Козловський: Нехай вже краще в УПЛ грає 10 команд, але таких, що знають собі ціну

Григорий Козловский, facebook.com/ruhlviv

Президент футбольного клубу Рух Григорій Козловський пояснив, чому він проти пропозиції Setanta Sports на покупку телевізійних прав матчів чемпіонату України.

«Тепер, коли каналу “Футбол” не стало, ми побачили справжній рівень українського футболу, а відтак, дізнались його справжню ринкову вартість. Погоджуся з Вацком, що у нас є команди, які не мають ні власної тренувальної бази, ні футбольної школи. І є й такі, що тренуються поруч з курми. Я розумію, що з такими клубами нам багато грошей не запропонують. Але ці клуби, не маючи власного стадіону, грають в УПЛ і кажуть, що 94 тисячі доларів за права на трансляції – це божа благодать. Можливо, це для них так і є, і цих грошей вистачає, аби закрити оренду тренувального поля в селі Кукуєво”.

“У цій історії одразу на думку спадає прізвище одного з президентів, який компенсовує недоліки свого клубу іншою своєю «чеснотою», а саме підлабузництвом до чиновників Прем’єр-ліги. Хотів би сказати цій людині, хай припиняє. Невже язик не болить? Він вже так зализав керівникам Прем’єр-ліги, що ті, бідолашні, в туалет сходити не можуть. Прізвища цієї людини називати не буду, ви й так здогадаєтеся, кого маю на увазі”.

“Якщо ми, клуби та президенти, і надалі будемо себе поводити, як щасливі собачки, та будемо виляти хвостиком кожного разу, як у наш бік кидають обгризену кістку, то так до нас і будуть ставитись. Така і буде наша ціна. То, може, перш, ніж пускати слину на перший-ліпший шматок м’яса, подивитеся на себе збоку? Зробіть щось для початку, зробіть щось для українського футболу, а потім розказуйте”.

“До прикладу, міжнародний турнір COTIF в Іспанії, на який нещодавно їздили наші юніори, обійшовся клубу в 70 тисяч євро. А таких турнірів, де грають наші вихованці, 50 на рік. Тепер ви розумієте, чому Рух не влаштовують 94 тисячі доларів від телетранслятора? Та цих грошей не вистачить навіть, щоб прогодувати всіх наших дітей в Академії. Я вже мовчу про якісь інші витрати”.

“Нехай вже краще в УПЛ грає 10 команд, але таких, що знають собі ціну. І не тільки грають, а й будують футбол, а не чекають подачок з панського столу, поки впаде кістка, щоб її обгризти і обсмоктати».

Українська Прем’єр-ліга (УПЛ) опублікувала умови, що їх запропонував стрімінговий сервіс Setanta Sports для тендеру на покупку телевізійних прав матчів чемпіонату України. Мовник готовий заплатити 16,2 мільйона доларів за три сезони УПЛ — 2022/23, 2023/24 та 2024/25.

4 серпня клуби УПЛ не домовились про створення єдиного ТВ-пулу. Повідомлялося, що Рух став єдиним клубом, який проголосував проти загального пакету, тоді як Динамо, СК Дніпро-1 та Зоря утрималися. Клубам дали відстрочку на тиждень, щоб визначитись з остаточним рішенням.

Раніше президент Руху Григорій Козловський запропонував клубам УПЛ віддати права на показ трансляцій матчів нового сезону 2022/23 національним телеканалам на безкоштовній основі. Цю ініціативу підтримав президент Інгульця Олександр Поворознюк.

Водночас президент Вереса Іван Надєїн підтримав створення єдиного пулу та пропозицію Setanta. Голова рівненського клубу вважає, що повернення до безкоштовних трансляцій – «не один, а десять кроків назад».

У тендері на повний пакет медіаправ матчів УПЛ 2022/23 беруть участь телеканал Setanta Sports та медіасервіс MEGOGO. Телеканал Еспресо TV подав заявку на трансляцію окремих матчів та хайлайтів нового сезону УПЛ.

28 липня Виконком УАФ затвердив план-календар наступного сезону, за яким базовий день першого туру чемпіонату України визначено 23 серпня.