ЛНЗ переміг Гірник-Спорт та інші матчі 7-го туру Першої ліги

ЛНЗ. Фото — fc-lnz.com

8 жовтня

Група Б

• Горішні Плавні

У Горішніх Плавнях передостання команда групи Б приймала ЛНЗ, який до початку туру був лідером. Фаворитом матчу вважалися гості, але підопічні Жабченка вміють давати бій будь-якому супернику. У першому таймі команди намагалися грати на зустрічних курсах, але не вистачало конструктиву у заключній третині поля. Найбільш гострий момент був у Сторчоуса, проте його удар парирував Коваленко. На перерву суперники пішли без забитих м’ячів.

На початку другого тайму небезпечно пробивав головою Горбаченко, але цього разу блискуче зіграв Самойленко. На 61-й хвилині довелося вступати у гру Коваленку. Голкіпер Гірника-Спорт парирував удар Хамелюка.

На 65-й хвилині гості залишилися у меншості. Другу жовту отримав Андрій Сторчоус. Міг виводити господарів вперед Горбаченко, але гравець Гірника-Спорт з декількох метрів не зміг переправити м’яча у сітку.

На 79-й хвилині червону картку отримав Сейтхалілов, який зіткнувся з голкіпером ЛНЗ Самойленком. Дуже неоднозначне рішення арбітра.

На 85-й хвилині після прострілу Войцеховського переможний м’яч забив Хамелюк. Владислав влучив у верхній кут воріт – 0:1.

Man of the match: Владислав Хамелюк (ЛНЗ)

22-річний хавбек вийшов на заміну і забив переможний м’яч у дуже непростому матчі.

Гірник-Спорт – ЛНЗ – 0:1

Гол: Хамелюк (85)

Вилучення: Сейтхалілов (79) – Сторчоус (65)

Попередження: Сторчоус (37)

Гірник-Спорт (стартовий склад): Коваленко, Шинкаренко, Цвіренко, Хондак, Малакі, Сьомка, Сейтхалілов, Бодня, Підручний, Шинкаренко, Горбаченко. Запасні: Клімов, Дворник, Сологуб , Черниш, Сеницький, Громенко, Ніколишин, Сметанін, Шептіцький, Подрезан. Головний тренер: Ігор Жабченко.

ЛНЗ (стартовий склад): Самойленко, Тарасенко, Лопирьонок, Солдат, Синьогуб, Полюлях, Сторчоус, Нехтій, Ляшенко, Євдокимов. Тищенко. Запасні: Шеліхов, Тяпкін, Копил, Швець, Хамелюк, Чорний, Войцеховський, Галенко. В.о. головного тренера: Олександр Ковпак.

Горішні Плавні. “СК Ювілейний”. 15:00

Арбітр: Віталій Маляр (Хмельницький)

Група А

• Демидів

У Демидові у номінально домашньому матчі Маріуполь приймав Діназ. У випадку перемоги кожна з команд могла піднятися у турнірній таблиці.

Долю першого тайму вирішив епізод, який стався на дев’ятій хвилині. Богунов на швидкості увірвався до штрафної і впав після зустрічі з Кравцовим. Арбітр у цьому епізоді побачив порушення правил з боку голкіпера Маріуполя і призначив пенальті. Одинадцятиметровий реалізував сам постраждалий.

Наприкінці першої половини зустрічі міг зрівнювати рахунок Биковський, але Солдатенко парирував його удар зі штрафного.

Відразу по перерві Олександр Головко двома замінами освіжив центр поля. У гру увійшли Білоус та Вакуленко.

У другій половині зустрічі характер гри не змінився. Господарі більше контролювали м’яч, а вишгородці розраховували на контратаки. Міг зрівнювати рахунок Биковський, але його удар вдруге у матчі парирував Солдатенко.

На 62-й хвилині м’яч навіть побував у воротах Діназа, але арбітр зафіксував гру рукою у Скиби. Догравали матчі гості у меншості, адже Вакуленко отримав дві жовті картки. Зрівняти рахунок маріупольці так і не змогли. До того ж, наприкінці зустрічі гості заробили другий пенальті, який також реалізував Богунов – 0:2.

У підсумку, матч завершився перемогою Діназа. Підопічні Олега Краснопьорова програють п’ятий матч поспіль.

Man of the match: Ярослав Богунов (Діназ)

29-річний хавбек був активний протягом всього матчу. Ярослав заробив пенальті, який сам же і реалізував. У компенсований час Богунов забив ще і другий м’яч.

ФСК Маріуполь – Діназ – 0:2

Голи: Богунов, 10, 90+3, обидва – з пенальті

Вилучення: Вакуленко (85)

ФСК Маріуполь: Кравцов – Харжевський, Скиба, Мочевінський, Павліш, Биковський, Чушенко, Булгаков, Чернецький, Гора, Мельниченко. Запасні: Якубенко, Строчинський, Караващенко, Дмитрієв, Доброхотов, Прокопчук, Михайленко. Тренер: Олег Краснопьоров

Діназ: Солдатенко – Корешков, Літвінов, Ічанський, Волошин, Чуквуемека, Богунов, Старенький, Куліш, Мораренко, Кос. Запасні: Коржук, Білоус, Клименко, Салабай, Шевченко, Вакуленко, Гарнага, Фухота, Пестрецов. Тренер: Олександр Головко

Демидів. «Діназ». 13:30

Арбітр: Євген Назаров (Харків)

• Івано-Франківськ

В Івано-Франківську зустрічалися четверта та третя команда групи А. У випадку перемоги Епіцентр міг відірватися від свого переслідувача вже на дев’ять залікових пунктів. Колектив із Дунаївців у Першій лізі очок ще не втрачав – три перемоги.

На третій хвилині гості могли відкривати рахунок, але Шевченко з вигідної позиції не зміг переграти Цюцюру. Через декілька хвилин арбітр призначив пенальті у ворота Епіцентра, після того як Рудюка збив Сондей. Одинадцятиметровий реалізував штатний виконавець пенальті Цюцюра – 1:0.

Після пропущеного м’яча заволоділи ініціативою і навіть могли зрівнювати рахунок. Після подачі з кутового Григоращук влучив у стійку. Більше небезпечних моментів у першій половині зустрічі не було.

У другій половині зустрічі першим номером грали гості, але до гольових нагод справа не доходила. На 67-й хвилині мав збільшувати перевагу Прикарпаття Стаднік, але йому не вдалося переграти Чернобая після передачі Сондея.

Таким чином, матч несподівано завершився мінімальною перемогою Прикарпаття – 1:0.

Man of the match: Василь Цюцюра (Прикарпаття)

Досвідчений хавбек забив переможний м’яч, який допоміг команді здобути важливі три залікові пункти і наблизитися до трійки лідерів. Василь реалізував шість із семи пенальті.

Прикарпаття — Епіцентр — 1:0 (1:0)

Голи: Цюцюра 6, з пенальті

Прикарпаття (стартовий склад): Піцан, Матушевський, Француз, Борисевич, Савошко, Демків, Рудюк, Соловйов, Цюцюра, Сондей, Барчук. Запасні: Сердюк, Дитко, Аксьонов, Герич, Стаднік, Кузьмин, Бучакчийський. Головний тренер: Олег Рипан

Епіцентр (стартовий склад): Чернобай, Григоращук, Мороз, Шевченко, Жмуйда, Чепелюк, Глущук, Беженар, Барбоса, Стень, Гірний. Запасні: Жмурко, Буряк, Миронюк, Кристін С., Пучковський, Ничипоренко, Костенко, Горілий. Головний тренер: Сергій Нагорняк

Івано-Франківськ. “Центральний стадіон”. 12:00

Арбітр: Клим Заброда (Київ)

7 жовтня: Полісся переграло Карпати в центральному протистоянні

Група А

• Житомир

А ось і перший великий матч нового сезону в ПФЛ – центральне протистояння західної групи Першої ліги, зустріч записних фаворитів дивізіону, яких давно з розкритими обіймами чекають в УПЛ. Усе було на користь хорошого футболу: і одне очко різниці між суперниками, і величезний інтерес всієї спільноти, і численні кадрові перетини (від екс-гравців команд у складах до житомирянина Ткачука в Карпатах, який, напевно, через душу свою пропускав цей візит у рідне місто).

До матчу було кілька питань до тренерських штабів. Так, цікаво було, чи ризикне Калитвинцев віддзеркалити схему суперників із трьома центрбеками – чи дасть Огірі посилення в вигляді Кушніренка на одній висоті в опорній зоні. Чи вийде в стартовому складі Шастал, який розкішно вийшов на заміну в Демидові й у якості «джокера» забив сам і заробив пенальті під гол Грицука. Ні, Полісся віддало перевагу можливості задіяти з перших хвилин трійку Янаков-Вакула-Козак під висунутим на вістря Будківським.

Що стосується Тлумака, то він зважував третє місце в центрі захисту. І довірив його Махнєву, який помилявся в останніх матчах, але в цілому за короткий період у Карпатах встиг стати лідером-ігровиком оборони – за пасовою роботою та сміливістю в єдиноборствах Дмитру справді нема рівних. В іншому склади були максимально очікуваними, а значить – бойовими. І навіть на лаві запасних команди зберігали таких гравців, як Ткачук, Грицук, Шастал, Кисленко, Чередниченко, брати Когути – напевно, в кожній іншій команді Першої ліги вони були б основними.

І понеслася гра – була вона напруженою, як і належить центральній, але де в чому й обережною – і це також ознака протистояння, яке має підвищену турніру вагу. Так, уже в дебюті націлену подачу Вакули ледве не замкнув Козак, але забити в ворота екс-одноклубників не зміг – лише чиркнув м’яча головою. На ще одне закидання вінгера з Шахтаря реагував Будківський – невлучно головою.

В свою чергу, після пасу Таранухи опинився прямо перед колишнім воротарем Карпат Кудриком Кожанов – але замість удару відпасував далі, і потенційно гольова нагода залишилася без гідного завершення. А тим часом Козак пробив здалеку – зовсім поруч зі стійкою воріт Льопки. Кожна атака в цьому матчі мала сенс, кожен удар ніс особливу небезпеку.

А ще перший тайм запам’ятався кількома неоднозначними моментами. В першому з них Вакула виводив на воротаря Янакова, і той впав у боротьбі з Махнєвим – обираючи, зважуючи, чого тут було більше (контакту з захисником чи власної ініціативи), арбітр пенальті не призначив. Аналогічний момент пізніше був і біля протилежних воріт – тут Задиран проявив послідовність і також на 11-метрову позначку не вказав.

Ми вже відзначали, що в цьому матчі грали найбільш статусні майстри Першої ліги. І ті моменти, кікси, помилки, не дограні моменти, які за інших обставин залишилися б без покарання, цього разу використовувалися з безжальною неминучістю. Пересічну атаку починав з глибини поля Гітченко (в біографії 38-річного захисника також значаться класичні Карпати). Далі Будківський на коротку перепасувався спершу з Вакулою, потім з Козаком. А тим часом житомирський «гулівер» помчав на подачу з правого флангу й акуратним кивком голови в стрибку замкнув навіс Артема – 1:0. Сьомий гол у чемпіонаті для Філіпа – насправді ж шостий, бо в стартовому турі рефері помилково записав на нього один із голів Шастала.

Добре, що далі? До перерви Полісся неодноразово могла скористатися станом «ґроґґі» в суперників. З гри та стандартів пробували пробивати Янаков, Вакула і Козак, ледве не пройшли небезпечні передачі Морозка та Вакули на Будківського. А от у Карпат Тарануха був надійно перекритий екс-одноклубниками, а Кожанов ніяк не міг розпорядитися м’ячем у гущині подій. Лише на початку другого тайму після штрафного міг зрівнювати рахунок Дуць, але оборонець гостей на повній самоті не влучив у ближній кут головою. Слідом Климець і Чачуа на тому ж куті воротарського майданчика не скористалися своїми нагодами забити – захисник Морозко і воротар Кудрик врятували Полісся.

Граючи по рахунку, житомиряни мали ініціативу та провели кілька гострих атак, щоб забити. Але сталося це досить спонтанно, після грубої помилки. Взагалі, обидва воротарі нервували – бували невиправдані виходи, помарки в простих ситуаціях. Рано чи пізно це мало зіграти свою роль. І коли в боротьбі за верховий м’яч Болденков врізався в Будківського, саме цей штрафний відіграв свою роль. Козак взагалі-то бив низом – і не сильно, і практично по центру, проте Льопка не зафіксував м’яча в руках і Кушніренко добив його в ворота – 2:0. Оцініть неординарність Богдана – будучи за амплуа центральним захисником або півзахисником, він вп’яте в чемпіонаті відзначається голом!

Чи могли відігратися Карпати? Мали хіба що кілька корнерів із надією на підключення високих оборонців. А от у Полісся здорово посилили гру Грицук і Шастал – обидва загострювали, пробивали, і виникали такі моменти, після яких м’яч цілком міг прошмигнути в ворота. Набравши 19 очок із 21 можливого, житомиряни одноосібно лідирують у Групі А. Карпати з 15 очками йдуть другими – і якщо Епіцентр виграє в Івано-Франківську, опустяться ще на крок.

Man of the Match: Філіп Будківський (Полісся)

Забив сам і заробив штрафний під другий гол. Давав ту постійну перевагу попереду, якої потребувало Полісся в домашньому матчі з головними конкурентами.

Полісся (Житомир) – Карпати (Львів) – 2:0

Голи: Будківський, 27, Кушніренко, 69

Полісся (стартовий склад): Кудрик, Морозко, Гітченко, Червак, Шаповал, Огіря, Кушніренко, Янаков, Вакула, Козак, Будківський. Запасні: Яшков, Андрущенко, Петрук, Власюк, Нестеров, Волинець, Грицук, Кисленко, Микитюк, Шастал, Морговський, Чередниченко. Головний тренер: Юрій Калитвинцев.

Карпати (стартовий склад): Льопка, Галенков, Дуць, Болденков, Махнєв, Климець, Рябов, Приймак, Чачуа, Кожанов, Тарануха. Запасні: Фастов, Ткачук, Репета, І.Когут, М.Когут, Лень, Шах. Головний тренер: Андрій Тлумак.

Житомир. «Центральний міський стадіон». 15:00

Арбітр: Сергій Задиран (Київська область)

Група Б

• Чернігів

За звичних обставин ці команди, напевно, перетнулися б у Другій лізі – Кремінь у минулому сезоні посідав останнє місце та йшов на виліт із Першої ліги, ФК Чернігів був у середняках Групи А (10-те місце серед 15 учасників західної зони Другої ліги). Проте доля розпорядилася так, що команди опинилися в Першій лізі – й були серед найменш досвідчених. У чернігівців один лише Койдан мав раніше досвід виступів на такому рівні, у кременчужців – кілька гравців, але середній загальнокомандний вік у них найнижчий у всьому дивізіоні.

З огляду на це, поєдинок двох «мухачів» був абсолютно непрогнозованим. І так вийшло, що більш гострі та мобільні гості зуміли вдало зіграти на виїзді, адже ФК Чернігів вимушений був так чи інакше розкриватися, атакувати, а тут же наражався на гострі відповіді. Так, в дебюті матчу з нічого виник перший гол. У центрі поля Матвєєв перехопив м’яч у суперника й тонким пасом виводив відразу двох одноклубників на гарячу зону прямо перед воротарем. У підсумку Вівдич виманив на себе Ширая й розважливо відпасував правіше – на Савицького, а Андрій заносив м’яча буквально на самій лінії. Це 0:1 на 14-й хвилині.

Для самої манери «тигрів» це максимально незручна ситуація: за три сезони на професіональному рівні ФК Чернігів лише чотири рази грав у вольові результати, причому перемог, коли б пропускав першим, не знав з минулого року. А тут ще й ціла група креативних гравців Локтіонова на повній швидкості готова була вриватися й карати за будь-яку втрату м’яча чи занадто сміливе розкриття перед суперником.

Отже, ще перед перервою Кремінь мав забивати вдруге. Причому знову це був епізод, якого можна було уникнути. Вівдич активно пішов у пресинг і його зачепив Бибік, але Фальковський з пенальті зарядив у поперечину. Зате що не вийшло з пенальті – вдалося після штрафного. Вовк (форвард) на місці правого захисника перечепив Матвєєва, і м’яку подачу Савицького хорошим ударом головою замкнув Дмитро Мироненко – 0:2. От тільки це був півзахисник ФК Чернігів і таким красивим ударом він поцілив у свої власні ворота…

Відігратися після перерви чернігівцям не вдалося, Кремінь продовжує сенсаційно триматися в групі лідерів.

Man of the Match: Андрій Савицький (Кремінь)

Здібний вихованець кропивницької Зірки не вперше пробує зачепитися в Першій лізі, проте, на відміну від великого шансу в Металісті 1925, тепер він свою нагоду використовує. Це Андрій відкрив рахунок у матчі, він же подавав штрафний, який зрізали в свої ворота суперники (це не асист статистично, проте участь Савицького в обох взяттях воріт ми для себе фіксуємо надійно).

ФК Чернігів – Кремінь (Кременчук) – 0:2

Голи: Савицький 14, Мироненко, 45+1 (а/г)

Незабитий пенальті: Фальковський, 35 (поперечина)

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Сираш, Романченко, Лакеєнко, Мир.Сердюк, Бибік, Мироненко, Мак.Сердюк, Ментей, Кулик, Вовк. Запасні: Рощинський, Падун, Коломієць, Зубашівський, Шумило, Галстян, Вересоцький, Макаренко, Кривобороденко, Руденко Школьний, Панько. Головний тренер: Валерій Чорний.

Кремінь (стартовий склад): Музичка, Агапов, Д.О.Сидоренко, Аркуша, Азізов, Матвєєв, Панчишин, Савицький, Фальковський, Галоян, Вівдич. Запасні: Єрмолов, Куць, Молько, Лісняк, П’ятибрат, Ульянко, Жданович, Вік.Пилипенко, Кальчук. Головний тренер: Роман Локтіонов.

Чернігів. Стадіон «Юність». 14:00

Арбітр: Євгеній Цибулько (Черкаська область)

• Київ

Так уже вийшло, що матчі двох команд завжди яскраві – чого варта супер-нічия 3:3, в яку за попереднього заходу запоріжців у Першу лігу суперники зіграли на «Оболонь-Арені». До слова, герой того матчу Щебетун із Металурга встиг перейти в Оболонь, а зараз виступає в одній із балтійських ліг – і на старті сезону був дуже навіть результативним і переконливим.

Звітний матч команди почали заповзято та активно, офсайд у господарів і напрочуд перспективний штрафний, який Груша заробив у боротьбі з Крапивним, зірвали потенційно досить гострі нагоди. В гостей основні передачі та зусилля спрямовувалися на Сидорова, от тільки його тримали особливо уважно – хіба що раз у дебютному відрізку молодий форвард уник оточення, але головою пробив відчутно в сторону від воріт. Загалом, подачі з флангів до нападу запоріжців доходили, проте то блокувалося все, то фоли в атаці заважали завершенню, а в одному з моментів Сидоров прикро випустив м’яча прямо в карному майданчику. От і вийшло, що найбільш гострий момент у гостей трапився вже після свистка арбітра про зупинку гри – м’яч зрикошетив у поперечину, але змісту в цьому вже не було.

Що ж стосується Оболоні, то довгі передачі від Османа та Покотилюка постійно шукали Краснопіра. І це зіграло свою роль: Краснопір випередив Векляка і той змушений був фолити в своєму власному карному майданчику. Олег Слободян пенальті реалізував впевнено, господарі повели в рахунку – 1:0. До перерви кілька непоганих атак розігнав Груша – і не лише сам бив, а й віддавав тонкі передачі. Однією з них мав користуватися Краснопір, але сфолив в атаці. В другий тайм кияни дивилися з оптимізмом.

І справді, Оболонь зуміла «розкатати» суперників, завдавши подвійного удару в середині другого тайму. Спочатку Слободян з правого флангу відпасував на Грушу, а той коротким пасом підключив Прокопенка. Єгор, обійшовши кількох суперників, метрів із 25-ти поцілив лівою ногою майже в дальню дев’ятку – 2:0.

А буквально через дві хвилини спрацювала заміна від тренерського штабу «пивоварів». Пізній новачок киян Черненко забив дуже симпатичний м’яч після багатоходової комбінації. Її готували на правому фланзі Груша та Чернов, після подачі Руслан розігрався зі Слободяном і після зворотного закидання «клюнув» головою з близької відстані – 3:0. Дебютний гол Черненка за Оболонь – вищий пілотаж столичного колективізму.

А після трьох голів сталася подія, яка, напевно, й зламала остаточно Металург. Сад, стартувавши на лонгболл з глибини правого флангу, заробив пенальті в боротьбі з Карасем, от тільки Сидоров з пенальті не зміг переграти Федорівського – воротар накрив м’яч справа від себе, причому, спіймав його в підсумку намертво. Олексій, яскраво почавши сезон, не може тепер забити чотири матчі поспіль.

Оболонь же, спокійно догравши по рахунку й створивши безліч моментів, із 16 очками одноосібно очолила Групу Б в очікуванні решти матчів туру. Металург від першого місця тепер відстає на шість очок і хитається на третій позиції.

Man of the Match: Олег Слободян (Оболонь)

Причетний, так чи інакше, до всіх трьох гольових комбінацій – як автор першого м’яча, автор передгольової передачі в другому й асистент у третьому.

Оболонь (Київ) – Металург (Запоріжжя) – 3:0

Голи: Слободян, 27 (пен.), Прокопенко, 64, Черненко, 66
Незабитий пенальті: Сидоров, 68 (воротар)

Оболонь (стартовий склад): Федорівський, Чернов, Карась, Терехов, Осман, Мороз, Покотилюк, Прокопенко, Груша, Слободян, Краснопір. Запасні: Кичак, Батальський, Савченко, Корохов, Машталір, Єрмоленко, Черненко, Василенко, Косовський. Головний тренер: Валерій Іващенко.

Металург (стартовий склад): Байда, Сокол, Басов, Векляк, Дворовенко, Крапивний, Шалфєєв, Сніжко, Сад, Білоцерковець, Сидоров. Запасні: Ніколаєнко, Палюх, Кіча, Могильний, Піддубний, Борисенко, Страдс. Головний тренер: Володимир Микитин.

Київ. Стадіон «Оболонь-Арена». 13:00

Арбітр: Дмитро Євтухов (Дніпро)