Кравчук, Демченко, Кілєвий і екс-воротар збірної Казахстану: вся збірна 3-го туру першого етапу Першої ліги

Ігрова програма 3-го туру (звіт із відео тут)

Група А Група Б неділя, 25 серпня п’ятниця, 23 серпня Епіцентр – ФК Хуст – 5:2 СК Полтава – Діназ ‒ 3:0 Поділля – Буковина – 0:1 понеділок, 26 серпня Нива (Тернопіль) – Металіст ‒ 1:1 ФК Кудрівка – Металург – 3:0 понеділок, 26 серпня ФСК Маріуполь ‒ ЮКСА ‒ 2:3 Агробізнес – ФК Минай – 2:1 матч Вікторія – Кремінь перенесено Прикарпаття пропускало тур Металіст 1925 пропускав тур

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Дмитро Непогодов (Поділля)

Що за доля в цього футболіста: пройшов дублі Динамо та Марселя, виступав в УПЛ від Металіста до Ворскли, викликався в збірну Казахстану, тож, крім єврокубків, киянин має практику і на міжнародному рівні. В свої 36 років він залишається в строю та приносить реальну користь своїй команді. В матчі з фаворитом сезону в Групі А – Буковиною – хмельничани дуже довго тримали інтригу, їхній воротар парирував удари Голуба, Дудника та Хамелюка з гри, а також пенальті від Андрейчука. Чернівчани все ж виграли з мінімальним рахунком, і шансів відбити удар захисника Дудника після кутового в Непогодова було обмаль. Проте при 15 ударах суперників саме він утримував інтригу в матчі й ледве не допоміг відбутися сенсації.

  • Найкращий у Групі Б: Валерій Восконян (СК Полтава)

Правий захисник – Микола Бужин (СК Полтава)

Важкий вибір, тому що досягнення правих оборонців скромніші, ніж лівих. Але є гравець, який запам’ятався в цьому турі особливо саме на місці правого фулбека. Бужин постійно підтримував атаки своєї команди, при цьому немало відпрацьовуючи під активним Одарюком. Саме він відіграв ключову роль у третій результативній комбінації господарів своєчасним переводом на лівий фланг, після чого Коцюмака забив красивий третій м’яч.

  • Найкращий у Групі А: Іван Гаврушко (Агробізнес)

Центральний захисник – Юрій Потімков (ФК Кудрівка)

Загалом-то нинішній Металург зовсім не той, яким був у весняній частині минулого сезону, проте він склав зброю в місті-герої Бучі. Дуже допомогла в цьому гра захисту господарів. Потімков не лише на пару з Мамросенком утримував нападника запоріжців Буряка та активних вінгерів гостей, а й після скидки напарника забив третій м’яч своєї команди при розіграші штрафного від Коркішка. Звісно, тут варто віддати належне й сміливості тренерського штабу, адже не кожен довіриться захисникам 2000, 2002 і 2003 р.н. (а саме такі зараз в обоймі Локтіонова).

  • Найкращий у Групі А: Данило Сидоренко (Агробізнес)

Центральний захисник – Юрій Дудник (Буковина)

У Буковини ще відбувається пошук у центрі захисту, недарма ж напевно кадровий центрбек Дудник грає то з номінальним лівим оборонцем Азізовим, то з номінальним правим оборонцем Буськом. У Хмельницькому захист гостей не зміг повністю виключити таких небезпечних гравців господарів, як Шаврін і Гемега, проте загалом той же Дудник виконав багато роботи, був акуратним при передачах та багато працював на підбираннях і перехопленнях. А ще Юрій гарно та регулярно підключався до чужих воріт – двічі пробивав по воротах Поділля й один із ударів виявився результативним.

  • Найкращий у Групі Б: Євген Місюра (СК Полтава)

Лівий захисник – Олексій Зозуля (ЮКСА)

Певні кадрові проблеми змушують ЮКСА вдаватися до перебудови. Так, номінальний центрхав Кіреєв грав правого захисника, а правий захисник Зозуля закривав місце фулбека на протилежному фланзі. Не сказати, щоб цей матч був легким або що гості відіграли безгрішно, проте витягнути матч при двох голах переваги господарів – це досить серйозне досягнення, навіть у кількісній більшості. Олексій зробив вагомий вклад у цей успіх. Спершу своєчасно підіграв на фланзі Харченку, який ударом на виконання зрівняв рахунок, а в кінцівці сам Зозуля після скидки Дебелка забив переможний м’яч. Не заглядайте в паспорт, так би мовити: Чирикал забрав із Дружби, зокрема, і цього футболіста, і на досвіді він відіграв ось таку от вагому роль.

  • Найкращий у Групі А: Олександр Климець (Епіцентр)

Центральний півзахисник – Дмитро Плахтир (СК Полтава)

Старт сезону видався для Плахтиря напрочуд успішним. Це дуже важливо після відходу Копитова. Ось і в домашньому матчі з Діназом Дмитро виявився причетним до більшості ключових подій. Саме він після кутового пробивав, після чого на добиванні рахунок відкрив Стрельцов. Далі він почав контратаку, яка призвела до заробленого стандарту – і з цього штрафного сам Плахтир забив другий м’яч своєї команди. Міг забивати ще та на пару з Даниленком багато зробив для того, щоб Щербак, Стрельцов і Одарюк могли спокійно творити.

  • Найкращий у Групі А: Денис Підручний (Металіст)

Правий півзахисник – Арсеній Кілєвий (Буковина)

У чернівчан хороший підбір гравців, але навіть досить висококласні футболісти потребують конкуренції та ротації. Не зовсім пішла гра у креативників Буковини в Хмельницькому – проте заміни гостей відіграли свою роль. Зокрема, вартий максимального відзначення вихід замість Будняка Кілєвого. Він відразу ж взяв на себе виконання стандартів під праву ногу та розпасовки на широкій частині поля, тож після його подачі кутового Дудник відкрив рахунок, та й у атаці, яка в підсумку призвела до заробленого пенальті, Арсеній брав участь на ранній стадії.

  • Найкращий у Групі Б: Володимир Одарюк (СК Полтава)

Атакувальний півзахисник – Єгор Демченко (ФСК Маріуполь)

Рідко таке буває, щоб ми відзначали гравця з команди, яка програла (а в цьому турі таких аж два – по одному в кожній групі). Проте Демченко зробив велику заявку на те, щоб ФСК Маріуполь виграв цей матч у «хрестоносців». Спершу  Єгор відкрив рахунок на добиванні після удару Савіна в атаці, яку сам і починав, а потім підстеріг необережну скидку захисника на свого воротаря й перекинув Федотова, подвоївши перевагу. Пізніше все вийшло з-під контролю господарів: вилучення, перелом гри та вольова перемога ЮКСА. Проте надія на успіх була, і її давав якраз дубль Демченка.

  • Найкращий у Групі А: Даниїл Волков (Агробізнес)

Лівий півзахисник – Дмитро Коркішко (ФК Кудрівка)

Коркішко – чемпіон Європи 2009 року серед юнаків у складі збірної Калитвинцева, який подавав надії на вищому рівні. Проте зараз – друга молодість досвідченого вінгера. Приміром, у матчі з Металургом Дмитро причетний до всіх трьох гольових ситуацій. В моменті з першим голом саме він подавав на Нехтія, який влучив у стійку, а на добиванні відкрив рахунок Квасов. Потім забив сам після невдалого виносу від суперників. А третій гол відбувся після його подачі зі штрафного (Мамросенко скинув на Потімкова гольову).

  • Найкращий у Групі А: Іван Бендера (Епіцентр)

Нападник – Максим Войтіховський (Агробізнес)

Звісно, не від хорошого життя гравець, який раніше грав опорника чи центрбека, виходить у нападі. Проте фактурний, високий Войтіховський у Тлумака в Волині та Костишина в Поділлі набув тих навиків, які зараз допомагають йому не просто бути замінником форварда в Агробізнесу, а й стати лідером атак цієї команди. Максим не забивав Минаю, проте завдав йому багато клопотів. Саме він зіграв корпусом і відкотив м’яча під удар Волкова (перший гол), а потім скидав цілком перспективні передачі під удари Толочка, Кузьмина. Ця нестандартність форварда-вежі поставила складні завдання перед командою Любеновича.

  • Найкращий у Групі А: Ярослав Квасов (ФК Кудрівка)

Нападник – Данило Кравчук (Епіцентр)

Кравчук видав справжній бенефіс проти ФК Хуст. Щоб просто підкреслити, яким активним він був: Данило завдав сім ударів по воротах закарпатців! Часто в нашому футболі цілі команди стільки не набивають за один матч! І при цьому саме Кравчук реально зламав гру для суперників, своїми вдома голами зі штрафних заклавши фундамент перемоги господарів (причому, перший стандарт він ще й сам заробив), а вже після перерви Данило замкнув подачу Бендери, оформивши за 22 хвилин між першим і третім голами перший хет-трик сезону в ПФЛ.

  • Найкращий у Групі Б: Євген Стрельцов (СК Полтава)

Збірна 3-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Дмитро Чирикал (ЮКСА)

Найкращий тренер 3-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Клуб-дебютант Першої ліги, незважаючи на кадрові втрати, продовжує вдало грати на всіх фронтах. У Кубку України ЮКСА взагалі одна з сенсацій, із загальним рахунком 8:0 почергово здолавши Реал Фарму, Поділля та Кудрівку. У чемпіонаті, переживши поразку 1:3 від Полтави, ЮКСА набирає вже шість очок. ФСК Маріуполь вів у рахунку в два голи, проте «хрестоносцям» вдалося переломити хід цього виїзду. Використовуючи кількох гравців на непритаманних їм позиціях, намагаючись компенсувати відсутність травмованих, ЮКСА здорово перебудувалася по ходу гри та додала в агресії (в той час, як господарі ще й грали більшість другого тайму в меншості). Наслідок – вольова перемога над хорошим суперником всупереч обставинам матчу.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Фото cherkassy-sport.com

Джокер туру – Владислав Гарнага (ФК Хуст)

Заміни зіграли вагому роль у цьому турі. Забивали після виходів на заміни Равлик із Епіцентру, Гарнага з Хуста, асистами відзначилися ще кілька футболістів. Але найбільше старався й робив різницю саме хустянин Гарнага. Замінивши Лучку в перерві, менш ніж за 10 хвилин на полі Владислав повернув інтригу в матчі в Кам’янці-Подільському, видавши гольову передачу на Грицака (2:1), а пізніше сам стартував із глибини, підхопивши м’яча після помилкової дії суперника, подолав пристойну відстань і забив у дев’ятку (це було 4:2). Хоч його команда й програла, проте Гарнага довів собі та одноклубникам, що готовий змагатися до останнього.

  • Статистика SportArena.com: 2 матчі у чемпіонаті, 1 гол, 1 асист.

Микита Ситников, фото t.me/fc_ucsa

Найкращий молодий гравець туру – Микита Ситников (ЮКСА)

Приємно відзначити, що в звітному турі нам було з кого вибирати. Проте є гравець, який стає особливо важливим для своєї команди. Центрхав Ситников прибув із Чорноморця і це було дуже своєчасне придбання, зважаючи на травми та пошкодження Матеуса Пальяріні та «Парагвайця» Кастро, а також необхідність для універсала Кіреєва підстрахувати випадаючу позицію в обороні. Ситников разом із Євдокимовим утримує на собі дієздатність середньої лінії, яка постраждала від втрат, а також у трьох із останніх чотирьох матчів відзначається результативними діями (асист під переможний гол на кубок із Поділлям, а також забиті м’ячі Полтаві та Маріуполю).

  • Статистика SportArena.com: 2 матчів у чемпіонаті, 2 голи.
Гол туру – Віталій Равлик (Епіцентр → ФК Хуст)

Чого тільки не трапилося в цьому турі. Два штрафних від героя туру (див. нижче) – один за інший кращий, курйозний гол маріупольця Демченка в ворота ЮКСА, красиві та різні голи «хрестоносців» Харченка та Зозулі в відповідь, нарешті хитро виконаний стандарт від полтавця Плахтиря в матчі з Діназом. Але лауреат очевидний – не кожен день у Першій лізі валять заключні голи матчу ударами через себе в падінні! Цитуємо звіт: «Після розіграшу кутового, подачі Климця та скидки Савчука Равлик ударом через себе в падінні поставив крапку в матчі».

Гол можна подивитися на відео з 7:25

Герой 3-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Данило Кравчук (Епіцентр)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який оформив хет-трик у переможному матчі з ФК Хуст.

  • Статистика SportArena.com: 2 матчі у чемпіонаті, 3 голи.
Форс-мажор туру

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.