Нива переграла Звягель, Чайка – Рубікон і всі інші матчі 4-го туру Другої ліги

Ф

Субота, 24 вересня
  • Київ

Третя команда проти шостої, а між ними – всього два очка. Останні успіхи суперників зробили пристоличне дербі досить важливим у турнірному плані. Нагадаємо, Рубікон у минулому турі вперше грав вдома й завдав поразки ФК Хуст (3:1), а Чайка в Запоріжжі переграла резервний склад першолігового Металурга (2:1). Не встигли команди, як слід, розбігатися, як настирний Олексій Литовченко відкрив рахунок. 1:0.

У гостей були шанси відігратися, шикарний штрафний пішов повз ворота. Та все ж Чайка зуміла на зустрічних курсах створити другий гол, яким закріпила свою перевагу. Хохлов запустив довгий пас із лівого флангу, Литовченко спершу наткнувся на суперника, але спритно змінив курс обстрілу й відправив м’яча в ворота – 2:0.

За переваги в два голи номінальні господарі діяли вже досить впевнено. Могли забивати Шакун, Ндукве. Перший тайм для Чайки – як голосиста пісня. Гості ж заробили кілька перспективних стандартів, але ніяк не могли довести справу до справжньої гостроти. Навпаки, спрацювали заміни від Хомутова й Чайка довела рахунок до розгромного. Взагалі, Клименко пасував лівіше – на Жикола, проте удар того парирував голкіпер. Зате сам Степан встигав на добивання й не залишив жодного шансу суперникам – 3:0.

Набравши 9 очок, Чайка вийшла на чисте друге місце.

Man of the Match: Олексій Литовченко (Чайка)

Чотири голи в двох останніх матчах записав на свій актив цей нападник. Він тепер другий у списку найкращих бомбардирів слідом за Сомовим із Бузової, який має п’ять голів.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка) – Рубікон (Київ) – 3:0

Голи: Литовченко, 7, 25, Клименко, 84

Чайка (стартовий склад): Майборода, Пуди, Хохлов, Музиченко, Шакун, Луценко, Вечурко, Ндукве, Янковський, Гуськов, Литовченко. Запасні: Коломієць, Клименко, Козій, Лещенко, Махонін, Цебро, Баранцов, Дубілей, Жикол. Головний тренер: Денис Хомутов.

Рубікон (стартовий склад): Пацкан, Чернов, Швець, Дорошенко, Сухомлинов, Коваленко, Ісадченко, Уманець, Сахнюк, Калайтан, Тищенко. Запасні: Стриж, Бороденко, Рафальський, Гладковський, Сарбей, Бородянський, Павленко, Садовий. Головний тренер: Віктор Курята.

Київ. Стадіон «Лівий Берег». 16:30

Арбітр – Василь Файда (Львів)

• Одеса

Реал-Фарма і Металург-2 – сусіди-невдахи по турнірній таблиці. Але якщо запорізька команда молода, і не лише за віком, то одесити справжні старожили другої ліги. Від них якраз очікували більш вдалого старту, тим більше склад “фармацевтів” у міжсезоння поповнили досвідчені гравці – ті ж самі Сула, Платунов. Проте у двох іграх – лише одне очко і жодного забитого м’яча!

Наче виправдовуючись за минулі невдачі, господарі почали потужно – атаки на ворота Ніколаєнка накочувалися, немов хвилі. Активно діяли обидва фланги. Такий штурм ледь не призвів до голу на 9-й хвилині, однак Ігуменов після шикарної діагоналі з правої пробив надто слабо та ще й у руки голкіперу запоріжців. А ось як не влучив у ціль Гранчар, який головою замикав кутовий, не знає, мабуть, і він сам. Позиція була просто забійна!

На 23-й хвилині одна з рідких контрактак гостей ледве не стала результативною. Партнери розрізною передачею вивели Близнюка на рандеву зі Стародубцем, той, намагаючись прочитати гру, вибіг назустріч – по м’ячу, втім, не влучив, однак і вразити порожні ворота не дозволив. Усе закінчилось кутовим.

Продовжував загрожувати воротам Металурга-2 Гранчар. Бив з різних дистанцій, пресингував оборонців суперника – і за свою активність був нагороджений. 43-я хвилина. Кутовий з правого краю, після зрізки м’яч підсковив під дальню стійку, де чергував 25-й номер одеситів – 1:0. Кінець безгольової серії, що тривала 222 хвилини!

Рахунок міг змінитися на початку другого тайму. Провалилася оборона господарів, Товстоног вискочив на побачення зі Стародубцем, бив низом, однак голкіпер зіграв вдало, по-хокейному відбив м’яч.

Усі намагання господарів збільшити перевагу врешті-решт прищвели до бажаного результату. Гол, який забив Тимошевський, може спокійнісенько претендувати на найкращий не лише в турі. Півзахисник Реал-Фарми промчавмя лівим флангом і вирізав подачу в напрямок воріт – воротар, мабуть, не чекав на такий сюрприз, бо м’яч залетів йому за комірець – 2:0.

Молоді запоріжці, треба віддати їм належне, не склали зброю – один гол відіграли. Помилка центральних оборонців, Рокотянський опинився один на один зі Стародубцем і майстерно реалізував цей “буліт” – 2:1.

Реал-Фарма здобула першу перемогу, покращила турнірне становище. Металург-2, як і раніше, останній.

Man of the Match: Вадим Гранчар (РеалФарма)

Напрочуд активний, постійно перебував на вістрі атаки. Забив гарний і важливий гол.

Реал-Фарма (Одеса) – Металург-2 (Запоріжжя) 2:1

Голи: Гранчар, 43, Тимошевський, 61 – Рокотянський, 68

Реал-Фарма (стартовий склад): Стародубець, Ратушняк, Мячин, Ладика, Попов, Тимошевський, Марченко, Колесников, Ігуменов, Гранчар, Барсуков. Запасні: Миргородський, Дмитрієв, Дувняк, Романов, Фабер, Сула, Кошкін, Вареник, Платунов, Злєпко, М.Лиховидов. Тренер: Юрій Куліш.

Металург-2 (стартовий склад): Ніколаєнко, Завгородній, Даглас, Єлець, Страдс, Кузьмович, Хуссін, Златьєв, Рокотянський, Близнюк, Товстоног. Запасні: Москович, Бадецький, Коваленко, Владимиров, Толок. Тренер: В’ячеслав Тропін.

14:00. Одеса. Стадіон “Іван”

Арбітр: Олександр Садовий (Кременчук).

• Новоград-Волинський

Зустріч двох новачків Другої ліги та змагань ПФЛ насправді виявилася центральною для 4-го туру: Нива (Бузова) лідирує без втрати очок, хоча в минулій грі пропустила вже перші свої м’ячі в змаганнях, а Звягель набрав 4 очка й розділяв 4-6 місця в таблиці, провівши на один матч менше за конкурентів і не пропускаючи.

Проти лідера господарі виставили доволі награний уже склад, так само не стали змінювати свій «старт» й гості. В минулому турі, нагадаємо, Нива переграла Васт (3:2), а Звягель розгромив Кремінь-2 (4:0). Переможні склади справді, за повір’ям, не змінюють, а форс-мажори не змушували тренерів до цього.

Гра розпочалася в середньому темпі, ніби приглядалися один до одного суперника. Проте після стартового відрізку моменти пішли, і, треба сказати, Нива тут зобов’язана відкривати рахунок. Спершу на рівному місці новоградці втратили м’яча прямо перед своїм карним майданчиком, і екс-півзахисник Динамо та Десни Скепський опинився прямо перед воротарем. Він пробив точно в Омелянюка, але й добивання від Сомова не досягло успіху. Слідом пройшов неточний удар від кутового.

Звягель, до його честі, старанно нівелював зусилля суперників і навіть створював загрозу воротам суперника сам. Був момент, коли Авер’янов у подвійному оточенні ледве не пробив крізь тин із ніг своїх і чужих. Це був перший випадок, коли бузівчани не змогли забити до перерви. Але зусилля господарів нівелювала неуважність відразу після відпочинку, коли Нива на досвіді та класі максимально використала свою нагоду відкрити рахунок.

Забивати мав би Скепський, на якого несподівано пройшла діагональ із правого флангу, проте він розважливо відпасував на Ткаченка, після його переведення Миколаюк скинув у центр, так що Сомов забивав фактично з відстані в крок від воріт – 0:1. Це, до слова, перший м’яч, пропущений Звягелем у Другій лізі.

Звягель намагався відігратися, проте навіть період із ініціативою не призвів до бажаного загострення. А от Нива, провівши кілька замін, випустила на поле таких досвідчених гравців, які в кожній іншій команді Другої ліги були б лідерами. Був момент, коли після удару Захаревича кікс ледве не пішов у ворота, а Семенець пробивав після кутового (неточно). Ще в одному моменті Ярослав зі штрафного пробив по низовій дистанції поруч з дальньою стійкою. Загострив гру й Тименко, який повернувся у гру після тижневої відсутності.

Користуючись постулатом «найкраща оборона – атака», Нива ще кілька разів пробивала по воротах господарів, тоді як у Звягеля було ще хіба кілька стандартів без реального загострення. Отже, перемогою завершує Нива свій перший виїзд у статусі професіоналів. Без втрати очок лідер провів уже чотири тури поспіль.

Man of the Match: Іван Сомов (Нива)

У кожному з матчів Ниви Іван відзначається голами. Вже чотири тури поспіль!

Звягель (Новоград-Волинський) – Нива (Бузова) – 0:1
Гол: Сомов, 48

Звягель (стартовий склад): Омелянюк, Червінський, Гук, Кузнєцов, Гаврилюк, Р.Скидан, Лавренюк, Лучка, Авер’янов, Фесенко, Нікітчук. Запасні: Панкевич, Бондаренко, Ващенко, Ващишин, Михалюк, Переходько, Юрченко. Головний тренер: Валерій Скидан.

Нива (стартовий склад): Литвиненко, Ярмак, Скляренко, Таран, Ткаченко, Турчанов, Миколаюк, Зуєвич, Скепський, Головатенко, Сомов. Запасні: Проценко, Місюра, Єременко, Загалевич, Семенець, Захаревич, Без’язичний, Тименко, Сокол. Головний тренер: Сергій Карпенко.

Новоград-Волинський. Стадіон «Авангард». 13:00

Арбітр – Микола Байдюк (Чернівці)

Четвер, 22 вересня. ФК Хуст обіграв Кремінь-2
  • Кременчук

За домовленістю сторін четвертий тур почався дещо раніше за інші заплановані матчі поєдинком у Кременчуку. Обидві команди з гіркотою згадують минулий ігровий день: Кремінь-2 отримав три голи без відповіді в Новограді-Волинському, ФК Хуст зазнав першої за час виступів у ПФЛ поразки, у столиці програвши Рубікону (перемога господарів 3:1 у їхньому першому домашньому матчі в сезоні).

Суттєвою перевагою господарів була можливість задіяти в домашньому матчі трішки більше гравців із умовної обойми першої команди – цього разу були відсутні фланговий універсал Бондар і провідний півзахисник Молько, зате в строю були Жданович і П’ятибрат, а також нападник Кучеренко. Що ж стосується гостей, то досвідчений тренер Циткін провів перестановки після поразки в Києві, прибравши зі стартового складу Лесунова та Приходька, натомість випустивши Нечосова та Боднарука, який добре проявив себе після виходу на заміну в попередній грі.

Між тим, сам матч проходив у середньому темпі. Команда гостей, здалося, призвичаювалася до гри на штучному полі (зазвичай у західноукраїнських клубів із синтетикою виникають проблеми – до цих пір далеко не в усіх областях з’явилися сучасні повнорозмірні газони, на яких можна займатися клубам рівня профі). Тим не менш, саме ФК Хуст був ближчим до того, щоб відкрити рахунок. На 31-й хвилині після тривалої облоги воріт Оксененка м’яч відскочив до Вагіна і голкіперу довелося парирувати, а от Мердєєв із добивання пробив вище цілі. А перед самою перервою Нечосов відважився на сильний дальній удар – м’яч зав’яз у ногах своїх і чужих, до воріт навіть не докотившись.

На початку другого тайму, який затримався через затяжну повітряну тривогу більш як на півгодини, м’яч навіть побував у воротах гостей – але свисток прозвучав раніше. А от ФК Хуст забив за всіма правилами, причому, відзначився гравець, якого Циткін щойно випустив на заміну. Перший м’яч від воротаря в центрі поля розіграли брати Луціви, Василь тонким пасом запустив у прохід Фляшка. Михайло, не маючи змоги зрізати кут чи підібрати м’яча під праву ногу, прямо з лівої пробив у дальній кут – 0:1. До цього нападник всього раз вийшов на заміну, а тепер забив напрочуд важливий гол. Був би Фляшко взагалі молодець, якби в атаці два в два не пошкодував пасу на П.Луціва, натомість, він на 89-й хвилині став сам іти в завершення й шанс на другий гол було втрачено.

Треба сказати, що Кремінь-2 намагався відігратися – Леванідов зреагував на удар П’ятибрата, та й інші атакувальні гравці час від часу брали на себе ініціативу. Проте більший загальнокомандний досвід хустян зіграв свою роль, вони набрали 7 очок і в очікуванні матчів уїк-енду вийшли на друге місце. Кремінь-2 залишається з трьома очками сьомим – відразу три команди в кроковій доступності, проте дві з них зіграють між собою, так що на останнє місце резерв точно не опуститься.

Man of the Match: Михайло Фляшко (ФК Хуст)

Вдала заміна від Циткіна: Фляшко невдовзі після виходу на заміну забив вирішальний м’яч цього матчу, а також міг створити ще одне взяття воріт.

Кремінь-2 (Кременчук) – ФК Хуст – 0:1

Голи: Фляшко, 64

Кремінь-2 (стартовий склад): Оксененко, Товкач, Кур’янов, Д.П.Сидоренко, Ульянко, Гонтар, Жданович, П’ятибрат, Покась, Руднєв, Кучеренко. Запасні: Третяк, Неборак, Пігарєв, Горобець, Клепко, Курило, Лозенко, Вл.Пилипенко. Головний тренер: Юрій Чумак.

Хуст (стартовий склад): Леванідов, Мердєєв, Іванов, Романенко, Боднарук, Павлич, Вагін, Нечосов, П.Луців, В.Луців, Станкович. Запасні: Белименко, Мороз, Фляшко, Повхан, Приходько, Стрілець, Лесунов, М.Пилип. Головний тренер: Володимир Циткін.

Кременчук. «Кремінь-Арена» імені Олега Бабаєва. 13:00

Арбітр: Павло Плешко (Кременчук)