ЛНЗ мінімально обіграв Металург, Скорук і Кремінь розділили очки з шістьма голами у 3-годинному поєдинку та інші матчі 9-го туру Першої ліги

ЛНЗ. Фото — fc-lnz.com

21 жовтня
Група Б
  • Черкаси

Перемогою Кременя 3:1 з раннім вилученням Плахтиря завершився матч першого кола між цими суперниками. Скорук, вимушено приймаючи кременчуківців в Умані через обстріли рідного району, багато в чому повторив драматургію минулого протистояння, проте з важливим нюансом – на свою користь.

Уже в дебюті зустрічі повели в рахунку гості. Савицький заробив штрафний на правому фланзі в боротьбі зі Шмигельським, і підкручену подачу Азізова на дальній стійці замкнув Вівдич ‒ 0:1 на 4-й хвилині. Як тут не додати, що Олександр забивав і в першому колі, та ще й двічі (грали тоді не на «Кремінь-Арені», а на стадіоні «Інгулець» у Петровому). Подальші події також складалися на користь Кременя. Цілком міг забивати Савицький, який виривався на воротаря з лівого флангу, а ще через кілька хвилин Малиш на підході до карного майданчика збив Вівдича – і рефері вилучив його за фол останньої надії. Рішення суперечливе – паралельним ходом ішов інший оборонець Скорука… Апелюючи, Малиш запустив м’ячем у бік суперників, так що вслід за червоною отримав ще й жовту картку – досить рідкісний випадок для футбольної практики.

Штрафний від гостей пройшов повз ворота, проте кількісна перевага залишилася з гостями на всю тривалість матчу. Скорук пішов відігруватися великими силами. Були моменти в Мішуренка та Шаповалова, і сам після удару останнього м’яч відскочив до Разуваєва, який вривався в карний майданчик і зачепився за капітана гостей Панчишина, який намагався зіграти в м’яч. Пенальті впевнено реалізував Олександр Мішуренко, розвівши воротаря – 1:1.

А перед перервою Скорук досить несподівано вийшов вперед, з нічого створивши гол. Оборонець Пилипенко далеко в полі випередив форварда Мішуренка й відпасував назад на свого голкіпера. Той, напевно, проти сонця подумав, що м’яч ішов від суперника – і прийняв його рукою. А поки Кремінь розбирався, що сталося, Мішуренко миттєво відпасував з вільного удару на Шаповалова, і Святослав прокинув м’яч повз голкіпера – 2:1.

Тут би заспокоїти гру й спокійно дійти до роздягальні, проте пересічний розіграш спірного м’яча Кремінь перетворив у другий свій гол. Взагалі, з лівого краю карного майданчика пробивав Галоян, але влучив у стійку воріт. Зате там, на дальній, чергував Данило Фальковський і грудьми скинув м’яча в ворота – 2:2. З такою «розкочегареною» грою другий тайм очікувався, як хороший трилер. І дійсно, невдовзі після перерви Скорук (нагадаємо, в меншості) повернув собі перевагу. Шмигельський, розігравшись із Разуваєвим, прострілив з лівого флангу, а Мішуренко в падінні проштовхнув м’яча в сітку – 3:2. Шість голів тепер в активі екс-форварда Інгульця та Кривбасу.

У цей момент, коли команди набрали непоганий темп і події досягли емоційного апогею, прозвучала повітряна тривога, яка перервала другий тайм десь на півтори години. Відбувши період вимушеної перерви, команди вийшли уже зі збитим ритмом. Швидше й краще адаптувалися до нього гості. Матвєєв на правому фланзі підключив Бондаря, і Владислав м’яко подав лівою ногою на ближню стійку. Хто б міг чекати, що м’яч прошмигне в сітку між Варцабою й ближньою стійкою – 3:3.

Останні хвилини пройшли в напруженій боротьбі, навіть більше шансів забити мав Кремінь (згадаємо гострі випади Азізова та Куця). Підсумкова нічия зіграє на руку, скоріше, конкурентам. Обидві команди – і гості, які першими забили в матчі, і господарі, які перевернули гру й вели в рахунку до повітряної тривоги – мають підстави вважати, що награли на перемогу.

Man of the Match: Олександр Мішуренко (Скорук)

Два голи та асист з ним же заробленого вільного удару – Мішуренко знову on fire! От тільки втримати створене до сирени не вдалося.

Скорук (Нікопольський район) – Кремінь (Кременчук) – 3:3
Голи: Мішуренко, 27 (пен.), 53, Шаповалов, 40 ‒ Вівдич, 4, Фальковський, 45+2, Бондар, 70

Скорук (стартовий склад): Варцаба, Заєць, Малиш, Пасічник, Сухар, Плахтир, Шаповалов, Перебора, Разуваєв, Шмигельський, Мішуренко. Запасні: Осадчук, Бейєр, Боженар, Клименко, Коцюмака, Лаптєв, Цуркан, Приземлін. Головний тренер: Олександр Степанов.

Кремінь (стартовий склад): Музичка, Агапов, Д.О.Сидоренко, Вік.Пилипенко, Азізов, Панчишин, Матвєєв, Галоян, Фальковський, Савицький, Вівдич. Запасні: Єрмолов, Аркуша, Молько, Кальчук, Товкач, Лісняк, Бондар, Куць. Головний тренер: Роман Локтіонов.

Вилучення: Малиш, 18 (напряму)
Умань. Стадіон. “Центральний” 14:00
Арбітр: Віталій Маляр (Хмельницький)

• Черкаси

З великих козирів стартував 9-й тур Першої ліги – відразу ж матч двох фаворитів сезону Групи Б, яким дуже потрібні були очки. ЛНЗ – другий із 3-очковим відставанням від Оболоні, Металург – розділяє 3-4 місця з Кременем, маючи 10 очок і два матчі в запасі порівняно з більшістю конкурентів. Не дивно, що зустріч виявилася напруженою й тримала розв’язку аж до найостанніших миттєвостей протистояння.

Перший тайм, між тим, виявився не надто багатим на події. Суперники ніби вивчали одне одного, остерігаючись помилок. І десь навіть гостріше грав Металург, щоправда, ті удари Сада та Сидорова не таїли гольової небезпеки. Черкаський же клуб явно хотів взяти реванш за поразку 1:2 в першому колі, проте по-справжньому небезпечні моменти почав створювати вже після перерви.

Спочатку розкішне ігрове мислення проявив Нехтій, запустивши пасом на хід Замуренка – нападник опинився прямо перед воротарем, але пробив не настільки сильно чи хитро, щоб Байда не міг виручити Металург. З гостротою проходили кожен кутовий чи проста флангова подача, на які охоче підключалися Солдат, Тарасенко, Швець, який вийшов на заміну, коли Лопирьонок у боротьбі за м’яч зазнав пошкодження.

До слова, заміни вдалися тренерському штабу черкаського клубу. Той же Копил цілком міг (і мав!) відкривати рахунок у ході атаки, яку розвивали Хамелюк і Тищенко, проте також не зміг переграти воротаря Металурга. Молодий Байда в цьому матчі дуже сподобався і навіть до якоїсь хвилини цілком міг претендувати на звання героя туру, проте кінцівка зруйнувала всі плани й сподівання запоріжців.

Хамелюк підключив на правому фланзі іншого джокера – Тяпкіна, той м’яко навісив і Тищенко ударом головою на дальній стійці пробив повз воротаря – 1:0 на 90+4-й хвилині. До слова, Іван забивав і в матчі першого кола в Запоріжжі, щоправда, там дублем відзначився Сидоров, але після прекрасного старту сезону молодий форвард потрапив у «засуху» й уже давно не радує фанів Металурга голами.

Тож мінімальна перемога приносить максимальну користь ЛНЗ – він наздогнав за очками Оболонь (поступаючись киянам за особистими зустрічами) й вирівнявся в протистоянні з Металургом, що матиме значення перед другим етапом.

Man of the Match: Владислав Хамелюк (ЛНЗ)

Саме з його виходом посилилася група атаки черкасців. Міг стати співавтором голу ще раніше (Тищенка та Копила підводила реалізація), зате вдало відіграв на правий фланг у ситуації з переможним голом у компенсований час другого тайму. Справжній дизель атак ЛНЗ у цьому матчі!

ЛНЗ (Черкаси) – Металург (Запоріжжя) – 1:0
Гол: Тищенко, 90+4

ЛНЗ (стартовий склад): Самойленко, Солдат, Лопирьонок, Тарасенко, Мігунов, Євдокимов, Ляшенко, Тищенко, Замуренко, Савін, Нехтій. Запасні: Шеліхов, Швець, Копил, Хамелюк, Тяпкін, Полюлях, Синьогуб, Сторчоус, Долинський. В.о. головного тренера: Олександр Ковпак.

Металург (стартовий склад): Байда, Сокол, Палюх, Басов, Дворовенко, Крапивний, Сніжко, Шалфєєв, Сад, Могильний, Сидоров. Запасні: Ніколаєнко, Векляк, Кіча, Піддубний, Білоцерковець, Борисенко, Воробей. Головний тренер: Володимир Микитин.

Черкаси. «Черкаси-Арена». 12:00
Арбітр: Олександр Кальонов (Івано-Франківськ)