Кожанов, Цюцюра, Шастал і вся збірна 11-го туру Першої ліги

Фото -t.me/fcpolissya/1311

Ігрова програма 11-го туру (звіт із відео тут)

Група А  Група Б  п’ятниця, 4 листопада  п’ятниця, 4 листопада  Прикарпаття – Буковина – 2:1  Скорук – Оболонь – 1:0  субота, 5 листопада  субота, 5 листопада  ФСК Маріуполь – Епіцентр – 0:1  ФК Чернігів ‒ Металург – 0:0  неділя, 6 листопада  неділя, 6 листопада  Полісся ‒ Нива (Тернопіль) – 2:1  Гірник-Спорт – Кремінь – 1:2  Карпати (Львів) – Діназ ‒ 3:2  СК Полтава – ЛНЗ – 0:1

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Антон Осадчук (Скорук)

Тренерський штаб Скорука відважився виставити проти лідера свого молодого воротаря, який раніше не грав у Першій лізі. Осадчук не підвів: ще в першому таймі він парирував штрафний від Черненка, потім реагував на прицільні удари Чернова, Мороза та Прокопенка, а також вдало грав при численних подачах зі стандартів. Оболонь – досить гостра команда, моментів створила чимало, проте Антон на куражі допоміг своїй команді піднести головну сенсацію туру.

Найкращий у Групі «А»: Сергій Чернобай (Епіцентр)

Правий захисник – Євгеній Морозко (Полісся)

Житомиряни здобули чергову перемогу, цього разу здолавши єдиного суперника, який відбирав у них очки в новому чемпіонаті. Свою роль у цій перемозі відіграли активні, високі фланги, які ритмічно створювали напругу та гостроту на всій протяжності поля. Віддамо належне активності Морозка, який постійно підтримував із глибини поля Шастала та Грицука, брав участь у швидкісних комбінаціях і розіграв стандарт, після якого господарі забили фактично переможний другий гол.

Найкращий у Групі «Б»: Ігор Солдат (ЛНЗ Черкаси)

Центральний захисник – Андрій Лакеєнко (ФК Чернігів)

Втретє в сезоні чернігівська команда не пропустила м’ячів, хоча суперник – запорізький Металург – у поточному та попередньому сезонах був значно успішнішим і наразі знаходився вище в турнірній таблиці. Проте віддаємо належне захисній ланці «тигрів», а особливо невтомному в відбиранні та переведенні м’яча вперед Лакеєнку. Андрій вдало зіграв навіть із рухливим і хитрим Сидоровим, а це вдавалося далеко не всім захисникам ліги.

Найкращий у Групі «А»: Ігор Дуць (Карпати)

Центральний захисник – Станіслав-Нурі Малиш (Скорук)

В останніх турах Скорук перебудовував свою задню лінію, і в матчі з лідером Групи Б вгадав із четвіркою, яка мала захищати ворота Осадчука. Малиш разом із Пасічником виграв верхову боротьбу (що напрочуд важливо, зважаючи на численні подачі зі стандартів від оболонців), а також допомагав команді своєю роботою з м’ячем і першим пасом. Це навіть закономірно, що саме Станіслав-Нурі вдало підключився на штрафний і забив переможний м’яч у ворота киян. Це його давній і награний козир.

Найкращий у Групі «А»: Андрій Нестеров (Полісся)

Лівий захисник – Євгеній Шевченко (Епіцентр)

Важкий матч у Демидові завершився мінімальною перемогою кам’янчан, але ФСК Маріуполь чинив опір. По-перше, відзначаємо Шевченка за постійні протистояння з Горою та Літюком, і в захисті гості зіграли на нуль. По-друге, за постійні підключення до атак – саме після удару Євгенія захисник азовців Харжевський зрізав м’яча в свої власні ворота, і цей автогол залишився єдиним голом матчу. Епіцентр виграв і продовжує йти в трійці найкращих.

Найкращий у Групі «Б»: Давронбек Азізов (Кремінь)

Центральний півзахисник – Данило Фальковський (Кремінь)

Дві досить молоді команди зустрічалися в Горішніх Плавнях, і в цьому дербі вольову перемогу здобув саме Кремінь. Відзначаємо Фальковського – він з перших хвилин включився в боротьбу й міг відкривати рахунок ще на початку першого тайму, а пізніше виявився причетним до всіх ключових епізодів матчу. Це Данило заробив штрафний під гол Азізова (напрочуд важливий момент, швидко відігратися в гостях – подія великої ваги), а пізніше забив переможний м’яч після хорошого пасу під удар від Галояна.

Найкращий у Групі «А»: Ярослав Богунов (Діназ)

Правий півзахисник – Денис Кожанов (Карпати)

Ось той Кожанов, який так добре відомий в змаганнях ПФЛ за виступами в складі Карпат, Волині та Маріуполь. У протистоянні з Діназом Денис причетний до всіх трьох голів: перший відбувся після рикошету та його подачі кутового, другий Кожанов забив сам з пенальті після гри рукою суперника, а переможний в самій кінцівці ударом головою забив Репета з хорошої флангової подачі від зіркового ветерана «левів».

Найкращий у Групі «Б»: Артем Перебора (Скорук)

Атакувальний півзахисник – Василь Цюцюра (Прикарпаття)

Важливу перемогу над буковинцями не назвеш легкою, проте дуже добре, коли в твоїй команді є такі технічні, креативні та розумні гравці, як Сондей і Цюцюра. Саме ці двоє підготували перший гол, коли зі скидки Василя відкрив рахунок Тітаєвський (аж 64-та хвилина), а в кінцівці Цюцюра першим зорієнтувався після серії відскоків і рикошетів і забив переможний м’яч, повернувши своїй команді перевагу в рахунку та надію на місце в першій четвірці.

Найкращий у Групі «Б»: Данило Боженар (Скорук)

Лівий півзахисник – Василь Грицук (Полісся)

Атакувальний півзахисник лідерів Групи А був всюдисущим і охоче мінявся зонами з Янаковим, Шасталом і Вакулою. Ну а що стосується продуктивності, Грицук завжди серед лідерів. У матчі з тернополянами Василь реалізував пенальті, зароблений Будківським, а серія його кутових призвела, власне, до цього стандарту та ще одного голу в виконанні Полісся.

Найкращий у Групі «Б»: Сімон Галоян (Кремінь)

Нападник – Дмитро Шастал (Полісся)

Правий край нападу Полісся – один із найяскравіших гравців звітного туру. Шастал із перших хвилин взявся тероризувати захист тернополян, не раз міг забивати й раніше, проте вже перед самою перервою подвоїв перевагу житомирян у метушні після стандартного положення. Ще один м’яч Дмитра не зарахували через офсайд. Навіть маючи таких потужних конкурентів, як Янаков, Вакула та кілька інших вінгерів і інсайдів, Шастал знаходить свої козирі, щоб бути корисним команді.

Найкращий у Групі «Б»: Дмитро Щербак (СК Полтава)

Нападник – Ярослав Галенко (ЛНЗ Черкаси)

Після повернення з австрійської «оренди» Галенко заново завойовує місце в основі й старається бути корисним своїй команді на новому рівні. Робота йде важко: Ярослав лише втретє вийшов у стартовому складі й до цього туру не забивав. Зате в Полтаві досвідчений нападник якісно виконав своїй функції. Він міг забивати й раніше, чого вартий удар у поперечину, проте коли Савін з лівого краю спрямував націлену передачу, і, здавалося, суперники ближчі до м’яча, Ярослав на спортивній хитрості зумів закинути його в ворота. Переможний гол повернув ЛНЗ лідерство.

Найкращий у Групі «А»: Пилип Будківський (Полісся)

Збірна 11-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Олександр Степанов (Скорук)

Оболонь входила в тур лідером, і виїзд в Умань міг продовжити її перебування на першій сходинці Групи Б незалежно від результатів суперників. Але Скорук із воротарем-дебютантом Першої ліги, дещо оновленою захисною ланкою та четвертим матчем за останні три тижні зумів завдати киянам поразки. Самовіддана гра біля своїх воріт і награні підключення на стандартні положення біля чужих допомогли команді з Нікопольщини змінити лідера східної групи та відірватися від останньої сходинки.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Джокер туру – Юрій Репета (Карпати)

Заміни працюють на повну: Боженар із Скорука та Галоян із Кременю видали важливі гольові передачі, вийшовши з лави запасних, але знову дуже круто працюють «джокери» в Карпат. Цього разу це 25-річний (і при цьому абсолютно не реалізований) півзахисник Репета, який за п’ять виходів на заміну награв менше 50 хвилин, але в матчі з Діназом забив переможний м’яч на 90-й хвилині.

Статистика SportArena.com: 5 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Найкращий молодий гравець туру – Владислав Громенко (Гірник-Спорт)

В особі цього 19-річного флангового півзахисника хочеться підтримати весь Гірник-Спорт. У поточному сезоні в формі клубу грає фактично «молодіжна збірна» з непоганих заготовок професіональних футболістів, технічних і швидкісних хлопців, які отримали шанс (навіть десь достроково) спробувати дорослий футбол. Грають вони весело, яскраво, проте це не той випадок, коли від стрімко омолодженої команди можна вимагати результату. Громенко в матчі з Кременем забив і загострив ще в кількох моментах, але його команда програла дербі, маючи претензії щодо суддівства.

Статистика SportArena.com: 2 матчі у чемпіонаті, 1 гол

Герой 11-го туру Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Денис Кожанов (Карпати)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який причетний до всіх трьох голів у матчі з Буковиною.

Статистика SportArena.com: 10 матчів у чемпіонаті, 2 голи, 4 асисти.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.