Ла Ліга вивчить варіанти судового позову до ФІФА через новий формат клубного чемпіонату світу

Хавьер Тебас, фото — Getty Images

Президент іспанської Ла Ліги Хав’єр Тебас виступив проти розширення міжнародного календаря, яке анонсувала ФІФА. Ла Ліга вивчить варіанти судового позову щодо рішень, які посадовці ухвалили в односторонньому порядку.

“Ці рішення, прийняті в односторонньому порядку і без попереднього повідомлення, завдають незворотної шкоди всій футбольній екосистемі. ФІФА враховує лише невелику групу клубів та гравців, тоді як у професійному футболі існує безліч професійних ліг, тисячі клубів та гравців, які не беруть участь у цих міжнародних змаганнях”.

“Таким чином, за допомогою цих заходів ФІФА відходить від мети захисту інтересів усієї футбольної екосистеми. Необхідно підтримувати баланс між національним та міжнародним футболом на благо спорту загалом”.

“Враховуючи, що ці рішення були прийняті та оголошені без консультацій або погодження зі сторонами, яких вони безпосередньо зачіпають, такими як національні ліги, клуби, що їх формують, та гравці, Ла Ліга оголошує, що вивчить юридичні дії, щоб запобігти клубному чемпіонат світу у заявленому форматі”.

“Нарешті, Ла Ліга вважає абсолютно недоречним рішення ФІФА без будь-яких консультацій та погоджень з лігами щодо дат проведення клубного чемпіонату світу 2022 року (з 1 по 11 лютого 2023 року). До цього залишилося менше двох місяців, що вплине на календарі національних ліг , що встановлені з червня 2022 року”.

Раніше зміни у календарі та новий формат КЧМ розкритикував FIFPro. У футбольній профспілці зазначають, що нові турніри збільшать навантаження на гравців та їхні команди.

Нагадаємо, ФІФА схвалила розширення КЧМ до 32 клубів. Перший розширений клубний чемпіонат світу пройде у червні 2025 року і проводитиметься раз на чотири роки.

Також Асоціація запустить нові товариські турніри – Світові серії ФІФА. Це будуть поєдинки між чотирма командами з різних конфедерацій, які відбуватимуться у березневі вікна для збірних у парні роки.

Також ФІФА планує одне розширене вікно для збірних із чотирма матчами, у період з кінця вересня до початку жовтня. Воно замінить два вікна, які зараз проходять окремо у вересні та жовтні.