Оболонь сенсаційно програла, Чернігів розписав мирову з Металургом та інші матчу 11-го туру Першої ліги

Прикарпатье, fc.if.ua

5 листопада

Группа А

• Демидів

Детальний звіт про матч очікуйте пізніше.

ФСК Маріуполь – Епіцентр (Кам’янець-Подільський) – 0:0

Маріуполь (стартовий склад): Якубенко, Харжевський, Шушко, Павлиш, Чушенко, Булгаков, Мельниченко, Мочевінський, Гора, Літюк, Пентелейчук. Запасні: Кравцов, Караващенко, Скиба, Биковський, Строчинський, Литовченко, Дмитрієв, Доброхотов, Махиня Прокопчук, Михайленко. Головний тренер: Олег Красноперов.

Епіцентр (стартовий склад): Чернобай, Григоращук, Мороз, Ничипоренко, Шевченко, Чепелюк, Глущук, С.Кристін, Беженар, Стень, Гірний. Запасні: Жмурко, Буряк, Пучковський, В.Кристін, Горілий. Головний тренер: Сергій Нагорняк.

• Демидів. Стадіон «Діназ». 13:30
  • Арбітр: Євгеній Цибулько

Група Б

• Чернігів

Третя команда завітала в гості до шостої, а між ними – одне очко. Щільність у групі переслідувачів фаворитів сезону настільки велика, що кожен матч і справді на вагу золота. В першому колі на «Славутич-Арені» ФК Чернігів сенсаційно переграв запоріжців – 2:0, автори голів Мироненко та Койдан вийшли в стартовому складі у «тигрів» і цього разу. При цьому в запасі навіть не значився Максим Сердюк – один із провідних центральних півзахисників. Запоріжці потихеньку повернули флангових оборонців (Воробей і Сокол уже значилися в запасі), проте праворуч вийшов все-таки Шалфєєв, який у попередньому турі (1:1 із СК Полтава) добре відіграв на атаку й посередньо на захист. ФК Чернігів, у свою чергу, в минулому своєму матчі програв Оболоні – 1:3 на виїзді.

В першому таймі важко було віддати комусь перевагу. Частіше пробивали по воротах гості, проте удари Дворовенка, Кічі, Білоцерківця все ж були неточними й не надто небезпечними. В свою чергу, «сіверяни» активно користувалися перевагою в вигляді кращого знайомства зі штучним покриттям. Добре ще для Металурга, що останнім часом він призвичаївся до синтетики на столичному стадіоні «Лівий берег», отже, в Чернігів прибув із певною адаптацією до синтетичного газону.

Уже після півгодини гри, з інтервалом у дві хвилини, два по-справжньому гольових моменти отримав Вовк. У першому випадку з лінії воротарського він замикав передачу Ментея – вище воріт, у другому вже з лівого флангу нападник стартував на проникаючу передачу, опинився перед воротарем – і не потрапив у дальній кут. За ідеальних обставин це мав би бути дубль – і суттєва перевага для господарів. А ще трішки пізніше у «кисілі» ніг застрягла перспективна прострільна передача від Вовка на Кулика.

Другий тайм також почався «без воріт», втім, поступово суперники взялися за створення моментів. Дуже хорошу нагоду на 60-й хвилині мали гості, проте Сад, розірвавши лівий фланг оборони Чернігова, не зміг доставити м’яча нападнику – простріл заблокували. Таких напівмоментів із чітко відчутною гостротою вистачало, але – і це вже докір таким забивним гравцям, як Вовк і Сидоров, ‒ доводити епізоди до конкретики не вдавалося.

Підсумковій «нулівці» пораділи конкуренти – СК Полтава, Кремінь і Скорук. 12 очок у чернігівців, 13 – у запоріжців, вони поки залишаються третіми, проте наступні матчі звітного туру з великою долею вірогідності їх посунуть звідти. Що цікаво: в поточному сезоні це всього лише п’ята нічия на 11 турів! Біля 5% від загальної кількості проведених ігор.

Man of the match: Роман Вовк (ФК Чернігів)

Цей матч був далеким від ідеалів видовищного футболу, тож хочеться відзначити нападника «тигрів» Вовка. Він був найбільш агресивним і конкретним в атаці, і якби в такому матчі ще й забив – на руках би його носити.

ФК Чернігів – Металург (Запоріжжя) – 0:0

Чернігів (стартовий склад): Ширай, Сираш, Романченко, Лакеєнко, Мир.Сердюк, Бибік, Мироненко, Ментей, Койдан, Кулик, Вовк. Запасні: Падун, Рощинський, Коломієць, Кривобороденко, Зенченко, Макаренко, Шумило, Галстян, Руденко, Вересоцький, Школьний. Головний тренер: Валерій Чорний.

Металург (стартовий склад): Байда, Шалфєєв, Басов, Векляк, Дворовенко, Піддубний, Сніжко, Кіча, Сад, Білоцерковець, Сидоров. Запасні: Ніколаєнко, Польовий, Палюх, Борисенко, Воробей, Могильний, Сокол. Головний тренер: Володимир Микитин.

• Чернігів. Стадіон «Юність». 12:00
  • Арбітр: Степан Лапко

4 листопада

• Умань

Навряд чи поєдинок “Скорука” та “Оболоні” мав принципове значення, оскільки команди вирішують прямо протилежні завдяння. Кияни ведуть боротьбу за лідерство в групі, томаківці, як дебютанти, лише намагаються закріпитися в першій лізі. Єдине серйозне протистояння намічалося між найкращими бомбардирами – Олександром Мішуренком і його тезкою Батальським, на рахунку яких по шість влучних пострілів.

Активно розпочали матч команди. Груша завдав небезпечного удара з меж карного майданчика уже на 31-й секунді, проте м’яч пройшов трохи вище цілі. Томаківцям вдалося відвести гру від свої воріт, тривалий час суперник ніяк не міг потурбувати дебютанта Осадчука, який на останньому рубежі замінив Варцабу.

Далі – багато боротьби, намагання киян продертися крізь щільну оборону томаківців і жодного по-справжньому небезпечного момента.

Підступний удар зі штрафного Черненка, з яким відмінно впорався Осадчук, перевівши м’яч на кутовий, поставив крапку в першому таймі.

На 63-й хвилині Перебора заробив небезпечний штрафний, Боженар здорово навісив, а Малиш, перегравши всіх на дпугому поверсі, головою вразив ціль – 1:0. Автор єдиного голу скоруківців у матчі першого кола відзначився знову.

На 74-й хвилині господарі могли закривати гру, однак полачу з правого флангу Зайця не зміг замкнути Перебора – у півзахисника м’яч просто звалився з ноги.

Валерій Іващенко за допомогою замні намагався змінити харакиер матчу, проте це був не день киян. В атаці геть нічого не виходило.

Сенсаційна поразка “Оболоні” в Умані дозволяє “ЛНЗ” уже в цьому турі очолити турнірну таблицю групи “Б”.

Man of the Match: Станіслав-Нурі Малиш (Скорук)

Герой матчу? Хто, як не автор вирішального голу! Встиг і в обороні себе показати, і в нападі проявити.

Скорук (Томаківка) – Оболонь (Київ) 1:0
Гол: Малиш, 63

Скорук (стартовий склад): Осадчук, Малиш, Заєць, Сухар, Пасічник, Шаповалов, Плахтир, Перебора, Шмигельський, Разуваєв, Мішуренко. Запасні: Варцаба, Бейер, Боженар, Клименко, Коцюмака, Лаптєв, Сорока, Цуркан, Приземлін. Головний тренер: Олександр Степанов.

Оболонь (стартовий склад): Федорівський, Чернов, Тєрєхов, Фатєєв, Осман, Черненко, Мороз, Прокопенко, Слободян, Груша, Батальський. Запасні: Кичак, Василенко, Савченко, Корохов, Машталір, Краснопір, Олійник. Валерій Іващенко.

• 13:00. Умань. Центральний стадіон
  • Арбітр: Олег Когут (Тернопіль)

• Чернівці

Буковина вже чотири матчі поспіль не перемагає: дві нічиї і дві поразки.  Гра з Прикарпаттям – шанс нарешті відчути смак перемоги, адже підопічні Рипана також переживають не найкращі часи. Іванофранківці у минулому турі розгромно поступилися Ниві – 0:4. Гру на стадіоні «Рух» пропускав хавбек господарів Станіслав Демків.

Іванофранківці активно розпочали гру, але до ударів у площину воріт справа не доходила. Буковина грала другим номером, сподіваючись на контратаки. Помилки у простих ситуація не дозволяли командам створювати гостроту попереду. Жодного удару у площину воріт за перший тайм – яскрава характеристика нашого матчу.

На 49-й хвилині Сондей завдав першого удару у площину, але голкіпер Буковини зіграв надійно. Гравці Прикарпаття намагалися бодай щось небезпечне створити в атаці, але у них нічого не виходило. Характер гри у другому таймі у нас не змінився.

На 59-й хвилині після стандарту пробивав Барчук, але Степаненко зіграв надійно. На 64-й хвилині штрафний приніс результат господарям.  Після навісу Сондея і скидання від Цюцюри забив Тітаєвський – 1:0.

На 71-й хвилині гості відігралися. Пець пробив з-за меж штрафної і влучив у кут – 1:1.Асистував йому Чепурненко.  Несподіваний розвиток подій з огляду на перебіг матчу.  На 77-й хвилині  Тітаєвський з декількох метрів не зміг переправити м’яч у сітку. Цікаву кінцівку зустрічі подарували нам команди.

На 88-й хвилині Цюцюра після рикошету від захисника зміг пробити і м’яч залетів у ворота – 2:1. У підсумку, матч завершився омріяною перемогою Прикарпаття.

Man of the match:  Василь Цюцюра (Прикарпаття)

Капітан іванофранківців був активний протягом всього матчу і своїм голом приніс перемогу команді.

Перша ліга. 11-й тур

Прикарпаття – Буковина 2:1
Голи
:  Тітаєвський (64), Цюцюра (88) – Пець (71)

Прикарпаття (стартовий склад):  Герич, Писко, Француз, Аксьонов, Борисевич, Сондей, Соловйов, Тітаєвський, Рудюк, Цюцюра, Барчук.  Запасні: Піцан, Сердюк, Бучакчийський, Стаднік, Лринчак, Дитко, Кузьмин. Тренер: Олег Рипан

Буковина (стартовий склад): Степаненко, Гакман, Новотрясов, Прокопчук, Д. Рябий, Пець, Кошман, Цурупін, Паламарчук, Палагнюк, Скрипник. Запасні: Чеботарьов, Задерейко, Павлюк, Комісар, Шишигін, Королянчук, Даценко, А. Рябий, Фарасєєнко, Жумига, Чепурненко. Тренер: Андрій Мельничук.