Йовічевіч: Українські вболівальники побачили команду, на чемпіонство якої перед сезоном ніхто не ставив і 2 євро

Игор Йовичевич. Фото — shakhtar.com

Головний тренер Шахтаря Ігор Йовічевіч прокоментував перемогу над Дніпром-1 (3:0) та чемпіонський титул в УПЛ.

“Відчуваю гордість. Гордість за прожитий рік, за зусилля, що докладали кожного дня. За команду радий. Думаю, що ми мали найважчий графік від початку й протягом сезону: найбільше зусиль доклали, найбільше переїздів, найбільше терпіли. Думаю, що сьогоднішня гра є просто, як це кажуть, «вишенькою на торті» цього сезону – історичного в українському футболі. Сезону під війною”.

“Дякую ЗСУ, у першу чергу. За те, що дозволили нам грати у футбол, а мені – здійснити свою мрію, команді здійснити свою мрію. 11 українців сьогодні грали на полі у складі Шахтаря. Цим можуть пишатися не тільки всі вболівальники Шахтаря, але й усі українські вболівальники. Бо за рік вони побачили команду, на чемпіонство якої перед сезоном ніхто не ставив і 2 євро”.

“І ми зробили неможливе можливим. Це абсолютно феєричний сезон! Я пишаюся. Цього ніхто в нас не забере, цей титул. Тому пишаюся. Але це є й мотивація на наступний рік – удосконалюватися, бути кращими, ніж сьогодні. Але, у першу чергу, хочу побачити свою сім’ю. Уже третій рік як не живу зі своєю сім’єю. Футбол на першому місці, але я скучаю. Важко. Я – іноземець, перебуваю тут між вами, поводжуся та поважаю все як українець, але родини не вистачає. Я дуже чекаю можливості побачитися після Полтави, обійняти їх та місяць відпочити”.

“І на сьогоднішній поєдинок, на відміну від першого матчу, ми були готові абсолютно. Я – перший, хто був готовий. Ментально, фізично, технічно – як завгодно. І по грі сьогодні видно різницю. Це є різниця між двома клубами зараз, між двома командами на сьогоднішній день. З повагою, з респектом готувалися до них, але через той респект вийшов такий рахунок. І, думаю, що заслужено виграли чемпіонство. Це доля, що просто написана в нас була”.

“Бо цей сезон, що ми проходили, просто не міг закінчитися інакше. Неможливо було, щоб він закінчився по-іншому, ніж успішно. Ціла Україна пишалася нами в Лізі чемпіонів, Лізі Європи. Командою з футболістами, які подивіться, де грали минулого року, в яких клубах. Ми зліпили колектив, зробили сім’ю, росли як команда, терпіли, плакали – були й такі моменти. Але все це є результатом єдності. Як Україна б’ється за свою свободу, так і ми билися за нашу мрію”.

“100%, що все не мало закінчуватися так. Коли розглянемо ситуацію ретельніше, то зможемо відреагувати. Бо я дійсно не бачив початок: був сумбур, багато людей, а я перебував на бровці та не бачив усього. Тільки після аналізу, суддівських рішень, після реакції керівництва знатимемо хто, що і як та зможемо приймати рішення”.

“Насправді, з тими емоціями, що я відчував під кінець матчу, мої думки були геть про інше. Ми стали чемпіонами, тому ніщо не може зіпсувати мій настрій. Хоча зауваження завжди є, і якщо була неспортивна поведінка, то є процес спортивного виховання. Мусить, звичайно, бути робоча етика. Але ж, кажу, що не хочу дозволити нікому забрати зараз мої емоції. Я зробив усе можливе: віддав команді все, а команда віддала мені все що має – ми разом стали чемпіонами. Шахтар – чемпіон!”.

Зустріч завершилася масовою бійкою за участю представників обох команд, включаючи запасних гравців та тренерські штаби. Достроково матч закінчився для Пеглоу, Назарини, Трубіна та Федоріва.

Шахтар достроково став чемпіоном України у сезоні 2022/23. Гірники завоювали чемпіонський титул у 14-й раз в історії клубу.

У заключному турі сезону Шахтар 4 червня зіграє з Ворсклою.