Мораренко, Барчук і – так, так ‒ Тлумак: вся збірна 8-го туру другого етапу Першої ліги

Юрій Калитвинцев, фото facebook.com/fcpolissya

Ігрова програма 8-го туру (звіт із відео тут)

Чемпіонська група Група вибування субота, 27 травня п’ятниця, 26 травня Епіцентр – Кремінь – 3:1 ФК Чернігів-ШВСМ ‒ Прикарпаття – 0:2 Карпати – Оболонь – 1:1 СК Полтава – Діназ ‒ 1:2 Нива (Тернопіль) – Металург – 1:1 Скорук – Буковина – 0:0 Полісся ‒ ЛНЗ – 2:1 Гірник-Спорт – ФСК Маріуполь – 1:0

Про найкращих особистостей і головні цифри туру – тут.

Воротар – Георгій Клімов (Гірник-Спорт)

Його команда вилітає, проте це не привід відіграти нижче можливостей заключний матч чемпіонату. Клімов здійснив п’ять сейвів у матчі з ФСК Маріуполь. Іноді його завдання полегшувалося (як коли Мочевінський відверто кіксонув із небезпечної позиції), проте загалом це були доволі небезпечні удари. Георгій парирував прицільні удари Гори та Дмитрієва, удар Пентелейчука кінчиками пальців перевів у поперечину. В кінцівці спокійно зіграв при штурмових атаках гостей, зокрема, справився із ще одним ударом Дмитрієва – вже з ближчої дистанції.

• Найкращий у Чемпіонській групі: Олександр Ільющенков (Карпати)

Правий захисник – Дмитро Шинкаренко (Прикарпаття)

На Шинкаренка чекало випробування в вигляді активних і технічних гравців ФК Чернігів, і він його витримав. Ще до перерви відзначився у захисті, де вміло гальмував Ментея та Сердюків. Саме Дмитро прийняв на себе удар Максима Сердюка в одній із найбільш небезпечних атак господарів. Після перерви Шинкаренко приніс багато користі в атаці, саме його подачу ударом головою замкнув Барчук, відкривши рахунок.

• Найкращий у Групі вибування: Олег Соколов (Нива)

Центральний захисник – Станіслав-Нурі Малиш (Скорук)

Буковина – це команда, яка має в своєму розпорядженні хорошу групу креативних півзахисників і досвідчених форвардів Сергійчука та Палагнюка. Це гарантувало серйозне випробування для захисту Скорука, проте насправді на табло залишилися нулі, оборонці перевершили атакувальних гравців. Це стосується й Малиша, який переконливо діяв вгорі, перервав чимало передач і прострілів від Скрипника, Рябого та інших швидких гравців гостей. Традиційно Станіслав-Нурі підключався на стандарти – якби забив після одного з корнерів, взагалі б став героєм цього поєдинку.

• Найкращий у Чемпіонській групі: Векляк Богдан (Металург)

Центральний захисник – Владислав Шаповал (Полісся)

Житомиряни догравали чемпіонський сезон без центральних оборонців. Що? Як? Ось так. Гітченко та Нестеров у лазареті, Червак звільнений і дискваліфікований, Джарджу зі збірною Гамбії на чемпіонаті світу U-20. Довелося Калитвинцеву адаптувати в центрі двох флангових оборонців – Шаповала та Власюка. Вони загалом дуже добротно відіграли в своїй зоні відповідальності, хоча дотримати матч без пропущених м’ячів не змогли навіть у подвійній більшості. Шаповал хвалимо за кілька виграних дуелей, які зірвали гольові атаки ЛНЗ, за заблокований удар суперника після помилки свого воротаря та читання гри. Засуджуємо за момент з голом Тищенка, хоча там, звісно, більша вина на гравцеві, який програв боротьбу Нехтію й дав зробити скидку в розріджену зону.

• Найкращий у Групі вибування: Максим Шептицький (Гірник-Спорт)

Лівий захисник – Ян Морговський (Полісся)

Три лівих оборонці в одній лінії – це вимушене ноу-хау Полісся. Морговський, який грав на своєму місці, відчував подвійну відповідальність. Це він заблокував удар Тищенка на лінії воріт (добре, що момент ще й завершився офсайдом), а також вдало підчистив за Ничем, який, суворо кажучи, міг краще зіграти на куті воротарського майданчика. Вперед Ян теж ходив – наприклад, Кисленко після його удару ледве не зламав стійку воріт. У кінцівці Морговський розділив із Шаповалом вину за вихід на воротаря Тищенка, хоч цей гол і не відігравав фатальної ролі.

• Найкращий у Групі вибування: Артем Данилюк (Буковина)

Центральний півзахисник – Тарас Мороз (Оболонь)

Опорник столичної команди на легендарному стадіоні «Україна» витримав тяжке випробування сильним і висококласним півзахистом Карпат, виконав великий обсяг робіт і фактично врятував Оболонь від поразки в заключному турі перед підвищенням у класі. Отримавши зручний пас під удар від Слободяна-молодшого, Тарас завдав просто-таки невідпорного дальнього удару під поперечину. Другий етап не ладнався у півзахисника, було відразу два вилучення, проте у Львові він позитивно закрив свій «срібний» сезон.

• Найкращий у Групі вибування: Сергій Білоус (Діназ)

Правий півзахисник – Станіслав Кристін (Епіцентр)

Різкий, маневрений Кристін завдав багато неприємностей обороні кременчуківців. І до перерви, і після неї Станіслав постійно був на ривку – після його передач могли забивати Гірний і Миронюк, та й він сам якісно завершував свої атаки. Десь за третьою спробою С.Кристін виконав фірмове зміщення з обвідним ударом. Цікаво, що, забивши розкішний (і важливий) другий м’яч Епіцентру, він поступився місцем на полі брату – В.Кристіну. І Владислав через чотири хвилини на полі видав гольову передачу на Чепелюка.

• Найкращий у Групі вибування: Денис Підручний (Гірник-Спорт)

Атакувальний півзахисник – Станіслав Мораренко (Діназ)

Тут нам особливо коментувати нічого: людина витягла складний виїзд своєї команди й допомогла їй здобути вольову перемогу. Завдяки цьому Діназ вийшов на четверте місце в нижній вісімці прямо на фініші, а це зовсім інше враження від сезону в цілому. Мораренко міг забивати й раніше – влучав у поперечину. Зате пізніше сповна реалізував свої нагоди. Спочатку встиг на флангову передачу Салабая, потім стартував на пас на хід від Соловйова і реалізував вихід на воротаря.

• Найкращий у Чемпіонській групі: Ігор Гатала (Нива)

Лівий півзахисник – Юрій Тлумак (Карпати)

Від перших хвилин Тлумак-молодший проявив справжні диригентські таланти: він постійно тримав нитки гри в своїх ногах – і сам не раз пробивав по воротах оболонців, змушуючи досвідченого Кичака виручати гостей, і віддавав хороші, прогресивні передачі. Хоча самому Юрію забити не вдалося, він видав відразу кілька потенційно гольових пасів. Зокрема, розібравшись із кількома суперниками, перевів м’яча на правий край, звідки Кожанов пробив-таки київського воротаря.

• Найкращий у Групі вибування: Антон Салабай (Діназ)

Нападник – Володимир Білоцерковець (Металург)

Запорізький клуб мав усі шанси завоювати бронзові медалі, проте Сидоров у кінцівці матчу не забив із просто-таки вбивчої позиції. Тому нам хочеться відзначити іншого нападника – Білоцерковця. Він вирізнявся активністю та мобільністю, встигав покривати великий простір і ефективно взаємодіяти із Шалфеєвим і Соколом. З його подачі відкривав рахунок Сидоров, а також видав низку інших перспективних пасів і навісів.

• Найкращий у Групі вибування: Андрій Хома (Прикарпаття)

Нападник – Роман Барчук (Прикарпаття)

Складний виїзд у Чернігів мав велике значення для прикарпатців – у випадку перемоги вони могли виграти Групу на вибування. Так і сталося. А допомогли вдалі заміни від тренерського штабу. Зокрема, Барчук уже через три хвилини після появи на полі відкрив рахунок ударом головою, пізніше не раз вдало відпрацьовував біля чужих воріт. І закиданням-черпачком перенаправив атаку, після чого Хома підправив удар Цюцюри й закріпив перевагу івано-франківців.

• Найкращий у Чемпіонській групі: Максим Гірний (Епіцентр)

Збірна 8-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua Юрій Калитвинцев, фото t.me/fcpolissya

Тренер туру – Юрій Калитвинцев (Полісся)

При суттєвих кадрових втратах (травмовані захисники Гітченко та Нестеров, відбув на чемпіонат світу U-20 зимовий новачок Джарджу, який міг би бути корисним, зважаючи на втрати в центрі оборони, дискваліфікований найкращий бомбардир чемпіонату Будківський) житомиряни вдруге в сезоні переграли ЛНЗ Черкаси, який теж претендував на медалі. Таким чином Полісся вперше в своїй історії стало чемпіоном Першої ліги чемпіонату України з футболу.

Аналіз від Всеукраїнського об’єднання тренерів з футболу – тут.

Роман Барчук, фото fc.if.ua

Джокер туру – Роман Барчук (Прикарпаття)

У цьому турі голи від джокерів – як із рогу достатку. Тернополянин Вольський врятував Ниву від поразки в матчі з Кременем, кам’янчанин Чепелюк з передачі ще одного джокера, В.Кристіна, забив останній м’яч Кременю, врешті гол ЛНЗ в Житомирі – теж із гольової передачі гравця, який вийшов на заміну (Нехтія). Проте всіх перевершило Прикарпаття. В Чернігові обидва голи гостей – після вдалих замін Рипана та Яцурака. Відзначаємо Барчука, адже він відкрив рахунок всього через три хвилини після появи на полі, а потім виграв боротьбу, що мало важливе значення в другій результативній комбінації переможців утішного турніру.

Статистика SportArena.com: 18 матчів у чемпіонаті, 4 голи.

Данило Вольський, фото t.me/nyvaternopil

Найкращий молодий гравець туру – Данило Вольський (Нива)

У цього хлопця – всього 51 хвилина на полі за весь чемпіонат. Звісно, 18-річному нападнику важко було себе проявити, якщо за весь чемпіонат він лише двічі мав 10 хвилин чи більше. Цього разу Вольський теж вийшов ненадовго, за 5 хвилин до завершення основного часу, проте встиг відкритися на флангову подачу Гатали та забив у ворота запоріжців. Вітаємо Данила з дебютним голом, а також зазначаємо, що він у трійці наймолодших голеадорів поточного чемпіонату.

Статистика SportArena.com: 9 матчів у чемпіонаті, 1 гол.

Гол туру – Тарас Мороз (Оболонь → Карпати)

17 голів у цьому турі – як красиві прицільні удари, так і завершення з близька після розіграшу до вірного чи стандартів. Однак найкращий – очевидний. Цитуємо звіт: «про ці моменти довелося пошкодувати, коли львів’яни не пильно зіграли на лінії свого карного майданчика, О.Слободян зряче відпасував правіше – на Мороза, а Тарас розрядив гармату правою ногою майже в саму дев’ятку – 1:1. Другий гол у чемпіонаті при одному асисті для «хвилеріза» киян».

Гол можна подивитися на відео з 1:34:50

Герой 8-го туру другого етапу Першої ліги. Ілюстрація pfl.ua

Герой туру – Станіслав Мораренко (Діназ)

Читайте пізніше на нашому сайті інтерв’ю з гравцем, який своїми двома голами приніс Діназу вольову виїзну перемогу, завдяки якій клуб фінішував четвертим у втішному турнірі.

Статистика SportArena.com: 18 матчів у чемпіонаті, 4 голи, 2 асисти.

* * *

ВСІ НАЙКРАЩІ В ТУРІ: воротар, джокер, молодий гравець, голеадор – в одній статті. На нашому сайті – індивідуальні номінації в Першій лізі та цифри туру!

P.S. При підготовці матеріалу використані фото офіційних сайтів клубів. Матеріал написаний автором українською мовою