На сайті SportArena.com – збірні всіх турів української Прем’єр-ліги 2024/25. Хто цього разу потрапив у 11 найкращих і став переможцем в індивідуальних номінаціях?
Ігрова програма 13-го туру:
п’ятниця, 8 листопада Чорноморець (Одеса) – Ворскла (Полтава) – 0:1 Лівий Берег (Київ) ‒ Інгулець (Петрове) – 0:0 субота, 9 листопада ЛНЗ (Черкаси) ‒ Оболонь (Київ) – 0:1 ФК Олександрія – Карпати (Львів) – 3:0 Колос (Ковалівка) – Кривбас (Кривий Ріг) – 1:1 неділя, 10 листопада Верес (Рівне) – Рух (Львів) – 2:0 Шахтар (Донецьк) – Зоря (Луганськ) ‒ 3:1 Динамо (Київ) – Полісся (Житомир) ‒ 2:1
Воротар – Максим Механів (Лівий Берег)
Матч добрих знайомих іще з часів Першої ліги очікувався з великим інтересом, перш за все, як воротарський. Адже Олексій Паламарчук заслужив загальну повагу куражною грою та мистецтвом відбивання пенальті, проте й Максим Механів при кількох грубих помилках загалом дуже сильно дебютував в УПЛ. І в матчі з Інгульцем оборона не дуже щадила свого воротаря. Моменти в гостей були, особливо – після подач зі стандартів. Механів парирував удари Кисленка, двічі Вілівальда (включаючи особливо важкий м’яч з відскоком від суперника), Білоцерковця та П’ятова. Згадаємо заради об’єктивності момент, коли й сам Максим “наварив” – вибиваючи, влучив у Могильного, і ще добре, що кікс від суперника не виявився гострішим. Але загалом це був сильний виступ голкіпера – четвертий «сухий» матч Механіва в чемпіонаті (третій – Паламарчука).
Правий захисник – Вінісіус Тобіас (Шахтар)
Якісні та швидкі фланги Зорі гарантували Вінісіусу важке протистояння. І гол Яцика, здійснений із зміщенням із лівого краю, теж має в собі часточку вини Тобіаса. Проте загалом це був топовий матч Вінісіуса, можливо, найкращий за першу клубну команду Шахтаря в УПЛ. Активно граючи на всій протяжності флангу, він і сам пробивав по воротах луганців, і виконав низку прострілів і подач. Несподівано класно Тобіас взаємодіяв із протилежним флангом, виконавши чимало кроссів у розрахунку на швидкісні якості того ж Кевіна. В підсумку саме правий фулбек доставив м’яча «МакАллістеру», коли Кевін забив свій красивий м’яч і вивів «гірників» вперед.
Центральний захисник – Мігел Кампуш (ФК Олександрія)
Ми знали, що Кампуш – якісний “ігровичок”. Шикарний удар зі штрафного та два реалізованих пенальті Мігела принесли господарям результат. Але не лише хет-триком вразив оборонець. У дуеті із Шабановим він виконав величезний обсяг робіт, нівелювавши існуючі козирі львів’ян у конструкції гри. Кампуш добре відпрацював на перехопленнях, підбираннях і виграв більшість своїх єдиноборств на “другому поверсі”, а також заблокував потенційно небезпечний удар суперників.
Центральний захисник – Михайло Шершень (Інгулець)
Важкий виїзд в урочище Млинове нагадав, напевно, петровському клубу поразку від Лівого Берега (0:3) восени минулого року ще в Першій лізі. Проте Шершень, один із чемпіонів ПФЛ у складі Інгульця, в обороні зробив усе, щоб завадити «лелекам» у повторенні того результату річної давнини. Михайло заволодів добрим десятком м’ячів на перехопленнях і підбираннях, виграв більшість повітряних дуелей і нав’язував боротьбу суперникам внизу. Встигав із блокуванням ударів і передач. Видав прекрасний показник із точності передач, що було дуже важливо, враховуючи швидкість переходу суперників від оборони в атаку.
Лівий захисник – Ілля Крупський (Ворскла)
Приємно відзначити, що захисник молодіжної та олімпійської збірних України продовжує прогресувати в Ворсклі. Ми от знали, що Крупський відбувся як правий оборонець, а цієї осені він більше грає ліворуч – і без суттєвої втрати якості. В Одесі Ілля виконав величезну кількість робіт. Виграв багато єдиноборств як внизу, так і вгорі. Чотири м’ячі повернув команді на перехопленнях і підбираннях. Непогано підключався до атак, завдавши три удари по воротах Рудька та активно постачаючи м’яч вперед, на М’якушка та Кане. Універсал із спроможністю виконувати завдання на обох флангах – важлива опція для Максимова.
Правий півзахисник – Жуан Безерра Альвіна (ФК Олександрія)
Так, матч ФК Олександрія – Карпати це вечір Кампуша. Проте сезон 2024/25 в Олександрії – це рік Безерри. Бразилець із вибуховим швидкісним дриблінгом заробив штрафний і пенальті під два з трьох голів Мігеля, а також сам міг забивати (згадаймо момент із влучанням у штангу). Жуан проводить прекрасний сезон і продовжує прогресувати під керівництвом Ротаня. Це яскравий приклад DIY-стратегії з придбанням маловідомого легіонера та виведенням його на новий рівень майстерності. Якщо Безерра проведе на такому ж рівні весь сезон, ми не здивуємося, коли саме він стане найдорожчим продажем в історії ФК Олександрія. Заслужили – і всі!
Центральний півзахисник – Артем Бондаренко (Шахтар)
На наших очах Бондаренко здав іспит на психологічну витривалість. Після грубої помилки в Лізі чемпіонів він витримав тиск все ще добротної середньої лінії Зорі (хоча Яцик, наприклад, кілька разів втікав з-під опіки – зокрема, з тієї ж зони, коли забивав перший у матчі м’яч). Але лідерські якості Артема допомогли Шахтарю відігратися та здобути вольову перемогу. В ключовий момент відразу після перерви Бондаренко заробив і реалізував пенальті, а ще видав низку перспективних передач і пробивав по воротах луганців (той удар заблоковано).
Центральний півзахисник – Олег Слободян (Оболонь)
ЛНЗ (Черкаси) перебуває не там, де хотілося б, та й після кубкового вильоту від першолігової Вікторії (Суми) хотілося б удома реабілітуватися переконливою грою з командою, яка бореться за виживання. Проте при відчутній ігровій перевазі підопічних Карраско, при значній перевазі в володінні м’ячем і кількості ударів, господарі поступилися Оболоні. Своїм єдиним ударом у площину воріт три очка «пивоварам» приніс син президента. Слободян першим зорієнтувався на відскоку після флангової подачі та відсвяткував переможний гол ефектним кульбітом. Багато років Олег ішов до УПЛ, був частиною клубу після його рестарту з аматорів. Він і вся його родина заслужили цю мить тріумфу за багаторічну підтримку футболу.
Лівий півзахисник – Віталій Дахновський (Верес)
Найвідоміший геодезист вітчизняного футболу видав топовий матч проти Руху (а чутки свого часу «відправляли» його в обидва львівські клуби, так що не виключений елемент принциповості для уродженця Львівщини). Вже в дебюті Дахновський запакував м’яча в сітку після класного відпрацювання з суперником Яго, потім міг забивати ще, але натомість виступив асистентом для Луана. Після чудового пасу п’ятою від Степанюка Віталій прорвав фланг і видав поперечну передачу під гольовий удар бразильцеві. Гол+пас від Дахновського приніс перемогу рівнянам, яка дозволила їм обійти Рух у турнірній таблиці.
Нападник – Владислав Ванат (Динамо)
Нищівна критика, якої Ванат зазнає за «випадання» з гри в єврокубках, зазвичай змінюється цілком переконливою грою найкращого бомбардира в УПЛ. От і в центральному матчі проти Полісся Владислав задав темп протистоянню, вже в дебюті відкривши рахунок у класній швидкій комбінації з асистом Шапаренка. Надалі Ванат старанно відпрацював попереду, виконавши певний обсяг робіт і навіть не уникаючи єдиноборств. До речі, Герреро, який замінив Влада, також забив – але, так би мовити, «нелегально». А була б красива «гольова естафета»!
Нападник – Джованні Болівар (Колос)
Це не перший тур, коли варто відзначати венесуельського новачка Колосу. Болівар раніше здорово проявив себе в підіграші, а в матчі з Кривбасом зрівняв рахунок, відкривши лік своїм голам за Колос. Джованні встиг на добивання після удару Козика, врятувавши ковалівців від домашньої поразки в матчі з таким добротним суперником, як сучасний Кривбас. У чемпіонаті в Болівара вже три результативних дії в восьми матчах – доволі непогано, як для молодого легіонера, який по суті ще адаптується в УПЛ. Багато значно статусніших гравців Колоса позаздрили б такому показнику.
Збірна 13-го туру УПЛ. Ілюстрація Sport Arena
- Бомбардири
Гравець Команда Голи Пен. Бондаренко Артем Шахтар (Донецьк) 7 Гуцуляк Олексій Полісся (Житомир) 7 Назаренко Олександр Полісся (Житомир) 7 (2) Судаков Георгій Шахтар (Донецьк) 7 (2) Ванат Владислав Динамо (Київ) 6 (1) Краснопір Ігор Рух (Львів) 5 (1) Філіппов Олександр ФК Олександрія 5 (1) Зубков Олександр Шахтар (Донецьк) 4 Квасниця Ілля Рух (Львів) 4 Чачуа Амбросій Карпати (Львів) 4 Шапаренко Микола Динамо (Київ) 4 Кампуш Мігел ФК Олександрія 4 (2)
- Асистенти
Гравець Команда Паси Шапаренко Микола Динамо (Київ) 7 Кравченко Микита ФК Олександрія 6 Антюх Денис Зоря (Луганськ) 5 Назаренко Олександр Полісся (Житомир) 5 Безерра Альвіна Хуан ФК Олександрія 3 Вінісіус Тобіас Шахтар (Донецьк) 3 Кабаєв Владислав Динамо (Київ) 3 Підлепенець Євген Карпати (Львів) 3 Сич Олексій Рух (Львів) 3 Яшарі Мухаррем ЛНЗ (Черкаси) 3
- «Гол+пас»
Гравець Команда Гол+Пас Голи Паси Назаренко Олександр Полісся (Житомир) 12 7 5 Шапаренко Микола Динамо (Київ) 11 4 7 Бондаренко Артем Шахтар (Донецьк) 9 7 2 Гуцуляк Олексій Полісся (Житомир) 9 7 2 Судаков Георгій Шахтар (Донецьк) 9 7 2 Ванат Владислав Динамо (Київ) 7 6 1 Філіппов Олександр ФК Олександрія 6 5 1 Квасниця Ілля Рух (Львів) 6 4 2 Безерра Альвіна Хуан ФК Олександрія 6 3 3 Кравченко Микита ФК Олександрія 6 0 6 Краснопір Ігор Рух (Львів) 5 5 0 Зубков Олександр Шахтар (Донецьк) 5 4 1 Чачуа Амбросій Карпати (Львів) 5 4 1 Карабін Ярослав Рух (Львів) 5 3 2 Підлепенець Євген Карпати (Львів) 5 2 3 Яшарі Мухаррем ЛНЗ (Черкаси) 5 2 3 Антюх Денис Зоря (Луганськ) 5 0 5
* * *
Всі підрахунки – Артур Валерко, SportArena.com
Разом із статистиком Юрієм Назаркевичем ми можемо стверджувати: востаннє кадровий захисник здійснив хет-трик 30 серпня 1998 року: тоді Сергій Попов, граючи за Шахтар, забив три м’ячі в ворота покійного Сергія Перхуна (він грав за Дніпро під керівництвом Вадима Тищенка). Мігелу Кампушу, який зараз забив тричі із позиції захисника, тоді було два рочки / на фото zbirna.com – Сергій Попов
Пробивають у стінку, а боляче навіть просто дивитися / фото fclb.com.ua
Ніколи раніше Верес не обігрував Рух в офіційних матчах, навіть очок не забирав уже півтора роки. Незважаючи на кадрові труднощі (не могли зіграти через перебір карток Куція та Шарай), на очевидно більшу амбітність суперника на даний момент і гарну зіграність Руху, Верес чудово зіграв по супернику, зумів, незважаючи на т.зв. “територіальну перевагу” гостей, значно ефективніше використати своє володіння м’ячем. При меншій кількості ударів вони вийшли в рівнян гострішими, а прекрасна робота вінгерів дозволила забезпечити перемогу в два голи. Це важкий удар для Руху, який витратив багато сил і емоцій, по грі володів ініціативою, а в підсумку зазнав поразки від недавніх аутсайдерів, які обійшли його в турнірній таблиці.
- Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.
Не такий простий у нас вибір, адже були якісні заміни в інших матчах (чого вартий Єгор Твердохліб, який у Ковалівці своїм голом врятував Кривбас від поразки). Проте найбільше враження туру – це переможний гол Ндукве. Денис свого часу счинив фурор у Другій лізі, за півроку в ПФК Звягель набивши стільки м’ячів, скільки одиниці проводять за весь сезон. Отримавши шанс проявити себе в УПЛ, Ндукве не виграв конкуренцію в Поліссі, а тепер у Ворсклі зіткнувся з необхідністю пробиватися крізь досить серйозні перешкоди. Проте в Одесі саме він найшвидше зорієнтувався на відскоку від Ієде і приніс полтавцям важку перемогу над Чорноморцем. Можливо, цей гол послужить для вихованця харківського футболу проривом.
- Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 1 гол.
Взагалі від Кевіна ми весь час чекаємо більшого: придбаний у Палмейрас за 12 млн € вінгер є очевидним талантом, багато чого вміє на полі, проте в УПЛ сезону 2024/25 не забивав аж до звітного туру. Проте на Зорі Сантос Лопес де Маседо показав і свій швидкісний дриблінг, і вміння взаємодіяти з одноклубниками, і швидкість, щоб розривати редути суперників. Гарний за виконанням гол, сподіваємося, надихне Кевіна на подальші досягнення, тому що легіонер його профайлу за сезон в УПЛ зобов’язаний набивати двозначні цифри як у голах, так і в результативних передачах. Все в його руках.
- Статистика SportArena.com: 8 матчів у чемпіонаті, 1 гол, 2 асисти.
Ми вже багато сказали, власне, в мотивації збірної туру. Додамо лише, що Безерра на рівні з Філіпповим є найкращим у команді за статистикою «гол+пас» – по шість балів у кожного (тільки в форварда п’ять голів і один асист, а в вінгера – по три забитих м’ячі та результативних передачі).
- Статистика SportArena.com: 12 матчів у чемпіонаті, 3 голи, 3 асисти.
У цей вечір у фанів Динамо були дві радості: перемога своєї команди над Поліссям і гол клубного вихованця Яцика в ворота Шахтаря (а якби Зоря ще й виграла, можна було б випити чай «За Динамо»). Власні вихованці Вантух і Горбач вдало підіграли на лівому фланзі, а далі включився Яцик і видав «Едена Азара» в його найкращі роки ще до гольфу та бургерів. Сольний прохід Олександра з класним завершальним ударом переважив і штрафний Кампуша, і сольник Твердохліба, і всі інші голи туру. На нашу думку, у вас із цього приводу може бути своя власна.
Гол можна подивитися на відео з 3:22.
- Статистика SportArena.com: 8 матчів у чемпіонаті, 1 гол.
Сам по собі, хет-трик захисника – велика рідкість для УПЛ. Щоб ви розуміли, навіть не існує достовірної статистики, коли таке бувало востаннє (наш статистичний центр скинув мені факт: востаннє це був Федецький, 6.4.2008 в складі ФК Харків забив тричі в Ужгороді; довелося «напхати» колегам за помилку – Артем грав у тій команді в півзахисті). А тим більше вражає «стандартна трійка» від Кампуша, якщо врахувати, що до Ротаня він взагалі не забивав на високому професіональному рівні! Всі свої шість результативних дій (чотири голи та два асисти) в переліку матчів у вищих лігах Португалії, Хорватії та України Мігел здійснив саме в складі Олександрії! От що «Ротань-бол» навіть із захисниками робить😊
- Статистика SportArena.com: 11 матчів у чемпіонаті, 4 голи.
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь