Максим Гірний: Коли забив два м’ячі Карпатам на стадіоні «Україна», пережив неоднозначні відчуття

Максим Гірний, фото fcepicentr.com.ua

Радує, що в Першій лізі виступали не тільки досвідчені зірки рівня Будківського, Кожанова чи Гітченка. Багато молодих футболістів заявили про себе в минулому сезоні. Недарма навіть молодіжна збірна України, в складі якої більшість гравців мають ігрову практику в УПЛ і зарубіжних чемпіонатах, звертала увагу на змагання ПФЛ і запрошувала гравців із тієї ж Першої ліги.

Читайте також: Будківський, Груша, Тищенко, Грицук, Галата та вся збірна сезону Першої ліги 2022/23

Є серед гравців чемпіонату ПФЛ і колишній нападник юнацької збірної України – це Максим Гірний. Повернувшись із Словаччини, він спершу багато забивав у Другій лізі за МФА Мункач, а тепер успішно заграв у складі Епіцентру, переїхавши з клубом із Дунаївців у Кам’янець-Подільський. Про свої виступи Гірний розповів Sport Arena.

«Сезон Епіцентру можна розділити на дві частини»

‒ Що скажеш по сезону 2022/23 для Епіцентру?

‒ Сезон можна розділити на дві частини: це перше коло, коли в команди багато що вдавалось і, як підсумок, ми вийшли в Чемпіонську групу, та друге коло, яке вийшло не таким успішним. Нам не вдалось досягти нашої мети, але загалом цей сезон був дуже великим досвідом, який має допомогти в майбутньому.

‒ Відразу два уточнення. Перше – а якою ж була ваша мета?

‒ У нас колектив максималістів. Можливо, хтось не вірив, що Епіцентр може ось так відразу ж ввійти в число найкращих команд, пробитися в Чемпіонську групу. А ми – змогли. Так само команда мала бажання досягти вищих місць і навесні.

Читайте також: Прем’єр-ліга вітає: ЛНЗ (Черкаси)

‒ Друге уточнення: а чому не вдалося?

‒ Тут зійшлося і те, що суперники максимально сильні, дійсно гідні такого рівня, і те, що з різних причин нам не вдалося зіграти так, як восени.

Максим Гірний, фото facebook.com/fcdunaivtsiepicentr

‒ У тебе вісім голів, один асист, три зароблених пенальті. Як оціниш дебютний сезон у Першій лізі?

‒ Себе оцінювати не буду – хай це роблять тренери, це їхнє право. Щодо виступів команди – думаю, ми всі могли зіграти краще. Я також вважаю, що виступив навесні гірше, ніж міг. Після семи голів восени забив на другому етапі лише раз – хоча й моменти ніби були. Треба працювати над собою. Були нюанси, пов’язані з отриманим на зборах пошкодженням. На жаль, не всі матчі зміг зіграти повністю. Звісно, радує, що здійснив стільки результативних дій, але більше думаю над тим, які висновки зробити з такого чемпіонату.

«В Першій лізі дуже цікаво грати»

‒ Як тобі Перша ліга та призери?

‒ В Першій лізі дуже цікаво грати: тут велика гамма команд. Є такі команди, які грають першим номером. Є суперники, які грають більше від оборони, команди, з якими потрібно вигравати багато боротьби. Тому безпосередньо під час кожного поєдинку ти вчишся чомусь новому, підлаштовуєшся під суперника і отримуєш досвід.

Читайте також: Прем’єр-ліга вітає: Оболонь (Київ)

Про призерів можу сказати, що у Поліссі був впевнений, що вони вийдуть у Прем’єр-лігу. В Полісся багато досвідчених і хороших гравців. Оболонь ‒ хороша бойова команда, яка своєю працею теж заслужила бути в УПЛ. ЛНЗ посіло 3 місце і в стикових матчах показало, що вони потрапили туди не просто так.

‒ Ти серед форвардів, які забивали найбільше. В кого є чому повчитися?

‒ В кожного. Придивлявся до всіх наших суперників – до речі, на зборах з різними командами доводилося перетинатися. Звісно, виступ Будківського стоїть окремо від усіх. Для мене те, що такі форварди теж грають у Першій лізі, мотивація. Це статус турніру.

Читайте також: Олімпік, Волинь, Нікополь та ще два клуби виключені з ПФЛ

‒ А проти кого з захисників важче грати?

‒ Є такі команди, які опускаються дуже низько, грають по супернику й дуже щільно. З такими важко, проте не скажеш, що дуже цікаво. А от є досвідчені гравці, які добре читають гру. От як Гітченко в Полісся чи Дуць у Карпат. Проти них діяти – це вимагає всієї винахідливості, яка в тебе є.

«Маркевич і Нагорняк – це козирі для Першої ліги»

‒ Вісім голів. 21 матч. Який для тебе найбільш хвилюючий?

‒ Коли виграли у Львові 2:0 у Карпат, а я забив два м’ячі. Я сам займався в цьому клубі, для мене Карпати – це не просто слово, на стадіоні «Україна» я завжди мріяв зіграти за цю команду. Так вийшло, що забив їм натомість у складі іншої команди. Пережив неоднозначні відчуття.

‒ Карпати залишаються. Маркевич веде роботу над посиленням. Усі кажуть, що це буде фаворит №1 у наступному сезоні.

‒ Мирон Богданович – справжня легенда. Висловлюю свій захват від того, що Маркевич з його досвідом прийшов працювати в Першу лігу. Звісно, що козир для турніру, що є тут такі учасники.

Мирон Маркевич, Getty Images

‒ А що Епіцентр?

‒ У нас теж дуже хороший наставник. Сергій Нагорняк – людина, яка багато чому мене навчила. Він теж для нашого чемпіонату важлива особистість, його всі знають, завжди, коли кудись їдемо, вболівальники впізнають Нагорняка, всі його бачили по ТБ.

Читайте також: ПФЛ визначила склад груп Першої ліги та учасників Другої ліги

Не сумніваюся, що клуб буде прогресувати. Для цього багато робиться, Епіцентр ще не так давно грав серед аматорів, а зараз це вже помітний клуб Першої ліги.

‒ Всі, коли чують – Епіцентр, думають, що ви станете суперклубом і підвищитеся в класі.

‒ Клуб розвивається. Дебютували в Кам’янці-Подільському. Це велике й красиве місто, там давно не було футболу такого рівня. Для мене важливо, що Епіцентром цікавляться люди. Дивляться наші матчі в трансляціях. Дасть Бог, повернуться вболівальники на трибуни – там буде футбольний бум.

‒ А до чого прагнеш особисто ти?

‒ Я хочу бути корисним команді й багато забивати. Звісно, мрія – підвищитися в класі й грати в УПЛ. Я колись грав за юнацьку збірну України, для мене важливо бути гідним представляти батьківщину. Тож в один день хотів би ще вийти й представити Україну