Нива (Вінниця), Нива (Бузова), прем’єра Звягеля й Хуста та всі-всі-всі: прев’ю сезону 2022/23 Другої ліги від Sport Arena

31-й сезон Другої ліги розпочнеться сьогодні – слідом за 32-м сезоном Першої ліги та 15-м сезоном Прем’єр-ліги України.

  • вперше за п’ять років Друга ліга знову єдина, а не розділена на дві групи
  • із 31 учасника Другої ліги 2021/22 в дивізіоні залишається лише четверо
  • 6 із 10 учасників ліги – новачки (Полісся-2, яке спершу називалося в числі учасників, на старт не вийшло)
  • відразу 20% учасників Другої ліги – «двієчки», резервні склади клубів Першої ліги
  • через війну має зіграти не в своєму місті один учасник Другої ліги
  • Перша ліга «надібрала» з Другої відразу 10 команд замість запланованих 4 (+2 з шансом через плей-офф)
  • змагання розпочнуться без присутності глядачів за протоколом безпеки воєнного стану

Заплановано єдиний пул трансляцій на офіційному YouTube-каналі ПФЛ. Вінницька Нива, Нива (Бузова) та всі інші учасники Першої ліги 2022/23 – в нашому прев’ю нового сезону!

Нива (Вінниця)

8 місце Групи «А» на момент призупинки Другої ліги 2021/22
Дата заснування: 1958 (як Локомотив), відроджено 2015
Клубні кольори: біло-зелені

  • Хто такі? Вкотре оновлені старожили дивізіону, які претендують на велику історію вінницького клубу
  • Що змінилося за літо? Команда втратила низку досвідчених гравців, але несподіваним чином підписала кількох досить крутих
  • Кого підписали: тр.→ гол.тр.Остапенко, тр.Анісім (ост.кл.: Факел Липовець ААФУ), тр.Горяїнов (академія Бенфіка Харків), пр./н.Загорулько (Зета Чорногорія Д1→Д2), в.Гуменний (ост.кл.: МФК Миколаїв-2 Д3), в.Попович (Татран Словаччина, з весни), з.Борячук (ост.кл.: Нива Д3), з.Гаврик (ост.кл.: СК Краматорськ U19), з.Мороз (ФК Суми Д3), з./п.Костюк (Колос Ковалівка U19), п.Бедрак (Локомотив Жмеринка ВОАФ), п.Білик (Велке Люденце Словаччина Д3), п.Кольцов (СКА-Хабаровськ Росія Д2), п.Петрук (Словаччина), п.Шевчук (Карпати Галич Д3), п./н.Жуков (Скорук Д3→Д2), н.Астаф’єв (МФА Мункач U-17), н.Поліщук (КЗ ВОДЮСШ Нива Вінниця ДЮФЛУ U17)
  • Найкраще придбання: Віталій Кольцов

Ще не так давно – провідний опорник Металіста 1925, людина зі школою Шахтаря, гравець кількох клубів УПЛ, включаючи Олімпік і ФК Маріуполь. «Кормильство» в Хабаровську закінчив і перебував без клубу. Повернення на малу батьківщину, на Вінниччину, може стати для Кольцова свіжим стартом – йому нема ще й 30-ти.

  • Ким цікавилися: п.Панасюк (Чорногорія), п.Пасічник (КЗ ВОДЮСШ Нива Вінниця U17), п./н.Каверін (Поділля Д2)
  • Кого втратили: гол.тр.Леонов, тр.Старостяк, п.Граматик, п.Георгієв, п.А.Брижчук (усі – Нойруппін Німеччина Д5), з.Хохлов (Чайка Д3), п./н.Семчук (Енгерс Німеччина Д5), в.Гавриленко, в.Гурідов, в.Шкарбан, з.Петрик, з./п.Сербул, п.Бондар, п.Гемега, п.Зугравий, п.Кучер, п.Худік, п./н.Громок
  • Найгірша втрата: Віктор Георгієв

Спробуй – оціни ті втрати. Пішов, не встигнувши попрацювати ні в одному офіційному матчі, тренерський штаб на чолі з шахтарською легендою Леоновим. Пішло кілька майстерних і досвідчених гравців, зокрема – одеситів – земляків граючого президента. Серед них – цікавий півзахисник Георгієв. Атакувальний гравець із хорошим ударом і подачею.

  • Може вистрелити: Микита Жуков

Колишній гравець Таврії та Інгульця може зіграти як атакувального півзахисника, так і нападника. Дуже важливе іногороднє посилення для Ниви, тому що вінничани за останній рік втратили багато атакувальних гравців.

  • Зірка: Артур Загорулько

Граючий президент клубу й родич головного інвестора – це ще й добротний досвідчений форвард з хорошою школою Шахтаря, Чорноморця та Маріуполя. Коли Загорулько в формі й на полі, може робити різницю на такому рівні, як нинішня Друга ліга.

  • Тренер: Олег Остапенко

Колись – добротний воротар, потім – тренер. У штабі Ниви вже працював, тепер взяв на себе відповідальність після відходу Леонова. Працюватиме в тандемі з легендою Металіста Горяїновим. Добре, якби підтягнув свого сина, який грає центрбека, пройшов хорошу школу, а донедавна виступав за запорізький Металург.

  • Завдання: це в матчах проти команд вищих дивізіонів така Нива виглядатиме «бідним родичем», а в Другій лізі, коли вийдуть на пік форми різні запрошені новачки, ця команда може поборотися за трійку. Не побореться хіба що коли вкотре по ходу сезону доведеться перезавантажувати склад.

Чайка (Петропавлівська Борщагівка)

12 місце Групи «А» на момент призупинки Другої ліги 2021/22
Дата заснування: 1976
Клубні кольори: синьо-жовті

  • Хто такі? Команда з побитої війною частини Київщини, яка певний час зважувала свої сили і все ж змогла вийти на старт
  • Що змінилося за літо?
  • Кого підписали: тр./з.Луценко (Універ-Динамо Харків ААФУ ХрОАФ), в.Баранцов, п.Вечурко (обидва ‒ АФСК Київ Д3), в.Коломієць, з.Махонін (обидва ‒ ост.кл.: Рубікон Д3), в.Майборода (Джуніорс Шпитьки КОАФ), з.Лещенко, н.Литовченко (обидва ‒ Кудрівка Ірпінь КОАФ), з.Хохлов (Нива Вінниця Д3), п.Дубілей (МФА Мункач Д3→Д2), п.Жикол (Поділля Д2), п.Клименко (Любомир Д3→НУБіПУ Київ ВФАС студ.), п.Пуди (Ронін Лісне КОАФ, з весни), п./н.Гуськов (ост.кл.: Лівий Берег Д3), п.Шишкін, п./н.Козій (обидва ‒ Любомир Д3), п.Янковський (Зоря U-19), п./н.Ндукве (ФК Краматорськ Д2)
  • Найкраще придбання: Олександр Гуськов

Колишній вінгер Олександрії, Кривбасу та Оболоні невдало пограв за Лівий берег і опинився без команди. Чутки відправляли його назад у Оболонь, але Гуськов несподівано виринув проти неї й відзначився голом у спарингу за Чайку. Для цієї команди це буде знахідка – досвідчений, яскравий фланговий бігунок з ударом.

  • Ким цікавилися: ‒
  • Кого втратили: в.Сидорчук (Мал Коростень ЖОАФ), з.Куноун (ЮгКонтракт Київ АФУ), п.Бартошук (ФК Антоніни ХмОАФ), п.Нівалдо (Німеччина аматор), п.Соловйов (Колос Д1 п/ор.), п./н.Лазарець (Словаччина аматор), н.Лига (Полісся Ставки КОАФ), в.Злотар, п.Кочубинський
  • Найгірша втрата: Андрій Бартошук

Багаторічний гравець основи Чайки продовжить виступи на аматорському рівні. Додамо, що суттєва втрата – юний Лазарець, який сподобався минулого сезону, та вихованець Динамо Лига – Ковалець перехопив його в аматорську команду.

  • Може вистрелити: Олексій Литовченко

Колись цей киянин яскраво грав і багато забивав за тернопільську Ниву, проте зробив кілька помилкових виборів у кар’єрі й тепер змушений розпочинати все наново. До речі, теж був помічений у спарингах за Оболонь. За своїм потенціалом може бути серед кращих бомбардирів ліги, але повністю залежатиме від асистентів у середній лінії.

  • Зірка: Вадим Хохлов

Один із найдосвідченіших гравців команди (старший на три роки – тільки помічник головного тренера Луценко, внесений в заявку прозапас). Колишній лідер захисту МФК Миколаїв, тернопільської та вінницької Ниви. Раптово захисна ланка Чайки з Музиченком, Цебро, молодим Махоніним виглядає цікавіше навіть, ніж була минулого сезону.

  • Тренер: Денис Хомутов

Фахівець, відомий багаторічною роботою в структурі донецького Олімпіка, прибув із аматорського клубу Ронін, що на Київщині, й привів з собою звідти кількох добре навчених людей. Готував Чайку ще перед початком війни, але змушений був робити все наново, тому що награне на зимових зборах так і не зіграло в офіційних матчах.

  • Завдання: Чайка завжди йде крок за кроком, не форсує подій, тому сформулюємо так – грати на перемогу в кожному матчі, а там як піде.

Рубікон (Київ)

13 місце Групи «А» на момент призупинки Другої ліги 2021/22
Дата заснування: 2017
Клубні кольори: помаранчево-пурпурно-білі

  • Хто такі? Ще один київський клуб, який виступає серед професіоналів
  • Що змінилося за літо?
  • Кого підписали: в.Абрамов (СК Краматорськ Д2), з.Коваленко (Ронін Лісне КОАФ), з.Чернов (ДЮСШ-26 Київ U19), п.Дорошенко (Кудрівка Ірпінь КОАФ), п.Ісадченко (Верес U-19), п.Павленко (Сперанца Молдова Д1→Любомир Д3), п./н.Калайтан (обидва ‒ Олімпік Д2), н.Гладковський (ФК Вовчанськ Д3), н.Рафальський (ост.кл.: Оболонь-2 Д3), н.Сарбей (ост.кл.: Олімпік U-21), н.Сахнюк (ФК Тростянець Д3), н.Тищенко (Мал Коростень ЖОАФ)
  • Найкраще придбання: Владислав Павленко

Колись цей центрхав подавав надії в Таврії, яка грала ще в УПЛ. Пройшов кілька іноземних чемпіонатів. Маючи 28 років, все ще не реалізований. Якщо буде постійно в строю, може добряче про себе нагадати на друголіговому рівні.

  • Ким цікавилися: ‒

Читайте також: Рубікон: оновлення складу, нові спонсори та сподівання

Кого втратили: п.Зоренко (Гірник-Спорт Д2), н.Голуб (СК Дніпро-1 U-19), н.Могіль (Невезіс Литва Д2, з весни), в.Пацкан, з.Драм, з.Матвіїшин, з.Мохначук, з.Розгон, з./п.Марченко, п.Улянченко, п.Шевченко, п.Шутенко

  • Найгірша втрата: Артем Махонін

21-річний захисник зі школою клубів УПЛ минулого сезону був лідером за кількістю ігрового часу, проте ще до війни встиг залишити Рубікон. Зараз буде грати в Чайці – до речі, не факт, що проб’ється в склад за наявності Цебро, Хохлова та Музиченка. Рубікону явно б не завадив.

  • Може вистрелити: Леон Гладковський

Пройшов юнацькі склади Динамо та Ворскли, за ФК Вовчанськ у Другій лізі встиг провести минулого сезону 18 матчів (5 результативних дій – 4+1). То ковід, то війна – а покоління нинішніх юніорів явно обділене ігровою практикою. 20-річний Гладковський в розцвіті сил, може приємно здивувати.

  • Зірка: Максим Тищенко

Форвард Рубікону не вперше покидав команду – пробувався в Черкащині, Олімпіку, Олімпії (Савинці). Проте зараз вихованець Динамо повернувся, щоб знову багато забивати. Незграбної статури на вигляд, при цьому є досить спритним і сильним. На оманливому враженні колись багато забивав за Рубікон в аматорах і Другій лізі.

  • Тренер: Віктор Курята

Колишній захисник Чайки тренував Рубікон ще на аматорському рівні. На якийсь час відлучався заради роботи в юнацькому складі Олімпіка, зараз готовий знову провести кадрове оновлення й награти киянам нових людей.

  • Завдання: Рубікон навряд чи матиме великі турнірні завдання – тут прагнуть провести зміну поколінь, вивести на міжнародну арену нових людей і бути якомога вище.

Реал Фарма (Одеса)

14 місце Групи «Б» на момент призупинки Другої ліги 2021/22
Дата заснування: 2010
Клубні кольори: біло-червоні

  • Хто такі? Справжні старожили Другої ліги з найбільшим неперервним стажем і найстаршим гравцем в історії українського футболу в складі
  • Що змінилося за літо?
  • Кого підписали: ‒
  • Найкраще придбання: клуб поки не оприлюднював свою заявку

Розділ буде оновлено.

  • Ким цікавилися: ‒
  • Кого втратили: п.Василенко (К’яссо Швейцарія юн.)
  • Найгірша втрата: Яссін Абузраа

Марокканський захисник сподобався акуратністю в грі та чіпкістю в єдиноборствах. Реал Фарма втратив його ще взимку, проте й за Балкани Абузраа не встиг зіграти – через початок бойових дій по всьому обширу України поїхав у Нідерланди, ставши гравцем одного з нижчолігових місцевих клубів (Ассен із суботньої ліги).

  • Може вистрелити: ‒

Розділ буде оновлено.

  • Зірка: Микола Лиховидов

Граючий президент клубу – відомий на Одещині фармацевт, історик і науковець. Від 2000 року підтримує аматорський футбол на своїй малій батьківщині. Реал Фарму розвиває більше десяти років – клуб встиг пограти в містах Південне та Овідіополь, а в Одесі зайняв затишний стадіончик «Іван». Лиховидов-старший періодично виходить на поле з сином і є чинним рекордсменом як найстарший гравець в історії професіонального футболу України.

  • Тренер: Артем Рязанцев

34-річний спеціаліст уже два роки працює з одеситами. Грав воротарем, пройшов школу Чорноморця. Свого часу був одним із наймолодших головних тренерів Другої ліги.

  • Завдання: цей клуб на своїй хвилі – грає в своє задоволення, перед конкретними місцями та завданнями завжди ставить саму гру, а під час перерв у чемпіонаті Другої ліги з радістю грає в міських змаганнях. І ще й кількома складами!

Читайте також: Нардеп-розслідувач, заводчани, азербайджанець – патріот України: що треба знати про новачків Другої ліги

Нива (Бузова)

1 місце Групи 2 на момент призупинки Чемпіонату України серед аматорів 2021/22
Дата заснування: 1980
Клубні кольори: біло-червоні

  • Хто такі? Амбітний аматорський клуб, який виграв все на Київщині й привіз на багатостраждальну Бучанщину Другу лігу
  • Що змінилося за літо? Нива підписала кількох статусних новачків і загалом підготувалася до виступів у ПФЛ України.
  • Кого підписали: в.Литвиненко (Вікторія Д3), в.Проценко (Лівий берег Д3→Д2→КНТЕУ Меркурій Київ ВФАС студ.), з.Місюра (Мотор Запоріжжя ААФУ, з весни), п.Калінін (Асканія-Флора Калинівка КОАФ), п./н.Шаповал (Дніпро (Черкаси Д3КУ ім. Б. Грінченка Київ ВФАС студ.), н.Без’язичний (ост.кл.: Вікторія Миколаївка ААФУ, з весни), н.Тименко (Чайка Д3, з весни), н.Семенець (Агробізнес Д3→Агрон Великогаївська ОТГ ААФУ)
  • Найкраще придбання: Богдан Семенець

Колишня зірка волочиського Агробізнесу, Семенець забив найважливіші голи в історії цього клубу – Дніпру-1 в супер-фіналі Другої ліги та Шахтарю в матчі Кубка України, коли скромна команда із Хмельниччини вибила гранда. 31-річний форвард рідко опускався нижче Другої ліги й зараз із Без’язичним і Сомовим буде уособлювати атаку Ниви.

  • Ким цікавилися: ‒
  • Кого втратили: в.Сітало, з.Пилявський, п.Балацький
  • Найгірша втрата: Андрій Пилявський

Кого-кого, а зіркових ветеранів у аматорських командах Київщини завжди багато. Пилявський колись вигравав ізраїльські трофеї, грав за Зорю та викликався в національну збірну України. По грі його є кому з честю замінити, але все ж титуловані імена прикрашають склад і турнір.

  • Може вистрелити: Костянтин Без’язичний

Колись на аматорському рівні багато і зі смаком забивав за ФК Вовчанськ і Вікторію. Досвідчений уже гравець – спроможний зіграти і форварда, і в відтяжці. Маючи його, Тименка, Сомова, Шаповала тепер ще й Семенця, можна вважати атаку варіативною.

  • Зірка: Ярослав Захаревич

Колишня висхідна зірка столичного Арсеналу часів ще Вищої ліги. Був дуже в порядку в черкаському Дніпрі. Загалом, багато команд пройшов і свого часу вважався дуже перспективним. Вінгер із потужним ударом і значним досвідом.

  • Тренер: Сергій Карпенко

Колишній захисник Кривбасу та Нафтовика, як тренер, привів бзовський Авангард до перемоги в Кубку України серед аматорів і трошки попрацював із ставчанським Поліссям. У Ниві встиг показати себе й на обласному, й на всеукраїнському рівні, тож попри молодий вік має вже досвід.

  • Завдання: Вважаються фаворитами сезону.

Васт (Миколаїв)

4 місце Групи 3 на момент призупинки Чемпіонату України серед аматорів 2021/22
Дата заснування: 2014
Клубні кольори: червоно-чорні-білі

  • Хто такі? Заводчани з Миколаєва, які задекларували прагнення йти в професіонали ще до війни, а зараз лишаються останньою командою з області в ПФЛ
  • Що змінилося за літо? Вимушено переїхали на Київщину, представили форму в розбомбленому Ірпені, грати збираються на стадіонах Діназа
  • Кого підписали: в.Восконян, з.Сартіна, з.Шкіндер (всі ‒ ФК Ужгород Д2), в.Рудик (Нива Теребовля ААФУ), в.Сидоренко (Любомир Д3), з.Бабенко, п.Колосков (обидва ‒ Агролідер Снігурівка АФМО), з.Боровський, н.Студенко (обидва ‒ ост.кл.: МФК Миколаїв Д3), з.Швиденко (СК Дніпро-1 U-19→ФК Нікополь Д3), п.Головін (ФК Маріуполь U-19), п.Гуменяк (ост.кл.: Карпати Галич Д3), п.Шмат (Гуща Польща Д4), п./н.Берко (Автолокомотив Південноукраїнськ АФМО), п./н.Каранга (Любомир Д3→Таврія Д3)
  • Найкраще придбання: Віктор Берко

Автор легендарних голів МФК Миколаїв у ворота Металіста дещо загубився в Другій лізі в складі Кривбасу та Лівого берега. Досвідчений уже форвард, який любить грати сам по собі – з глибини, дальніми ударами та повною свободою дій.

  • Ким цікавилися: ‒
  • Кого втратили: в.Агаларов (Мінія Литва), в.Чоларія, з.Гріненко, з.Мінський, з.Ялосоветський, п.Григоращенко, п.Кучеренко, п./н.Носов
  • Найгірша втрата: Тимур Чоларія

Досвідченого воротаря нема в заявці, як і його колеги Агаларова. Восконян, Рудик і Бабенко компенсують втрати, проте Чоларія – це ще й був досить відомий персонаж.

  • Може вистрелити: В’ячеслав Студенко

Сподобався в складі Енергії та МФК Миколаїв. Досить швидкий і винахідливий молодий нападник, сюди б ще Сурженка, Фальковського та Березянського, якщо вже ми згадали «корабелів».

  • Зірка: Дмитро Ярчук

Центральний півзахисник із сильним ударом. Прекрасний виконавець стандартів. Свого часу дебютував в УПЛ із Таврією та пробувався в португальській Примейрі, проте після короткого періоду в Ешторілі занурився назад в аматорський футбол. Після МФК Первомайськ знайшов себе в Васті.

  • Тренер: Артем Чорній

Колишній півзахисник ФК Маріуполь, МФК Миколаїв, ФК Олександрія та Чорноморця. Здається, допоміг би команді ще й на полі. Спробував себе в якості головного тренера вже після початку минулого сезону. Це його перше широке міжсезоння, цікаво, як підсилить команду.

  • Завдання: гучними словами в Васті не розкидаються, але за номінальним класом гравців миколаївці можуть бути біля лідерів.

Читайте также: Нардеп Дмитро Костюк: «Стояло питання ‒ зберегти команду зараз або ж відновлювати її з нуля пізніше»

Звягель (Новоград-Волинський)

6 місце Групи 2 на момент призупинки Чемпіонату України серед аматорів 2021/22
Дата заснування: 1993
Клубні кольори: червоно-сині

  • Хто такі? Один із останніх новачків Другої ліги, який заповнив вакансію після зняття низки команд
  • Що змінилося за літо? Суттєво оновили склад, посилилися новим президентом – нардепом Костюком із «Слуги народу»
  • Кого підписали: ‒
  • Найкраще придбання: клуб поки не оприлюднював свою заявку

Розділ буде оновлено.

  • Ким цікавилися: ‒
  • Кого втратили: ‒
  • Найгірша втрата: клуб поки не оприлюднював свою заявку

Розділ буде оновлено.

  • Може вистрелити: ‒

Розділ буде оновлено.

  • Зірка: Микола Березін

22-річний півзахисник був кращим у Звягель в аматорському чемпіонаті України – три голи в шести матчах минулого неповного сезону.

  • Тренер: Руслан Скидан і Валерій Блізніченко

Відомі місцеві фахівці багато сил віддали ще новоградському дитячому футболу – а з цього міста вийшли Кащук, брати Блізніченки, Челядін і десятки інших футболістів-професіоналів. У оновленому професіональному клубі залишаються в тандемі.

  • Завдання: Звягель був середняком і серед аматорів, новий склад збирає прямо зараз, як-то кажуть, «на вчора», легкі косяки по стадіону ще доробляє – тому про завдання поки не будемо, наразі завдання – власне, відповідати рівню Другої ліги.

ФК Хуст

Чемпіон Закарпатської області та учасник Кубка ААФУ минулого сезону
Дата заснування: 1934
Клубні кольори: біло-червоно-чорні

  • Хто такі? Провідний клуб Закарпаття, який минулого сезону спробував сили в Кубку України серед аматорів
  • Що змінилося за літо? Раптово отримали шанс закрити десяту вакансію в Другій лізі й блискавично цим скористалися
  • Кого підписали: гол.тр.Циткін (ост.кл.: Нива Вінниця Д3), в.Леванідов (Діназ Д3→Д2), п.В.Луців, п.П.Луців (всі – МФА Мункач Д3), з.Романенко (Голд Нафта Бахмач ЧОАФ), з./п.Мороз (Коледж ім. С.Бубки Бахмут ДЮФЛУ), п.Вагін (Севлюш Виноградів ЗАФ), п.Приходько (СК КНТЕУ Меркурій Київ ВФАС студ.), п.Станкович (ФК Минай Д1), п./н.Мердєєв (ФК Ужгород Д2), п./н.Стрілець (КНТЕУ Меркурій Київ ААФУ Студ.), н.Медведєв (ФК Медея Оноківська ОТГ ЗАФ)
  • Найкраще придбання: Вадим Мердєєв

Колись дуже сподобався в львівських Карпатах, здорово виглядав в ФК Ужгород у Першій лізі. Мукачівський вінгер ще досить молодий, але вже пограв у Першій і Другій лігах і завоював реноме небезпечного, винахідливого атакувального футболіста.

  • Ким цікавилися: в.Чернятинський (МФА Мункач Д3), з.Лєсунов (ост.кл.: СК Краматорськ Д1), п.Нечосов (Моноліт Покровськ АФДО),
  • Кого втратили: гол.тр.Корнутяк, в.Гринишин, з.Гнепа, з.Ількович, п.Галай, п.Македонський, п.Хайнас
  • Найгірша втрата: Володимир Корнутяк

Колишній захисник Закарпаття вже тренер – із ФК Хуст працював успішно, міг на аматорському рівні допомогти команді й на полі.

  • Може вистрелити: Іван Станкович

ФК Ужгород, ФК Минай пройшов цей креативний молодий півзахисник. У хорошому оточенні спроможний допомогти ФК Хуст в адаптації серед професіоналів.

  • Зірка: Владислав Леванідов

Колись грав за Динамо-2 з майбутніми зірками вітчизняного футболу, з ФК Олександрія доріс до УПЛ. Останнім часом грав за Діназ, але коли клуб вийшов у Першу лігу, вирішив перейти в закарпатський клуб. Досить досвідчений уже воротар із хорошою школою.

  • Тренер: Володимир Циткін

Вихованець Динамо. Колись, як воротар вінницької Ниви, затягнув її в фінал Кубка України. Працював із юнацькою збірною України та очолював вінничан у Другій лізі. Добре знає кадри й може зібрати колектив суто по телефону.

  • Завдання: для початку – освоїтися, проте географічне розташування та самобутня закарпатська школа футболу робитиме ФК Хуст непростим суперником – принаймні в домашніх матчах точно.

Металург-2 (Запоріжжя)

2 місце Групи 3 на момент призупинки Чемпіонату України серед аматорів 2021/22
Дата заснування: 2020
Клубні кольори: біло-червоні

  • Хто такі? Резервний склад аутсайдера новачка Першої ліги, який кілька сезонів до цього успішно грав в ААФУ
  • Що змінилося за літо? Отримали професіональний статус – заслужено, слідом за підвищенням у класі першої команди та власним виступом в аматорському чемпіонаті та Кубку України
  • Кого підписали: ‒
  • Найкраще придбання: ‒

Металург-2 не веде власної селекційної політики.

  • Ким цікавилися: ‒
  • Кого втратили: ‒
  • Найгірша втрата: ‒

Відзначимо, що кілька гравців покинули-таки команду – і найгірша втрата це Тимур Кораблін, якого ще взимку перехопив Кривбас. Тепер цей хлопець в обоймі Вернидуба в УПЛ.

  • Може вистрелити: Злат Златьєв

Дуже цікавий юний вінгер. 5 голів і 6 асистів у 10 матчах чемпіонату і Кубка України минулого сезону. Зараз 20-річний швидкісний технар отримає серйозне випробування, яке покаже, чи продовжує він прогресувати.

  • Зірка: Володимир Близнюк

Пройшов краматорський Авангард і ще кілька профі-клубів, але якраз у дублі Металурга розкрився по повній. На відміну від батька-воротаря, швидкий атакувальний півзахисник з хорошим ударом.  12 матчів, 9 голів і 2 асисти в чемпіонаті та Кубку України серед аматорів минулого неповного сезону.

  • Тренер: В’ячеслав Тропін

Із Близнюком-старшим і Лучкевичем-старшим успішно працює з металургійною молоддю. Нестеренка звідси запросили в Ворсклу, Корабліна – в Кривбас, а ще кілька гравців перейшли в розпорядження першої клубної команди. Це і є визнання вдалої роботи тренерського штабу.

  • Завдання: готувати молодь для першої клубної команди.

Кремінь-2 (Кременчук)

Заявилися як резервний склад першолігового Кременя
Дата заснування: 2022
Клубні кольори: біло-сині

  • Хто такі? Резервний склад аутсайдера Першої ліги Кременя – якби не війна, з великою долею вірогідності у Другій лізі грала б їхня основна клубна команда
  • Що змінилося за літо? Тандем Ю.Чумак – Коновальчук зібрав найцікавіших вихованців місцевого футболу
  • Кого підписали: гол.тр.Ю.Чумак (ост.кл.: Таврія Д3), тр.Коновальчук, з.Кальчук (Сокіл Михайлівка-Рубежівка КОАФ)
  • Найкраще придбання: ‒

Відразу відзначимо, що в Кременя-2 спільна заявка з першою клубною командою. Для себе вони придбань не роблять.

  • Ким цікавилися: ‒
  • Кого втратили: ‒
  • Найгірша втрата: ‒

Команду лише створено. Можемо тільки відзначити, що, на нашу думку, 20-річний місцевий форвард Кучеренко міг би допомогти цій команді (раніше був у заявці першої команди).

  • Може вистрелити: ‒

У складі команди – цілковито молодь. Вистрелити може кожен, для цього їх і беруть.

  • Зірка: ‒

Зірок тут поки нема – хіба що з першої команди хтось тимчасово прибуде.

  • Тренер: Юрій Чумак

Колишній воротар і головний тренер клубу. Останнім часом працював у штабі Таврії, час від часу стаючи в.о. головного тренера сімферопольців.

  • Завдання: готувати молодь для першої клубної команди.