарі під тиском – йдіть працювати в McDonald’s, і в кращому випадку ви станете працівником місяця

Игор Йовичевич, фото — shakhtar.com

Головний тренер Шахтаря Ігор Йовічевіч прокоментував підсумки сезону. Хорватський коуч наголосив, що робота у складі Гірників – високий рівень, якому потрібно відповідати.

“Через п’ять місяців після початку повномасштабної війни уряд України ухвалив рішення про запуск Ліги. Тоді я ще мав контракт з Дніпром-1. Він був підписаний на два роки, які вже були завершені, і я мав можливість продовжити ще на один. Рік, який залежав від мого рішення”.

“Саме тоді Шахтар зв’язався зі мною. Вони вважали, що це найкращий варіант серед безлічі кандидатів на новий проект клубу без легіонерів”.

“З цією пропозицією я зрозумів, що не можу відмовитися. Я хотів прогресувати та грати в Лізі чемпіонів. У перший передсезонний день у Роттердамі, в Нідерландах, я прийняв склад без бразильських гравців, яких останніми роками була більшість у клубі. Не було і ізраїльтянина Соломона”.

“Більшість команди складалася з гравців, які були в оренді в Маріуполі, та інших, які не мають досвіду гри на найвищому рівні. Нам потрібно було грати з ними в Лізі чемпіонів, в одній групі з Реалом, Лейпцигом і Селтіком з Глазго”.

“Все це викликало багато сумнівів. Також великий тиск. У клубі рівня Шахтаря завжди багато скептиків щодо тренера. Крім того, звичайно, завжди є кандидат, який очікує вашого падіння, щоб заповнити вакансію. Але ти маєш жити з цим. Якщо ви не можете з цим жити, йдіть працювати в McDonald’s, і в кращому випадку ви станете працівником місяця. Але це футбол і Шахтар. Це найвищий рівень. І ви повинні відповідати цьому рівню”.

“Не можу сказати, що не боявся, що не вийде. Я б збрехав, якби зробив це. Але боятися добре. Я говорю футболістам: “Ви не можете підняти адреналін, якщо немає страху”.

“Цей адреналін жене вас уперед. Навіть якщо одна з ваших перших передсезонних ігор, для якої потрібно всього кілька днів роботи та створення команди, – це гра проти Аякса на арені Йохана Кройффа. Або пізніше проти Роми на Олімпіко. Ми пішли туди і програли 0:5. Це було схоже на те, якби вас ударили ключкою для гольфу і відіслали подалі”.

“Але, незважаючи на всі труднощі, ніхто не відступив. Ні коли ми дізналися, що гратимемо в УПЛ на території України. Це було складне та ризиковане рішення, хоч і правильне. Футбол — найкращий посол, який існує поряд із музикою. Ці два явища є єдиними соціальними явищами, які рухають маси на позитивну сторону”.

“Це був спосіб послати світові повідомлення: «У футбол грають у країні, яка перебуває в стані війни». Це правда, що дуже складно конкурувати в умовах, які раніше ніхто і уявити собі не міг. Нам доводилося зупиняти деякі тренування та ігри через те, що спрацювала сирена. А коли вони звучать, їх треба слухати, бо вони бомбять без розбору. Так що можна просто зупинитися і потрапити в укриття, не знаючи, скільки ти там пробудеш”.

“Також у такі моменти дуже важко говорити з гравцями про футбол і тактику. Деякі з них втратили сім’ю та друзів, борючись на війні. Але ми дуже вперто боролися, щоб подолати всі труднощі”.

“Було складно прийняти рішення повернутися в Україну для тренувань. У країну в стані війни. Але тренувати Шахтар було найкращим рішенням, яке я прийняв у житті. Дуже важливо для мене професійно, але насамперед особисто. Я хотів повернути кохання країні, яка завжди дуже добре до мене ставилася. Почуваюся ще одним українцем, а коли справи погані, тоді треба максимально проявити себе як особистість”.

“Я також хочу подякувати Збройним Силам України за те, що вони дозволили нам грати у футбол і дали можливість мені та команді здійснити нашу мрію. Домашній матч проти Дніпра-1, в якому ми стали чемпіонами України, став, що називається, «вишенькою на торті» цього історичного сезону в українському футболі. Сезону на тлі війни”.

“Цим можуть пишатися не тільки всі вболівальники Шахтаря, а й усі вболівальники України. Тому що за рік вони побачили команду-чемпіона, на яку ніхто не робив ставки на початку сезону. Ми зробили це. Ось чому я пишаюся своїми гравцями. Для мене вони герої. Але це також і мотивація наступного сезону: ми хочемо бути набагато кращими. Сподіваюся, ми зможемо зробити це в країні без війни. В Україні, де ми всі знову мирно живемо та граємо у футбол”.

Йовічевіч очолив Шахтар у липні минулого року, уклавши угоду на два сезони. У перший рік роботи з Гірниками коуч тріумфував в УПЛ та вийшов до 1/8 фіналу Ліги Європи.

Донецький клуб достроково став чемпіоном України у сезоні 2022/23 та кваліфікувався у груповий етап Ліги чемпіонів. Повідомляється, що президент Шахтаря Рінат Ахметов ухвалив рішення звільнити Йовічевіча та його тренерський штаб.