Лаціо завдав нищівної поразки Мілану — Серія А

Колектив Стефано Пьолі не перемагав у трьох останніх матчах чемпіонату.

Лаціо — Мілан, Getty Images

Проведення вирішального матчу за Суперкубок Італії посеред січня трохи порушило звичний розклад 19 туру Серії A, через що зустріч на Стадіо Олімпіко з багатообіцяючою вивіскою поміж римським Лаціо та Міланом довелось посунити аж на другий день нового тижня. Однак протистояння поміж другою та шостою командами, які при цьому розділяли всього чотири очки на користь "россонері", усе ж таки мало бути зіграним, нехай і колектив Стефано Пьолі підійшов до нього на тлі двох матчів без перемог у чемпіонаті та розгрому в трофейному двобої проти Інтера (0:3).

Гості, вочевидь, на цьому тлі хотіли б отримати від звітного матчу хоч трохи сатисфакції, проте — не судилось. Уже на четвертій хвилині центр захисту Мілана припустився позиційної помилки під час передачі Дзакканьї на Луїса Альберто, яку іспанець дотепно пропустив поміж ніг далі на Мілінкович-Савича. Завершити епізод ударом у дотик сербу ніхто не заважав, і залишається здогадуватись із приводу того, чи не через пошкодження Томорі відбувся розлад у діях оборони Мілана.

А одного з центральних захисників, тим часом, Піолі все ж таки довелось змінити вже посеред першого тайму. Зрозуміло, що на цьому тлі гостям було важко зібратись із думками, хоча вони й намагались певний час проводити на чужій половині з намірами відігратись. Навіть непоганий дальній удар у виконанні Тоналі мав місце трохи згодом, але, переважно, Проведеля в рамці воріт взагалі не турбували суперники.

Уже на 38 хвилині стався ще один прикрий для оборони Мілана епізод у матчі — швидкий пас Педро до правого флангу штрафного розрізав чужий захист, а Марушич запустив під Тетерушану м’яч у дальню стійку, рикошет від якої в порожні ворота переправив Дзакканьї. Окрім того, що нападник обігнав Чіро Іммобіле в рейтингу бомбардирів у поточному розіграші, він ще й забезпечив для своєї команди неабияку перевагу над суперниками перед початком перерви.

Настрій у "россонері" був, м’яко кажучи, пригніченим. Команда Пьолі після відновлення гри спробувала атакувати великою кількістю виконавців чужі володіння, ось тільки диво-м’яч зі штрафного в праву дев’ятку від Беннасера так і не залетів, після чого Піолі вирішив ударити по Лаціо потрійною заміною, але його команда від того тільки розсипалась.

Пасивна гра від К’єра проти Андерсона на правому фланзі штрафного на 64 хвилині перетворилась на фол Калулу проти Педро, із пенальті після якого Луїс Альберто потужно пробив у центр воріт. І щоб уже далеко не ходити, "орли" оформили четвертий м’яч зусиллями того-таки Альберто, який передачею до центру штрафного залишив Андерсона фактично перед порожніми воротами на 74 хвилині. Участь Тетерушану, на тлі настільки проблемного захисту його команди, у цьому поєдинку неначе й не користувалась попитом.

У наступному турі римський Лаціо зіграє проти Фіорентини, а Мілан прийматиме Сассуоло.

Лаціо — Мілан 4:0
Голи: Мілінкович-Савич, 4, Дзакканьї, 38, Луїс Альберто, 67 (пен.), Андерсон, 74

Лаціо: Проведель — Марушич (Лаццарі, 78), Казале, Романьолі, Хісай — Мілінкович-Савич (Башич, 82), Катальді (Маркос Антоніо, 87), Луїс Альберто — Педро (Ромеро, 78), Андерсон, Дзакканьї.

Мілан: Тетерушану — Калабрія, Калулу, Томорі (К’єр, 23), Дест — Беннасер, Тоналі — Мессіас (Салемакерс, 58), Діас (Де Кетеларе, 59), Леау (Ребич, 79) — Жиру (Орігі, 58).

Попередження: Мілінкович-Савич — Беннасер, К’єр