Ковпак дебютував у ЛНЗ, Металург обіграв Полтаву в матчі з трьома пенальті та інші матчі 3-го туру Першої ліги

Фото — ФК Металлург

9 вересня

Група Б

  • Черкаси

Тренд на молодих тренерів задають змагання ПФЛ. Кремінь під орудою 35-річного екс-форварда Ворскли, Зірки та Олександрії Романа Локтіонова став справжнім відкриттям старту сезону – наймолодший за складом, найменш досвідчений за стажем гравців на дорослому рівні, клуб набрав чотири очки, почергово відвантаживши по три голи Металургу в Запоріжжі та Скоруку в Петровому. Наставник команди-сенсації здобув звання Тренера туру в Першій лізі, а тепер протистояв ЛНЗ, в якому завершував свою кар’єру гравця.

Зараз у ЛНЗ дебютує в якості в.о. головного тренера колишній нападник збірної України, Таврії, Арсеналу та Ворскли Олександр Ковпак. Прийняв команду після відставки Юрія Бакалова, який вивів ЛНЗ з аматорів у Першу лігу, вигравши все, що можна. ЛНЗ здобув у новому сезоні всього одне очко в двох стартових турах, що розходиться з амбіціями клубу. Тим не менш, Бакалов розстався з черкасцями по-доброму, в клубі вдячні йому за великі досягнення на чолі команди.

У дебютному матчі Ковпак встиг здивувати кількома рішеннями щодо стартового складу. В воротах вийшли не хтось із досвідчених Поповича та Шеліхова, а молодий Самойленко. Лопирьонка в центрі захисту замінив новачок Швець. Поруч із Тищенком вийшов молодий атакувальний півзахисник Копил, який до того на полі не з’являвся, як і воротар-резервіст. У свою чергу, Кремінь не зміг виставити в стартовому складі забивного Галату, зате нападник уже значився в запасі після хвороби.

Можливо, були б у цьому матчі варіанти, проте ЛНЗ поталанило забити швидкий м’яч. Савін натикнувся на суперника, проте Нехтій вдало підключив його знову на правому фланзі. Антон накрутив суперника й навісив, а Іван Тищенко акуратним кивком голови переправив м’яча в сітку – 1:0 на 8-й хвилині, другий поспіль гол від Тищенка з другого поспіль асисту від Савіна. Поки гості готувалися відповісти, друга результативна атака ЛНЗ пройшла й завершилася взяттям воріт. Воротар Самойленко вибив далеко в поле, Нехтій скинув на хід Савіну. Правий хав кут не зрізав, тому бив з-під гостроти – голкіпер Кременя потягнув, але тут же на добивання встигав Влад. Нехтій, якому до того не щастило, тут же відправив м’яча в сітку – 2:0.

ЛНЗ мав нагоду закріпити перевагу, але підключення Тарасенка на стандарт завершилося неточним ударом головою, а Нехтій із зближення не зміг переграти Єрмолова. Треба сказати, що і Кремінь міг забивати. В першому випадку Вівдич і не мав змісту пробивати, бо рефері зафіксував фол Азізова, а в другому форвард ледве не скористався помилкою захисту господарів. На другий тайм команди виходили за двох голів переваги черкасців.

Після перерви господарям уже не було куди постачати, тим не менш, вони впевнено грали по рахунку й володіли суттєвою перевагою. Навпаки, один тільки Тарасенко двічі досить небезпечно підключався на стандарти, і Єрмолову доводилося серйозно виручати Кремінь.

Набравши 4 очка, ЛНЗ зрівнявся з групою команд – переслідувачів запорізького Металурга: Кременем та Оболонню. За підсумками матчу третього туру турнірне положення в Групі Б суттєво загострилося.

Man of the Match: Влад Нехтій (ЛНЗ)

Гол+передасист: досвідченого та різнопланового форварда, нарешті, прорвало після двох стартових турів суцільного невезіння. Це пішло на користь команді.

ЛНЗ (Черкаси) – Кремінь (Кременчук) – 2:0
Голи: Тищенко, 8, Нехтій, 25

ЛНЗ (стартовий склад): Самойленко, Солдат, Тарасенко, Швець, Синьогуб, Полюлях, Тищенко, Копил, Савін, Замуренко, Нехтій. Запасні: Шеліхов, Попович, Слотюк, Мігунов, Чорний, Євдокимов, Толочко, Сторчоус, Ляшенко, Тяпкін, Войцеховський, Галенко. В.о. головного тренера: Олександр Ковпак.

Кремінь (стартовий склад): Єрмолов, Агапов, Пилипенко, Кальчук, Азізов, Панчишин, Савіцький, Галоян, Фальковський, Глоба, Вівдич. Запасні: Музичка, Куць, П’ятибрат, Жданович, Матвєєв, Молько, Галата, Д.О.Сидоренко, Пігарєв, Аркуша, Лісняк. Головний тренер: Олександр Ковпак.

  • 15:00. Черкаси. “Черкаси-Арена”
  • Арбітр: Єгор Кевлич

  • Полтава

Довгоочікувана прем’єра чемпіонату України 2022/23 в Полтаві – у поточному сезоні в області ще не відбувалися офіційні футбольні матчі загальнодержавного рівня, і саме дебютант Першої ліги СК Полтава виступив першопрохідцем. В гості до підопічних Сисенка прибув запорізький Металург, який на старті набрав чотири очки (видовищна нічия 3:3 з Кременем і сенсаційна перемога 2:1 над ЛНЗ, яка призвела до першої тренерської відставки сезону).

На старті сезону чотирма голами в двох турах відзначився нападник запоріжців Сидоров. Не дивно, що а) до нього була подвійна увага зі сторони полтавських захисників, б) саме на нього спрямовувалися передачі гостей. Уже на 4-й хвилині після кутового Білоцерковця Олексій приймав м’яча на лінії воротарського майданчика та пробивав з розвороту – м’яч застряг у ногах суперників і дістався голкіперу.

Невдовзі Сидоров після ауту проривався вздовж лицьової і в нього врізався Томенко – рефері трактував це як фол і призначив пенальті, Олексій взявся виконувати. Постраждалий «поїхав» ногою, та все ж забив – арбітр зафіксував порушення при виконанні й взяття воріт не зафіксував. На куражі СК Полтава провела кілька гострих атак. Десь на 25-й хвилині Бичков виривався на воротаря через правий край, але Байда своєчасно кинувся йому в ноги й не дав пробити з вірної позиції. Хвилин за десять уже Костенко, розігравшись із Щербаком, пробивав здалеку – знову воротар виручив гостей.

У запоріжців біля воріт опинялися з м’ячем Сад і Сидоров, але під жорсткою протидією захисників навіть не встигали пробити по воротах відомого в Запоріжжі воротаря Вічного – причому, в другому моменті справа завершилася жовтою карткою за симуляцію лідеру перегонів найкращих бомбардирів. А на 35-й хвилині Сидоров міг відзначитися як асистент, але його пас із правого флангу невдало завершив Білоцерковець – кікс від щічки направив м’яч у хрестовину з убивчої абсолютно позиції.

Безгольовий, але цікавий перший тайм натякав на цікаве продовження, і в першій же атаці після відпочинку реактивний Костенко з лівого флангу вирвався на ударну позицію й запустив м’яч у небезпечній близькості від воріт. Із своїх кількох атак і подач стандартів СК Полтава не витиснула нічого, а от Металург завдав подвійного удару з пенальті. Спочатку Могильний, який вдало вийшов на заміну, прокинув м’яча повз Вічного й зачепився за нього, а пізніше після кутового від Польового впали відразу двоє гравців – Задиран зафіксував фол Пастухова проти Сидорова, жовта картка та ще один 11-метровий. Обидва пенальті впевнено реалізував Валерій Сад – 0:1 і 0:2.

До честі господарів, вони не здалися й після такого тяжкого удару. Савенков із Щербаком загострили на лівому фланзі, пішло закидання на лінію воротарського майданчика, де воротар Байда і захисник Басов відкрили «коридор» для захисника Таранушича, який і прокинув м’яча в сітку – 1:2. Прем’єрний гол СК Полтава в домашніх матчах і в рідному місті в рамках Першої ліги ПФЛ. За інших обставин це могло б перевернути гру, проте Металург впевнено грав по рахунку. Більше того, Сидоров і Могильний досить непогано пробивали по воротах Вічного. Рятувати матч міг новачок Пастухов, але з правої ноги трішечки не влучив у дальній кут у компенсований час гри.

Отже, сім очок у трьох стартових турах набирає Металург – наразі він очолює Групу Б Першої ліги в очікуванні інших матчів туру. СК Полтава, маючи матч у запасі, залишається останньою – хоча команда й гідно програла, проте поступилася в обох зустрічах на старті запоріжцям і киянам з Оболоні.

Man of the Match: Олексій Сидоров (Металург)

Заробив аж два пенальті в матчі, хоч один із них не реалізував. Дуже здорово взаємодіяв з одноклубниками, тож міг забивати і сам, і ставати асистентом для Білоцерковця чи Могильного.

СК Полтава – Металург (Запоріжжя) ‒ 1:2
Голи: Таранушич, 83 ‒ Сад, 68 (пен.), 81 (пен.)

Нереалізований пенальті (офіц.дані ПФЛ): Сидоров (М.), 22

Полтава (стартовий склад): Вічний, Копитов, Томенко, Таранушич, Бужин, Даниленко, Коваленко, Бичков, Щербак, Костенко, Стрельцов. Запасні: Петриченко, Курелех, Куімов, Савенков, Горжуй, Пастухов, Гайван, Яременко, Пось. Головний тренер: Володимир Сисенко.

Металург (стартовий склад): Байда, Воробей, Векляк, Басов, Дворовенко, Піддубний, Сад, Шалфєєв, Борисенко, Білоцерковець, Сидоров. Запасні: Левченко, Польовий, Палюх, Кіча, Сокол, Страдс, Могильний. Головний тренер: Володимир Микитин.

  • 13:00. Полтава. Стадіон «Молодіжний»
  • Арбітр: Сергій Задиран