Нива та Полтава здобули перші перемоги в сезоні та інші матчі 5-го туру Першої ліги

Фото — facebook.com/fcnyva1978

П’ятниця, 23 вересня

Група Б

• Полтава

Календар нас так балує, що ще звикнемо. Друге поспіль дербі Полтавщини, причому суперництво тут буде на вищому рівні – надто багато кадрових перетинів від кременчуківця Майзуса як топ-менеджера СК Полтава до низки колишніх гравців Кременя в стартовому складі господарів.

Кремінь прибув до обласного центру на ейфорії після перемоги 7:0 над Гірником-Спорт – це найбільша в історії клубу перемога за весь час виступів у Першій лізі та антирекордна поразка для географічних сусідів. Підопічні Жабченка навіть першій клубній команді київського Динамо програвали з більш скромним рахунком! От тільки герой минулого туру Галата через форс-мажор почав поєдинок у запасі – його заміна на Матвєєва стала єдиною рокіровкою кременчуківців порівняно з тріумфальним минулим туром.

А от СК Полтава після поразки в минулому турі від ЛНЗ Черкаси залишилася на останньому місці, будучи єдиною командою в усіх (!) лігах українського професіонального футболу, яка все ще не набирала очок. При тому, що по грі підопічні Сисенка ніяк не безнадійні, можна було чекати в дербі особливо злісного налаштування на значно успішніших на старті суперників.

І справді, полтавська команда провела відразу кілька гострих атак. Найкращу розганяв Щербак, а завершував Стрельцов – довелося всерйоз похвилюватися гостям після його прицільного удару метрів із 20-ти. Плеймейкер «малинових» підготував відразу кілька шикарних комбінацій, і Костенко, Стрельцов і Бужин моментами дуже здорово відгукувалися на його передачі. Можна було, звичайно, з цими нереалізованими шансами догратися – був момент, коли Глоба опинився сам-на-сам із Вічним, але поклався на силу удару, не витративши секунди на додаткову обробку й прицілення. Тож не влучив.

Натомість, СК Полтава максимально ефективно використала кінцівку першого тайму, забивши класичний «гол у роздягальню». Тепер Стрельцов хорошою передачею підключив на правому фланзі Бичкова, чий простріл із ризиком травмувати коліно замкнув Щербак – 1:0. Для Дмитра це дебютний гол у Першій лізі, раніше він встиг оформити два асисти. На другий тайм гості вийшли з замінами, зокрема, випустивши очікуваного в старті Галати.

І пішли першолігові будні – хитавиця з обміном ударами, при яких було дуже небезпечно. Так, один із кутових замикав головою Фальковський – пробив трішки в сторону від полтавських воріт. У відповідь Костенко після рейду Копитова опинився прямо перед воротарем, але пробив непрощенно просто та несильно – Єрмолов, напевно, подякував. У відповідь Глоба ледве не дістав закидну передачу перед Вічним, а Галата пробивав з небезпечної позиції – та вже тоді, коли арбітр зафіксував фол в атаці. А як не забив на 70-й хвилині Копитов!.. Отримавши чудовий пас від Щербака, він мав 75% на успіх, а воротар – від сили 25%, але правий фулбек полтавців не влучив в ворота з вигідної позиції.

Загалом, значно більше шансів розвинути свій успіх мала СК Полтава, ніж Кремінь – щоб відігратися. Єрмолов справився з іще одним ударом Стрельцова, а гострі простріли Костенка та Копитова дивом пройшли повз усіх. Але все ж від неминучого гра не відійшла. Щербак протягнув м’яча з глибини поля й навіть не відпасував – залишив під удар Стрельцову, так що Євген правою щічкою в дотик упакував у лівий від воротаря нижній кут – 2:0.

Дуже важлива перемога СК Полтава на День міста. Відтепер у всіх лігах (!) чемпіонату України з футболу 2022/23 серед професіоналів не залишилося жодної команди, яка б не набирала очок.

Man of the Match: Дмитро Щербак (СК Полтава)

Топ-матч від форварда в відтяжці полтавської команди – забив сам, асистував Стрельцову, а як його одноклубники не забивали з Дмитрових шикарних передач – це вони після матчу розкажуть тренерам. Втім, і без того епічна перемога для Полтави – і міста, і клубу.

СК Полтава – Кремінь (Кременчук) – 2:0

Голи: Щербак, 44, Стрельцов, 82

Полтава (стартовий склад): Вічний, Копитов, Курелех, Томенко, Бужин, Даниленко, Коваленко, Бичков, Щербак, Костенко, Стрельцов. Запасні: Петриченко, Куімов, Горжуй, Таранушич, Савенков, Пось, Яременко, Гайван, Пастухов. Головний тренер: Володимир Сисенко.

Кремінь (стартовий склад): Єрмолов, Агапов, Кальчук, Аркуша, Азізов, Панчишин, Галоян, Матвєєв, Фальковський, Глоба, Вівдич. Запасні: Музичка, Пилипенко, Товкач, Д.О.Сидоренко, Молько, Савицький, Куць, П’ятибрат, Лісняк, Галата, Бондар. Головний тренер: Роман Локтіонов.

• 15:00. Полтава. Стадіон “Молодіжний”.
  • Арбітр: Артем Михайлюк (Київ)

Група А

• Демидів

Рівно половина учасників західної групи залишається без перемог, зокрема і суперники по стартовому матчу 5-го туру Першої ліги 2022/23. Але якщо Нива в минулому турі дала своїм вболівальникам певну надію, відстоявши нульову нічию з лідером (для Полісся то була перша втрата очок у новому сезоні), то ФСК Маріуполь зазнав мінімальної поразки на Хмельниччині, лише на 90-й хвилині пропустивши від Епіцентру. Часто в таких випадках буває складно витягти команду з «психологічної ями», і цим було цікаве протистояння двох аутсайдерів. Ниву, до слова, тимчасово очолює спортивний директор Задорожний – уродженець Донеччини з району неподалік Маріуполя.

Номінальні господарі почали краще й на 10-й хвилині могли відкривати рахунок, але Літюк, намагаючись підлаштувати м’яч під праву ногу, втратив ініціативу й Демчук ліквідував усю загрозу воротам Механіва. Нива зробила з цього правильні висновки і невдовзі, десь із третього стандарту, відкрила рахунок. Сухоручко в боротьбі з Мамросенком заробив штрафний ближче до правого флангу, Малащук подав, а Андрій Зінь замкнув головою на дальній стійці після того, як кілька гравців пройшли повз м’яч – 0:1.

Спроби маріупольців переломити гру не спрацювали, а от Нива повинна була закріпити свою перевагу перед самою перервою. На 42-й хвилині після флангової подачі Сливи Сухоручко в падінні скидав на Малащука, проте удар півзахисника з набігу все-таки виявився трішки неточним. А розстрілювати ворота можна було фактично без перешкод. Що не вийшло до перерви, тернополянам удалося відразу після перерви. Господарі навіщось втратили м’яча на правому фланзі своєї оборони, Чернецький врізався в Різника, і штрафний від Малащука головою замкнув Олег Хруставка – 0:2.

Був шанс у маріупольців – але зі штрафних не влучали в ціль. Але й Нива розіграла кілька непоганих комбінацій, не довівши їх до логічного завершення. У підсумку констатуємо першу в новому сезоні перемогу тернополян, а от ФСК Маріуполь залишається аутсайдером і буковинці матимуть нагоду посунути його на останнє місце.

Man of the Match: Андрій Малащук (Нива)

Асистент при обох голах зі стандартів, вів гру своєї команди в центрі поля. За відсутності Мороза, який перейшов у Оболонь, тернополяни, схоже, знайшли собі лідера півзахисту.

ФСК Маріуполь – Нива (Тернопіль) ‒ 0:2

Голи: Зінь, 24, Хруставка, 47

Маріуполь (стартовий склад): Кравцов, Харжевський, Скиба, Мамросенко, Чушенко, Чернецький, Булгаков, Мочевінський, Пентелейчук, Гора, Літюк. Запасні: Якубенко, Биковський, Строчинський, Дмитрієв, Прокопчук, Михайленко. Головний тренер: Олег Красноперов.

Нива (стартовий склад): Механів, Хруставка, Демчук, Зінь, Слива, Малащук, Проців, Волохатий, Гатала, Різник, Сухоручко. Запасні: Жупанський, Дедух, Вольський, Козак, Бей, Соколов, Дорошенко. В.о. головного тренера: Сергій Задорожний.

• 13:00. Демидів. Стадіон «Діназ»
  • Арбітр: Євгеній Цибулько