Кожен матч Першої ліги представлений на сайті Sport Arena – звіти, статті, огляди, відео матчів сезону 2024/25. Зараз представляємо 16-й тур, який проходить 8-10 листопада. Всі трансфери Першої ліги – в підсумковій зручній таблиці переходів.
- 8 листопада
Група Б
- Бориспіль
Ось саме зараз, за три тури до фінішу першого етапу, Металіст 1925 взявся за голову й почав надолужувати все, втрачене в серпні-вересні. Чотири матчі поспіль виграли харків’яни, не пропустивши жодного м’яча, а їхня безпрограшна серія досягла п’яти ігор і триває з початку жовтня. Безперечно, це топовий графік – і, якщо чесно, за рівнем інвестицій і класом гравців саме такий ритм мав би набирати харківський клуб у суттєво ослабленій Першій лізі відразу ж. Тоді не відставав би від лідерів на два очка, а мав би такий хоча б відрив, як значно скромніший за комплектацією Агробізнес у західній групі.
Але добре, що все ж знайшов свою гру Металіст 1925 і пережив певну епідемію травм. Наразі всі, напевно, основні гравці були доступні тренерському штабу. Навіть захисник Салюк із його постійними відлученнями в молодіжну збірну та півзахисник Гаджиєв, який після переглядів в АПЛ відновлювався після травми, потрапили в запас у матчі з найближчим переслідувачем.
Вікторія, нагадаємо, в першому колі поступилася на виїзді (у сьомому турі за харків’ян забивали їхні імениті півзахисники Юрченко та Чурко). В минулому турі сумська команда в самій кінцівці програла Маріуполю, а раніше – також із різницею в один гол – поступилася тодішньому лідеру, Полтаві. При цьому, власне, на виїзді (хоча яка в цьому різниця для команди-ВПО?) Вікторія не програє майже два місяці – по дві нічиї та перемоги з середини вересня від якраз матчу проти Металіста 1925. Коло замкнулося, треба переривати невдачі й у умовно домашніх іграх.
На відміну від харків’ян, склад у Безсмертного не оптимальний – вилучений у минулому турі креативний півзахисник Шарай, поза грою залишається півзахисник-ветеран Покотилюк і його колега за амплуа Лебеденко в запасі – він не грає вже три тижні з перших хвилин. Незважаючи на це, до перерви Вікторія почувалася справжньою господаркою в Борисполі.
Витримавши дуже важкий початок, коли Борячук із передачі Моури цілком міг (і навіть мав) відкривати рахунок, але не зміг пробити, надалі сумчани грали цілком переконливо. Атаки проводили Паламар, Ульянов, Книш. Після удару останнього воротар харків’ян Варакута по-справжньому вступив у гру, а через кілька хвилин врятував Металіст 1925, коли в ході блискавичної атаки Сасовський несподівано вискочив на воротаря під кутом – Варакута ногою відбив м’яча.
Не сказати, що Металіст 1925 був пасивним, ні. Окрім нереалізованого моменту в Борячука, гості провели низку атак із подачами та прострілами, на які відгукувалися Юрченко та Бугай – їхні удари все ж були неточними. До того ж, у матчі було кілька пауз після зіткнень – і, як мінімум, за подальшу гру Чурка були небезпідставні переживання. І на 37-й хвилині його все ж довелося замінити на Калитвинцева.
Після перерви Металіст 1925 зіграв значно раціональніше, а заміни допомогли йому значно підсилити гру. Так, Овусу цілком міг відкривати рахунок, замикаючи подачу – тут Литвиненко виручив. Але буквально через кілька хвилин Борячук, розігравшись із Юрченком, після його зворотного пасу п’ятою вискочив на воротаря й чітко повз нього пробив – 0:1. Третій гол у чемпіонаті при трьох асистах у чемпіонаті та кубку для Андрія.
Можливо, були ще задумки в обох команд, але невдовзі прозвучав сигнал повітряної тривоги. Матч перервався з 14:27 та відновився хвилин через десять. І тут виявилося, що дуже важко відігруватися проти команди з такими досвідченими футболістами. Ми можемо пригадати прицільний дальній удар Лебеденка, який непогано вийшов на заміну, проте загалом це вже Металіст 1925 контролював перебіг гри.
Активно діяв не лише лівий фланг Кравця, як у першому таймі, а й правий. Капінус і сам пробивав по воротах, і ледве не став співавтором найкрасивішого голу півріччя (жаль, але Овусу через себе пробив повз ворота). Старався продовжити свою чудову результативну серію Арі Моура, проте в першому таймі кіксанув з меж карного майданчика, а вже після відновлення гри після сирени з-за меж карного майданчика пробив відверто неточно. Як і Мафвента через кілька хвилин – похвально, як для опорника, він старається використовувати простір і свій дальній удар. Також пробував бити Стень – він уміє зіграти в стилі Коноплянки на своєму фланзі.
Звісно, другий гол би не завадив – інакше не довелося б переживати за такі моменти, як коли після скидки прямо перед Варакутою опинився Шпирьонок або як під кутом виривався Ульянов і влучив у кут – добре для харків’ян, що з офсайду. Ці два моменти показали, що не все ще в порядку в Металіста 1925 з організацією захисних дій.
Контролюючи в цілому перебіг подій, Металіст 1925 довів до п’яти матчів свою переможну та «суху» серії. Навіть не провівши з командою збори та спеціальну селекцію під себе, ван Леувен зумів стабілізувати гру та почав давати результат. Набравши 26 очок, харків’яни наздогнали СК Полтава, проте після мінімальної перемоги в столиці містяни мають перевагу в очних матчах за рівності.
Герой матчу від Sport Arena: Данило Варакута (Металіст 1925)
487 хвилин не пропускає воротар харків’ян. Хай Вікторія і виступила нижче свого звичного рівня щодо атаки, але свою роботу виконав і пару разів дуже непогано вступав у гру.
Вікторія (Суми) – Металіст 1925 (Харків) – 0:1
Гол: Борячук, 58
Вікторія (стартовий склад): 32 Литвиненко Олександр, 17 Корохов Євген, 16 Новотрясов Артур, 5 Кравчук Юрій, 33 Ульянов© Дмитро, 45 Сасовський Максим, 70 Чеглов Максим, 29 Рябий Артем, 8 Паламар Руслан, 10 Книш Данило, 15 Євпак Максим. Запасні: 1 Клімов Георгій, 4 Курелех Валерій, 28 Рябий Денис, 19 Данилюк Артем, 18 Бойко Максим, 22 Шпирьонок Артем 77 Машталір Сергій, 11 Лебеденко Олександр, 96 Нич Назарій. Головний тренер: Анатолій Безсмертний
Металіст 1925 (стартовий склад): 30 Варакута Данило, 2 Капінус Дмитро, 32 Імереков© Максим, 74 Снурніцин Ігор, 3 Кравець Василь, 6 Мафвента Голден, 7 Моура Арі, 11 Чурко Вячеслав, 10 Юрченко Владлен, 9 Борячук Андрій, 77 Бугай Владислав. Запасні: 1 Мозіль Олег, 12 Потімков Ігор, 13 Салюк Володимир, 18 Пасич Євгеній, 8 Обінайя Самуель, 14 Литвиненко Іван, 26 Когут Ігор, 31 Стень Сергій, 45 Калитвинцев Владислав, 28 Гаджиєв Рамік, 97 Сидоров Олексій, 24 Овусу Раймонд Фрімпонг. Головний тренер: Патрік ван Леувен
- Бориспіль. Стадіон «Колос». 12:00
- Арбітр: Павло Децюк (Чернігів)
- Горішні Плавні
Обидві команди зачастили на стадіон «Юність» – останні домашні матчі вони провели саме тут і Горішні Плавні не принесли їм радості. Кремінь тут в кінцівці програв ЮКСА (0:1 із голом джокера Венді Вавазіньйо), а СК Полтава – Кудрівці (1:2 із втратою першого місця вперше з літа). Звісно, настрій у суперників буде максимальним – за три тури до завершення першого етапу це шанс покращити своє положення перед тривалою відпусткою.
Кремінь наразі в затяжній програшній серії шість поразок поспіль з часу мінімальної перемоги над Діназом ще в вересні місяці. Від осені 2021-го, тобто, ще до повномасштабної війни, не було такої чорної смуги в кременчуцького клубу. Проте в суперника, незважаючи на кардинально інше турнірне положення, свої проблеми. Після поразки від найближчого переслідувача СК Полтава вперше від 2-го туру втратила лідерство. З останніх п’яти матчів виграла тільки один. Через непотрібне вилучення їй не допоможе капітан і найкращий за системою «гол+пас» гравець – Щербак, це окрім інших кадрових втрат. Не від хорошого життя проти аутсайдера вийшли всі троє основних форвардів – закриваючи іноді непритаманні їм позиції. Фактично в випадку чого один Тименко залишався для прикриття атаки з запасу…
Можливо, через кадрові втрати, або ж через виснаження після тривалого лідерства та його раптової втрати, проте феєрії в обласному дербі з аутсайдером СК Полтава не показала. Навпаки, в першому таймі були свої гострі моменти в кременчуківців Паламарчука та Молька. Гості володіли м’ячем, проводили певні атаки, але не те що завершення – фаза перед останнім пасом – підводила їх і зривала зусилля.
На другий тайм СК Полтава вийшов значно активніше, але на 65-й хвилині Молько та Трофимюк ледве не організували довгоочікуваний гол (просто не дійшов пас до форварда на чудовій позиції). Аж після цього Перебора виривався на хорошу позицію, але після скидки Плахтиря Сабієв і пробити йому не дав – зіграв на випередження та виніс м’яча на кутовий. Надалі відразу кілька загострень призводили до «пожеж» біля воріт Матуса – проте навіть у найкращих моментах не вдавалося забити. Як коли Марусич ухитрився пробити в падінні головою, проте ж воротар номінальних господарів був на місці. Підключалися також до атак той же Плахтир, а також Підлепич, Тименко.
Проте без Щербака не вистачало якоїсь завершеності в діях недавніх лідерів. А про Шмигельського з його нестандартними діями ми вже й почали забувати. Нулівка наразі – як висока винагорода для аутсайдера та як свідчення маленької ігрової кризи недавнього лідера. Щоб дістатися на перше місце, зусиль СК Полтава вистачило – проте, щоб його утримати, їм не вистачило «якісної лавки запасних». Деякі гравці залишаються в них незамінними.
Герой матчу від Sport Arena: Артем Матус (Кремінь)
Не можна сказати, що СК Полтава провела свій найкращий матч в атаці, навіть більше – був він, напевно, найгіршим для них в сезоні. Проте були матчі, де ненадійна гра воротаря могла б мати важкі наслідки, і тут молодчина Матус не підвів і допоміг Кременю вдруге в сезоні та вперше в умовно домашньому матчі не пропустити м’ячів.
Кремінь (Кременчук) – СК Полтава – 0:0
Кремінь (стартовий склад): 71 Матус Артем, 21 Паламарчук Іван, 91 Аркуша Данило, 29 Дихтярук© Олександр, 19 Сабієв Дмитро, 79 Боровський Андрій, 18 Пастернак Назарій, 8 Панчишин Орест, 20 Рокотянський Станіслав, 27 Молько Владислав, 7 Трофимюк Мирослав. Запасні: 40 Оксененко Станіслав, 72 Тилоха Роман, 25 Клепко Михайло, 14 Колосков Андрій, 10 Савіцький Андрій, 26 Покась Дмитро, 32 Заїченко Іван, 23 Прокопчук Дмитро, 11 Максименко Валентин, 15 Барінов Яків, 47 Стецюк Анатолій. Головний тренер: Ігор Климовський
Полтава (стартовий склад): 1 Варцаба Ігор, 19 Бужин Микола, 20 Місюра Євген, 5 Підлепич Вадим, 12 Савенков Андрій, 15 Даниленко© Владислав, 44 Плахтир Дмитро, 11 Перебора Артем, 14 Марусич Максим, 88 Вівдич Олександр, 10 Стрельцов Євген. Запасні: 31 Васецький Богдан, 39 Опанасенко Євген, 30 Червінський Денис, 27 Тименко Володимир, 24 Шаповалов Святослав, 3 Ходуля Ілля, 33 Прокопенко Ростислав. Головний тренер: Володимир Сисенко
- Горішні Плавні. Стадіон «Юність». 12:00
- Арбітр: Олександр Титов (Донецьк)
Добавить комментарий
Для отправки комментария вам необходимо авторизоваться.
Залиште відповідь