Литовченко, Цюцюра, Байда та знову цей «бразильський Ярмоленко»: вся збірна 14-го туру першого етапу Першої ліги

Ігрова програма 14-го туру (звіт із відео тут)

Група А Група Б субота, 26 жовтня п’ятниця, 25 жовтня Буковина – Епіцентр – 1:1 Вікторія – СК Полтава ‒ 1:2 неділя, 27 жовтня Металург – ФСК Маріуполь ‒ 1:0 Прикарпаття – Поділля ‒ 2:0 Кремінь – ФК Кудрівка – 0:3 Нива (Тернопіль) – ФК Минай – 1:1 субота, 26 жовтня Агробізнес і Металіст пропускали тур Діназ ‒ Металіст 1925 ‒ 0:2 ФК Хуст знявся з турніру ЮКСА пропускала тур

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Назар Байда (Металург)

Повернувшись після лікарняного, Байда видав другий «сухий» матч у чемпіонаті, багато рятувавши запоріжців у матчі з ФСК Маріуполь. Хоча гості прибули без Богданова та Демченка – найбільш досвідчених гравців середньої лінії з хорошим ударом, загроз вони створили предостатньо. Назар виручив уже в дебюті, коли вибіг далеко назустріч Савіну, загалом парирував дев’ять ударів гостей – від І.Зубкова, Мельниченка, Биковського, Терехова. У кінці гри воротар видав справжній бенефіс і максимально посприяв першій перемозі Металурга після повернення І.Близнюка.

  • Найкращий у Групі А: Данило Каневцев (Буковина)

Правий захисник – Артем Товкач (Металург)

Зазвичай чомусь більш креативним і швидкісним вважається лівий фланг запоріжців, а проти ФСК Маріуполь напрочуд якісно відіграв протилежний – правий. Товкач дуже здорово діяв на м’ячі: те, що стосується точності передач, у тому числі – направляючих на довгі дистанції. Також Артем встигав підчищати на перехопленнях, підбираннях і відбираннях. Дещо гірше виходило в єдиноборствах, але при цьому він точно всім суперникам нав’язував боротьбу й старався просто так через свою зону нікого не пропускати.

  • Найкращий у Групі А: Юрій Радульський (Прикарпаття)

Центральний захисник – Микита Безуглий (Буковина)

Хто б міг подумати, що при всіх придбаннях чернівецького клубу найефективнішим виявиться резервіст Металіста 1925 – оборонець за амплуа. Безуглий, перш за все, в обороні встигав, вигравши практично всі єдиноборства та якісно відпрацювавши в поверненні м’яча та заволодінні м’ячем. До речі, якби не прикрий автогол Шинкаренка, не так багато чого зміг створити Епіцентр у зоні відповідальності центрбеків прямо перед воротами. А ще Микита здорово ходив на стандарти й після удару Глущука підкоригував м’яча в ворота, врятувавши свою команду від прикрої поразки.

  • Найкращий у Групі Б: Ілля Ходуля (СК Полтава)

Центральний захисник – Іван Мамросенко (ФК Кудрівка)

Вшосте в сезоні ФК Кудрівка зіграла без пропущених м’ячів, у тому числі – втретє на виїзді. Підопічні Баранова взяли три очка в Горішніх Плавнях, розгромивши Кремінь. Якісно проти аутсайдера відіграла зв’язка Васько-Мамросенко, яка не так часто загалом-то грає разом в останніх іграх. Також захисники навідувалися до чужих воріт і відіграли свою роль на першому ж кутовому після перерви, коли Васько поборовся, м’яч відскочив на дальню стійку, де Мамросенко довів рахунок до розгромного й фактично «закрив» матч на 46-й хвилині.

  • Найкращий у Групі А: Сергій Швець (Прикарпаття)

Лівий захисник – Василь Француз (Прикарпаття)

При незвичайній тактичній схемі Прикарпаття Француз відіграє особливу роль – лівого захисника в трійці, причому, з якісними та високими підключеннями на протяжності флангу, де має господарювати лінійний (останнім часом Титов, до того частіше – Сьомка). Саме з подачі Василя Кос відкрив рахунок у матчі з Поділлям, причому, це не була випадковість: сам Француз там зіграв на перехопленні та на ауті, а раніше в подібному стилі подавав на Олега. Пізніше габаритний захисник ходив на стандарти, робив перспективні скидки. В обороні, загалом, відіграв добре, за винятком двох випадків, із яких Боженар і Шаврін не змогли витиснути нічого корисного.

  • Найкращий у Групі Б: Василь Кравець (Металіст 1925)

Центральний півзахисник – Дмитро Плахтир (СК Полтава)

Топовий матч для Групи «Б» відбувався в столиці, і СК Полтава після кількох турів невеличкої кризи обіграла найближчого переслідувача. Вкрай важливою була боротьба за центр поля, і Плахтир разом із Даниленком її виграв. А ще саме центрхав встиг на передачу Марусича від лицьової, зрівнявши рахунок на 35-й хвилині. Дмитро виконав великі обсяги робіт, ще раз пробивав по воротах сумчан і дуже якісно відпрацював у центрі поля.

  • Найкращий у Групі А: Микола Миронюк (Епіцентр)

Правий півзахисник – Арі Моура (Металіст 1925)

Ми вже почали звикати до якісних виступів Моури – бразилець стабільно забиває вже чотири тури поспіль! У Демидові, де приймав харків’ян Діназ, склала зброю цього сезону навіть Полтава – лідер Групи «Б». А от підопічні ван Леувена здобули третю поспіль перемогу, причому якраз Арі відкрив рахунок із пенальті, заробленого Калитвинцевим. Надалі ще пробивав по воротах наддосвідченого Бандури, видав низку цікавих передач, після яких могли б забивати ті ж Борячук і Юрченко.

  • Найкращий у Групі А: Максим Соловйов (Прикарпаття)

Атакувальний півзахисник – Василь Цюцюра (Прикарпаття)

У матчі проти подолян, непростого суперника, з яким в останні роки Прикарпаття чомусь незмінно втрачало очки, Цюцюра видав сильний індивідуальний виступ і зробив вагомий внесок у перемогу івано-франківців. Спершу він вдало підіграв Французу, з чиєї подачі Кос відкрив рахунок, а потім забив сам. На жаль, активний капітан господарів травмувався, замикаючи подачу Соловйова. Відразу ж після голу Цюцюра був замінений, і ми побажаємо Василеві якомога швидшого відновлення.

  • Найкращий у Групі Б: Володимир Близнюк (Металург)

Лівий півзахисник – Андрій Борячук (Металіст 1925)

Знаючи Борячука ще з академії Шахтаря, ван Леувен знайшов йому, цілком можливо, оптимальне на сьогодні застосування. Андрій класно розкрився зліва в півзахисті, граючи синхронно з Моурою та здорово загострюючи на просторі. Неодноразово він пробивав по воротах вишгородців із гри та зі стандартів, гарно взаємодіяв із одноклубниками. А закріпив перевагу гостей над Діназом у підсумку, замкнувши подачу Кравця. Жовтень 2024 року – найкращий місяць для Борячука в цій команді за досить тривалий період.

  • Найкращий у Групі А: Артур Ременяк (ФК Минай)

Нападник – Андрій Різник (Нива, Тернопіль)

Що й говорити, ранній гол із прикрого пенальті дав Минаю бажану перевагу в Тернополі. Справа могла зовсім погано скінчитися, проте взяв гру на себе та проявив неабиякі лідерські якості Різник. Капітан Ниви пробивав по воротах суперників найбільше та найнебезпечніше у складі господарів. Неодноразово доводилося вступати в гру голкіперу закарпатців, але й він не виручив, коли Андрій після передачі Кухарука пробив із помітним рикошетом. Своїми вольовими якостями та талантом нападника на просторі Різник зробив вирішальний вклад у те, щоб Нива не зазнала цього разу поразки.

  • Найкращий у Групі Б: Олександр Вівдич (СК Полтава)

Нападник – Олексій Литовченко (ФК Кудрівка)

Литоченко оформив шість результативних дій у шести матчах за нову команду, але навіть при таких показниках надовго запам’ятає ФК Кудрівка його виступ на Полтавщині. В матчі проти Кременя Олексій спершу видав прекрасну гольову передачу на Теплякова (див. «Гол туру»), потім забив сам прямим ударом зі штрафного, а відразу ж після перерви після його кутового на підбиранні забив Мамросенко. Що ще вимагається від форварда? Все на своїх місцях.

  • Найкращий у Групі А: Олег Кос (Прикарпаття)

Збірна 14-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Тренер туру – Володимир Сисенко (СК Полтава)

Найкращий тренер 14-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

У жовтні в лідера східної групи намітився певний спад – три тури без перемог, пішли дискваліфікації, на окремі матчі без трьох (!) основних гравців підходила СК Полтава. З огляду на це виїзд у столицю, до Вікторії, яка не програвала шість матчів – більше місяця, був важким випробуванням для містян. Але, пропустивши вже на третій хвилині, гості проявили вольові якості та здобули перемогу. Зайшли заміни тренерського штабу, добре спрацювали домашні заготовки, так що лідер підтвердив клас, здолавши одного з найближчих переслідувачів. Якщо хтось першу частину сезону витратив на розкачки-притирки, то СК Полтава практично по максимуму використала перший етап, щоб із впевненістю дивитися в весняну частину сезону.

  • Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Олександр Вівдич, фото scpoltava.com

Джокер туру – Олександр Вівдич (СК Полтава)

Молодий Вівдич свого часу яскраво стартував у цій команді, після дубля Олександрії та основи Кременю додавши атакувального потенціалу та різноманітності Полтаві. Проте в цьому сезоні він лише третій вибір після досвідченіших Марусича та Стрельцова. Вдалий вихід у гру з лавки запасних у центральному матчі туру – вагомий козир 21-річного нападника. Вівдич замінив Галенкова невдовзі після перерви, що призвело до серйозної перебудови гостей, а в кінцівці заробив пенальті під переможний гол Щербака. Вагу цієї вольової перемоги над найближчим на той момент переслідувачем лідерам ще належить гідно оцінити.

  • Статистика SportArena.com: 9 матчів у чемпіонаті.

Назар Байда, фото mfcmetalurg.com

Найкращий молодий гравець туру – Назар Байда (Металург)

23-річний Байда тільки в кінці вересня повернувся до виступів за запоріжців, заступивши більш молодого Осадчука. Не так давно пережив жорстке зіткнення, будучи заміненим і пропустивши наступний тур. Але в матчі проти ФСК Маріуполь відіграв вище всяких похвал, парирувавши низку ударів гостей (біля десятка). Перша перемога під керівництвом Іллі Близнюка – в минулому добротного воротаря, кандидата в національну збірну України – здобута завдяки сильному голкіперському виступу. Та голу сина, про що в наступних номінаціях.

  • Статистика SportArena.com: 5 матчів у чемпіонаті, 6 пропущених м’ячів, 2 «сухі» гри.
Гол туру – Микита Тепляков (ФК Кудрівка → Кремінь)

Кілька пенальті, автоголи, рикошети… На чому погляд у звітному турі зупинити? Добре, що був матч Кремінь – Кудрівка. За інших обставин ми б охоче номінували штрафничок від Литовченка, проте, на нашу думку, краса комбінації, яка передувала цьому голу, навіть переважає. Цитуємо звіт: «атаку гості завершили естетично довершеною комбінацією. Тепляков розігрався з Литовченком, той спиною до воріт закинув йому зворотній пас, і Микита м’яко перекинув воротаря – 0:1».

Гол можна подивитися на відео з 2:15

Герой 14-го туру першого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Олексій Литовченко (ФК Кудрівка)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який забив сам і видав гольову передачу в матчі з Кременем, за підсумками якого ФК Кудрівка вийшла на друге місце.

  • Статистика SportArena.com: 6 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 3 асисти.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних ресурсів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою.